Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Dupla pár monitor? Behringer2031A+YamahaHS50 egyszerre!


Arnoux.

Kérdés

Üdv Mindenki,

A minap vásároltam itt a ménemszólon keresztül egy pár Behringer2031A monitort. A helyzet az hogy nekem nagyon tetszik a hangja, jól részletezett a mély és szubtartomány, a közép és mély frekvenciák nagyon szépen adják vissza a hangot, viszont ott relatíve nem elég erőteljesen. Emellett van egy HS50-es yamaha párom. A mély ott ugye gyakorlatilag nulla. A magas frekvenciák kissé harsányak de mégis ha melléeresztem halkabban a Behringer mellé, azt érzem, hogy igen megszületett! A yamaha tolakodóbb közepe és magasfrekijei mintha csak pont az a kicsit adnák meg amire még szükségem lenne.

Szóval a kérdésem az, hogy lehetséges-e hogy a kettő (azaz két pár) nagyon jól kiegészíti egymást? Szoktak ilyet csinálni??? Vagy ez csak ilyen sufnituning lehet? Én nagyon részletesnek és minden frekvenciát kellőképpen megjelenítve hallom. Lehetséges ez, hogy így jó?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

5 órája írta A/D:

hát erre mit mondhatnék :) nem az akusztikát kell tesztelni, hanem a hangfalt. a boltban korrekt akusztikával A/B-ben egymáshoz képest lehet hangfalakat hallgatni.

ez ahhoz képest, hogy otthon, valamilyen akusztikai környezetben, valamin hallgatsz valamit azokkal az ismeretekkel, amikkel most rendelkezel. Pont te vagy a marketing célközönsége: reklámmal, fura tesztekkel lehet meggyőzni, nem jársz utána a dolgoknak magad.

amikor megemlítetted a soundcloudot, már akkor megcsikartam magam. első kísérletnek javaslom, hogy tölts fel valamit, és hallgasd meg hogy szól. nem fogod elhinni.

amúgy a soundcloudot más szempontból sem értem. ha már, akkor mérjék meg az adott hangfalat és tegyék közzé a pontos méréseket. az már inkább ér valamit mint ez a kreténség! Alig várom már mikor lesz online billentyűzet mechanika teszt youtube-on (ha már van, akkor kérek szépen mindenkit, hogy tartsa titokban).

szóval őszintén gondolom, hogy ezt nem gondolhattad komolyan, csak lusta voltál. 

One Note bass: minden olcsó hangfalon létező jelenség, mivel nincs benne elegendő teljesítmény ahhoz, hogy agyig húzott reflexcső nélkül ne csak cincogni lenne képes. De itt is vannak szintek. Hogy melyiken hallasz jobban one note-t, az annak is függvénye, hogy hova hangolták a reflexcsőt, nem gondolod? 

Másfelől megközelítve, ha te elegendőnek tartod, hogy fórumokon felcsipegetve ilyen-olyan infó morzsákkal meg tudod úszni a személyes tapasztalást (legyen szó bármiről),  akkor valójában szerintem mindegy mit veszel.  

Tény, hogy a soundcloud-on nem úgy szólnak a zenék....

Mindenkit biztosíthatok, :) lecserélem hamarosan egy Neumann Kh120-ra, addig csak mint átmeneti megoldás van a setupban.

Link to comment
Share on other sites

Elgondolkodtató amit mondasz. Bár nincsenek nagy tapasztalataim, viszont személyes véleményem szerint a basszusa érthetőbb mint egy ADAM A7X-en teszem azt. A linearitása jó, ha rákeresel, vagy Gyuricza Ferencz : Mastering digitális környezetben c. könyvében. Low budget kategóriában nem olyan rossz véleményem szerint. Ezt  limiter szerű témát nem tudtam, utánanézek. Köszönöm megfontolom az infót. ;) 

Gyuricza Ferenc nagyon jól csinálta a Zeneszerkesztők ide :) csoportba hirdette meg ahol közel 3000 elektronikus zenész van. Mivel a csoport tagjainak 99%-nák a setupja annyiból áll hogy Focusirte 2i2 Mackie MR5 (jobb esetben) és egy midi bill ezért ő full szoftveresen közelítette meg a masteringet és az olvasó azt olvashatta amit hallani akart hogy a digitális mastering jó. Ez olyan mintha van egy alap kategóriás csajod és azt akarod hallani hogy jó csaj és mikor mondják jó érzés tölt el.... Talan 50-70 db könyvet adott el. 

Sajnos egyre több az olyan a szakmában aki azthiszi vesz egy 2i2 egy mackie mr5 és egy audio tecnika at 2020 mikrofont már felső kategóriás studioja van.  Én 5 forintot nem fizetnék sőt el se mennék egy olyan mastering studioba ahol nincs megfelelő eszközpark. Pl 3 féle hangfal mondjuk Genelec 3 utas akkor valami közeltéri és valami szélsőséges mint pl az NS10 vagy a 
mixcubes avantone.
Ezzel senkit nem akarok amúgy megbántani de ez kicsit olyan mintha autó szerelő lennél 1 krokodil emelővel 1 villás kulcs készlettel 3 csavarhúzóval és 1 kalapácsal. 

 

Amit meg a legelső hozzászólásomban írtam az igaz csak telefonról írtam:

Ez sufnituning....

Amúgy a  Behringer 2031A a Genelec 1031A masolata.

Nem fejeztem ki tökéletesen. Szerintem mindenki latot már igazi ferrarit és házilag összebarkácsolt ferrari replikát. Ez is olyan mint a ferrari replika. Hasonlót külsőleg is próbál belősleg is de mondjuk 50%-ban sikerült lemasolni. Lehet ha 60% lett volna akkor Behringer 1031A lett volna a neve :D Ettől függetlenül az árát nézve és a hangszoró méreteit a legolcsóbb 8" mélyhangszoróval szerelt monitor. 

Link to comment
Share on other sites

Gyuricza Ferenc nagyon jól csinálta a Zeneszerkesztők ide :) csoportba hirdette meg ahol közel 3000 elektronikus zenész van. Mivel a csoport tagjainak 99%-nák a setupja annyiból áll hogy Focusirte 2i2 Mackie MR5 (jobb esetben) és egy midi bill ezért ő full szoftveresen közelítette meg a masteringet és az olvasó azt olvashatta amit hallani akart hogy a digitális mastering jó. Ez olyan mintha van egy alap kategóriás csajod és azt akarod hallani hogy jó csaj és mikor mondják jó érzés tölt el.... Talan 50-70 db könyvet adott el. 

Sajnos egyre több az olyan a szakmában aki azthiszi vesz egy 2i2 egy mackie mr5 és egy audio tecnika at 2020 mikrofont már felső kategóriás studioja van.  Én 5 forintot nem fizetnék sőt el se mennék egy olyan mastering studioba ahol nincs megfelelő eszközpark. Pl 3 féle hangfal mondjuk Genelec 3 utas akkor valami közeltéri és valami szélsőséges mint pl az NS10 vagy a 
mixcubes avantone.
Ezzel senkit nem akarok amúgy megbántani de ez kicsit olyan mintha autó szerelő lennél 1 krokodil emelővel 1 villás kulcs készlettel 3 csavarhúzóval és 1 kalapácsal. 

 

Amit meg a legelső hozzászólásomban írtam az igaz csak telefonról írtam:

Nem fejeztem ki tökéletesen. Szerintem mindenki latot már igazi ferrarit és házilag összebarkácsolt ferrari replikát. Ez is olyan mint a ferrari replika. Hasonlót külsőleg is próbál belősleg is de mondjuk 50%-ban sikerült lemasolni. Lehet ha 60% lett volna akkor Behringer 1031A lett volna a neve :D Ettől függetlenül az árát nézve és a hangszoró méreteit a legolcsóbb 8" mélyhangszoróval szerelt monitor. 

Igen, hát ezzel kb egyetértek én is :))

Link to comment
Share on other sites

Értem, de ilyenek pl mint ez mind csak propaganda? 

Dear Guys,

I thought I would share a link about an independent test of our TRUTH B2031A monitors winning a blind listening test against $9000 LinkwitzOrion loudspeakers.

BEHRINGER Studio Monitor Wins Listening Test..., ...Against $9,000 Hi-Fi Speaker -Sonicstate.com

Also a letter from Earl R Geddes, Ph.D. one of the leading authorities in loudspeaker design and small-room acoustics today regarding our B2031A monitors.

http://www.behringer.com/assets/Behringer-Geddes.pdf

 

ennek sefüle se farka.

"blind test against a $9000 system"

szerintem mindenki érzi hogy hol az átverés.

1) kik voltak a résztvevők? menj le vidékre, és próbálj egy lagzist játszó presszóban betenni értékesebb zenét. tehát az efféle szubjektív tesztek kimenetele azon múlik hogy kik a résztvevők. Hifisták? Mert nagy számban töksüketek és ízléstelenek.

2) te ismered a Linkwitz Oriont? Én nem. Tehát nem tudom tényleg jó-e, vagy csak valami hypeolt fos aranyból. Én több méregdrága nagyon rossz hangú hangfalat hallottam már.

a Truth B2031A paramétere rettenetesen rosszak. ha valakinek tetszik a karaktere, az az ő baja. javítsatok ki ha tévedek, de nem úgy rémlik, hogy a pro stúdióvilágban nem lett sztenderd annak ellenére hogy a fentiek szerint mekkora nagy királyság... 

Tipp: huss be a Hit Space-be hallgatózni, és vond le TE a következtetéseket, úgyis az számít.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 órája írta A/D:

ennek sefüle se farka.

"blind test against a $9000 system"

szerintem mindenki érzi hogy hol az átverés.

1) kik voltak a résztvevők? menj le vidékre, és próbálj egy lagzist játszó presszóban betenni értékesebb zenét. tehát az efféle szubjektív tesztek kimenetele azon múlik hogy kik a résztvevők. Hifisták? Mert nagy számban töksüketek és ízléstelenek.

2) te ismered a Linkwitz Oriont? Én nem. Tehát nem tudom tényleg jó-e, vagy csak valami hypeolt fos aranyból. Én több méregdrága nagyon rossz hangú hangfalat hallottam már.

a Truth B2031A paramétere rettenetesen rosszak. ha valakinek tetszik a karaktere, az az ő baja. javítsatok ki ha tévedek, de nem úgy rémlik, hogy a pro stúdióvilágban nem lett sztenderd annak ellenére hogy a fentiek szerint mekkora nagy királyság... 

Tipp: huss be a Hit Space-be hallgatózni, és vond le TE a következtetéseket, úgyis az számít.

 

 

Jaja ki van nézve már egy Neumann KH-120...csak még várat magára :D

Link to comment
Share on other sites

behringer studió monitor = kuka

genelec másolata, hát ja csak annyira hasonlit egy genelec hangjára és precizitására mint egy gyufásdoboz. 
Még poénnak is durva! AD nak tökéletesen igaza van adott egy paraméter egy berendezésen és vannak a behringer cuccok. Behringer arra nem képes hogy egy keverőn két sáv paraméterei egyformák legyenek. Hangfalaknál még betegebb a helyzet. Sok butuska meg eladja 50-70 E forintokért ez E-MU monitorát! 

A yamahád sokkal jobbna szól ez 200% a behringer meg kb egy brummogó vödör talán egy hifi cucc hangját eléri. ilyen Yamo hangfal + SAL erősitő egymásra csomagolva.

behringeren egy dolgot fogsz tudni csinálni jól mellékeverni mindennek. Sajnálom hogy megvetted, legközelebb vétel elött irj ide. Vagy add e lgyorsan ugyanannyiért, bár szerintem nehéz lesz. De olcsó cuccot sokan szeretnek venni. Aztán rájönnek hogy bárcsak várt volna még 2-6 hónapot egy használható darabra....

 

még az sincs ráírva hogy hol vágja a mélyeket, csak egy ábra -2 -4 -6 -8 honnan hogyan az kutyát se érdekli... hát ez kész
és a duma hozzá  a szekértelem:
"LOW FREQ kapcsoló ez a kapcsoló szimulálja a kisebb hangszórókat" WTF

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2015. 11. 13. írta karnold:

Elgondolkodtató amit mondasz. Bár nincsenek nagy tapasztalataim, viszont személyes véleményem szerint a basszusa érthetőbb mint egy ADAM A7X-en teszem azt. A linearitása jó, ha rákeresel, vagy Gyuricza Ferencz : Mastering digitális környezetben c. könyvében. Low budget kategóriában nem olyan rossz véleményem szerint. Ezt  limiter szerű témát nem tudtam, utánanézek. Köszönöm megfontolom az infót. ;) 

uristen nem! adam a7x megeszi reggelire! Nekem EMU-m van és örülök hogy AD a hitspaceben rábeszélt! meghallgattam miben más egy igazán drága cucchoz képest és utána már tudod kezeln ia basszus "érthetőbb" hiányát. De ne felejtsd el hogy igazából minden monitorhoz kell subláda is.! egy EMUnak brutális basszusa van egy kicsi Genelechez képest! Még is a genelec kb 200x pontosabb és precizebb képet mutat. Nem szar az EMU csak ás érték arányban szerintem nagyon versenyképes termék volt. Kár hogy a creative lelőtte az  egészet...

Link to comment
Share on other sites

Értem. Sokan ezt mondják, nekem nincs igazán jó fülem a hangminőséghez megmondom őszintén, meg hát aztán teljesen más a boltban hallgatni valamit, meg otthon. (Úgyértem otthon jobban rábólint az ember, hogy ez jó, ha már megvetted) :) 

Viszont van ez a soundcloud oldal, ahol mikrofonnal vannak felvéve, és ha talán egymáshoz viszonyítva meg lehet hallgatni, hogy mit vesz fel a mikrofon, bár tudom, hogy itt azért elég nagy a tévedés lehetősége. Mindenesetre én az A7X-nél inkább hallok folyamatos onenotebass-t.

Nem tudom lehet e linket beilleszteni mindenesetre itt van:

https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio/sets/studio-monitors

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta karnold:

megmondom őszintén, meg hát aztán teljesen más a boltban hallgatni valamit, meg otthon.

hát erre mit mondhatnék :) nem az akusztikát kell tesztelni, hanem a hangfalt. a boltban korrekt akusztikával A/B-ben egymáshoz képest lehet hangfalakat hallgatni.

ez ahhoz képest, hogy otthon, valamilyen akusztikai környezetben, valamin hallgatsz valamit azokkal az ismeretekkel, amikkel most rendelkezel. Pont te vagy a marketing célközönsége: reklámmal, fura tesztekkel lehet meggyőzni, nem jársz utána a dolgoknak magad.

amikor megemlítetted a soundcloudot, már akkor megcsikartam magam. első kísérletnek javaslom, hogy tölts fel valamit, és hallgasd meg hogy szól. nem fogod elhinni.

amúgy a soundcloudot más szempontból sem értem. ha már, akkor mérjék meg az adott hangfalat és tegyék közzé a pontos méréseket. az már inkább ér valamit mint ez a kreténség! Alig várom már mikor lesz online billentyűzet mechanika teszt youtube-on (ha már van, akkor kérek szépen mindenkit, hogy tartsa titokban).

szóval őszintén gondolom, hogy ezt nem gondolhattad komolyan, csak lusta voltál. 

One Note bass: minden olcsó hangfalon létező jelenség, mivel nincs benne elegendő teljesítmény ahhoz, hogy agyig húzott reflexcső nélkül ne csak cincogni lenne képes. De itt is vannak szintek. Hogy melyiken hallasz jobban one note-t, az annak is függvénye, hogy hova hangolták a reflexcsőt, nem gondolod? 

Másfelől megközelítve, ha te elegendőnek tartod, hogy fórumokon felcsipegetve ilyen-olyan infó morzsákkal meg tudod úszni a személyes tapasztalást (legyen szó bármiről),  akkor valójában szerintem mindegy mit veszel.  

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Gyuricza Ferenc a mastering Bodnár Attilája. Abban biztos vagyok benne hogy szakmailag nem elég felkészült (finoman fogalmaztam), de abban nem, hogy van neki rendes cucca, pl. monitor hangfala. (Kicsit sajnálom hogy szóltam neki anno hogy a könyv reklámvideójának a hangját hogy elbaszta, akkor rögtön mindenki vágta volna hogy mire számítson.). A konstruktivitás jegyében javaslom neked Bob Katz könyvét, vagy bármelyik Sound On Sound, Lynda.com, Macprovideo oktatóanyagát. Bármit, csak ezt a könyvet ne.

A témánál maradva pedig az A7x-nek sokkal érthetőbb basszusa van. Próbáld ki ezeket egy helyen egymás mellett A/B-ben, és figyeld meg azokat a szempontokat, amiket fentebb íram. Vagy ha van 2031-ed, csapd a hónod alá egy százas papírzsepivel, és nézd össze a többi hangfallal ami most kapható.

"A linearitása jó" -  melyik linearitására gondolsz?

Két különböző hangfalnak akkor van értelme, ha tudod, hogy melyik miben jó. A 2031-en +szerintem+ minden rossz amit el lehet képzelni. Minden. Iszonyat dinamikátlan, bufla, érthetetlen, aránytalan hangja van. Most ha valakinek ez tetszik, azzal nincs bajom, de a pontosságát objektíve meg lehet ítélni. Veszed a felvételt, berakod valami nagyon jó rendszeren, amiből tudni fogod minek KELLENE szólnia (függetlenül attól, hogy te mit gondolsz arról hogy minek kellene szólnia), és megnézed hogy a többi hangfal ahhoz képest mit mutat. El kell dönteni, hogy olyat akarsz venni, ami tetszik, vagy olyat ami pontos. Az utóbbi kritérium alapján én megígérem neked hogy a 2031 a létező legrosszabb választások egyike.

Értem, de ilyenek pl mint ez mind csak propaganda? 

Dear Guys,

I thought I would share a link about an independent test of our TRUTH B2031A monitors winning a blind listening test against $9000 LinkwitzOrion loudspeakers.

BEHRINGER Studio Monitor Wins Listening Test..., ...Against $9,000 Hi-Fi Speaker -Sonicstate.com

Also a letter from Earl R Geddes, Ph.D. one of the leading authorities in loudspeaker design and small-room acoustics today regarding our B2031A monitors.

http://www.behringer.com/assets/Behringer-Geddes.pdf

 

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta karnold:

Tény, hogy a soundcloud-on nem úgy szólnak a zenék....

Mindenkit biztosíthatok, :) lecserélem hamarosan egy Neumann Kh120-ra, addig csak mint átmeneti megoldás van a setupban.

 

Épp most írta karnold:

Tény, hogy a soundcloud-on nem úgy szólnak a zenék....

Mindenkit biztosíthatok, :) lecserélem hamarosan egy Neumann Kh120-ra, addig csak mint átmeneti megoldás van a setupban.

A hitspaceben tesztelve jutottam erre következtetésre.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2015. 11. 18. írta ZizicsFantaLászló:

Nem szar az EMU csak ás érték arányban szerintem nagyon versenyképes termék volt. Kár hogy a creative lelőtte az  egészet...

Van az még, bár máshova pozícionálva sejtésem szerint!

Creative E-MU XM7

Ipon shopban láttam meg nem is olyan régen, kíváncsi lennék arra, hogy mit tud, itt is pihen kettő PM5, s tartok tőlük, mikor rottyannak rám. Remélem, soha!

De a témához szólva szerintem is butaság a kettő hangfalat összeengedve használni, kb olyan, mint sós pörkölt mogyoróval enni a krémest, mindezt felütni valami savanyúsággal, hogy minden íz egyszerre meglegyen.

A yamaha szerintem leginkább célszerszám, a behri meg dekortárgy, szomszédokat, haverokat, hozzá nem értőket elkápráztatni jó.

 

Link to comment
Share on other sites

Jólvan köszönjük az itinert a sóspörktölt meg nemtom milyen hasonlatod. Amit mondasz azért erős túlzás. Ezzel az erővel egy szubládát se csatolhatnánk hozzá hangfalakhoz. Köszi, tényleg becses dolog, hogy nyomod a sztenderded elvárásoknak megfelelő frázisokat, de attól, hogy ha hozzá nem értőknek mutogatom meg szomszédoknak (ezáltal én is hozzá nem értő vagyok természetesen), szóval ettől még nem kapitulálod magad egy abbey road hangmérnökké. Amúgy meg azzal nem értek egyet, hogy a legrosszabb, sokszor persze muszáj hogy a profizmus is mondassa velünk "Ne viccelj már egy Behringer"...Oké, tény meglehet, hogy alsó kategória, de halottam már ennél xarabb mackiet, vagy alesist. Szóval van rosszabb ennyiben azért maradhatnánk....

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta vallyont:

Van az még, bár máshova pozícionálva sejtésem szerint!

Creative E-MU XM7

Ipon shopban láttam meg nem is olyan régen, kíváncsi lennék arra, hogy mit tud, itt is pihen kettő PM5, s tartok tőlük, mikor rottyannak rám. Remélem, soha!

De a témához szólva szerintem is butaság a kettő hangfalat összeengedve használni, kb olyan, mint sós pörkölt mogyoróval enni a krémest, mindezt felütni valami savanyúsággal, hogy minden íz egyszerre meglegyen.

A yamaha szerintem leginkább célszerszám, a behri meg dekortárgy, szomszédokat, haverokat, hozzá nem értőket elkápráztatni jó.

 

Nyilván nem okoz akkor problémát kiválasztani, melyik a Behringer a nyolcból. Ha gondolod hallgass bele. 2-2 perces zene, biztosan menni fog.

Ilyen bemikrofonozott felvétel, de azért az összehasonlításnak annyira működnie kell, hogy a szomszédkápráztatót kiszúrjuk rögtön nem?

https://www.sendspace.com/file/wd9lhv

Link to comment
Share on other sites

Jujj, látom, nagyon ráléptem a tyúkszemedre! 

Nem teljesen értelek, levezették részletesen, miben és hogyan támadható a behri hangfal, bólogattál rá, én egy mondatban összefoglaltam, nekem meg el akarod harapni a torkom. 

Nem azt mondtam, hogy te akarsz vagizni a szomszédok, hozzá nem értők előtt (a te szakmaiságod pláne nem kérdőjeleztem meg), hanem azt, hogy szerintem (ahogy írtam is, de kihangsúlyozom, szerintem) az a hangfal arra jó. 

Mert egy monitorhangfal, aminek hifi a hangja, az mire jó? 
Fasza napszemüveg ködben! 
Evőkanál lapát helyett 40 cm hó eltakarításához! 
2 dekás kalinka víz helyett a szomjúsággal küzdő, vasárnapi másnaposnak! 
Villa a leveshez!
4k monitor a vakok és gyengén látók országos szervezetének irodájába interaktív információs pultnak! 

Nem emlékszem már, hogy kitől hallottam/hol olvastam, de arra használták, hogy a megrendelőnek ezen mutassák meg a kész anyagot, mert a hifis hangja miatt ezen volt értelmezhető számára. 

Nekem egy monitorhangfal, ami ilyen szinten színez, nem monitorhangfal. Hiába írja rá a behri, hogy professional, sőt nem is ezt, hanem reference (a professionalt a hulladék (és itt nem túlzok, láttam belőlük párat) dj cuccaira szoktak rányomni), attól sajnos még nem lesz az. Eleve, milyen belbecsre utalhat, ha a gyártó részéről az egyik fontos tényező az, hogy lemásolja egy nagyobb, standard gyártó kialakítását? Ó, jajj. 

Persze az EMU-m se lett precision monitor attól, hogy rá van szitázva az aljára. Ezek nem azok a kategóriák. 

Külön sajnálattal olvastam, hogy ennyivel nem sikerült Abbey Road hangmérnökké válnom, egy világ dőlt össze most bennem! (A személyeskedő hangnemről szép csendben ennyit is.)

Azt sem állítottam, hogy a legrosszabb, nyilván vannak rosszabbak is, de persze ha a fejedben előre összerakott, nem létező véleményemmel szeretnél vitatkozni, azt nem akadályozhatom meg, csak kelleni nem kellek hozzá. 

Abban valóban igazad van, hogy szkeptikus vagyok a subokkal és azok illesztésével kapcsolatosan is, pláne bedroom szinten, de ez legyen az én bajom. Nem vagyok szakmabeli, most még lelkes hobbistának se nevezném magam. 

De ettől az, hogy két gyártó, más célra használt hangfalainak összeillesztése hozná meg a kánaánt, abban sajnos nem tudlak megerősíteni. Ha erre lenne is esély, akkor már felfedezték volna a stúdiókban, túl régóta van kint mindkét cucc a piacon hozzá. Ezen felül feltettél egy kérdést, hogy hülyeség-e a kettőt egymás mellett használni, s azt a választ fogadtad el, hogy ugyan már, ha neked úgy tetszik, használd úgy! Ezzel semmi gond, de azt nem hiszem, hogy elvárhatod, hogy azt mondjuk, hogy egy ilyen felállással pontosan, jól lehet majd dolgozni, mert az hazugság. Én meg nem tudok hazudni, bocsi. 

Persze liberális vagyok, miért ne használnád így, ha tetszik, próbálkozni is lehet, de ha dolgozni akarsz vele ilyen felállásban, akkor olyan, mintha kb. azt mondanám, hogy nyugodtan próbálj meg egy szobabiciklivel átbringázni a Balatonon, menni fog, pedig ugye nem. 

Erre próbáltam a hasonlattal utalni, hogy szerintem mindkettő hangfalnak külön megvan a feladata és célja, együtt használni nem célravezető. 

A linkelt cikket valószínű nem a szakma legalja, hanem az újságíró szakma krémje írta! 
Kiemelem, nekem mi a bullshit benne, s hogy a maszatolás mit is jelent valójában számomra (anélkül, hogy érintkeznem kellene a hangfallal, ez olvasható ki a cikkből)

"egy nagyon finom működésű limiter figyeli, melynek beavatkozását igazán nem észleltük"
Limiter a monitorhangfalba. Miért, minek? Ne halljam, ha valamit túltoltam? Illetve újabb eleme, ami pénzbe kerül, sejtésem szerint elvonva a többi, hasznos részére ráfordítható anyagiakat. 

"a felső-közép frekvenciatartományt egy kissé maszatolja, de ez a jellegű kenés a teljesen digitális felvételi környezetben úgyis emberközelibb munkaélményt hozhat."
Kicsit hasas a baba, de előnyére, mert eltakarja a háj a húsevő nunáját! - Kb. ilyen szintű érvelés, szar ez kérem, de előnyére! 

"Sok volt viszont a mechanikai jellegű, pontosabban a hanyag illesztésekből adódó zörgés, rezonálás. Hol a reflexcső, hol pedig a hangszórókat befoglaló műanyag keret remegett, de találkoztunk már mélytölcsérhibás egyeddel is. 

Ha ezeket a negatívumokat szembeállítjuk az összhanggal és nem utolsó sorban az árral, akkor bizony rá kell jönnünk, hogy ennél jobb ár-érték arányú stúdióminőségű hangfalat nem találunk a piacon."
Emlékeim szerint jó régen kijött a hangfal, a cikk se lehet friss, szóval akkor tényleg jóval a többi ára alá lőttek, na de kérem! Rezeg, szét akar esni, szar, de legalább olcsó, így ár/érték arányban kiváló! Engem meggyőztek, szaladok megvenni! 

"Nyugodt szívvel ajánlhatom bárkinek, aki stúdiós környezetben némi kompatibilitásra törekszik a drágább lehallgató rendszerek felé, valamint az otthoni zenehallgatás, esetleg házimozizás is élménygazdagabb lehet."
Kompatibilitásra, ja, a hifivel, külön kiemelném a NÉMI szót, az otthoni zenehallgatás, esetleg házimozizás meg egy jó stúdiómonitor esetén egy élménnyel gazdagít: "De szarul szól ez, de szarul szól az, kapcsold már át arra a hifis hangfalra, mert behányok! Köszi!" Szerintem fárasztó tud lenni egy monitor hangja, otthoni célra a hifi jó, ez is csúsztatásnak tűnik. 

De egyébként tök korrekt a cikk szerintem! 

Nem tudom egy mikrofonos felvételnél mennyire lehet a one note bass problémát hallani, sőt, élőben hallani se hallottam még ilyet úgy, hogy tudtam volna róla, rámutatva, hogy "hülyegyerek, ez az a jelenség", szóval ennyire értek hozzá. Itt akár pedig el is engedheted, mit írok összevissza. 

Szóval mindent összevetve nem megsérteni akartalak, általánosságban írtam a hasonlatokat, de ettől nem tudom azt hazudni, hogy a 4 hangfal összeeresztve alkalmas lesz munkára, ahogy azt sem, hogy a behri olyan nagy minőséget képviselne. 

Én is nyúltam már mellé, nekem is szar érzés volt, de a helyzeten nem változtatott. 

Ettől függetlenül viszont ha neked tetszik a hangja, s úgy érzed, életed keverései várnak rád vele, akkor meg miért érdekes, mit gondol itt a többi ember? Használd egészséggel (minden cinizmus nélkül!)

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mindenki,

A minap vásároltam itt a ménemszólon keresztül egy pár Behringer2031A monitort. A helyzet az hogy nekem nagyon tetszik a hangja, jól részletezett a mély és szubtartomány, a közép és mély frekvenciák nagyon szépen adják vissza a hangot, viszont ott relatíve nem elég erőteljesen. Emellett van egy HS50-es yamaha párom. A mély ott ugye gyakorlatilag nulla. A magas frekvenciák kissé harsányak de mégis ha melléeresztem halkabban a Behringer mellé, azt érzem, hogy igen megszületett! A yamaha tolakodóbb közepe és magasfrekijei mintha csak pont az a kicsit adnák meg amire még szükségem lenne.

Szóval a kérdésem az, hogy lehetséges-e hogy a kettő (azaz két pár) nagyon jól kiegészíti egymást? Szoktak ilyet csinálni??? Vagy ez csak ilyen sufnituning lehet? Én nagyon részletesnek és minden frekvenciát kellőképpen megjelenítve hallom. Lehetséges ez, hogy így jó?

A 2031-nek a hangja minden, csak nem részletes. Hogy lehetséges hogy ennyire más a véleményünk?

Ha tippelhetek, azért gondolod annak, mivel a gyenge erősítője okán összenyomja az egész hangképet: nincs dinamika. Másképp megfogalmazva a hangos és halk részek között alig van különbség. Így, hogy a halk részeket is hangosnak hallod, mondhatod, hogy részletes, de a monitorhangfal értelme épp az pl. a konzumer vagy hifi cuccokhoz képest, hogy a dinamikát képes arányosan megjeleníteni (kevésbé törekszik frekvencia linearitásra, ugyanis az eleve nagyon törékeny a környezet akusztikája miatt). Egy hangfal akkor részletes, ha egy hang nagyon halkan is tökéletesen érthető rajta! Ez a 2031-en nem opció, mivel a halk hangokat simán elnyomja a rendkívül hangos THD-IDM torzításból eredő zaj. Szóval a 2031 úgy működik, mintha a hangfalon folyamatosan dolgozna egy jól behúzott limiter. A hangoknak semmilyen attackja, tranziense nincs rajta.  Sok szerencsét annak, aki ezen kompresszort vagy akár két sáv hangerő arányát akarja beállítani.

Basszus: a basszusa főleg nem részletes, ráadásul értelmetlenül sok. Egy nagy buhogó, kivehetetlen valami: a mélyek, ahogy a subok is, "one note bass" problematikájúak. Vagyis minden mély hangot kb ugyanolyan hangmagasságúnak hallasz rajta. Az ugyanis nem a zenében van, hanem a basszreflex cső rezonanciája. Hangolj rajta be egy lábdobot, és kezet fogok veled. 

A 2031-et én egy edzőterembe javasolnám, házi stúdióba semmiképp. Nincs olyan paramétere, ami alkalmassá tenné arra.

Most az, hogy a HS-hez képest több basszusa van ne tévesszen meg, mert bárminek több van, de attól az még nem jó.

Szóval ha azért veszed meg, mert úgy gondolod, hogy érdemes rá hagyatkozni (részletesség, basszus), akkor hatalmas csalódásban lesz részed (idővel rájössz). Ha azért veszed meg, hogy leccsekkeld, hogy szól egy gyenge PA rendszeren, akkor annak lehet értelme.  

Link to comment
Share on other sites

Ühümm, jó akkor megpróbálom lebeszélni magam róla....

Igen hírből én is úgy tudom, de A/B összehasonlításba még nem sikerült összehasonlítani.

Ha Neked tetszik úgy a hangzás és ráadásul nem munkaszerűen keversz valakiknek/valahová, akkor miért ne hallgatnád így?! A lényeg, hogy Neked bejöjjön a hangzás, nem az, hogy ki mit mond. Amúgy meg rengeteg stúdióban használnak 2, vagy több pár monitort is, akár egyszerre is együtt. Ennyi...hallgasd, ha örömöd leled benne. Miért ha valaki azt mondja, hogy használj X monitort, de Neked nem jön be a hangja, akkor azért Magadra erőszakolod, csak mert egy főokos megmondta??? :-) Jó zenélést!

Link to comment
Share on other sites

Ha Neked tetszik úgy a hangzás és ráadásul nem munkaszerűen keversz valakiknek/valahová, akkor miért ne hallgatnád így?! A lényeg, hogy Neked bejöjjön a hangzás, nem az, hogy ki mit mond. Amúgy meg rengeteg stúdióban használnak 2, vagy több pár monitort is, akár egyszerre is együtt. Ennyi...hallgasd, ha örömöd leled benne. Miért ha valaki azt mondja, hogy használj X monitort, de Neked nem jön be a hangja, akkor azért Magadra erőszakolod, csak mert egy főokos megmondta??? :-) Jó zenélést!

Nagyon, de nagyon rátapintottál a lényegre! Azt hiszem, ettől jobb tanácsot nem adhattál volna! :) Big like!

Link to comment
Share on other sites

Ha Neked tetszik úgy a hangzás és ráadásul nem munkaszerűen keversz valakiknek/valahová, akkor miért ne hallgatnád így?! A lényeg, hogy Neked bejöjjön a hangzás, nem az, hogy ki mit mond. Amúgy meg rengeteg stúdióban használnak 2, vagy több pár monitort is, akár egyszerre is együtt. Ennyi...hallgasd, ha örömöd leled benne. Miért ha valaki azt mondja, hogy használj X monitort, de Neked nem jön be a hangja, akkor azért Magadra erőszakolod, csak mert egy főokos megmondta??? :-) Jó zenélést!

Teljesen igazad van! Én is így gondolom...inkább arra voltam kíváncsi, hogy  abszurdnak számít e vagy sem. Felmerült bennem, hogy  esetleg az egyik később szólal meg mint a másik  vagy valami hasonló. De home-mixinghez még használnám. Köszönöm a biztatást! Szerintem így fogom használni :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...