Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Vélemény: M-Audio - Keystation 88 MKI / MKII


perbalu

Kérdés

Hello,
midi billentyűzet vásárlás elött állok és egyik fontos szempont hogy mobil legyen ( relative könnyű)  ill a billenése alkalmas legyen zongora játékra is.
A kinézett termék ő lenne:
http://www.m-audio.com/products/view/keystation-88#.Vo5q4vkrJaQ
Valakinek van ezzel a modellel tapasztalata? Leirás szerint az MKII-es már jobb mint az első generáció ( billentyű full size ill nehezebb kcisit).
Akár az előző modellről is jöhetnek vélemények
Esetleg más alternativa?

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 órája írta perbalu:

Hello,
midi billentyűzet vásárlás elött állok és egyik fontos szempont hogy mobil legyen ( relative könnyű)  ill a billenése alkalmas legyen zongora játékra is.
A kinézett termék ő lenne:
http://www.m-audio.com/products/view/keystation-88#.Vo5q4vkrJaQ
Valakinek van ezzel a modellel tapasztalata? Leirás szerint az MKII-es már jobb mint az első generáció ( billentyű full size ill nehezebb kcisit).
Akár az előző modellről is jöhetnek vélemények
Esetleg más alternativa?

Köszi.

Nekem a keystation pro 88 van 2004 óta. Jól működik, strapabíró, mindene jó semmi rossz pontja nincs. 

Ezek alapján az újabb is jó lehet.

 

Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta xinu:

Nekem a keystation pro 88 van 2004 óta. Jól működik, strapabíró, mindene jó semmi rossz pontja nincs. 

Ezek alapján az újabb is jó lehet.

 

A pro már kalapács mechanikás igy sajna nem egy szint a 2 modell.
MIvel egyszerű modell a sima 88 ( nincs pad, sliderek stb) igy müködésleg valszin nincs vele hiba, inkább a billentyű érzetéről kellene vmi info ( mennyire gagyi vagy nem gagyi egy kalapácsmechanikás controllerhez képest ( pl Studiologic SL széria, ilyenem volt régen, de nem akarnék megint 20-22kg-os billentyűt).

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta perbalu:

Akár az előző modellről is jöhetnek vélemények
 

Szia!

Nekem az előző ilyen modell volt és nagyon nem jött be a dinamikatartománya. Nem lehetett szépen dinamikázni vele, volt benne egy ugrás a közepe felé, a 128-as értékhez pedig verni kellett. Egy Nord Electro 2-es Rack-hez vettem annó és nagyon elkeseredtem az eredménytől. Szerencsére csak a billentyűzet volt gázos, így a modulban nem kellett csalódnom, de tanulságos, hogy mennyire el tudja rontani egy billentyűzet az egész élményt. Természetesen így erről az új MKII-ről nem tudok nyilatkozni.

Viszont korábban egy másik szettben évekig használtam egy FATAR Studiologic TMK-88-ast. Az nagyon fincsi volt. Könnyű és baromi szépen végig lehetett játszani a dinamikatartományokat.

A TMK-88-at közvetlenül egy SL-880-as leváltására szereztem be annó a derekam miatt. Az SL-880 jó volt mondjuk (úgyahogy), de annak is volt egy velocity ugrás valahol a könnyű játék és a közepes játék között ahol kimozdul a súly. Ezért a kísérő, a sorvégi és a szóló hangerők között hangerőpedállal korrigáltam nonstop. A TMK-88-on viszont annyira érzékletesen lehetett adagolni a dinamikát, hogy kikerült a volume pedál a szettből és csak játszani kellett kényelmesen.

Link to comment
Share on other sites

Ez a kérdés engem is foglalkoztatott egy időben, érdeklődtem itt is de senki nem tudott rá válaszolni. :(

Ez az új második generációs Keystation már másik billentéssel jött ki, jó lenne tudni mennyiben tér el vagy jobb az elsőtől?

Sajnos messze van Bp. a kipróbáláshoz :(

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Pityu:

Ez a kérdés engem is foglalkoztatott egy időben, érdeklődtem itt is de senki nem tudott rá válaszolni. :(

Ez az új második generációs Keystation már másik billentéssel jött ki, jó lenne tudni mennyiben tér el vagy jobb az elsőtől?

Sajnos messze van Bp. a kipróbáláshoz :(

Van egy rendelésem a Hitspace-ben. Nemsokára megjön és bemegyek érte, akkor kipróbálom ezt az MKII-t ha lehet, és megpróbálok kielégítő tapasztalatot megosztani :)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Koródi Csaba:

Van egy rendelésem a Hitspace-ben. Nemsokára megjön és bemegyek érte, akkor kipróbálom ezt az MKII-t ha lehet, és megpróbálok kielégítő tapasztalatot megosztani :)

Azt megköszönöm.
Mondjuk most lestem a thomannál szállítással együtt 5e-rel olcsobban megvan mint itthon bármelyik boltban. és náluk van 30napos visszaküldési opció ha nem teccik, és fizetik a visszaküldés diját is. Szval ha esetleg nem lesz bent demo példány akkor is lehet hogy bepróbálok egyet, mert ha nem megfelelő akkor max megy vissza.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Voltam az üzletben és sajnos nem volt az M-Audio Keystation 88 II-ből bemutató darab.

Beszéltünk pár szót a dologról, de semmi bíztató infót nem kaptam. Megemlítettem, hogy ez a termékkategória és a rájuk vonatkozó információk (vélemények) mennyire keresettek a fórumon, de sajnos ez a termékcsoport teljesen hiányzik az üzletben, akár M-Audio, akár bármi más márkából. Így még más alternatívát sem tudtam kipróbálni :(

Link to comment
Share on other sites

Hello,
Kár, de azért köszi.
Mondjuk közben olvasgattam reviewkat és mechanikailag még a Nektar Impact LX88-at dicsérték, bár azt még ritkábban lehet megtalálni ( kicsit drágább, de többet is tud).
Szval ez ilyen lutri lesz nekem. Még az a szerencse h ingyen válalják a visszárút, de persze senki sem szeret a postával bibelődni.
Bármelyik is lesz a befutó megirom majd itt a tapasztalatokat.

Link to comment
Share on other sites

Hello,
Mivel sikerült egy kis plusz lóvéhoz jutnom igy ki tudtam tolni kicsit a keretet, szval végül digit zongora lett a történet vége.
( alapból is ugye a kalapácsmechanika volt a cél csak a súly/ár miatt nem játszott eddig. Viszont láttam hogy az alapabb digit zongorák szinte mindegyikén van MIDI vagy usb port, így ugye contorllerként is müködnek és 11-12 kg körül vannak csak. az m-audio keystation88 is 10kg körüli, szval nem sokkal több, de mégsem 20-22mint a legtöbb k.mechanikás midicontroller)
A plusz lóvé miatt és a muziker téli nagytakaritása miatt sikerült a kedző digit zongora árak alatt egy Casio PX-150hez jutnom, így nem tudok sajna reviewt adni a fent említett 2 controllerről.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...