Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic 9 help


-dino-

Kérdés

Sziasztok!
Mar evek ota jatszunk egyut egy amator zenekarba, utoljara a kilencvenes evek vegen voltunk studioba, es most eljott az ido, hogy magunknak is felvegyuk az emlekeket. Nemreg vettem egy oreg MacPro 1.1 et, ami gyonyoruen mukodik, ilyen “zenes” gep volt akkor is, amikor megvettem. Logic 9 tetszett rajta a legjobban, szoval azt hasznaljuk, de lenne par kerdesem, hatha tud valaki segiteni.

Van egy felvett savom, kerdesem az lenne, savon belul hogyan tudok valtoztatni kulonbozo plukinek kozott, hogy idorendben mas plugin szolalljon meg? Gondolok arra, ha az elejet az adott savnak maskepp szeretnem effektezni, kompresszor, EQ akarmi, majd a sav vegefele megint masik plugineket hasznalnek. Ez egy savon belul valahogy megoldhato?

Akkor, arra sem jottem ra, ha gitart veszunk fel, es mondjuk el rontotta a gitaros az veget a felvetelen, hogy kell ugyanabba a savban felvennem, ha kivagtam a rossz reszt? Sajnos csak masik savon tudom felvenni, mert ha savon belul probalom, akkor valami miatt rajatsza a regi savra az uj reszt, sajna nem jottem ra erre sem. Mindig masik savot kezdek, aztan a kivagott jo reszt athuzom, osszeillesztem a legelso felvett savval, gondolom erre is lenne valami egyszerubb megoldas.

Na akkor meg egy utso kerdes, adott egy mididob, midisavba,(drummapping) aztan kicsit elvannak csuszva az utemek, cinek itt midin belul 
van valami egyszeru modja, hogy ne manualisan kezzel kelljen kockankent behuzogatnom a helyere az utemeket? Valami automatizaciora gondolok.

Ha mondjuk midi dobot veszunk fel elektromos dobbal, es a labdob hangerok nehol nanyobbra sikerednek, mint kellene, vagy esetleg kissebbre, ezt szinten valami automatikaval lehet egysegesse tenni?


Nagyon koszi elore is a valaszokat. :)

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

"Van egy felvett savom, kerdesem az lenne, savon belul hogyan tudok valtoztatni kulonbozo plukinek kozott, hogy idorendben mas plugin szolalljon meg? Gondolok arra, ha az elejet az adott savnak maskepp szeretnem effektezni, kompresszor, EQ akarmi, majd a sav vegefele megint masik plugineket hasznalnek. Ez egy savon belul valahogy megoldhato? "

Én ezt a pluginek automatizálásával oldanám meg.
Plugineket lehet automatizációval ki/be kapcsolgatni, illetve a pluginek beállításait is :) Rámész a sávra, s nyomsz egy "A" betűt.
Pl. ez elején bekapcsolod a plugineket, a megfelelő beállítással, aztán automatizációval kikapcsolod... majd, annál a résznél ahol más plugineket akarsz használni, bekapcsolod :)

Második kérdésedre is van megoldás, olvastam még régen erről a Logic Pro-s könyvben, de már nem emlékszem. Max otthon megnézem.

Többi kérdésedre nem tudom a választ. Én teljesen más zene stílusban utazom :)

Link to comment
Share on other sites

38 perccel ezelőtt írta -dino-:

Na akkor meg egy utso kerdes, adott egy mididob, midisavba,(drummapping) aztan kicsit elvannak csuszva az utemek, cinek itt midin belul 
van valami egyszeru modja, hogy ne manualisan kezzel kelljen kockankent behuzogatnom a helyere az utemeket? Valami automatizaciora gondolok.

Ha mondjuk midi dobot veszunk fel elektromos dobbal, es a labdob hangerok nehol nanyobbra sikerednek, mint kellene, vagy esetleg kissebbre, ezt szinten valami automatikaval lehet egysegesse tenni?

 

Az elsőre a quantize (quantálás) a megoldás. Részletesen látsz erről rengeteg tutorialt, meg help is van hozzá. Ez pont azt csinálja, ami nektek kell. Adott szekcióban (kijelölt régióban) a midi note-on (és note-off, ha olyan a beállítás, de ez dobnál irreleváns) midi üzeneteket autmatikusan a megfelelő rácsra illeszti. Fontos, hogy jól válaszd meg a quantálás "metrumát". Általában 1/4-től 1/32-ig, illetve ezek "trioláját" tudják a progik. Néha előfordul, hogy egy-egy note-on nem pont oda kerül, ahova szeretnéd, ha közelebb van a "rossz" pozícióhoz, mint a jóhoz. Ekkor kézzel kell "behúzni".

A másodikat - nightray válaszában leírtakhoz hasonlóan - a velocity és/vagy a volume automatizálásával tudod megoldani (ha alapvetően midiben vettétek fel a dobot.) Ha viszont már csak az audio sáv van meg, akkor a hangerő automatizálásával tudod javítani. (Erről is van sok tutorial meg help a neten.)  

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta -dino-:

Akkor, arra sem jottem ra, ha gitart veszunk fel, es mondjuk el rontotta a gitaros az veget a felvetelen, hogy kell ugyanabba a savban felvennem, ha kivagtam a rossz reszt? Sajnos csak masik savon tudom felvenni, mert ha savon belul probalom, akkor valami miatt rajatsza a regi savra az uj reszt, sajna nem jottem ra erre sem. Mindig masik savot kezdek, aztan a kivagott jo reszt athuzom, osszeillesztem a legelso felvett savval, gondolom erre is lenne valami egyszerubb megoldas.

Nem kell törölni a rossz részeket. Alapból úgy van beállítva a logic, hogy ha egymásra veszed fel a sávot, akkor ki tudod választani belőle a legjobbat. Pl beállítod, hogy egyfolytában ugyanazt a részt rögzítse (Cycle). Érdemes mondjuk két ütemmel korábbról, mint ahogy játszani kellene és két ütemmel tovább, mint ami kell, nehogy hamarabb kezdjen a gitáros vagy valami effekt miatt később cseng le a dallam. Szóval egyfolytában többször megpróbálhatja feljátszani ugyanazt a témát. Ha megvan többször, akkor a régió (a sávon a felvett rész) elején megjelenik egy kis fekete háromszög, arra rákattintva lenyílik és megjelenik egymás alatt az összes felvett sáv. Ezután ha rákattintasz egy sávra, akkor az a sáv fog megszólalni. Így ki lehet választani a legjobban sikerült sávot. Ezen kívül össze is lehet válogatni a jobb részeket. Tehát az egymás alatt lévő sávokon egérrel ki kell jelölni azokat a részeket, amelyik jól sikerültek az adott sávon. Pl az első sávról csak az első ütemet meghagyni, a második sávról a második ütem első hangját, és a többit meg a harmadik sávról venni.
Egyébként a Logic beállításaiban részletesebben testre lehet szabni, hogyan is rögzítse, vagy egyáltalán ne csináljon ilyen sávokat. Azt is be lehet állítani, hogy pl csak 1 ütemet kell kicserélni, be lehet jelölni azt az 1 ütemet és a gitáros végigjátsza az egész témát, de csak az az 1 ütem rögzül és automatikusan kicseréli a Logic az új felvételre.

Link to comment
Share on other sites

Koszi sracok a segitseget, meg a kovetkezo problemaba futottam.

Idokozben meg hozzamkaveredett 2db UAD2 solo kartya, 30db pluginnel. Egyszeruen fantaszikus, bamulatos hol tart a technika manapsag.

Nezegetem, ismerkedem, szoval nem akarok elkanyarodni, vannak a savok, a savokon meg a pluginek, baromi jol szol, 

jo nagy dinamikaval, eross jelszintje van, majd ha bounce el kirenderlem az egeszet, akkor kb a fele hangerovel szol a vegeredmeny.

Miert van ez? Arra gyanakszom, hogy nem megfelelo sorrendben vannak a pluginjaim a savokon. Lehet ez? Mi a sorrend egyebkent?

Vagy min bukam meg? :)

Egyenlore dob es gitarsavok vannak.

Gondolom az UAD2 hoz nincs koze, mert termeszetesen abbol van a legtobb plugin a savokon.

Koszi!

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 perccel ezelőtt írta -dino-:

Koszi sracok a segitseget, meg a kovetkezo problemaba futottam.

Idokozben meg hozzamkaveredett 2db UAD2 solo kartya, 30db pluginnel. Egyszeruen fantaszikus, bamulatos hol tart a technika manapsag.

Nezegetem, ismerkedem, szoval nem akarok elkanyarodni, vannak a savok, a savokon meg a pluginek, baromi jol szol, 

jo nagy dinamikaval, eross jelszintje van, majd ha bounce el kirenderlem az egeszet, akkor kb a fele hangerovel szol a vegeredmeny.

Miert van ez? Arra gyanakszom, hogy nem megfelelo sorrendben vannak a pluginjaim a savokon. Lehet ez? Mi a sorrend egyebkent?

Vagy min bukam meg? :)

Egyenlore dob es gitarsavok vannak.

Gondolom az UAD2 hoz nincs koze, mert termeszetesen abbol van a legtobb plugin a savokon.

Koszi!

 

 

Ha jól rémlik, van valami olyasmi lehetőség a bounce-nál, hogy normalizáljon (vagy mi), azt ki kell kapcsolni, hogy azt kapd, amit lejátszáskor hallasz.

Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta Bendi:

Ha jól rémlik, van valami olyasmi lehetőség a bounce-nál, hogy normalizáljon (vagy mi), azt ki kell kapcsolni, hogy azt kapd, amit lejátszáskor hallasz.

 

Koszi, azt hol is kell?

Amugy a pluginek sorrendje mindegy, hogy mi utan mit rakok?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...