Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Váltás Focusrite Scarlet 2i2-ről


nemethchek

Kérdés

Sziasztok!

3 éve használok egy Focusrite Scarlett 2i2 usb audio interface-t és úgy érzem eljött az ideje, hogy lecseréljem egy komolyabb hangkártyára. Nézelődtem a lehetőségek között, de egyelőre nem született meg a méltó utód, pontosabban ami jobb. Segítséget, tanácsot és ötletet szeretnék kérni tőletek melyik lenne a következő lépcsőfok a hangkártya vásárlás terén. Tudom, hogy a határ a csillagos ég, ezért szeretnék valami jó ár/érték arányú kompromisszumot találni, de legyen fejlődés a Scarlett 2i2 után.

Kritériumok:

  • Win 10 x64 kompatibilis stabil driver
  • USB 2.0 vagy 3.0 (áramellátása saját külső tápegységgel) vagy PCI-e csatlakozás
  • megbízható és stabil legyen!
  • low latency (a scarlett 2i2-vel az overall latency-t a daw-ban 12-13 ms alá sose tudtam csökkenteni)
  • nincs szükségem sok I/O-ra, solo projekteken dolgozok, főként sound design és elektronikus zene. Bementek és kimenetek terén a scarlett is megfelelt a célra.

 

  • Alaplapom: Gigabyte H97M-D3H rev 1.1
  • CPU: i5-4590

Ha nem adtam elég infót nyugodtan jelezzétek felém! Előre is köszönöm a tanácsokat!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 órája írta rootkiller:

A FireWire nem lassan avult el hanem már rég, Windows alatt problémás a használata.

Az EIE pro-ról azt gondolom hogy csatornában tud csak többet meg feature szinten. Érdekes felvetés az insert, de így a preampja után mondjuk be lehet kötni egy olcsó vas kompresszort, továbbá 4x4 meg ott a midi, csicsa az óra rajta meg egy laptopnál még akár jól is jöhet egy USB hub. Ezen kívül nem hiszem hogy hangminőségbeli különbséget fogsz hallani.

PCI(e) fronton jelenleg olyan megoldások vannak hogy egy nagyon drága rendszer és egy asztali gép közötti összeköttetést tudja biztosítani: RME RayDat ugye ADAT csatlakozókkal, valamint az Apogee Symphony és ProTools rendszerek csatoló kártyái.

Lényeg a lényeg: Ha nem tudsz venni Duet/Audiofuse/Babyface kategóriából és elég az I/O akkor ne költsél pénzt, inkább gyűjts!

A hangminőség szempontjából az elvárásaimnak megfelelő volt a scarlett is, a kezdő rendszeremhez mérten. Amiért le szeretném cserélni az amiatt van, hogy instabil és régi a drivere, tehát elavult gépezet ez már. Szeretnék egy megbízhatóbb hangkártyát, ami hiba nélkül üzemel win 10 alatt is.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta A/D:

Apolo nálam 9.98ms 64-es bufferrel ami megfelelő, tekintettel hogy ott a workflow az, hogy az inputot realtime tudja effektezni mindössze pár millisec késéssel. 

Ha szoftveresen kellene roundtripelni, akkor viszont minden esetben az overall latencyhez képest még változó plugin latencyvel is kell foglalkozni nem beszélve arról, hogy felvételkor bypassolni kell a felvételi csatornán levő plugineket.

Erre mondják, hogy "in the end of the day...". Hiába volt gyorsabb papíron a Symphony IO, mégis az Apollóval lehet jobban és hatékonyabban dolgozni emiatt.

Na, erről van szó.

Link to comment
Share on other sites

Apolo nálam 9.98ms 64-es bufferrel ami megfelelő, tekintettel hogy ott a workflow az, hogy az inputot realtime tudja effektezni mindössze pár millisec késéssel. 

Ha szoftveresen kellene roundtripelni, akkor viszont minden esetben az overall latencyhez képest még változó plugin latencyvel is kell foglalkozni nem beszélve arról, hogy felvételkor bypassolni kell a felvételi csatornán levő plugineket.

Erre mondják, hogy "in the end of the day...". Hiába volt gyorsabb papíron a Symphony IO, mégis az Apollóval lehet jobban és hatékonyabban dolgozni emiatt.

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta nemethchek:

Win 7 alatt is voltak gondjaim, igaz akkor egy gyengébb konfigot használtam. Sokat pattant, recsegett, néha kifagyott. Az új gépem bizonyos hardverek miatt igényelte a win 7 fölötti oprendszert, hogy rendesen működjön, így kénytelen voltam átállni win 10-re. Itt a gond az, hogy a DAW-on kívül néha fogja magát és elhallgat a hang. zenehallgatásnál és youtube videónál mondjuk. Ilyenkor újra kell indítani az interfacet vagy magát a lejátszót. Több drivert is próbáltam már. A legutóbbi hivatalos drivert és a legújabb beta drivert is. Nem vált be egyik se. Na de nem fikázni akarom ezt az eszközt, mert tudom hogy van akinek jól működik és semmi gondja vele, de ugyanannyi ember van aki hasonló problémákra panaszkodik mint én, így jobbnak látom a leváltását.

Szerintem a legkisebb 12-13 ms overall latency (ennél kevesebbet a gyári driverrel nem tudtam elérni) is elég gyenge, de ez lehet az usb 2.0 tudása miatt van. 

Az apollo twinem roundtrip latency-je 128-as mintaszámnál 13.1ms, 64-nél 10.2 és 32-nél 8.7ms thunderbolt csatolóval. Amire te vágysz azt a Symphony, Pro Tools HD és hasonló rendszerek tudják. Persze input monitorozásban az Apollo baromi jó mert egyrészt 2ms alatt van, másrészt berakok visszahallgatni egy LA-2A-t és hallja is emberünk hogy mit énekel.

Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta NeoC:

https://global.focusrite.com/downloads/os?product=Scarlett+2i2

Kompatibilisnek írják itt, persze a fellelhető driver 2014-es, tehát kérdéses azért.

Próbáltad újrarakni azt a Win10 felrakása után?

Win 7 alatt is voltak gondjaim, igaz akkor egy gyengébb konfigot használtam. Sokat pattant, recsegett, néha kifagyott. Az új gépem bizonyos hardverek miatt igényelte a win 7 fölötti oprendszert, hogy rendesen működjön, így kénytelen voltam átállni win 10-re. Itt a gond az, hogy a DAW-on kívül néha fogja magát és elhallgat a hang. zenehallgatásnál és youtube videónál mondjuk. Ilyenkor újra kell indítani az interfacet vagy magát a lejátszót. Több drivert is próbáltam már. A legutóbbi hivatalos drivert és a legújabb beta drivert is. Nem vált be egyik se. Na de nem fikázni akarom ezt az eszközt, mert tudom hogy van akinek jól működik és semmi gondja vele, de ugyanannyi ember van aki hasonló problémákra panaszkodik mint én, így jobbnak látom a leváltását.

Szerintem a legkisebb 12-13 ms overall latency (ennél kevesebbet a gyári driverrel nem tudtam elérni) is elég gyenge, de ez lehet az usb 2.0 tudása miatt van. 

Link to comment
Share on other sites

A FireWire nem lassan avult el hanem már rég, Windows alatt problémás a használata.

Az EIE pro-ról azt gondolom hogy csatornában tud csak többet meg feature szinten. Érdekes felvetés az insert, de így a preampja után mondjuk be lehet kötni egy olcsó vas kompresszort, továbbá 4x4 meg ott a midi, csicsa az óra rajta meg egy laptopnál még akár jól is jöhet egy USB hub. Ezen kívül nem hiszem hogy hangminőségbeli különbséget fogsz hallani.

PCI(e) fronton jelenleg olyan megoldások vannak hogy egy nagyon drága rendszer és egy asztali gép közötti összeköttetést tudja biztosítani: RME RayDat ugye ADAT csatlakozókkal, valamint az Apogee Symphony és ProTools rendszerek csatoló kártyái.

Lényeg a lényeg: Ha nem tudsz venni Duet/Audiofuse/Babyface kategóriából és elég az I/O akkor ne költsél pénzt, inkább gyűjts!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A felsorolt hangkártyák, nyilvánvalóan mind kiváló eszközök. A Scarlett 2i2-höz képest számomra ezek árban hatalmas ugrást jelentenek. E, persze értem hogy a minőségért mélyen a pénztárcába kell nyúlni. Egyébként használt is szóba jöhet, de még úgy is majdnem sokba kerülnek, de határeset csoportba tartoznak számomra.

Mivel asztali pc-ről van szó, a PCI-e hangkártyák közül esetleg valami ötlet? Nem feltétlen ragaszkodok az usb-hez.

Na most felvetődött bennem még a firewire lehetősége is, de ahhoz egy bővítő kártyát is vásárolnom kell, mert az alaplapom nem tudja. Érdemes firewire hangkártyákban gondolkozni a fentieknél olcsóbb, de scarlett-nél jobb eszköz reményében? Semmi tapasztalom a firewire terén, de úgy tudom nem túl biztonságos, instabil és lassan elavult. A hallottak alapján a hangtechnikában még előszeretettel használják.

Egyébként az első gondolatom az AKAI EIE Pro volt mielőtt írtam nektek. Erről  az interface-ről valami vélemény, tapasztalat? Jobban járnék e vele mint a Scarlett-el? Bár a rossz tapasztalatom miatt kicsit félek egy újabb usb 2.0 hangkártyától, de itt legalább az áramellátás külső tápegységgel történik.

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta A/D:

A válasz hiányából gondolom hogy akkor te is lepaddelt mikrofon bemenettel vettél fel szintit.

A BabyFace Pro kimenetének minősége, a konstrukciója, a doboza kifogástalan.

Viszont felvenni vele, pontosabban gain stagingelni nekem rémálom volt. Eleve külső preampot használni felejtőutca, hiszen mikrofon bemenetbe nem dugsz preampot. Egyszer DI-re volt szükségünk, és kénytelenek voltunk a Babyface helyett egy ötforintos M-Audio hangkártyát használni emiatt.   

Ha úgy nézzük, és field recording a feladat, akkor kimondottan első osztályú eszköz, de stúdióba nem javasolnám az analóg frontend okán: az elégedettséget nem garantálom utóbbi esetben.

Èn "line in" illetve hi-z- be dugtam a szintit ès a gitàrt is, preampot valóban nem hasznàltam. 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Főr Gábor:

Eddig szintit (korg z1) ès gitàrt vettem fel fele csak de egy saffire pro 10 utàn nekem nagy èlmèny "dolgozni" vele.

A válasz hiányából gondolom hogy akkor te is lepaddelt mikrofon bemenettel vettél fel szintit.

A BabyFace Pro kimenetének minősége, a konstrukciója, a doboza kifogástalan.

Viszont felvenni vele, pontosabban gain stagingelni nekem rémálom volt. Eleve külső preampot használni felejtőutca, hiszen mikrofon bemenetbe nem dugsz preampot. Egyszer DI-re volt szükségünk, és kénytelenek voltunk a Babyface helyett egy ötforintos M-Audio hangkártyát használni emiatt.   

Ha úgy nézzük, és field recording a feladat, akkor kimondottan első osztályú eszköz, de stúdióba nem javasolnám az analóg frontend okán: az elégedettséget nem garantálom utóbbi esetben.

Link to comment
Share on other sites

57 perccel ezelőtt írta A/D:

mondtam volna én is, de sajnos nem Win 10 kompatibilis.

Akkor szégyeljék magukat az UA-nál. Ekkora öngólt nem lehet lőni hogy kihoznak egy új terméket egy platformra aminek a legújabb verziójával nem kompatibilis, csak a régebbiekkel. Persze ez is csak Windowson fordulhat elő hogy valamivel ilyen jellegű szopika legyen.

Marad az Avid Duet meg az Arturia Audiofuse tetszés szerint, én a Duetet venném feltéve ha megesz mást is mint a PT-t.

Link to comment
Share on other sites

Universal Audio Apollo Twin USB. Oké, drága, de ez mindent tud amire otthon szükséged van, plusz ott az UAD. Ami a kettő között van árban és jelentős differencia az az Avid Duet illetve az Arturia Audiofuse, A Focusrite Clarett széria nem játszik mert thunderboltos. Gyakorlatilag 100 ezer környékén meg azonos/hasonló minőség mellett az I/O-k számát tudod csak bővíteni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...