Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

PC-MIDI kapcsolat


bluebird

Kérdés

midi kábelt vettem, van rajta 3 led, piros, kék, sárga. Soha sehol senki nem mondta meg, hogy mit jeleznek. összekötöttem a szintivel, számítógéppel, de nem működik, sem in, sem out. Mindent kipróbáltam két gép, két szinti, sibelius 5, sibelius 7, semmilyen variációban nem megy. Régebben ment Windows XP alatt, de sem W7, sem W10 alatt nem működik Reklamálta az MMSYSTEM.dll-t, mindkét gépen megvan, mégsem megy. Egyszerűen mintha nem is lenne kábel.  Az a furcsa, hogy semmilyen variációban nem működik együtt a szintivel egyik gép sem. A zenét lejátssza mindkét gép a saját hangszóróján, a rendszerben megtalálja az USB2 midi szoftvert, ki is írja, hogy működik, de semmi.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Két dolog jut eszembe:
Az újabb rendszerek 64 bitesek, és a régi dll pedig 32 bites és azért nem megy.

A másik (amit félve írok): gyakran elkövetik azt a hibát az emberek, hogy a billentyűzet midi in kimenetét összekötik a midi kábel midi in csatlakozójával. Mert mindkettőre midi in van írva és logikus lenne, de nem, mert a midi in kimenetet a kábel midi out-jával kell összekötni és a midi out-ot a kábel midi in-jével. (Billentyű midi outján kijövő midi jelet a másik eszköz midi in-je fogadja...)

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta idioty:

Két dolog jut eszembe:
Az újabb rendszerek 64 bitesek, és a régi dll pedig 32 bites és azért nem megy.

A másik (amit félve írok): gyakran elkövetik azt a hibát az emberek, hogy a billentyűzet midi in kimenetét összekötik a midi kábel midi in csatlakozójával. Mert mindkettőre midi in van írva és logikus lenne, de nem, mert a midi in kimenetet a kábel midi out-jával kell összekötni és a midi out-ot a kábel midi in-jével. (Billentyű midi outján kijövő midi jelet a másik eszköz midi in-je fogadja...)

Kösz a választ, Időközben a következőkre jutottam.

A csatlakozások jók, egyértelmű, hogy a PC Out a keyboard In-be megy. Valóban régebben XP-vel használtam, most mind a két PC 64 bites rendszerrel megy. Csak az a furcsa, hogy találtam egy kis midi lejátszót, (igaz, az csak néhány kb-ot enged lejátszani, aztán közli, hogy vegyem meg), de az kitűnően vezérli a szintit. Van két szoftver, az egyiken be sem lehet álltani a kimenetet, - USB - midi konverterem van, - csak a bemenetet, az pedig felveszi, jegyzi amit játszom. Viszont nem tudom kiküldeni a szintire. Egy másik szoftver pedig megkérdezi a midi ki és bemenetet, be is állítom, viszont az meg nem jegyzi ami a szintiről jön. Most már odáig eljutottam, hogy mind a két szinti rendben van, mind a két MIDI csatoló kábel rendben van, (pedig ezek a kínai "gagyik" de végül is mind a kettő, mind a két szintivel, oda-vissza múködik, csak az a bosszantó, hogy amit felveszek a szintiről, az nem tudom visszajátszani csak a másik programmal. Az a gyanúm, hogy valamit nem jól állítottam be. 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem most kellene hátradőlnöd, és lépésről lépésre újra végigmenni az összes beállításon.

Ami hirtelen felmerült még bennem: engem tréfált már meg úgy midi "kapcsolatrendszer", hogy az eszköz - valamiért - úgy volt beállítva, hogy a 2. midi csatornán küldött, a fogadó eszköz meg az 1. midi csatornán várta a bejövő infót. Nézd meg, hogy a midi tracken mi a kimenet, melyik midi csatorna. 
Másik dolog: a Presonus Studio One esetében a konfigurációnál külön hangszerként fel kell venni a midi szintetizátort, mint kimeneti eszköz. Tehát egyrészt szerepelnie kell, mint bemeneti eszköz, másrészt - egy másik "entitásként" - mint kimeneti eszköz. Na, ezzel is eljátszogattam vagy 15 percet, mire rátaláltam a megoldásra. Eléggé egyedi, mert az összes DAW egyként kezel minden midi eszközt ki- és bemenetnek. (Logic, Cubase, ProTools ...)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: ‎2018‎.‎01‎.‎13‎. at 22:48 írta djuice:

Tud valaki megoldást arra, hogy a win Media Playerében a midi lejátszás külső eszközön szóljon (pl. szinti, a telepített driverén át)?

Mi a pontos környezet ? Nekem egy hangkártya MIDI csatolóján keresztül megy ki. ( Win10, Media Player 12, Echo MIDI driver )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...