Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Formattálás S2000-el


fut6

Kérdés

Üdv mindenkinek.

 

AKAI S2000-el történő Harddisk formattálási problémámban várok segítséget.

 

Az elrendezés a következő:

Számítógép: Windows XP és Windows 98 oprendszerrel.

A PC-ben egy ADAPTEC AH 2940 UW SCSI kártya van, melynek belső 50 tűs csatlakozójára a Conner CP 30540 HDD , a külső 68 tűs csatlakozóra pedig egy un. SCSI láncon a CD ROM, a JazDrive és az AKAI S2000 sampler csatlakozik.

 

Amikor indítom a Hard formattálást, látszólag minden rendben van, de a formattálás elindulása után néhány másodperc múlva „format error” hibajelzéssel leáll.

 

A számítógép induláskor látja az eszközöket a megfelelő ID számukkal.

Számítógép szerelő szerint a PC részről minden rendben van, a hiba az S2000 samplerrel lehet.

De ebben nem vagyok biztos, mivel tapasztalatom szerint a mai PC szerelőknek nincs ismeretük az SCSI eszközök használatáról.

 

Várom azok véleményét, akik használnak S2000 samplert és segiteni tudnának, illetve várok olyan javaslatokat is, amelyek egy esetleg szükséges sampler javítást vállaló személyre vagy szervizekre vonatkoznak, lehetőleg Budapesten.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Üdv mindenkinek.

 

AKAI S2000-el történő Harddisk formattálási problémámban várok segítséget.

 

Az elrendezés a következő:

Számítógép: Windows XP és Windows 98 oprendszerrel.

A PC-ben egy ADAPTEC AH 2940 UW SCSI kártya van, melynek belső 50 tűs csatlakozójára a Conner CP 30540 HDD , a külső 68 tűs csatlakozóra pedig egy un. SCSI láncon a CD ROM, a JazDrive és az AKAI S2000 sampler csatlakozik.

 

Amikor indítom a Hard formattálást, látszólag minden rendben van, de a formattálás elindulása után néhány másodperc múlva „format error” hibajelzéssel leáll.

 

A számítógép induláskor látja az eszközöket a megfelelő ID számukkal.

Számítógép szerelő szerint a PC részről minden rendben van, a hiba az S2000 samplerrel lehet.

De ebben nem vagyok biztos, mivel tapasztalatom szerint a mai PC szerelőknek nincs ismeretük az SCSI eszközök használatáról.

 

Várom azok véleményét, akik használnak S2000 samplert és segiteni tudnának, illetve várok olyan javaslatokat is, amelyek egy esetleg szükséges sampler javítást vállaló személyre vagy szervizekre vonatkoznak, lehetőleg Budapesten.

Régen én is kínlódtam SCSI eszközökkel és ekkora galibám sosem volt, de azért az alábbiak jutnak eszembe:

1 - Az SCSI lánc vége le van zárva egy nem is tudom hogy hívják záróelemmel?

2 - A Master és Slave jumperek, illetve a lánc helyesen van leszervezve? Esetleg a formázandó lemez jumperelésében lehetne megfejtést keresni.

3 - Próbáltál változtatni a sorrenden, hogy ne az S2000 legyen leghátul? És lehetőleg master legyen.

4 - Az S2000 önmagában nem tud formázni?

Link to comment
Share on other sites

Régen én is kínlódtam SCSI eszközökkel és ekkora galibám sosem volt, de azért az alábbiak jutnak eszembe:

1 - Az SCSI lánc vége le van zárva egy nem is tudom hogy hívják záróelemmel?

2 - A Master és Slave jumperek, illetve a lánc helyesen van leszervezve? Esetleg a formázandó lemez jumperelésében lehetne megfejtést keresni.

3 - Próbáltál változtatni a sorrenden, hogy ne az S2000 legyen leghátul? És lehetőleg master legyen.

4 - Az S2000 önmagában nem tud formázni?

Köszönöm az eddigi válaszokat:

1. Igen, az SCSI lánc vége le van zárva (terminálva) a Conner CP 30540 HDD E5 pontján levő jumperrel.

2.A master – slave dolognak utána fogok nézni. Az S2000-ben nem találtam olyan lehetőséget, hogyan lehet master vagy slaveként beállítani.

3. Az S2000 csak az utolsó helyen lehet, mert csak 1 darab SCSI csatlakozója van.

4. Az S2000 és a Conner CP 30540 HDD közvetlen összekötéshez néhány napon belül érkezik meg egy SCSI 1 Slot Adapter: IDC50-Male to DB25-Female.

A megérkezés után próbálom ki, hogy az S2000 önállóan tud-e formázni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...