Jump to content
Ménemszól.hu

Bécsi boltnyitó party


A/D

Recommended Posts

Akit érdekel, azok kedvéért néhány fotó a nagyon hangulatos bécsi boltnyitóról itt.

Az érdeklődők teljesen más mintát mutatnak mint idehaza. Volt anyuka aki csak így beugrott az utcáról a gyerekével hogy játszanak egy kicsit (ennek hihetetlenül örültem, igazi polgári osztály) , a szemközti házból átjött egy néni hogy nagyon drukkol nekünk, a szomszédból egy angoltanár angol csajszi a kutyájával jött, kb minden snapsz körben résztvett és úgy fest hogy az utcában meglepően sok zenész lakik, vagyis inkább olyanok, akik megengedhetik maguknak hogy hangszert vegyenek. Ott volt egy srác, aki maga is gyárt modulokat (nem is ismeretlen, a Birdkidsnek a tervezője), meg mindenféle érdekes népek, akik velünk örültek :) Volt jó nagy csinnadratta késő estig, fogyott a sör, a pályinka rendesen :)

01.jpg02.jpg

 

03.jpg

 

Azért mutatok valami érdekeset. A partyra még nem, de mostanra elkészült az új 1000HP-nél is nagyobb eurorackünk:

IMG_0532.jpg

A balra mellette levő case az amit a budapesti üzletünkből is ismert giga doepfer monster rack. Most nézzétek meg, mekkora ehhez képest :)

Az állványt amúgy András építette, és a cégembléma is az ő műve: kitanulta a CNC-zést, és beiratkozott egy helyi CNC klubba, ott marta ezeket a spéci elemeket. Az állványnak az eleje még hiányzik, hát most ez van na :)

Hamarosan elkészül a videó is, azt is majd feltöltöm.

És örömmel jelentem, a magyarokról se feledkeztünk meg...a Hit Space masszív felújítást kapott (még nincs kész, de a fő demóterem már igen), az meg olyan lett, hogy nem fogjátok elhinni... 

Ez a motoros hangfalállvány pl. amit a boltnyitás előtt installáltunk lesz Budapesten is :)

 

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy átverés az egész! :) A Parketta alatt van egy 2*2*1m-es beton tömb, abba 90cm mélyen be van ágyazva a lábazat, a rétegelt lemezben pedig titánium ötvözet van merevítőnek. :)

Ezesetben a parkettás dícséretet érdemel, hogy ilyen ügyesen körbeparkettázta a lábazatot. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Köszi, András követte el. Aki már megszokta hogy teljesen kompjúter és klasszikus szekvenszer nélkül ilyeneket élőben ad elő kizárólag modulár szintivel (főleg ez a durva szerintem)

Ő viszi a bécsi üzletet és őt láthatod a Patchlab szériákban is. Ha rendeződik a helyzet itthon a Hit Space-ben is fog tartani workshopokat.

 

 

Kicsit kattant az ember:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Beállok az üzletnyitáshoz gratulálók sorába. De a fehér falra tegyetek valamit! Mehet szintis graffiti, vagy hangszergyártók plakátjai is, csak legyen kicsit kuckósabb a hely, ne csak maguk a hangszerek késztessék a belépőt a tekergetésre! :)

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Loop:

Te többet tudsz ezekszerint! Mit tudsz róla? Hol vehetek akár ma ilyet?

Annyit tudok róla, hogy k*rva drága és legtöbbünknek abszolút felesleges. Na meg azt is, hogy akit tényleg érdekel, könnyedén talál róla infót a neten.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 6/19/2016 at 14:29 írta dopeboyfresh:

szerencsére már nálunk is kapható csak még nem jutottunk el oda, hogy felvezessük a webshopba.

 

Ekkor: 6/17/2016 at 17:46 írta mdavid:

Nekem tetszik az üzlet letisztultsága is, hogy nem zsúfolt – így nem vonja el semmi más a figyelme

:) ha Andráson múlik, az üzlet agyon van zsúfolva :) ez valójában az én művem volt, és ez igazán a budapesti Hit Space-ben sikerült jól. Remélem hamarosan el tudsz hozzánk látogatni, vagy ha odajutunk végre akkor erről is készül videó :) Szóval Bécs ide vagy oda, a megújult Hit Space-nek nincs mit szégyenkeznie! :)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. június 17. at 17:46 írta mdavid:

Andrásnak jó ízlése van.

Nekem tetszik az üzlet letisztultsága is, hogy nem zsúfolt – így nem vonja el semmi más a figyelmet.

Nálam mondjuk esztétikában a belső terem "nagymama" parkettája nagyon szemenszúró. Előbb ráállt a fókuszom, mint a hangszerekre, ha már felmerült a dizájn kérdés.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 6/21/2016 at 15:55 írta syngular:

Nálam mondjuk esztétikában a belső terem "nagymama" parkettája nagyon szemenszúró. Előbb ráállt a fókuszom, mint a hangszerekre, ha már felmerült a dizájn kérdés.

nem titok, hogy minimálban tartjuk a költségeket. nem tudjuk mire számítsunk egy új parketten :)

ráérünk költeni ész nélkül amikor már látjuk az eredményt.

mondom, check hit space.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 06. 22. at 22:12 írta A/D:

minimálban tartjuk a költségeket. nem tudjuk mire számítsunk egy új parketten

Köszi az szkeptikusokat igazoló önvallomást! Ez a lényeg, erről beszéltem. (Kis hal a nagy akváriumban... Nagy fába a fejszét..) :) 

 Ha nem vigyáztok és csak a hype van tolva, az a minimál dizájn még a közröhej kategóriájává is válhat labanc szintéren! Nem akartam eddig megjegyezni, de nekem is kb. a nagyanyám nyárikonyhájába képzelt, zene-suhanc álomnak még elégséges "dream studio" szürrealizmusa ötlött fel első blikkre. Talán több szem többet lát, érdemes meggondolni!

Link to comment
Share on other sites

arról, hogy tőlünk nyugatabbra (labanc színtéren) a máz vagy a tartalom a fontosabb: schneidersladen, igaz nem bécs, hanem berlin... európa egyik, ha nem a legjelentősebb szintetizátor üzlete. többek között ők rendezik a superbooth-t

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta DeMarco:

Ott a pont és még csak nem is én mondtam először! :) 

elmondom miért nem cseréltük ki a padlót (én ennek híve voltam): a nyitás előtti ügyfeleink és partnereink imádják. 

you dont know shit. 

mi legalább tudjuk magunkról hogy nem tudunk mindent. 

5 perccel ezelőtt írta DeMarco:

Köszi az szkeptikusokat igazoló önvallomást! Ez a lényeg, erről beszéltem. (Kis hal a nagy akváriumban... Nagy fába a fejszét..) :) 

 

úgy tűnik nem ment át amit mondtam.

nekem ez tét nélküli, úgyhogy ezt most inkább nem magyarázom. de ha szeretsz utánagondolni, akkor egy hint: ez pontosan a Hit Space újrajátszva.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest dopeboyfresh

Annyira rosszarcok vagytok, ha nem Hajrá Magyarok! A bolt jó és célnak megfelel. Lehetne akár egy kortárs kiállítótér is ostobák. Én meg szitkozódom, mert fáj, hogy az agyatok nem sturuktúrálja a kevéselvű berendezést. Igen legyen minden összehányva, mint a Schneidersnél. Disznók, vájuhoz.

Tessék, a bejáratos képen látszik, hogy a plafon is faszán minimál. Még beleraknak egy két olasz design bútor másolatot (nem ikeát) és tök trendi és a parketta is hozzájárul a reuse szellemében. Minden szürke fehér fekete és a padlózat meg nem. Gondolom, egy applebolt sem tetszik nektek a festett plafoncsövezettel.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...