Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Kontakt 5 hard drive probléma


Pityu

Kérdés

Üdv,

 

Mavericks 10.9 a rendszer. Logic Pro X a daw. A gépbe most tettem egy 1 Terrás vinyót de a Kontakt nem látja.

Minden más igen, csak a Kontakt nem.

Mi lehet a gond?

A view menüben minden periféria engedélyezve van de sem a belső, sem a külső vinyókat nem hajlandó látni a Kontakt.

A Logic  látja az "all file" menüben a vinyót, csak ez a nyamvadt Kontakt nem.. :)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

https://www.native-instruments.com/forum/threads/kontakt-hard-drive-problem.214513/

Ok I manage to fix the problem
It was the format of the HD.

I thought about it, but I didn't check before because it was recognising two library inside the new HD in the library tab, so I thought that It was reading ok.

But It was the format, not for Mac, now It's all working fine! Thanks guys!

Az nem derül ki a hozzászólásból, hogy milyen volt a disk formátuma. Úgy sejtem, hogy amit te betettél, az nem HFS formátumú, hanem valamilyen FAT32 vagy NTFS. Az OSX látja, és olvassa a különböző FAT és az NTFS partíciókat, viszont írni az NTFS-re nem tud alapértelmezetten, csak "thirdparty" programokkal. 

Tehát a lényeg: valószínűleg meg kell formáznod az új disket HFS+-ra. 

Engedj meg két megjegyzést:

1. Kb. 2 perc alatt találtam meg egy lehetséges választ a google-lel

2. Nem gondolom, hogy teljesen mindennapos helyzet az, amit te leírtál. Miért csodálkozol azon, hogy nem "ugrott azonnal 10 ember" a megoldással? 

Link to comment
Share on other sites


 


 

1 órával ezelőtt írta Pityu:

Szomorú, valaha ez egy szakmai fórum volt, mára meg.. inkább nem is írok semmit

Pityu! Miért nem jó neked a zeneszek.com ?:D Ide csak az újszülöttek járnak már (akiknek minden vicc új!) Az a szakmai fórum még az absolute.hu volt, de hogy átalakult erre a ménemszólra, az már azér nem szól. :) Minden régi szaki elpártolt innen...

Amúgy nekem is ez a problémám, csak win7-en a Kontakttal, mint ott már írtam. Talán külföldi fórumokon kéne utánanézni vagy esetleg a beszéljükmac-en. Amúgy ez a hátulütője egy pc-s küszködésnek, valami valamiért tutira nem akar működni, pláne élesben! Még az említett  Nordot ha bekapcsolod, ott nem lesznek ilyen problémák (csak előtte az ára kifizetésekor :) ).

 

Link to comment
Share on other sites

38 perccel ezelőtt írta Bendi:

Az nem derül ki a hozzászólásból, hogy milyen volt a disk formátuma. Úgy sejtem, hogy amit te betettél, az nem HFS formátumú, hanem valamilyen FAT32 vagy NTFS. Az OSX látja, és olvassa a különböző FAT és az NTFS partíciókat, viszont írni az NTFS-re nem tud alapértelmezetten, csak "thirdparty" programokkal. 

Tehát a lényeg: valószínűleg meg kell formáznod az új disket HFS+-ra. 

Engedj meg két megjegyzést:

1. Kb. 2 perc alatt találtam meg egy lehetséges választ a google-lel

2. Nem gondolom, hogy teljesen mindennapos helyzet az, amit te leírtál. Miért csodálkozol azon, hogy nem "ugrott azonnal 10 ember" a megoldással? 

És gondolod Bendi, hogy annyira sík vagyok, hogy nem olvastam ezt a cikket? Meg még vagy egy tucat hasonlót..? :(

Én csak ritkán kérem a közönség segítségét, és többnyire a közönség is "besz@rik", mert nem tudja a választ..

A formázás eszembe jutott de 2 okból nem oldja meg a problémámat.

1. A Mavericks (és a Logic Pro X is) remekül kezeli és látja a vinyót (igaz NTFS valóban), csak a Kontakt nem vagyis nem rendszer probléma csak NI.

2. Tele van a vinyó (1TB) és semmi kedvem letörölni egy formázás kedvéért.

 

Mindegy, majd megoldom valahogy..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Pityu:

És gondolod Bendi, hogy annyira sík vagyok, hogy nem olvastam ezt a cikket? Meg még vagy egy tucat hasonlót..? :(

Én csak ritkán kérem a közönség segítségét, és többnyire a közönség is "besz@rik", mert nem tudja a választ..

A formázás eszembe jutott de 2 okból nem oldja meg a problémámat.

1. A Mavericks (és a Logic Pro X is) remekül kezeli és látja a vinyót (igaz NTFS valóban), csak a Kontakt nem vagyis nem rendszer probléma csak NI.

2. Tele van a vinyó (1TB) és semmi kedvem letörölni egy formázás kedvéért.

 

Mindegy, majd megoldom valahogy..

 

 

 

Pityu, szinte bizonyosan pontosan ez a problémád oka. Mondjuk úgy, a félhavi nettómat fel merném tenni. Le kell formáznod HFS+-ra a winyót. A Kontakt biztosan "szarul" kezeli (nem veszi figyelembe) azt a kötetet, ami nem HFS+ formátumú.

Csak azt nem értem, ha láttad és olvastad ezeket a bejegyzéseket, akkor miért ragaszkodsz ahhoz, hogy nem az a probléma, hogy NTFS a winyód. 

Mielőtt letörlöd a winyót, le tudsz róla mindent menteni egy másik - kölcsön - winyóra. Biztosan van az ismeretségi körödben valaki, aki egy napra tud adni egy ilyet. Miért nem próbálod meg? 

Egy másik lehetőség: tudod írni az NTFS partíciót? Tudsz rá mondjuk file-t másolni? (Az nem derült ki a leírásodból, hogy hogyan került rá a tartalom a winyóra.) Ha esetleg nem, akkor szerezd meg pl. a Tuxera-t, azzal tudod írni is, lehet, hogy a Kontaktnak ennyi is elég lenne.

Link to comment
Share on other sites

Nem fogja NTFS-ről kezelni a Kontakt. Nekem Paragon van, de ugyanúgy nem látta. Pont a hét elején futottam bele én is ebbe a "problémába". Eddig a rendszer vinyón volt a hangszerkönyvtár, mert SSD-ről nyilván gyorsabb az elérés, ezért simán importálható volt. Viszont fogyott a helyem, ezért egy másik vincsire telepítettem volna át ami NTFS. És kapásból nem látta a Kontakt. Szóval 2 perc alatt kiderült számomra, hogy a fájlrendszer a ludas. Egy eleve HFS+-ra formázott winyóra csináltam ezért egy VSTi mappát és az összes NI hangszerem oda másoltam, utána minden megjelent hibátlanul.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...