Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

CME-UF80 Classic midi kommunikáció probléma


ZsoltiD

Kérdés

Sziasztok!

Pár napja vettem egy CME-UF80 Classic midibillentyűzetet. Egészen ideáig a Roland XV 2020-as modulomat az elődjével, a CME-UF8-al használtam. Én meg voltam vele elégedve. Elég sokáig bírta. 
Ahogy megjött az új modell (CME-UF80 Classic), összekötöttem a modullal, de érdekességet tapasztaltam:
- A hangszínváltással van a probléma. Ha
 ->1-es hangszínt állítok be a billentyűzeten, akkor a modulon 1-re állítja,
 -> ha 2-t állítok a billentyűzeten, akkor a modulon 4-et állít
 -> ha 3-t a billentyűzeten, akkor a modulon 6-ot
 -> ha 4-t a billentyűzeten, akkor a modulon 8-at
 -> ha 5-t a billentyűzeten, akkor a modulon 10-et
stb... 

Anno próbáltam egy szürke UF70 (nem classic)-el, és ott is ugyanez volt a probléma. Van egy UF-7esem (nem UF-70), ott tökéletesen működik.

Valakinek van ötlete, hogy miért van ez, és mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm!
Zsolti

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

@ZsoltiD: te a Program Change üzenetekkel az aktuális bankból szeretnél hangszínt választani?

Megnéztem az XV-2020 doksiját és a 40.oldalon leírja a Patch módban lévő Bank Select MSB+LSB kombinációkat. Itt nincs is 0+0 kombináció. A CME UF7-tel azért tudod megcsinálni, amit szeretnél, mert az egy Program Change küldéskor valószínűleg nem küld Bank Select LSB+MSB üzeneteket.

Lehetséges megoldások:

1.Letiltod az UF80-ban a Bank Select küldést (nem tudom, hogy meg lehet-e csinálni)

2.Az UF80-ban beállítod a Bank Select értékeket az XV-2020 igényeinek megfelelően.

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta ZsoltiD:

Illetve, ami még probléma, hogy a felső két egész oktáv (C5, 84 billentyű felett) billentyűinek lenyomásakor nem reagál a modul rá egyáltalán.
Ez is midi beállítási probléma, vagy valami más?

Zsolti

--------------------------------------
Sziasztok!

Pár napja vettem egy CME-UF80 Classic midibillentyűzetet. Egészen ideáig a Roland XV 2020-as modulomat az elődjével, a CME-UF8-al használtam. Én meg voltam vele elégedve. Elég sokáig bírta. 
Ahogy megjött az új modell (CME-UF80 Classic), összekötöttem a modullal, de érdekességet tapasztaltam:
- A hangszínváltással van a probléma. Ha
 ->1-es hangszínt állítok be a billentyűzeten, akkor a modulon 1-re állítja,
 -> ha 2-t állítok a billentyűzeten, akkor a modulon 4-et állít
 -> ha 3-t a billentyűzeten, akkor a modulon 6-ot
 -> ha 4-t a billentyűzeten, akkor a modulon 8-at
 -> ha 5-t a billentyűzeten, akkor a modulon 10-et
stb... 

Anno próbáltam egy szürke UF70 (nem classic)-el, és ott is ugyanez volt a probléma. Van egy UF-7esem (nem UF-70), ott tökéletesen működik.

Valakinek van ötlete, hogy miért van ez, és mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm!
Zsolti

 

Link to comment
Share on other sites

Itt egy felhasználónak hasonló problémája volt egy CME XKey37 billentyűvel, de csak akkor, ha a szabványos MIDI kimenetét használta (USB-n nem jelentkezett a hiba):

http://www.cme-pro.com/forum-index/topic/program-change-problem/

Monitorozta a dolgot, és azt vette észre, hogy a CME eszköz kiküldte a megfelelő Program Change-t, de után kiküldött egy másikat is, egy nem kívánt értékkel, ami attól függött, hogy milyen erősen nyomta le a billentyűt (???). A CME szerint az XKey37 firmware volt a hibás.

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta Kiskádár:

Itt egy felhasználónak hasonló problémája volt egy CME XKey37 billentyűvel, de csak akkor, ha a szabványos MIDI kimenetét használta (USB-n nem jelentkezett a hiba):

http://www.cme-pro.com/forum-index/topic/program-change-problem/

Monitorozta a dolgot, és azt vette észre, hogy a CME eszköz kiküldte a megfelelő Program Change-t, de után kiküldött egy másikat is, egy nem kívánt értékkel, ami attól függött, hogy milyen erősen nyomta le a billentyűt (???). A CME szerint az XKey37 firmware volt a hibás.

Szia!

Koszi, h elkuldted! En is utanaolvastam az altalad mutatott linken. Valoban erdekes a dolog. De leginkabb amiatt, h az otthoni szurke uf70-en is ugyanez a rossz jelenseg zajlik le, a regi normal 7en meg nem. Mivel még 3 munkanapon belul vagyok, es a felso ket oktav nem ad eletjelet a modulnak sem, visszakuldtem a szintit. En is csekkolni akartam a kuldott midi jelet, de win7en egyszeruen hiaba talalja meg a billentyut, usbn keresztul nem erkezik semmi, amikor jatszom, vagy nyomogatom a gombokat... Kivancsi leszek a szerviz velemenyere, megoldasara.

Kar h ilyen arkategoriaban (110e ft korul) nem nagyon van hasonlo tudasu billentyu a piacon. Meg talan az m audio oxygen 88, de annal meg a hangszinvaltast olyan mintha csak egyenkent lehetne produkalni, lassan lepkedni. Az ufnel meg a vegallas nelkuli potival gyorsan odaporgetem ahova kell. A jobbaknal mar a szamkombinaciot is be lehet potyogni, 250e ftert...

Link to comment
Share on other sites

Visszajött a szervizből a termék, alaplapot cserélték a felső két oktáv 'rosszalkodása' miatt. Ez már nem is probléma.

Viszont a hangszínváltás még mindig nem működik rendesen. Most már sikerült monitoroznom, hogy az UF80 milyen midi jelet küld a modulnak.
A monitorozást csatolom, hátha valaki tud valamit kezdeni vele. :S

Odaírtam, hogy mikor váltottam hangszínt a billentyűzeten, és a modulon ekkor melyikre váltott.

midi_problem_cme_uf80_classic.jpg

Link to comment
Share on other sites

43 perccel ezelőtt írta ZsoltiD:

Visszajött a szervizből a termék, alaplapot cserélték a felső két oktáv 'rosszalkodása' miatt. Ez már nem is probléma.

Viszont a hangszínváltás még mindig nem működik rendesen. Most már sikerült monitoroznom, hogy az UF80 milyen midi jelet küld a modulnak.
A monitorozást csatolom, hátha valaki tud valamit kezdeni vele. :S

Odaírtam, hogy mikor váltottam hangszínt a billentyűzeten, és a modulon ekkor melyikre váltott.

midi_problem_cme_uf80_classic.jpg

Most ehhez nem biztos hogy érdemben tudok hozzászólni, de szerintem ott keresendő a bibi, hogy nem csupasz Program Change megy csak ki, hanem előtte Bank Change is. Szerintem sima Program Change-re csak sorszámot váltana, de előtte az MSB, LSB lehet hogy máshova dobja a hangszert.

Link to comment
Share on other sites

18 órája írta Koródi Csaba:

Most ehhez nem biztos hogy érdemben tudok hozzászólni, de szerintem ott keresendő a bibi, hogy nem csupasz Program Change megy csak ki, hanem előtte Bank Change is. Szerintem sima Program Change-re csak sorszámot váltana, de előtte az MSB, LSB lehet hogy máshova dobja a hangszert.

Szerintem az nem baj, mivel nem változtat értéket egyszer sem MSBnél és LSBnél sem, tehát mindig ugyanazt küldi..
De ha biztosra akarunk menni, akkor valaki meg tudja nézni, hogy egy normál szintinél milyen midijeleket küld ki hangszínváltáskor? Sajnos most nincs kéznél másik billentyűzet. :S

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta ZsoltiD:

Szerintem az nem baj, mivel nem változtat értéket egyszer sem MSBnél és LSBnél sem, tehát mindig ugyanazt küldi..

Igen, ugyanazt az értéket, de küld és ez a lényeg. Lehet hogy a Roland GS szabványa szerint a 20-as LSB Bank-ban a 006-os helyen van a Brite Piano variánsa. 

Link to comment
Share on other sites

Közben megnéztem az XV-2020 kézikönyvét (Itt).
Meg még ez van hozzáírva: 'Voice: number of voice, LSB: Bank Select LSB, MSB is all 121, PC: Program Change Number Key Assign: all POLY'

Itt látszik, hogy pont azokra a hangszínekre vált amelyik mellett a Program Change a megfelelő számmal szerepel. Gondolom ez nem felülírható a modulnál.

xv-2020_PC_case.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta ZsoltiD:

Gondolom ez nem felülírható a modulnál.

Szerintem ezek fix GS leosztások.

Én azt gondolom, hogy a Bank Change utasításokat kellene kiírtani. Ha csak Program Change megy ki, akkor nem tud a modul mást tenni mint 2-es utasításra a 2-es sorszámra ugrani stb.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 3/23/2016 at 17:19 írta ZsoltiD:

Visszajött a szervizből a termék, alaplapot cserélték a felső két oktáv 'rosszalkodása' miatt. Ez már nem is probléma.

Viszont a hangszínváltás még mindig nem működik rendesen. Most már sikerült monitoroznom, hogy az UF80 milyen midi jelet küld a modulnak.
A monitorozást csatolom, hátha valaki tud valamit kezdeni vele. :S

Odaírtam, hogy mikor váltottam hangszínt a billentyűzeten, és a modulon ekkor melyikre váltott.

Ezek az üzenetek így teljesen rendben vannak, szabvány szerint történik minden. De összehasonlításként itt van az én midi billentyűm Program Change üzenetküldése (ugyanúgy lépkedtem sorba 0-tól felfelé):

Capture.png

Nekem egy Emu Xboard 61-em van. Mint láthatod ugyanazokat az üzeneteket küldi mint a tiéd. Kipróbáltam úgy is, hogy hozzákötöttem egy Novation Mininovához, rendben ment vele, nem kettesével lépkedett a patch-ek közt, hanem úgy ahogy kell, egyesével. Szóval ha ezt kapja meg a hangmodulod és nem úgy lépked a hangszínek közt ahogy kellene akkor benne lesz a gond. Az előző midi billentyűzeted üzeneteit is fel tudnád venni összehasonlításként? Egyébként, hogy csatlakoztattad a teszt során az CME-t a számítógéphez, usb-n vagy a hagyományos 5 pólusú midi kimenetén keresztül (valamilyen konverter beiktatásával)? Mert ha usb-n bemegy ilyen szépen az adat attól még előfordulhat, hogy a sima midi kimenetén még történik valami gebasz.

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Koródi Csaba:

Igen, ugyanazt az értéket, de küld és ez a lényeg. Lehet hogy a Roland GS szabványa szerint a 20-as LSB Bank-ban a 006-os helyen van a Brite Piano variánsa. 

Elviekben nem kellene, hogy bezavarjon neki. Mindenesetre én is kipróbálnám, hogy csak Program Change üzenetet küldök a hangmodulnak, a midi-ox progival ki is lehetne próbálni.

Az az LSB 20-as valójában 32 (decimálisan), mert abban az oszlopban hexában vannak az értékek feltüntetve. A státuszbájt (STATUS) és az első adatbájt (DATA1) kombinációja jelöli ki a 32.-ik sorszámú Conrol Change üzenetet ami a "Bank Select LSB". A harmadik bájt (DATA2) az ami megadja a tényleges Bank sorszámát ami viszont nulla, tehát az alapértelmezett, "A" bank van végig kiválasztva.

Link to comment
Share on other sites

Közben feltettem a 2.0 (nem az eredetileg rajta lévő 2.01-es) firmware-t, mert azóta problémázik pár funkció, amióta visszakaptam a szervizből. Például a Pitchbend kerék fordítva működött, meg bekapcsolásnál nem írta ki adott gombnyomásra a firmware verziót. Illetve hiába állítottam be az MSB, LSB értékeket, nem azt küldte. Arról nem is beszélve, hogy két oktávot kellett transzponálni, hogy normálisan szóljon. (Ilyen akkor fordult elő régebben, amikor a régi CME UF8-asom alaplapját kicseréltem egy UF7-re, mert a másik tönkrement, ott is transzponálni kellett [gondolom a másik firmware miatt]). Ezt azért tudtam megtenni, mert az összes CME UF billentyűzetnél ugyanaz az alaplap van, csak a hozzá tartozó firmware-t tákolgatták.

Szóval a lényeg: A most frissen feltett 2.0-s firmware-el beállítottam az MSB-t 87-re, az LSB-t 0-ra, és így már frankón sorban lépked. :) Én a User bankot használtam. A régi UF8-nál is ezt használtam, viszont amikor ott a modulon manuálisan állítottam a bankot, akkor is sorban lépkedett a hangszíneknél a billentyűzetet használva-> tényleg nem küldött ott LSB, MSB üzeneteket, csak Program Change üzenetet.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...