Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Pro tools


PRSCE24

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

8 órája írta leonsun:

 

Szia,

 

több probléma lehet. 1. Kevés a proci. Nézd meg a rendszerhasználat kijelzőn, hány %-ot zabál a proci. Nálam a PT10 elég szépen fut egy régi Q9650 procin 4 GB DDR2 rammal, akkor kezd kiakadni, ha megy a Slate SSD4, minden sávon Slate VMR, 2-3 VTM, FG-X. Na ekkor kezd el recsegni, de ilyenkor a proci is 90% felett fut.

2. Nem jogtiszta pluginek. Mivel ilyet nem használ senki :), ezért itt egyenként kell megnézned, mivel lehet gond. 

3. Latency mennyire van állítva? Húzd magasra a buffert

4. Ha memória kevés, akkor kiírja a low memory hibaüzenetet, de ilyenkor nekem nem szokott még recsegni. 

5. Ha lejátszásnál mindig ugyanott kezd el ropogni, arra is lehet gyanakodni, hogy ott sok adatot kell beolvasnia a HDD-ről, viszont ilyenkor általábban leáll és kiírja a lassú beolvasás DAE hibát

 

Egyenlőre ennyi ötlet, még gondolkodom.

Köszönöm!Megnézegetem!

Link to comment
Share on other sites

Csak azért kérdeztem, mert nálam már fordult elő, hogy két dolog volt FW láncba és biza a PROTOOLS kiakadt tőle. Erről volt is topic anno.
Ez jutott csak eszembe, azért kérdeztem. Nyilván egy próbát megér a SATA, gyorsabb is mint a FW, csak aránylag sok meló van a tesztben..

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy a Firewire kábel sérült meg.
Én is jártam már így.
Bár csináltam régen azt is, hog SSD-n volt az OP rendszer, Pro Tools project meg külső firewire-s HDD-n.
Semmi gond nem volt. Amikor rendetlenkedett, akkor meg kiderült, hogy a kábel megsérült...
 

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta PRSCE24:

Köszönöm!Megnézegetem!

Ja és ezeket a hibaüzeneteket írja ki:

The audio device buffer underflowed.

If this occurs frequvently, try decreasing the H/w.

Buffer size int he Playback Engine panel or remove other devices from the audio fireware bus.

 

You are running of CPU power.Remove some Native plug-in or increase the CPU usage limit int he playback engine dialog.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Jonas73:

Bár én egyáltalán nem értek a Win.-hez. Lehet, hogy maga a konfig. kevés!? Milyen proci? Mennyi Ram? Milyen hangkártya? Stb, stb...?

 

2 órája írta PRSCE24:

Nos a jelenség a következő.Indul használom editálok működik minden(erre írtam minden ok)majd egyszer csak recsegőssé válik a hang.Ilyenkor ha a megnyitott project-et bezárom és újra indítom ismét normálisan működik majd valamilyen változtatásra(nem tudtam kiszűrni mi lehet az) ismét jön a hiba.

Olyan mintha valamilyen hardver vagy memoria vagy mit tudom én kevés lenne és valamilyen használatkor hiba jelenik meg.Én a videokártyára gyanakszom mert ha pl a potikat babrálom azt mintha nem bírná. Mi lehet a kevés?A videókártya?

Szia,

 

több probléma lehet. 1. Kevés a proci. Nézd meg a rendszerhasználat kijelzőn, hány %-ot zabál a proci. Nálam a PT10 elég szépen fut egy régi Q9650 procin 4 GB DDR2 rammal, akkor kezd kiakadni, ha megy a Slate SSD4, minden sávon Slate VMR, 2-3 VTM, FG-X. Na ekkor kezd el recsegni, de ilyenkor a proci is 90% felett fut.

2. Nem jogtiszta pluginek. Mivel ilyet nem használ senki :), ezért itt egyenként kell megnézned, mivel lehet gond. 

3. Latency mennyire van állítva? Húzd magasra a buffert

4. Ha memória kevés, akkor kiírja a low memory hibaüzenetet, de ilyenkor nekem nem szokott még recsegni. 

5. Ha lejátszásnál mindig ugyanott kezd el ropogni, arra is lehet gyanakodni, hogy ott sok adatot kell beolvasnia a HDD-ről, viszont ilyenkor általábban leáll és kiírja a lassú beolvasás DAE hibát

 

Egyenlőre ennyi ötlet, még gondolkodom.

Link to comment
Share on other sites

Nos a jelenség a következő.Indul használom editálok működik minden(erre írtam minden ok)majd egyszer csak recsegőssé válik a hang.Ilyenkor ha a megnyitott project-et bezárom és újra indítom ismét normálisan működik majd valamilyen változtatásra(nem tudtam kiszűrni mi lehet az) ismét jön a hiba.

Olyan mintha valamilyen hardver vagy memoria vagy mit tudom én kevés lenne és valamilyen használatkor hiba jelenik meg.Én a videokártyára gyanakszom mert ha pl a potikat babrálom azt mintha nem bírná. Mi lehet a kevés?A videókártya?

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 08/02/2016 at 10:05 írta PRSCE24:

Jójó ez a vicces része....de valaki esetleg tud választ?

Aham, talán értem. A minden oké azt jelenti, hogy "elindult!", vagyis akkor tört programokról van szó... ugyanis a "minden oké" és a "kiakad" egymást kizáró tényezők illetve kvázi állapotok. De talán más a gond... ha részleteznéd, mit jelent nálad a "kiakad", jobb lenne. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ez tipikusan az a hiba amikor nem jogtiszta pluginek vannak feltéve. Tapasztalatból mondom, mert sokszor "megvettem" plugineket amiket ki akartam próbálni mielőtt tényleg megveszem, és nálam is csinálta ezt a mókát. Miután legalizáltam a plug-in parkot azóta nem csinálja...

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Bendi:

Melyik verzió? (A 12-esnél az elején voltak komolyabb plug-in használati gondok. Nem tudom, hogy javították-e.) Amennyire én tapasztaltam, nálam a Cubase, Logic jobban, simábban kezelte a plug-in hangszereket, mint a ProTools.

Sok plug-in hangszert használsz?

Plug-in hangszert egyáltalán nem használok csak effektezek és abból se sokat.

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta PRSCE24:

Hali!

valaki talán tud segíteni.Pro tools 10 Windows alatt minden ok, de elég sűrűn kiakad.Illetve olyat csinál,hogy recsegőssé válik a hang és belassul.Mi lehet a kevés?A videókártya?

köszi mindnekinek 

Melyik verzió? (A 12-esnél az elején voltak komolyabb plug-in használati gondok. Nem tudom, hogy javították-e.) Amennyire én tapasztaltam, nálam a Cubase, Logic jobban, simábban kezelte a plug-in hangszereket, mint a ProTools.

Sok plug-in hangszert használsz?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...