Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hogy digitalizáljak lemezről?


tbrown

Kérdés

Üdv,

Kérdésem lenne:
Vinyl-ről digitalizálni szeretnék. Most így hirtelen csak egy kis DJ keverőm van, amiben RIAA korrektor található, így rajta keresztül küldöm a hangkártyába a jelet. Van egy sanda gyanúm, hogy ez sokat ront, "elvesz" az eredeti hangból.
Kérdésem lényege, hogy érdemes-e külön RIAA korrektort vásárolnom, vagy nem igazán van nagy különbség a korrektorok hangja között?
Nagyrészt könnyűzenét / elektronikus zenét digiznék.
(Állítólag a "Borbély" féle kapcsolás alapján épített korrektorok jól szólnak, most potom pénzért tudnék egy ilyet venni. Szerintetek tegyem vagy ne tegyem?)

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Kiragadtam a "Nem azt hallod" topicból. Új fórum menüt hoztam neki létre (Általános kérdések). Ez tehát most kérdés jellegű téma lett, amiben a szerző értékelheti a válaszokat, ill. kioszthatja a "legjobb válasz" címet. Lássuk!

Válaszaim:

Én úgy tudom RIAA korrektorok között van különbség. Részint az ügyfelektől, másrészt a saját termékekből (ATC-nek vannak preampjai, és a nagyobb modellben még "hűhább" RIAA korrektor van, bár én a mostani C2-met is tökéletesnek hallom - mondjuk ATC nem gyárt kacatot).

A másik dolog amivel viszont személyes tapasztalatom van, hogy a DJ keverőkből én még jó hangot nem hallottam (Pioneerrel az élen). Nem RIAA korrektor miatt, hanem anblokk. Vagyis a keverő degradálja a jelet valahogy.

Arra gondolok, ha a minőség fontos, akkor egy dedikált RIAA korrektorral, kihagyva a keverőt egyértelműen jobb eredményt fogsz elérni.

Hangkártyák között van egyébként aminek van RIAA korrektoros bemenete, pl. a Prism Sound Orpheus-szal kapcsolatban az egyik vevőnk nagyon lelkendezett hogy milyen jó döntést hozott.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta A/D:

Kiragadtam a "Nem azt hallod" topicból. Új fórum menüt hoztam neki létre (Általános kérdések). Ez tehát most kérdés jellegű téma lett, amiben a szerző értékelheti a válaszokat, ill. kioszthatja a "legjobb válasz" címet. Lássuk!

Válaszaim:

Én úgy tudom RIAA korrektorok között van különbség. Részint az ügyfelektől, másrészt a saját termékekből (ATC-nek vannak preampjai, és a nagyobb modellben még "hűhább" RIAA korrektor van, bár én a mostani C2-met is tökéletesnek hallom - mondjuk ATC nem gyárt kacatot).

A másik dolog amivel viszont személyes tapasztalatom van, hogy a DJ keverőkből én még jó hangot nem hallottam (Pioneerrel az élen). Nem RIAA korrektor miatt, hanem anblokk. Vagyis a keverő degradálja a jelet valahogy.

Arra gondolok, ha a minőség fontos, akkor egy dedikált RIAA korrektorral, kihagyva a keverőt egyértelműen jobb eredményt fogsz elérni.

Hangkártyák között van egyébként aminek van RIAA korrektoros bemenete, pl. a Prism Sound Orpheus-szal kapcsolatban az egyik vevőnk nagyon lelkendezett hogy milyen jó döntést hozott.

 

 

 

Köszönöm a topic nyitást, és a választ.
A hangkártyámat csak ezért nem szeretném lecserélni (Motu ultralite mk3), és úgy tudom ebben alapból nincs riaa korrektor.
Tehát jól értem, hogy szinte bármilyen különálló riaa korrektorral jobb minőséget kapok, mint a kis Numark keverőmön át?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...