Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

FireWire kábel wanted!


babics

Kérdés

melyek a legfontosabb szempontok a kiválasztásnál?

> típus:  FireWire cable  IEEE 1394a 6/9 400-800
IEEE 1394b-set találtam,  de nem tudom mi ez a különbség hogy "a" vagy "b" ,  vagy miért kerül két ugyanolyannak látszó kábel közül az egyik 9500Ft-ba és a másik 3000-be?

 

TC Electronic Studio Konnekt 48 kicsi.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Az IEEE 1394 kommunikációs kábelek szabványa. Az "a", "b" és "c" időrendben követik egymást, ahogy a technika fejlődött. Elvileg az "a" és a "b" kompatibilis egymással, de az utóbbi a firewire 800-hoz, készült, az előbbi pedig a firewire 400 bevezetésekor jelent meg. Csatlakozó, kábel szerkezet (vezeték minőség, árnyékolás...stb) térhet el. Az árkülönbség azonos gyártónál ebből (is) fakadhat. 

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Wheel:

Az IEEE 1394 kommunikációs kábelek szabványa. Az "a", "b" és "c" időrendben követik egymást, ahogy a technika fejlődött. Elvileg az "a" és a "b" kompatibilis egymással, de az utóbbi a firewire 800-hoz, készült, az előbbi pedig a firewire 400 bevezetésekor jelent meg. Csatlakozó, kábel szerkezet (vezeték minőség, árnyékolás...stb) térhet el. Az árkülönbség azonos gyártónál ebből (is) fakadhat. 

kösz, ezt nézd meg légy szíves jó-e, nekem nem tiszta hogy 400. vagy 800-as, és hogy windowshoz is ok, "Maximális sebesség a fájlátvitelhez és a Mac gépek közvetlen csatlakoztatásához." írja - http://www.apple.com/hu/shop/product/HHLW2ZM/B/belkin-firewire-800-400-9-t%C5%B1s-6-t%C5%B1s-k%C3%A1bel#

Link to comment
Share on other sites

A három firewire csatlakozónak különböző méretei vannak. Tehát már a csatlakozó alakjából is lehet látni, hogy jó vagy sem.

Nem az a kérdés, hogy kompatibilis-e a Windows-szal, hanem, hogy a számítógépben milyen csatlakozó van.
Különbség egyébként a kis 400 és a nagy 400 között annyi, hogy a nagyobbik az áramot is át tudja adni, tehát sok eszközt külső táp nélkül is lehet csatlakoztatni. A 800-asból pedig csak egyfajta van. Különbség még persze a sebesség, azaz a 400MBit/s és 800MBit/s (elméleti határ).
Itt egy példa kábel:

FireWire_cables.jpg

 A baloldali csatlakozó a kis 400-as a jobb oldali pedig a nagy 400-as (ilyen kell az eszközbe). A legtöbb win laptop a baloldalit tartalmazta csak.
Szóval csak annyi a kérdés, hogy a számítógépben milyen csatlakozó van és olyan kábelt kell venni. Egyébként van a kisebb 400 és 800 kábel is. Tehát bármelyiket meg lehet oldani bármelyikkel.

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta idioty:

A három firewire csatlakozónak különböző méretei vannak. Tehát már a csatlakozó alakjából is lehet látni, hogy jó vagy sem.

Nem az a kérdés, hogy kompatibilis-e a Windows-szal, hanem, hogy a számítógépben milyen csatlakozó van.
Különbség egyébként a kis 400 és a nagy 400 között annyi, hogy a nagyobbik az áramot is át tudja adni, tehát sok eszközt külső táp nélkül is lehet csatlakoztatni. A 800-asból pedig csak egyfajta van. Különbség még persze a sebesség, azaz a 400MBit/s és 800MBit/s (elméleti határ).
Itt egy példa kábel:

FireWire_cables.jpg

 A baloldali csatlakozó a kis 400-as a jobb oldali pedig a nagy 400-as (ilyen kell az eszközbe). A legtöbb win laptop a baloldalit tartalmazta csak.
Szóval csak annyi a kérdés, hogy a számítógépben milyen csatlakozó van és olyan kábelt kell venni. Egyébként van a kisebb 400 és 800 kábel is. Tehát bármelyiket meg lehet oldani bármelyikkel.

Sonnet Allegro PCIe FireWire 800 > http://www.ijoe.hu/sonnetallegrofirewire800/

TC Electronic studiokonnekt 48 > http://www.tcelectronic.com/studio-konnekt-48/tech-specs/

 

Link to comment
Share on other sites

Ha az a kérdés, hogy jó-e ez a kábel amit betettem, akkor nem. Ha ez a Sonnet kártya van a gépben, akkor ilyen kábel kell hozzá:

400-600-800-Firewire-Cable-Other-IT-equi

 

Nem feltétlenül kell ilyen kábelt keresni, hanem vannak átalakítók. Egy másik hangkártyát gyártó cég ezt a fajta átalakítót javasolja (mármint ezt a gyártót konkrétan):

SonnetFirewireAdapter.png

Az egyik vége (a kép bal oldalánál) egy FW400 csatlakozó van (a nagyobbik 400-as a 6 tűs), míg a másik oldalon pedig egy FW800 dugó.
És akkor egy ilyen kábel kell hozzá még:
J22956000001001-00-500x500.jpg

 

Én így használok egy másik hangkártyát. Mármint ezzel a két utóbb belinkelt kábellel és átalakítóval.

 

Link to comment
Share on other sites

Nálam úgy megy, hogy Thunderbolt -> FW800 -> FW400. És minden rendben van.

(Ja, azt elfelejtettem írni, hogy az általad linkelt apple kábel jó lesz. :D, nem mellesleg ha jól tudom az Apple találta ki a FireWire-t (vagy ő használta fel először), tehát biztos, hogy szabvány szerint van elkészítve a kábele)

A Windowsnak szerintem nem kellene, hogy baja legyen Firewire-vel, esetleg csak akkor, hogy ha rosszabb minőségű FW kártyával használták. Korábban azaz évekkel ezelőtt sokat olvastam arról, hogy TI chipsetes kártyát kell venni. Találtam hirtelen egy fórumot 2012-ből, ahol valaki ezt írja: "ONLY use TI cards for video/audio devices and you'll be OK.https://www.gearslutz.com/board/music-computers/726056-windows-7-firewire-issues.html

Link to comment
Share on other sites

köszi az infót! már megvettem, a hitspaceben volt csak olyan minőségű kábel ami jó, 9500-ért 4.5 méteres, de az nagyon hosszú lenne mert 1.5-2 m az optimális nekem és még várni is kellett volna amíg lesz megint belőle, ezért inkább ezt  a karbont választottam 15 000-ért mert ennek pluszba a jitter vesztesége a létező legkisebb, és tényleg nagyon szuper,  így végül a sonnet allegro firewire kártyával ami T I-tes chippel szerelt lett 43 ezer a vége, annyi a gond (Windows 10) most hogy két usb3-as port a hátlapon lefagyasztja a gépet ha külső meghajtót csatlakoztatok rájuk, ezen még dolgoznom kell, de maradt még két usb3-as amik még használhatóak, elöl meg 2 usb2-es, nagyon féltem hogy  kidobott pénz lesz az egész de úgy néz bevált, sokan mondták hogy max a W7 az a ami még támogatja firewire-ert és a TC konekt 48-at, de amikor még mielőtt megvettem volna mindezeket, föltelepítettem az összes szoftvert, drájvert ami fellelhető hozzájuk és pisszenés nélkül települtek úgy gondoltam talán nincs igazuk, hát is, is, az usb hiba azért eléggé aggaszt, de az hiba naplóban nincs nyoma valamiért, na ennyi, kösz mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: March 14, 2016 at 10:21 írta teo:

köszi az infót! már megvettem, a hitspaceben volt csak olyan minőségű kábel ami jó, 9500-ért 4.5 méteres, de az nagyon hosszú lenne mert 1.5-2 m az optimális nekem és még várni is kellett volna amíg lesz megint belőle, ezért inkább ezt  a karbont választottam 15 000-ért mert ennek pluszba a jitter vesztesége a létező legkisebb, és tényleg nagyon szuper,  így végül a sonnet allegro firewire kártyával ami T I-tes chippel szerelt lett 43 ezer a vége, annyi a gond (Windows 10) most hogy két usb3-as port a hátlapon lefagyasztja a gépet ha külső meghajtót csatlakoztatok rájuk, ezen még dolgoznom kell, de maradt még két usb3-as amik még használhatóak, elöl meg 2 usb2-es, nagyon féltem hogy  kidobott pénz lesz az egész de úgy néz bevált, sokan mondták hogy max a W7 az a ami még támogatja firewire-ert és a TC konekt 48-at, de amikor még mielőtt megvettem volna mindezeket, föltelepítettem az összes szoftvert, drájvert ami fellelhető hozzájuk és pisszenés nélkül települtek úgy gondoltam talán nincs igazuk, hát is, is, az usb hiba azért eléggé aggaszt, de az hiba naplóban nincs nyoma valamiért, na ennyi, kösz mindenkinek a segítséget!

Hi!

 

Az audioquest carbon-t hol sikerült venned? (A Kácsa elvileg a forgalmazó náluk nem találtam.)

 

ps: az avx fórumon hirdetnek egyet az volt az? :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Vlaca:

Oks, köszi! Igen Ő ugyanaz az eladó, nagyon jó áron vetted :)

 

Hát nem is volt akkor éppen több, és csak egy hiányzó gyári tartozék-kábelt szerettem volna pótolni, és így ahhoz képest azért sok, mivel erre a kiadásra nem számítottam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...