Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-MU ESI4000 sampler


VTR

Kérdés

Recommended Posts

Hello mindenki!

Szeretném az MPC 2500-asomat elcserélni egy MPC 3000-esre. Ha valaki összetudna hozni a kínálattal, vagy esetleg van neki egy ilyen kütyüje tegye már meg hogy felhívja ezt a telefon számot: 20/314-90-68.

Üdvözlettel

Yeti

Link to comment
Share on other sites

Helló Uraim!

 

Van nekem is egy ilyen samplerem csak az a baj, hogy az összes hangmintám wincseszteren van és egy emu ultra winyójáról lettek kimentve....hiába írom ki cd lemezre a beolvasásnál az esi4000 nem ismeri fel sajna...van valakinek egy jó ötlete, hogyan lehet megoldást találni, visszakonvertálni eredeti emu cd formátumba, vagy lehet-e egyáltalán?... :startle:

ESI cuccoknak tök más a fájlrendszere, talán az Awave studioval vagy a Chicken Translatorral lehet valamit kezdeni, esetleg Extreme Sample Converter, de ezek főként olvasásba jók! Ha írni kell ESI formátumot, az már bajosabb, s ráadásul ha wav-ként van lemezre gyűrve, azt sem látja majd. Mint ha rémlene hogy lett volna egy ESI sample manager program is erre anno, vagy valami hasonló. Guglizni kéne, ill ha 1 E-Ultra képes lenne átmenteni ESI formátumba a bankokat, talán...

Aztán meg volt itt hasonló kérdésben olyan javaslat is, hogy PC-ről SCSI-n áthajtani az ESI-re pl. a Chicken Translatorral.

Nekem nem volt ESI-m csak olvastam az ilyen mizériáiról már.

Link to comment
Share on other sites

Helló Uraim!

 

Van nekem is egy ilyen samplerem csak az a baj, hogy az összes hangmintám wincseszteren van és egy emu ultra winyójáról lettek kimentve....hiába írom ki cd lemezre a beolvasásnál az esi4000 nem ismeri fel sajna...van valakinek egy jó ötlete, hogyan lehet megoldást találni, visszakonvertálni eredeti emu cd formátumba, vagy lehet-e egyáltalán?... :startle:

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni ESI témakörben.

Ha a Master/Globals-ban beállítok valamit pl. a kijelző kontrasztját (specials/contrast) kikapcsolás után elfelejti.

Ez így normális így müködik mindenkinél vagy az enyémnek van valami gondja? (valami gomb akku, kondi vagy valami nem tárolja ezt?)

Elég kényelmetlen így. Alapból a kontrollerek is ki vannak kapcsolva (modwheel, pitchbend) minden bekapcsolásnál újra kell állítani.

Ha elmentek egy bankot akkor ezek a beállítások is mentődnek? (Egyenlőre csak CD-m van nem tudok menteni :) )

Köszönöm!

Üdözlettel:

(V)Laca

Link to comment
Share on other sites

Ugyan nem esi 4000 hanem e5000 ultra témában fordulnék a nagy tudorokhoz. Sikerült szert tennem egy ilyen gyönyörűségre (első vas sampler) olyan hangja van másnap vennem kellett egy monitort is (emu) mert a hifi-n bűn volt hallgatni :D hihetetlen hogy ebből a néhány megából hogy tud így szólni... Na a kérdések:

1. külső vezérlő. arra már rájöttem hogy cords ban midiA tól L ig hogy tudom a különböző paramétereket megcímezni midi cc vel de ezt minden eggyes presetnek külön be kell állítani. Én úgy szeretném beállítani hogy a legfontosabb szinti paraméterek pl cutoff reso adsr ek lfo stb mindig reagáljon ne csak akkor ha beállítom a midiA - L ig.

2. ezekhez az emukhoz milyen gyakran lehet kapni opcionális kiegészítőket pl az rfx kártya vagy + kimenet (szerencsére memoria meg vinyó fullos) ill megéri e ezekbe invesztálni?

3. legegyszerűbben hogy lehet file-t küldeni a gépbe és onnan ki? külső cd olvasó van hozzá írót lehet bele venni ? vagy a külső házba rack es vinyó ? hogy tudok olyan cd-t készíteni amit be tud olvasni?

Most hirtelen ennyi jutott eszembe... Remélem nem kérdeztem olyat amit már leírtak :)

Link to comment
Share on other sites

Szia,

Először is ki kell választani a mintát (0-ás gomb) majd be kell menni a loop menübe Digital Processing ->2 gombok.

Van a négy nyíl. Először kiválasztod hogy honnan kívánod kezdeni a loopolást. Utána a loop hosszát állíthatod be egy sorral lejjebb. Nyilat használd a fel-le mászkáláshoz. Mindkettőnél van automata looppont kereső, ez a vízszintes nyíl. Annak nyomogatásával viheted a loopot előrébb, hátrébb, és nyújthatod, rövidítheted. Csak finomállításhoz kell a forgógomb. Ha sikerült megtalálni az optimumot, mehet a loopolás. Háttértárban az Undo funkció működjön. Ha nem sikerül tökéletesre a loopolás, a crossfade-del még sokat javíthatsz rajta. én szinte csak saját mintákat használok és csak élőben. Hammond B3, Rhodes MK1-2, Korg DW6000, Ensoniq SQ2 hangjait. Főleg az orgonát lehet hallani a Youtube csatornámon: Tehtube. Az Esi-m felületén szerkesztettem mind.

Köszönöm! Sikerült is!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

Első "vas" sampleres próbálkozásomban hű társam egy ESI32. Úgy látom itt nálam 1000X okosabb emberek vannak a témába. A REASON NN-XT- jével szépen boldogultam, de színpadra kellet a sampler, mert nem akarok laptop-ot kirakni. Szóval! Tud nekem segíteni valaki a minta loop-olásba. Az istennek nem boldogulok vele. Nevezetesen a START pontot nem tudom beállítani, csak 2348765234765 tekeréssel. Egy fúvós minta utolsó 1 mp- ét loopolnám, de a start pontot nem tudom addig csavarni. Így néz ki: START 000 sec END 4.58 sec. Nekem a START pontot kb 4.00 sec- hez kellene tennem, de csak a SAMPLE- t engedi tekerni és folyamatosan enter és yes kell (Auto Corelation). Így kb egy fél napba telne, mire a 4.00 SEC START- hoz érjek.

Köszönöm

Szia,

Először is ki kell választani a mintát (0-ás gomb) majd be kell menni a loop menübe Digital Processing ->2 gombok.

Van a négy nyíl. Először kiválasztod hogy honnan kívánod kezdeni a loopolást. Utána a loop hosszát állíthatod be egy sorral lejjebb. Nyilat használd a fel-le mászkáláshoz. Mindkettőnél van automata looppont kereső, ez a vízszintes nyíl. Annak nyomogatásával viheted a loopot előrébb, hátrébb, és nyújthatod, rövidítheted. Csak finomállításhoz kell a forgógomb. Ha sikerült megtalálni az optimumot, mehet a loopolás. Háttértárban az Undo funkció működjön. Ha nem sikerül tökéletesre a loopolás, a crossfade-del még sokat javíthatsz rajta. Én szinte csak saját mintákat használok és csak élőben. Hammond B3, Rhodes MK1-2, Korg DW6000, Ensoniq SQ2 hangjait. Főleg az orgonát lehet hallani a Youtube csatornámon: Tehtube. Az Esi-m felületén szerkesztettem mind.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

Első "vas" sampleres próbálkozásomban hű társam egy ESI32. Úgy látom itt nálam 1000X okosabb emberek vannak a témába. A REASON NN-XT- jével szépen boldogultam, de színpadra kellet a sampler, mert nem akarok laptop-ot kirakni. Szóval! Tud nekem segíteni valaki a minta loop-olásba. Az istennek nem boldogulok vele. Nevezetesen a START pontot nem tudom beállítani, csak 2348765234765 tekeréssel. Egy fúvós minta utolsó 1 mp- ét loopolnám, de a start pontot nem tudom addig csavarni. Így néz ki: START 000 sec END 4.58 sec. Nekem a START pontot kb 4.00 sec- hez kellene tennem, de csak a SAMPLE- t engedi tekerni és folyamatosan enter és yes kell (Auto Corelation). Így kb egy fél napba telne, mire a 4.00 SEC START- hoz érjek.

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a jó ötleteket. Közben beszereztem az álom sampler-t, egy AKAI S6000-et, amivel több, mint kiegészítem az ESI-t. Mondhatni szinte teljesen lecseréltem, mivel hihetetlenül nagy a tudása a gépezetnek.

Link to comment
Share on other sites

Az is érdekelne, hogy miként tudok wav-ot beolvasni (sample lánc), vagy esetleg konvertálni.

Számítógépes programokkal lehet bármilyen külső hangot benyomni az Esibe. Sound Forge, Wavelab, Chicken System, Extreme Sampler Converter.

Kell a gépbe egy SCSI1 kártya, lehetőleg Adaptec. Aztán ha úgy sem sikerül elsőre nem kell elkeseredni, a kompatibilitásnak is különböző szintjei vannak.

Amit a legtöbbször használok, azt magam gyártom le. Orgonák, zongorák. Az Esi-vel mintavételezem és leginkább a fedélzetén is szerkesztem meg. Valahogy mindig nagyobb dinamikájú lesz mint a CD-ken található kész, "gyári" presetek.

Link to comment
Share on other sites

Az is érdekelne, hogy miként tudok wav-ot beolvasni (sample lánc), vagy esetleg konvertálni.

Én anno úgy csináltam, hogy a számítógépet bekötöttem a scsi láncba, és a Soundforge progival lehetett transportálni a wavot. A samplerben már csak a patch-et kellett megcsinálni.Manapság nem tudom milyen módszerek vannak...

Link to comment
Share on other sites

Vigyázz kezdesz belecsusszanni a warezbe

http://www.instrumentalparts.com/emu-parts.html

Az EMU E6400 Ultra is nyűgös a ramra ami az AKAI ban vígan elmegy meg se nyikkan E64k-ban

érdemes keresgélni utánna

Ez is jó Emu-s oldal, vannak jó cumók

Én a X-treme ROM telepítőlemezét hajtom de nincs meg senkinek:)

http://www.theavenuesinstruments.com/products.html

Link to comment
Share on other sites

Mondhatni az idő elteltével sok mindenre rájöttem magamtól is, de a kezdeti problémákat - furcsa módon - a helytelen ram modul okozta. Nem gondoltam volna, hogy ennyire érzékeny ez a gépezet. Egyébként sikerült néhány sample-t levadásznom a netről, de még mindig vadászok a legjobb zongora mintákra. Ebben (is) jól jönne a segítség. Természetesen szívesen megosztom, ami nekem van, ha valakinek esetleg tőlem is kevesebb mintája lenne :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

Remélem jó helyen nyitok új topic-ot. Némi segítséget szeretnék kérni egy olyan felhasználótól, aki már gyakorlott ennek az ősi sampler-nek a kezelésében.

Előre is köszi.

Szia. Nem is olyan ősi ez. Inkább kései. Sok típus már nem követte. Nekem nagyon bevált. De mi a kérdés?

Persze kérdésem nekem is van, volna :-)

Link to comment
Share on other sites

Remélem jó helyen nyitok új topic-ot. Némi segítséget szeretnék kérni egy olyan felhasználótól, aki már gyakorlott ennek az ősi sampler-nek a kezelésében.

Az ESI működése nagyon hasonlít az Emulator IIIx-hez. Nem túl komplikált szerkezet, nyugodtan kérdezz, ha van valami konkrét! Szerintem itt is elég sok ESI ismerő van.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...