Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Apogee Quartet vs. RME Babyface Pro


Zongilog

Kérdés

Nem tudom, hogy készült e már valahol ilyen összehasonlítás, de nagyon érdekelne, hogy a babyface miben éri el a quartet színvonalát, illetve miben nem. Vagy is mekkora a tudás béli különbség, amikor árban majdnem a fele. Kérem, akinek van erre rálátása ossza meg velünk. A babyface-en az egyszerre használható két fejhallgató kimenet nagy előny lenne számomra, bár gondolom ezek nem fognak úgy szólni, mint ha veszek a quartet-hez egy plusz közép kategóriájú fejhallgató erősítőt két kimenettel.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A Babyface Pro színvonalban majdnem ott van mint a Quartet, az analóg frontendjét éreztem gyengébbnek. Engem az zavart a legjobban, hogy a bemeneteinél volt valami turpisság, talán 2 csatornát nem lehetett vonal szinten használni, ami nem vette szépen a vonalból jövő szintit. De szívesen kölcsönadjuk a nálunk levőt, vidd el, próbáld ki.

 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta A/D:

A Babyface Pro színvonalban majdnem ott van mint a Quartet, az analóg frontendjét éreztem gyengébbnek. Engem az zavart a legjobban, hogy a bemeneteinél volt valami turpisság, talán 2 csatornát nem lehetett vonal szinten használni, ami nem vette szépen a vonalból jövő szintit. De szívesen kölcsönadjuk a nálunk levőt, vidd el, próbáld ki.

 

köszi de egyenlőre itt beszélném ki a dolgot, aztán majd meglátjuk. A válaszod számomra kicsit túl szakmai :) megismételnéd kicsit egyszerűbben? köszi, amúgy az quartet is működik ha ki van kapcsolva a számítógép

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2 Mar 2016 at 1:45 írta A/D:

A válasz hiányából gondolom hogy akkor te is lepaddelt mikrofon bemenettel vettél fel szintit.

A BabyFace Pro kimenetének minősége, a konstrukciója, a doboza kifogástalan.

Viszont felvenni vele, pontosabban gain stagingelni nekem rémálom volt. Eleve külső preampot használni felejtőutca, hiszen mikrofon bemenetbe nem dugsz preampot. Egyszer DI-re volt szükségünk, és kénytelenek voltunk a Babyface helyett egy ötforintos M-Audio hangkártyát használni emiatt.   

Ha úgy nézzük, és field recording a feladat, akkor kimondottan első osztályú eszköz, de stúdióba nem javasolnám az analóg frontend okán: az elégedettséget nem garantálom utóbbi esetben.

Ebből a topicból idézve:

 

 

http://www.menemszol.hu/topic/2885-váltás-focusrite-scarlet-2i2-ről

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...