Jump to content
Ménemszól.hu

Analóg szintit hozott ki a BEHRINGER...Kíváncsi vagyok...


Technox

Recommended Posts

  • Válaszok száma 56
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...

Az eddigiek alapján egy Juno klón tippelhető pár extra ficsörrel .... amúgy szerintem tök jól szól.

Az effektekkel kapcsolatban viszont totál kizártnak tartom, hogy analogok legyenek, főleg a delay meg a reverb. Az utóbbi eleve hogy ? Rugós zengető ? Reméljük az oszcik esetében már igazat mondanak és valóban analóg lesz.

Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Az eddigiek alapján egy Juno klón tippelhető pár extra ficsörrel .... amúgy szerintem tök jól szól.

Az effektekkel kapcsolatban viszont totál kizártnak tartom, hogy analogok legyenek, főleg a delay meg a reverb. Az utóbbi eleve hogy ? Rugós zengető ? Reméljük az oszcik esetében már igazat mondanak és valóban analóg lesz.

Lehet még magnószalaggal is zengetni, de inkább delayezni, az komoly lenne. :-)

 

Link to comment
Share on other sites

22 órája írta _cutoff:

Az eddigiek alapján egy Juno klón tippelhető pár extra ficsörrel .... amúgy szerintem tök jól szól.

Az effektekkel kapcsolatban viszont totál kizártnak tartom, hogy analogok legyenek, főleg a delay meg a reverb. Az utóbbi eleve hogy ? Rugós zengető ? Reméljük az oszcik esetében már igazat mondanak és valóban analóg lesz.

gondolom bucket brigade (BBD) alapú a reverb (és valószínű a másik 4 említett effekt is). az rögtön magyarázza a "unique sounding"-ot is... nem pont a hifi hangzása miatt szokták szeretni, de végülis ha kellően magas órajelen hajtják el tudom képzelni, hogy akár még "high quality" is lehet :) 

teljesen analóg megoldás, de a működési elve szerintem kicsit emlékeztet egy digitális eszközére.

Link to comment
Share on other sites

BBD delayeket főleg gitárosok szokták preferálni - általában rengeteg magasat lefiltereznek az ilyen késleltetőkről, hogy ne legyenek zajosak. Ettől még szintik esetében is használhatóak persze (sőt vannak akik esküsznek rá), csak nem kell csodálkozni, ha bizonyos hangmagasság felett már egyszerűen nem fejt ki hatást a delay. BBD alapú reverb nem hiszem hogy elterjedt lenne (én egyetlen gitárpedálnál hallottam ilyenről összesen), flanger és chorus simán lehet viszont bucket brigade szintiben is, sőt...

A Behringer eddigi olcsósított megoldásaiból és a jobb hangú bbd csipek áraiból és utánpótlási problémáiból kiindulva nem tartom valószínűnek, hogy túl magas minőség lesz az effekt szekció, ha valóban így oldják meg.

Amire tippelek: totál digi fxek, de "analog dry through" megoldással (vagy hogyishíjják ezt akik valóban értenek hozzá), azaz a száraz jel csak hozzákeverve lesz az effektezetthez ad/da konverzió nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Amellett se menjünk el, hogy úgy néz ki, hogy 12 poly a kicsike...vagy legalábbis 12 oszcillátor valamilyen felépítés mellett... lehet, hogy "csak" 6x2 parafón, ezt nehéz a videók alapján lefülelni, de a 12 ledes indikátor meg a nagy tenyeres akkordok a 4es videóban elég árulkodók... :)

Link to comment
Share on other sites

A matrixbrute demo videokban ugy emlegetik a beepitett bucket brigade alapu analog reverbet, mint "some kind of reverb", "more of a reverberator" vagy "reverb-ish".

Akkor a behringer "multi-tap reverberator" megnevezese sokat sejtet.

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta FLman:

Én már nagyon kíváncsi vagyok rá.Szerintem jó dolog hogy kiadnak egy poly szintit..

Szerintem hiánycikk is ez a melegebb júnós karakter - a maiak közül egyik analóg poly sem igazán ez a vájb. Reméljük valódi polifón és nem parafón lesz és hogy sikerül nekik egy megfelelő ár/minőség kompromisszumot kötni. Őszintén szólva én az effektjeit le is sz..rnám, ha emberi árban lenne és nem esnének szét a potik 3 tekerés után.

 

Link to comment
Share on other sites

Meg azt azért ne feledjük, hogy a MIDAS Engineering Team a fő ész a dolog mögött, ez már nem az a Behringer, ami régen volt, nem csak budget cuccokra képesek. 

Plusz ahogyan a Yamaha is megvette a Steinberget és a Bösendorfert, és ezzel egekig érő lehetséges minőséget tud adni több téren, úgy Uli Behringer is elég komoly cégbirodalmat grundolt már magának ahhoz, hogy akár a legmagasabb igényeket is ki tudja elégíteni. 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 7/26/2016 at 13:23 írta _cutoff:

Szerintem hiánycikk is ez a melegebb júnós karakter - a maiak közül egyik analóg poly sem igazán ez a vájb. Reméljük valódi polifón és nem parafón lesz és hogy sikerül nekik egy megfelelő ár/minőség kompromisszumot kötni. Őszintén szólva én az effektjeit le is sz..rnám, ha emberi árban lenne és nem esnének szét a potik 3 tekerés után.

 

Az egyik videóban úgy láttam, mintha 12 hang polifón lenne. De lehet, hogy tévedek.

Link to comment
Share on other sites

Eddigiek alapján nekem nagyon bejön a cucc. Az meg nem lenne baj, ha nem egy premium DSI klónt gyártanának, sőt! Vigye kánya, lehet rajta sok műanyag poti és gomb is, legalább lesz mit moddolnom. :)

A hangja viszont nagyon tetszik.

Link to comment
Share on other sites

én ezen csodálkoztam először: Powered by Klark Teknik - meg azon, hogy utóbbi időben mit keres a Midas előfok a behringerekben, de most esett le, hogy ezek fúzionáltak. Csak azt nem tudom, hogy a behringerrel együtt felvásárolták, vagy épp a behringer vette meg ezeket a cégeket a többivel együtt. Valaki tud erről többet?

http://www.sonicstate.com/news/2016/07/28/behringer-synth-finally-reveals-name-plus-a-bunch-of-board-fx/

  • 12 Voice Analog Poly
  • 2 DCOs per voice
  • 2 LFOs
  • 4 DSP Effects with algorithms from Klark Teknik and TC Electronic
  • iPad Editor
  • Arpeggiator
  • 49 full sized keys
Link to comment
Share on other sites

http://www.synthtopia.com/content/2016/07/28/behringer-reveals-deepmind-12-analog-12-voice-polyphonic-synthesizer/

 

kell kategóriás,nagyon jó kis hangszert hoztak össze :) jól láttam fa oldal lapja van? :o tiszta moog feeling :P sztem ez fémházas elég korrekt gép lett árára kíváncsi leszek! amit eddig hallottam belőle nagyon meleg analóg hangja van nagyon super! alig várom hogy kiporóbálhassam :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...