Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

PC3 OS


Bendi

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ekkor: 15 March 2015 at 9:52 írta Bendi:

Megírom egy napos "hajtépésem" történetét, hátha másnak segítek megakadályozni a hasonló "hajtépést". (Ha még máshol nem lett volna megírva...)

Jelenség:

Rögzítek egy songot, több tracken, ahogy kell.

Minden rendben beállítva, mentve, szuper.

Átmegyek program módba, megváltoztatom a kiválasztott programot, játszogatok. Visszalépek song módba, betöltöm az utoljára mentett dalt, és az elős tracken a program módban legutoljára kiválasztott programot látom. Indítom a lejátszást, marad a "rossz" program. $‹›£‹›{$›{[‹›{[]

Megnézem az EVENT listet, ott van a Ch1 elején a jó, beállított program, mégsem reseteli... £‹›{‹›{[]‹›{[£$‹›™‹›£›£™$

Próba más trackeken / channeleken: minden más tracken/channelen tökéletesen resetel. Csak az 1-esen nem! ķ©~∂~€źķ~”

 

Hosszas keresgélés, OS release notes túrás után megvan  a megfejtés:

MIDI mód --> CHANLS --> PrgLock (jobb közép) csak(!) az 1-es channelen ON, a többin OFF. No, ezt kell OFF-ra állítani itt is, és innentől a Song az 1-es tracken / Channelen is RESETeli az alapértelemezetten beállított programot.

 

OFF

Egyébként ismét meg kellett állapítanom, hogy a PC3 iszonyatosan jó hangszer... Csak az ilyenektől az ember haja kihullik...

ON 

Nna, ebbe a problémába én épp a hétvégén ütköztem bele. Akkor elkönyveltem, hogy ez vagy MIDI, vagy MASTER page beállításokkal függhet össze és majd megkeresem ha lesz rá időm. Ezzel az infóval viszont konkrétan megoldottad a problémámat :)

Link to comment
Share on other sites

Megírom egy napos "hajtépésem" történetét, hátha másnak segítek megakadályozni a hasonló "hajtépést". (Ha még máshol nem lett volna megírva...)

Jelenség:

Rögzítek egy songot, több tracken, ahogy kell.

Minden rendben beállítva, mentve, szuper.

Átmegyek program módba, megváltoztatom a kiválasztott programot, játszogatok. Visszalépek song módba, betöltöm az utoljára mentett dalt, és az elős tracken a program módban legutoljára kiválasztott programot látom. Indítom a lejátszást, marad a "rossz" program. $‹›£‹›{$›{[‹›{[]

Megnézem az EVENT listet, ott van a Ch1 elején a jó, beállított program, mégsem reseteli... £‹›{‹›{[]‹›{[£$‹›™‹›£›£™$

Próba más trackeken / channeleken: minden más tracken/channelen tökéletesen resetel. Csak az 1-esen nem! ķ©~∂~€źķ~”

 

Hosszas keresgélés, OS release notes túrás után megvan  a megfejtés:

MIDI mód --> CHANLS --> PrgLock (jobb közép) csak(!) az 1-es channelen ON, a többin OFF. No, ezt kell OFF-ra állítani itt is, és innentől a Song az 1-es tracken / Channelen is RESETeli az alapértelemezetten beállított programot.

 

OFF

Egyébként ismét meg kellett állapítanom, hogy a PC3 iszonyatosan jó hangszer... Csak az ilyenektől az ember haja kihullik...

ON 

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Érdeklődnék, hogy a PC3-hoz való (v2.03) patch names állományok hol találhatóak meg? Cubase 5.1-hez kellene (xml, vagy txt-s script).

Szteff

Sajnos nem tudom, hova került itt a menemszolon, de ha írsz PM-ben egy e-mail címet, átküldöm.

A/D esetleg meg tudja nekünk "mondani", hova kerültek a régebbi feltöltések.

Link to comment
Share on other sites

Feltöltöttem a Kurzweil PC3-hoz tartozó frissített patch names állományokat. (Cubase és ProTools DAW-okhoz.) A teendő ugyanaz, mint a 2.01-es file-ok esetében.

Hello!

Érdeklődnék, hogy a PC3-hoz való (v2.03) patch names állományok hol találhatóak meg? Cubase 5.1-hez kellene (xml, vagy txt-s script).

Szteff

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...