Jump to content
Ménemszól.hu

Holland SM2000


xinu

Recommended Posts

Tegyük fel a nagy kérdést akkor: Vajon a mostani modular hype mennyire fogyasztói igény és mennyire generálják a gyártók ? Ha egy pici előlap pár potival és panellel ugyanannyiért elkel amennyiért komoly, komplett hangszereket el lehet adni, akkor hülyék lennének kihagyni a ziccert. Most is láttam valami fuzz modult majdnem 100 ezerért, ugyanez a gyártó 30ért adja a sima fuzzpedáljait. Néha van egy olyan érzésem, hogy a modulok árait már eleve belga fogorvosok, portlandi startupperek és richard devine tárcájához lövik be. Apropó richard devine: ő ugye most az aktuális modular pápa, mindenki vele demóztat, de szerintem rosszul teszik. Ez a csávó mindenből ugyanolyan idm-et csinál, ami utoljára 12-15 éve volt releváns zenei stílus, nem értem miért gondolja ő és mások is még mindig, hogy ez a félrandom glitchzene a jövő. A valós zenei világban (kilépve a modulardemók univerzumából) már sokszorosan meghaladott dolog ez a devine féle akrobatamutatvány.

Link to comment
Share on other sites

Igen ! Az eventide pluginekben is vannak devine presetek, most hogy így mondod. Jó hát gondolom elsőrangú sound designer, de van egy elég karakteres stílusa, ami szerintem túlzottan a technikai bűvészkedésre van kihegyezve a zeneiség helyett, de ezek szerint a gyártóknak pl ezzel nincs komolyabb gondja. Valahol érthető is talán, mivel demókról beszélünk, nem zenei előadásról.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta upstream:

Nekem ennyi pénzért ez a mondat tetszett a legjobban: 

"Note: The Holland SM2000 Modular Synthesizer is a 3U modular synth, but differs from most Eurorack"

Miért? Ennyi pénzért talán még előnyös is, hogy nem kompatibilis. :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...