Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Studio One 3-as verzió


1stvan

Kérdés

Sziasztok!

Használ valaki napi szinten Studio One 3-as (3.1-es) verziót? 1-2 éve a 2-es verzióval játszogattam, de akkor a VST-im nagy része nem volt tökéletes (32-64 bit stb). Most a 3.1-es demot kipróbáltam és elég jónak tűnik. El Capitan alatt. Gyors és rugalmas. Nekem úgy tűnik újraírták a nagy részét a szoftvernek. Kellemesebb lett a kezelőfelület is, bár ezek mindig valahogy a konkurencia ízlését követik (mindegyik mindegyikét :-) ). Szóval az érdekelne, hogy érdemes-e ebbe a DAW-ba pénzt tenni (a Pro verzió kb 120e) vagy jobban járok a Cubase, Logic x vonallal? Én úgy látom egyébként, hogy a SO 3.1 és a Logic Pro X sok dologban hasonlít, árban a Logic X javára. De a SO tudásra lehet, hogy több, annyira még nem nyúztam meg egyiket sem. 

M-audio Firewire külső hangkártyát használok. 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

11 órája írta 1stvan:

 

Hogy érdemes-e megvenned, azt nem tudom, de ha vásárolnál, itt olcsóbb,  http://plugindiscounts.com/35_presonus   $338.95 (árakat csak bejelentkezve látni).

Erőssége, hogy kapsz vele egy melodyne essentials-t, a gyors munkafolyamat, tele van jó ötletekkel, lehetőségekkel, mégis érthető manual nélkül szinte minden, a keymapok importálhatók ha más dawhoz szoktál, valamint az integrált mastering/project felület. A gyári hangszerei izlés kérdése, a samplere tudja importálni a kontakt formátumot de csak a 4-es verzióig sajnos, az effektjei nem kiemelkedők, kivéve az Open Air konvolúciós zengetőt.

Hátránya: Még mindig nem kiforrott, nálam legalábbis néha random kilépeget a saját pluginjeitől is (mavericks alatt, a demo hibátlanul futott), állítólag winre jobban optimalizált a program, nem tud omf fájt importálni/exportálni!, és kevesen használják, főleg itthon.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 01. 22. at 15:54 írta 1stvan:

Sziasztok!

Használ valaki napi szinten Studio One 3-as (3.1-es) verziót? 1-2 éve a 2-es verzióval játszogattam, de akkor a VST-im nagy része nem volt tökéletes (32-64 bit stb). Most a 3.1-es demot kipróbáltam és elég jónak tűnik. El Capitan alatt. Gyors és rugalmas. Nekem úgy tűnik újraírták a nagy részét a szoftvernek. Kellemesebb lett a kezelőfelület is, bár ezek mindig valahogy a konkurencia ízlését követik (mindegyik mindegyikét :-) ). Szóval az érdekelne, hogy érdemes-e ebbe a DAW-ba pénzt tenni (a Pro verzió kb 120e) vagy jobban járok a Cubase, Logic x vonallal? Én úgy látom egyébként, hogy a SO 3.1 és a Logic Pro X sok dologban hasonlít, árban a Logic X javára. De a SO tudásra lehet, hogy több, annyira még nem nyúztam meg egyiket sem. 

M-audio Firewire külső hangkártyát használok. 

Üdv!

(Ha még aktuális a kérdés.) Röviden, szerintem igen! A Studio One arra van kihegyezve, hogy mindent meg tudj oldani drag and drop-pal, meg ide oda húzogatással, szóval nagyon kényelmes a használata. A hangminőséggel nincs gond, és az új szoftverszinti elég jól szól, mármint a Mai Tai. A belső pluginek se rosszak éppen, és a pro verzióhoz elég sok hangmintát is kapsz, valamint megkapod integrálva a Melodyne hangmanipulációs szoftvert, szóval akár tök tehetségtelen énekesekkel is dolgozhatsz. :D A Cubase jó, de nehézkes, a Logic pedig nem az a minőség, amit én használnék... 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...