Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

KORG Trinity csíkos kijelző


Koródi Csaba

Kérdés

Sziasztok!

Újra KORG Trinity Plus tulajdonos lettem, hurrá :)
Valahogy mindig a korosabb hangszerekhez vonzódom még ha ezt-azt fel is kell újítanom bennük. 

 

Így vagyok most is ezzel a Trinity-vel. Akad pár csík a kijelzőjén. Alapvetően nem gond, mert ettől még tökéletesen használható a hangszer és természetesen a touch panelt sem érinti ez a kis, valójában csak szépséghiba. De azért mégiscsak csinosabb lenne a hangszer, ha ezek a csíkok eltűnnének.

Új kijelzőt nem szándékozok rendelni az eBay-ről, illetve ezek a csíkok is úgy viselkednek, hogy hol ott vannak, hol helyre jönnek, ebből arra következtetek, hogy nem kiégve vannak, hanem valami kontakt-problémájuk van. Meg is próbálnám átnézni, de nagyon le kell bontani a hangszer belsejét ahhoz, hogy csak úgy potyára szétszedjem.

 

Ezért szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek ilyen irányú tapasztalata? Van értelme az utolsó csavarig és csatlakozóig lebontani a hangszert és megpróbálni kitisztítani, kontaktot javítani rajta, megigazítani, vagy örüljek hogy működik és ne cseszegesem? :)

Trinity_display.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Az öreg Gidonak (Lord, Karthago) van valami ilyesmije, azt mondja van belőle neki három. Egy ideje monoban használja mert a jobb kijárat jackjében a kapcsoló ugye ami kapcsolja hogy mono vagy stereo mindig megbaszódik. A kijelzője ennél sokkal rondább. Én azt gondolom hogy amíg értelmezni tudod a rajta megjelenő infot addig ne foglalkozz vele. De holnap pontosan megmondom mije van mert ma csinálunk lordot...

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Sziasztok!

Újra KORG Trinity Plus tulajdonos lettem, hurrá :)
Valahogy mindig a korosabb hangszerekhez vonzódom még ha ezt-azt fel is kell újítanom bennük. 

 

Így vagyok most is ezzel a Trinity-vel. Akad pár csík a kijelzőjén. Alapvetően nem gond, mert ettől még tökéletesen használható a hangszer és természetesen a touch panelt sem érinti ez a kis, valójában csak szépséghiba. De azért mégiscsak csinosabb lenne a hangszer, ha ezek a csíkok eltűnnének.

Új kijelzőt nem szándékozok rendelni az eBay-ről, illetve ezek a csíkok is úgy viselkednek, hogy hol ott vannak, hol helyre jönnek, ebből arra következtetek, hogy nem kiégve vannak, hanem valami kontakt-problémájuk van. Meg is próbálnám átnézni, de nagyon le kell bontani a hangszer belsejét ahhoz, hogy csak úgy potyára szétszedjem.

 

Ezért szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek ilyen irányú tapasztalata? Van értelme az utolsó csavarig és csatlakozóig lebontani a hangszert és megpróbálni kitisztítani, kontaktot javítani rajta, megigazítani, vagy örüljek hogy működik és ne cseszegesem? :)

Trinity_display.jpg

Ezzel még ne cseszegesd sztem.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Koródi Csaba:

Van értelme az utolsó csavarig és csatlakozóig lebontani a hangszert és megpróbálni kitisztítani, kontaktot javítani rajta, megigazítani, vagy örüljek hogy működik és ne cseszegesem?

Már egy elemcsere sem egyszerű itt! A Korgok a legborzasztóbban szervizelhető cuccok. Millió egymásra épített panel, csatlakozók keresztbe-kasba, rengeteg hibázási lehetőség...

S van sansz hogy ez a csíkozódás nem javítható. Nem biztos hogy kontakthiba okozza (úgy értem forrasztási, vagy érintkezési probléma).

De egy kérdést megér Bakó Iminél még, ő hivatalosan is szervizelt Korgokat! Itt a fórumon is előfordul. Szerintem azonban ez cseregyanús történet lesz előbb utóbb! Ilyen korú vasaknál sajnos egyre másra jöhetnek elő a problémák. (Azt el se merem képzelni, a mai "kartonpapír" Korgok egyáltalán 10 évet meg fognak-e élni? A Trinity még 100% vas volt!)


 

Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta DeMarco:

Már egy elemcsere sem egyszerű itt! A Korgok a legborzasztóbban szervizelhető cuccok. Millió egymásra épített panel, csatlakozók keresztbe-kasba, rengeteg hibázási lehetőség...

S van sansz hogy ez a csíkozódás nem javítható. Nem biztos hogy kontakthiba okozza (úgy értem forrasztási, vagy érintkezési probléma).

De egy kérdést megér Bakó Iminél még, ő hivatalosan is szervizelt Korgokat! Itt a fórumon is előfordul. Szerintem azonban ez cseregyanús történet lesz előbb utóbb! Ilyen korú vasaknál sajnos egyre másra jöhetnek elő a problémák. (Azt el se merem képzelni, a mai "kartonpapír" Korgok egyáltalán 10 évet meg fognak-e élni? A Trinity még 100% vas volt!)


 

Köszi!

Igen, ezt a videót néztem, ebből és egy másikból próbáltam kisilabizálni, de a kijelző csatlakoztatásáról nem sikerült rendes képet kapnom. Az elem ennyire mélyre dugása számomra (is) teljesen érthetetlen. Korábban volt Trinity-m, abba én tettem bele a SOLO-TRI opciót, így láttam az első réteget, de annál mélyebbre nem kellett mennem. Az egy gyönyörű darab volt, még por sem volt benne, ezt a mostanit viszont amúgyis szét kell szednem kitakarítani, csak előre tájékozódni akartam, hogy mennyire érdemes szétszednem :) 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

ezt a mostanit viszont amúgyis szét kell szednem kitakarítani, csak előre tájékozódni akartam, hogy mennyire érdemes szétszednem

Hááát, ebben az a szívás, hogy más mocskát Te takarítod ki és ha utána hirtelen mégis el kell adni, a következő extrán jól jár vele (mondjuk nem ez a fő gond, hanem a takarítás).
Egy ismerősöm barátja kizárólag angol vagy német ebayről rendel kifogástalan patika állapotú használt cuccokat. Nagyon jó dolgokat szokott kifogni. Itthonról nem is vesz már hangszert.
 

Link to comment
Share on other sites

26 perccel ezelőtt írta DeMarco:

Hááát, ebben az a szívás, hogy más mocskát Te takarítod ki és ha utána hirtelen mégis el kell adni, a következő extrán jól jár vele (mondjuk nem ez a fő gond, hanem a takarítás).
Egy ismerősöm barátja kizárólag angol vagy német ebayről rendel kifogástalan patika állapotú használt cuccokat. Nagyon jó dolgokat szokott kifogni. Itthonról nem is vesz már hangszert.
 

Hát igen, így van. Ritkán kapok olyan jó állapotú hangszert, mint amilyen jó állapotban én kiadom a kezeim közül. Néha azt is furcsállom, hogy emberek több hónapos porral, mocsokkal a hangszerükön érkeznek az eladáshoz, a beleöntött ragacsos italok nyomairól nem is beszélve.
Ugyanakkor már csak higiéniai okokból is szeretem kitakarítani a hangszert amit esténként tapperolok, aztán nyúlok a szememhez, számhoz stb. Szóval ez nekem nem áldozat. Számomra ezek kicsi küldetések mindig, hogy rendbe hozzam a hangszert ami a kezem alá kerül. Ráadásul ezt a hangszert mostmár meg is szeretném tartani amíg szét nem esik :) Úgyhogy jó lenne ezt a szétesést jól elodázni.

Egyébként nem tartok tőle… ez a Trinity tényleg anyagból van és rendesen össze van rakva… volt már ennél fiatalabb, jobb állapotúbb hangszerem, aminek nehezebben működtek a gombjai.

Link to comment
Share on other sites

Egyet értek Csabával. Anno, szervizes koromba, az én kezem alatt is megfordult pár hangszer. Főleg Roland, de volt köztük több Korg is, amikbe belefolyt kola, vagy éppen Unicum...éééérted Unicum. Néztem is bután, hogy ez hogy.. aztán kiderült, hogy vendéglátózik a kolléga, és hát a vendég volt szíves beleönteni a cuccost a hangszerbe. Én meg vagy elhiszem vagy nem.. De nem is ez volt a dolgom, hanem, hogy kitakarítsam. Saját vásárlásaim során talán háromszor futottam bele olyanba, hogy ramaty állapotban volt a hangszer. Nem volt gond javítani, viszont komoly előnyt jelentett az alkudozásnál az állapot. Az Emu sampleremnél az összes mikrokapcsolót cseréltem, az nem volt kihívás, viszont egy Yamaha A3000-nél kellett keresnem encodert. Na az érdekes volt, végül is sikerült..Most meg egy Arturia Minibrute-ba futottam bele, ahol a billentyűzet szó szerinte leragadt lenyomásra.
Én azt mondom, ha nem fél az ember a szétszedéstől, van tapasztalata és affinitása hozzá, érdemes darabokra szedni a hangszert és alaposan kitakarítani. Viszont, ha nem értünk hozzá, vagy bizonytalanok vagyunk, inkább vigyük szakemberhez, aki megcsinálja helyettünk a karbantartást, javítást.

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 03. 04. at 9:15 írta Koródi Csaba:

Sziasztok!

Újra KORG Trinity Plus tulajdonos lettem, hurrá :)
Valahogy mindig a korosabb hangszerekhez vonzódom még ha ezt-azt fel is kell újítanom bennük. 

 

Így vagyok most is ezzel a Trinity-vel. Akad pár csík a kijelzőjén. Alapvetően nem gond, mert ettől még tökéletesen használható a hangszer és természetesen a touch panelt sem érinti ez a kis, valójában csak szépséghiba. De azért mégiscsak csinosabb lenne a hangszer, ha ezek a csíkok eltűnnének.

Új kijelzőt nem szándékozok rendelni az eBay-ről, illetve ezek a csíkok is úgy viselkednek, hogy hol ott vannak, hol helyre jönnek, ebből arra következtetek, hogy nem kiégve vannak, hanem valami kontakt-problémájuk van. Meg is próbálnám átnézni, de nagyon le kell bontani a hangszer belsejét ahhoz, hogy csak úgy potyára szétszedjem.

 

Ezért szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek ilyen irányú tapasztalata? Van értelme az utolsó csavarig és csatlakozóig lebontani a hangszert és megpróbálni kitisztítani, kontaktot javítani rajta, megigazítani, vagy örüljek hogy működik és ne cseszegesem? :)

Trinity_display.jpg

Hali!

Vidd el Komáromba az Ernőhöz!

Keni,vágja a Trinity-t.Nekem Ő cserélte a hangerőpotit nemrég a plus-omon:)Üdv a régi hangszerek klubjában!

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Pepperpista79:

Hali!

Vidd el Komáromba az Ernőhöz!

Keni,vágja a Trinity-t.Nekem Ő cserélte a hangerőpotit nemrég a plus-omon:)Üdv a régi hangszerek klubjában!

Szia!

Köszi, én is hozzá hordom ha ilyenem van. Ezt a Trinity-t is vele újíttattam fel. A kijelzővel nem tudott mit kezdeni. Egyébiránt remek munkát végzett. Azután már megszoktam a csíkokat, semmiben sem gátolt és a helyzet sem romlott. Viszont azóta már nem aktuális a dolog.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...