Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic Pro X 10.2.1


Vlaca

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A legnagyobb dolog hogy végre lehet függőleges, normálisan nagyítható, peak és rms értéket is jelző műszert használni, nem csak az a pöcsömöccse kicsi szar. Aztán biztos vannak apró előnyei még majd, de én azt nagyon hiányoltam, és most hogy épp nekiálltam masterelni a nálam készülő lemezt igen hasznos :)
.

Link to comment
Share on other sites

Egy kis segítséget kérnék!

 

Nem tudom mitől lehet, hogy egy projektben amiben keverve vannak audio és midi sávok, most bekerült 5 új külsőleg felvett audio sáv és azok nem illeszkednek tempoban. Pedig külön rendesen szólnak. Ahogy beimportálom a Logic-ba ( 10.2.1) szétcsúsznak. Nem stimmel a belépő pont, és ha ráigazítom, akkor egy ideig minden rendben, aztán egyszer csak elcsúszik (pl egy gitár téma)

 

Eddig amit észrevettem, hogy alapból 44/16-os sávok voltak, ez az 5 új sáv pedig 44/24-es. Ezért csináltam auditionban egy 44/16-os konvertet aiff-re, de így még rosszabb lett importálás után. Így sehol nem stimmel tempoban. Pedig ebből a projektből exportáltam ki az alapot, amire fel lett játszva az 5 új sáv.

 

Bocs, ha kicsit zavarosan írtam le.

 

Ha valaki tudja, hogy mit néztem be kérem írjon! Köszi

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta 1stvan:

Egy kis segítséget kérnék!

 

Nem tudom mitől lehet, hogy egy projektben amiben keverve vannak audio és midi sávok, most bekerült 5 új külsőleg felvett audio sáv és azok nem illeszkednek tempoban. Pedig külön rendesen szólnak. Ahogy beimportálom a Logic-ba ( 10.2.1) szétcsúsznak. Nem stimmel a belépő pont, és ha ráigazítom, akkor egy ideig minden rendben, aztán egyszer csak elcsúszik (pl egy gitár téma)

 

Eddig amit észrevettem, hogy alapból 44/16-os sávok voltak, ez az 5 új sáv pedig 44/24-es. Ezért csináltam auditionban egy 44/16-os konvertet aiff-re, de így még rosszabb lett importálás után. Így sehol nem stimmel tempoban. Pedig ebből a projektből exportáltam ki az alapot, amire fel lett játszva az 5 új sáv.

 

Bocs, ha kicsit zavarosan írtam le.

 

Ha valaki tudja, hogy mit néztem be kérem írjon! Köszi

Csak arra tudok tippelni hogy a projekt maga 48-as.

Link to comment
Share on other sites

25 fps, 44. Az a furcsa, hogy magába az 5 új sáv jól szól együtt is. De az adott projektbe visszatéve, teljes széthullás. Nem lehet, hogy amin felvették más paraméterekkel rendelkezett és hiába mentette 44/24-ben, eleve rossz tempóra játszotta föl? Logic 9-ben rögzítette a sávokat. Én arra tippelek, hogy más bpm értékkel lett feljátszva.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta 1stvan:

25 fps, 44. Az a furcsa, hogy magába az 5 új sáv jól szól együtt is. De az adott projektbe visszatéve, teljes széthullás. Nem lehet, hogy amin felvették más paraméterekkel rendelkezett és hiába mentette 44/24-ben, eleve rossz tempóra játszotta föl? Logic 9-ben rögzítette a sávokat. Én arra tippelek, hogy más bpm értékkel lett feljátszva.

a kettő nem függ össze, mivel a 44.1 az másodpercenként 44100 mintát jelent, a másodperc meg annyi amennyi

most jött le mire gondolsz, arra hogy a feljátszáskor a metronóm más bpm-re lett állítva és más tempóban lett a hangszeren lejátszva, ami könnyen lehet, viszont csak újrajátszással korrigálható, nyilván praktikusan azokra a sávokra érdemes rájátszani.

Link to comment
Share on other sites

Nem függ össze, ezért is gondolom, hogy mikor rögzítette a sávokat, esetleg a programban nem jó tempóban játszotta le amire rájátszott. Innen érthető lenne, hogy nálam viszont elmászik.

UPDATE!

Megkaptam újra az anyagot és hibátlan. Szóval a feladónál volt gond, nem a Logic x-ben.

 

Sorry az OFF-ért!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nem találtam kérdésemnek megfelelő témát, ezért ide írnám:

Logic X és UAD 2 problémával küzdök, azt hittem csak az első nehézségek, de egy ideje nem találom a megoldást (Logic 9-el tökéletes a működés, de már váltanék...)

OSX 10.8.5 verziót használok, az UAD update a legújabb, de sajnos a Logic X nem látja egyik UAD plugint sem. Próbáltam már az AU managert és a fileokat is ellenőriztem, elvileg minden rendben van.

Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Direct:

Sziasztok!

Nem találtam kérdésemnek megfelelő témát, ezért ide írnám:

Logic X és UAD 2 problémával küzdök, azt hittem csak az első nehézségek, de egy ideje nem találom a megoldást (Logic 9-el tökéletes a működés, de már váltanék...)

OSX 10.8.5 verziót használok, az UAD update a legújabb, de sajnos a Logic X nem látja egyik UAD plugint sem. Próbáltam már az AU managert és a fileokat is ellenőriztem, elvileg minden rendben van.

Mi lehet a gond?

Tessék a 10.8.5-öt leváltani, 10.12.2-nél tartunk, ezekre az ősrégi rendszerekre senki sem garantálja a hibátlan működést. El kell fogadni hogy a fejlődés felgyorsult és évente új rendszer jön.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...