Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Presonus Studio One 3.2 Prime


kechua

Kérdés

Sziasztok,

vén fejjel rászántam magam, hogy elkezdek valami jobb zeneszerkesztővel dolgozni. Hogy ne legyen nagyon bonyolult, javasolták nekem, hogy a Studio One mennyivel kézreállóbb, mint pl. a Cubase vagy a ProTools. Amúgy nem komolyabb munkákról van szó, nagyjából megelégednék a szerkesztési alapfunkciókkal. Ezért letöltöttem az ingyenes Studio One 3 Prime-ot, aminek a legfőbb limitációja, hogy "third party", vagyis harmadik fél jeleit nem fogadja. Ami eddig sikerült: a program saját vst-it rögzíteni. Ami nem: bármely hang, ami a számítógép hangkártyája (EMU M1212 PCIe) által megszólal, azt a program nem látja. Vagyis akkor ez már egy "harmadik fél" lenne? mert akkor mire jó az audio-opció a bemenet-választásnál? Az instrument-opció a belső vst-kre vonatkozik, ha jól értettem. De akkor az audio mire jó a Prime-nál? Fel tudok-e bármely hangot venni, amely nem a progi saját vst hangjai? S ha igen, milyen beállításokkal?

Egyelőre ez lenne a legfontosabb kérdésem, mert ettől függ, hogy meg kell-e vennem az Artist változatot (34.100.-), vagy sem?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

16 perccel ezelőtt írta kechua:

Sziasztok,

vén fejjel rászántam magam, hogy elkezdek valami jobb zeneszerkesztővel dolgozni. Hogy ne legyen nagyon bonyolult, javasolták nekem, hogy a Studio One mennyivel kézreállóbb, mint pl. a Cubase vagy a ProTools. Amúgy nem komolyabb munkákról van szó, nagyjából megelégednék a szerkesztési alapfunkciókkal. Ezért letöltöttem az ingyenes Studio One 3 Prime-ot, aminek a legfőbb limitációja, hogy "third party", vagyis harmadik fél jeleit nem fogadja. Ami eddig sikerült: a program saját vst-it rögzíteni. Ami nem: bármely hang, ami a számítógép hangkártyája (EMU M1212 PCIe) által megszólal, azt a program nem látja. Vagyis akkor ez már egy "harmadik fél" lenne? mert akkor mire jó az audio-opció a bemenet-választásnál? Az instrument-opció a belső vst-kre vonatkozik, ha jól értettem. De akkor az audio mire jó a Prime-nál? Fel tudok-e bármely hangot venni, amely nem a progi saját vst hangjai? S ha igen, milyen beállításokkal?

Egyelőre ez lenne a legfontosabb kérdésem, mert ettől függ, hogy meg kell-e vennem az Artist változatot (34.100.-), vagy sem?

Itt egy táblázat arról, hogy melyik verzió, mit tartalmaz.

http://studioone.presonus.com/compare-versions

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta kechua:

Sziasztok,

vén fejjel rászántam magam, hogy elkezdek valami jobb zeneszerkesztővel dolgozni. Hogy ne legyen nagyon bonyolult, javasolták nekem, hogy a Studio One mennyivel kézreállóbb, mint pl. a Cubase vagy a ProTools. Amúgy nem komolyabb munkákról van szó, nagyjából megelégednék a szerkesztési alapfunkciókkal. Ezért letöltöttem az ingyenes Studio One 3 Prime-ot, aminek a legfőbb limitációja, hogy "third party", vagyis harmadik fél jeleit nem fogadja. Ami eddig sikerült: a program saját vst-it rögzíteni. Ami nem: bármely hang, ami a számítógép hangkártyája (EMU M1212 PCIe) által megszólal, azt a program nem látja. Vagyis akkor ez már egy "harmadik fél" lenne? mert akkor mire jó az audio-opció a bemenet-választásnál? Az instrument-opció a belső vst-kre vonatkozik, ha jól értettem. De akkor az audio mire jó a Prime-nál? Fel tudok-e bármely hangot venni, amely nem a progi saját vst hangjai? S ha igen, milyen beállításokkal?

Egyelőre ez lenne a legfontosabb kérdésem, mert ettől függ, hogy meg kell-e vennem az Artist változatot (34.100.-), vagy sem?

Kechua,

a Prime verzió is tudja kezelni bármely gyártó audió kártyáját. A "harmadik fél" a szoftver effektekre és hangszerekre vonatkozik.

Viszont ahhoz, hogy kezelje, a Studio One-ban be kell állítanod, hogy használja, mint audio in és out eszköz. Ha ez megvan, akkor létre kell hoznod egy új audio sávot, aminél beállítod (vagy automatikusan beállítja a program), hogy ezen sávon a bemenet és a kimenet az adott eszköz. Ehhez minden le van írva a doksiban, de - sajnos - magyarul nincs doksi. (Viszont egy csomó nyelven van, és ezeknek elég egyszerű a nyelvezete. http://support.presonus.com/entries/68996850-Where-is-the-Studio-One-3-User-Manual- )

Ez a video talán segít:

OFF

farex, ez nem igazán volt segítség, még "hálónak" sem jó, nem hogy "halnak".

ON

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Mostanában incselkedem a gondolattal, hogy elkezdem használni a Studio One-t (csak érdeklődés miatt). Jelenleg Cubase-t használok és az az igazság, hogy néhány kis apróságtól eltekintve, én meg vagyok vele elégedve. A kérdésem az lenne, hogy tudtok valami Pro-t mondani (főleg tudásban) a Studio One mellett, ami miatt érdemes lenne váltani, azon kívül, hogy sok helyről hallattam, hogy gyorsabban lehet benne szerkeszteni...Ez annyira nem vonz, már nagyon megtanultam kezelni a Cubase-t :D 

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

59 perccel ezelőtt írta A/D:

Stabilitás ---

Mit értünk manapság stabilitás alatt?
A Cubase/Nuendo teljesen stabil, de mára nagyon rossz lett sok szempontból.
Mondhatjuk úgy is, hogy stabilan szar. :)
Csinál váratlan és hibás dolgokat, de azokat stabilan, következetesen hozza mindig.
Ráadásul a mostaniban sajnos nagyon durva hibák vannak.

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Mit értünk manapság stabilitás alatt?
A Cubase/Nuendo teljesen stabil, de mára nagyon rossz lett sok szempontból.
Mondhatjuk úgy is, hogy stabilan szar. :)
Csinál váratlan és hibás dolgokat, de azokat stabilan, következetesen hozza mindig.
Ráadásul a mostaniban sajnos nagyon durva hibák vannak.

Várható idén decemberben a C9?
Bár kérdés, hogy érdemes-e frissíteni....Az automatizálást pl. én sem szeretem a C8.5-ben,pedig elég keveset használom, de akkor se szeretem.

Link to comment
Share on other sites

20 órája írta deneverstudio:

Mit értünk manapság stabilitás alatt?
A Cubase/Nuendo teljesen stabil, de mára nagyon rossz lett sok szempontból.
Mondhatjuk úgy is, hogy stabilan szar. :)
Csinál váratlan és hibás dolgokat, de azokat stabilan, következetesen hozza mindig.
Ráadásul a mostaniban sajnos nagyon durva hibák vannak.

a Studio One-ra értettem a stabilitási gondot. Én amúgy elkezdtem Cubase-ezni, szerintem nagyon durván jó az a szoftver. Cubase-ben még nem rohantam nagyon durva hibába, de mostanában nem is volt túl sok időm zenélni, kb a tanulás fő szakaszáig jutottam.

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta Csuzlee:

Én hallottam egy olyat, hogy hát huh a Studio One audio engine a legjobb és a felvett audio abban valami csuda szépen szól :) Ebben van valami ráció?

Ez tutira hülyeség (feltételezve hogy a tétel arra céloz, hogy a Studio One jobban szól mint a többi szoftver). Kipróbáltuk, és mindegyik szoftver pont ugyanúgy szól. Az alanyaink Logic, Cubase, Pro Tools és Live voltak. Ezek bitre pontosan azt csinálják amit kell és ugyanúgy szólnak, tehát hibátlanul. A hibátlant vegyük szó szerint és abszolút értelemben. Következésképp, ha a Studio One ezeknél "jobban szól", akkor tulajdonképp rosszabbul szól, mert csinál valamit a hanggal, amit nem kéne, és ami tetszik a véleményt formálóinak. Ezt kizárnám, valószínűleg inkább csak valami felhasználói önigazolásról lehet szó némi tudománytalan teszttel kombinálva.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...