Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland JV-880 kijelző bütykölés


Blank

Kérdés

Sziasztok!

Volna nékem egy Roland JV-880-asom, és bizony hozta a formáját, elhalt benne az LCD háttérvilágítás. Mint azt több külföldi fórumon már megvitatták, típushiba, a zöld háttérfény elfárad és oly mértékben elhalványul, hogy a kijelző már-már alig olvasható. Maga a hangszer gyakorlatilag értéktelen tucattermék, de én nagyon szeretem, ezért nem szívesen válnék meg tőle, szeretném gatyába rázni. Az előző tulajdonosa egy vasalózsinórt szerelt bele tápkábelként, no comment, finoman szólva le volt harcolva. Mindenesetre a vasat kimentettem és amennyire tőlem telt, feljavítottam. Már csak az LCD volna hátra.

Kérdés: Van-e köztetek bárkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Bármi szóba jöhet: LCD csere, vagy akár annak szétkapása és LED háttérfény csere - ami egyébként állítólag lehetetlen, de hátha mégsem. :) Bármilyen tippet/ötletet szívesen fogadok! Azt láttam, hogy mások is árulják a gépet, ki lehetne éppen cserélni az egészet, de én ezt szeretném megmenteni.

Az alábbi fotón látszik, hogy a TR-Rack kijelzőjéhez mérten milyen halvány, gyakorlatilag nulla fény.

569cf62774daf_jv880halvny.jpg.d517dacf56

Előre is köszönöm az infókat!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

5 órája írta gergely07:

Van-e köztetek bárkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Syncopa Bagodon van és nem olcsók, ámbár leterheltek! Talán Pesten és itt a fórumon is megtalálható Bakó Imi nyerőbb lehet, ha helybeli vagy.

A modul valószínűen akkor EL (Electro Luminescene) fóliás háttérvilágítású, ha halványodik, nem LED-es. Ez alóla ha minden stimmel, szépen kihúzható, cserélhető, rendelhető lapka, mindenféle színben, de nem tudom milyen árban van most. Ebayen vmi horvát gyerek árulgatott ilyeneket nem sokért és ezek vághatók is ollóval méretre. (3-5000Ft?)
Működését tekintve, kb. ~100V váltófesszel gerjeszti egy elektronika azt a müa. lap vagy a felvitt bevonat molekuláit, amik így világítanak és ha elfárad az anyag, akkor halványodik.

Aztán ha ügyes vagy, oldalról pici SMD ledekkel is (LED szalag bárhol kapható!) meg lehet oldani a világítást, csak akkor ki kell hagyni a 100V-os invertert. Ezzel elvileg nem sok gond van, mert belül vmilyen (5-6-12V-os stb.) egyenfesz táplálja az inverter primer oldalát, így illeszthető egy kis pót áramkörrel hozzá, pár LED-ből álló kis házi megoldás is. :)

Link to comment
Share on other sites

Off:

"Maga a hangszer gyakorlatilag értéktelen tucattermék". Ne légy ennyire szigorú :) Minden hangszer jó valamire. Van, aki szerint hangmérnöki szempontból jobb hangja van, mint a későbbi Roland ROMplereknek (ami akár igaz is lehet, én nem tudom eldönteni, de ehhez hasonló dolgok történtek már a zeneiparban).

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Kiskádár:

Off:

"Maga a hangszer gyakorlatilag értéktelen tucattermék". Ne légy ennyire szigorú :) Minden hangszer jó valamire. Van, aki szerint hangmérnöki szempontból jobb hangja van, mint a későbbi Roland ROMplereknek (ami akár igaz is lehet, én nem tudom eldönteni, de ehhez hasonló dolgok történtek már a zeneiparban).

Óh, én imádom oda-vissza minden apróságát, ezért is próbáltam kimenteni szegényt. Csak tudod, megkaptam már párszor, hogy mit foglalkozok én ilyen régi vacakokkal.

Egyébként igen, készültek nála lényegesen gyengébb hangú darabok is. Egészen meghökkentett, mikor először hallottam. Hihetetlen, hogy mit ki tudtak hozni néhány megabájtnyi hanganyagból. Persze,nem kell legendákat gyártani köré, de tényleg kellemes darab. Az általam meghallgatott JV/JD típusok közül ennek van a legmelegebb hangja. Nem tudom körülírni, de finom, az biztos. :)

Elég sokat használom, van is olyan muzsikám, amiben egy Nord viszi a basszusmenetet, ám azt kivéve csak a JV-880 szól. Sok tematikába passzoló rádió is játszotta anno. Nem szeretnék önreklámot csinálni, de ha érdekel a hangja, nagyon szívesen küldök privátban linket.

Link to comment
Share on other sites

Én eddig minden problémámra tőlük kaptam a legbarátibb árat. Leterheltek, mert jók és mindenki velük javíttat :) , de valóban akkor javasolt őket választani, ha nem másnapra kell. Minden szerdán vagy kéthetente szerdán jönnek fel Budapestre vinni/hozni a cuccokat, ettől függetlenül persze meg kell kérdezni több helyen is.
Én is imádom a JV2080-am. Ha nem csak zizegés meg puttyogás kell, akkor simán jó még ma is.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az infókat!

Idő közben sikerült egyeztetnem a Syncopa-s sráccal, Ő is megerősítette az EL fóliát, van is neki elvileg, úgyhogy már csak a fuvart kell kivárni. Addig pedig lehet, hogy futok egy kört az SMD-s megoldással, mert lehet, hogy jópofán mutatna egy szép fehér háttérfénnyel. :)

Még egyszer köszi mindenkinek! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...