Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase VST out routing


Csuzlee

Kérdés

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy a Cubase Artist verziójában tudok-e egy VST instrument outputját egy Audio channel inputjába routolni? Sajnos Elements erre nem képes, és abban sem vagyok biztos az összehasonlító táblázat alapján, hogy az Artist vagy a Pro tud ilyet (bár gondolom azért a Pro már igen).

Köszönöm,
Csuzlee

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Az Artist-ot nem ismerem, de a rendes Cubase és Nuendo esetén ez teljesen automatikus dolog.
Akár Rack Instrumert-et használsz, akár Track Instrumentet, rögtön tartozik hozzá egy audio sáv is,
ami mindenben megegyezik egy normál audio track-kel.
Ha pedig multiple output kell, akkor be kell kapcsolni ezt a funkciót és megjelenik a keverőn a VSTi összes kimenete.
Könnyen lehet, hogy ez utóbbi nem megy az Artistban, mivel erősen butított verzió.

Link to comment
Share on other sites

Meg lehet csinálni Pro-ban!

1./ F4 - VST Connections-ban csinálsz egy kimenetet, amihet nem rendelsz semmilyen fizikális kimenetet. (1. kép) Mint ProToolsban a Bus-ok. Nálam ennek a neve "Bus 2 ST" a képen!

2./ Az instrumented outputját beleküldöd ebbe a "Bus 2 ST" kimenetbe (2. kép)
3./ Az audio sáv bemenetére kiválasztod a "Bus 2 ST"-t (3. kép) 

És kész is. Ne feledd benyomni az audiosávon a Monitor gombot, hogy szóljon is. :)
Így fel tudod venni egy audió sávra a VST hangját, ha nem akarsz exportálgatni. 
Nagyon hasznos lehet, ha pl egy külső szinti hangját kell felvenni. 

üdv!

Képernyőfotó 2016-05-30 - 21.08.05.png

Képernyőfotó 2016-05-30 - 21.09.29.png

Képernyőfotó 2016-05-30 - 21.10.11.png

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta markokiki:

Meg lehet csinálni Pro-ban!

1./ F4 - VST Connections-ban csinálsz egy kimenetet, amihet nem rendelsz semmilyen fizikális kimenetet. (1. kép) Mint ProToolsban a Bus-ok. Nálam ennek a neve "Bus 2 ST" a képen!

2./ Az instrumented outputját beleküldöd ebbe a "Bus 2 ST" kimenetbe (2. kép)
3./ Az audio sáv bemenetére kiválasztod a "Bus 2 ST"-t (3. kép) 

És kész is. Ne feledd benyomni az audiosávon a Monitor gombot, hogy szóljon is. :)
Így fel tudod venni egy audió sávra a VST hangját, ha nem akarsz exportálgatni. 
Nagyon hasznos lehet, ha pl egy külső szinti hangját kell felvenni. 

üdv!

Képernyőfotó 2016-05-30 - 21.08.05.png

Képernyőfotó 2016-05-30 - 21.09.29.png

Képernyőfotó 2016-05-30 - 21.10.11.png

Pontosan erre gondoltam, koszonom szepen! Mar csak arra lennek kivancsi, hogy Artistban mukodike :) sajnos a Pro ara csak ezert a funkcioert nekem eleg huzos, mast meg eddig az Elementsbol sem hianyoltam :) Sajnos Elementsben nem lehet kiválasztani egy Audio sáv inputjánál az Output busokat...ez a korlátozás.

Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

És ez mire jó? Illetve felhasználását tekintve miben különbözik attól, amit én mondtam,
hogy alapból rendelkezésre áll?

Az egyik felhasznalasa pl amit markokiki is emlitett hogy kulso hangszer hangjat felvenni es igy nem kellene savonkent egyesevel! A masik pedig ehhez hasonlo, van egy Arturia SparkLe dobgepem, ami egy Vstit vezerel! Szepen meg is jeleniti meg az Elements is az egyes outputokat, viszont igy menteni kell a SparkLe beallitasait is ugy meg kimentenem savonkent audioba es kesz!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...