Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Elektron A4-AK


Orosz Kabát

Kérdés

Üdv!

Valakinek van tapasztalata a fenti vasakkal?

Rövid ideje van a stúdiómban egy AK. Egyenlőre több időt töltöttem tutorial nézéssel és manual olvasással, mint magával az eszközzel. Kezdek ráérezni a workflow-ra, amik kb annyira tűnik kaotikusnak első látásra, mint amennyire király és logikus valójában. Az ilyen konfig dolgok is majd letisztulnak, mindenesetre igéretes masina.

Szívesen olvasnék mások tapasztalatairól.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 56
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

1 órája írta iramrezso:

Sztem az AK lenyűgöző szintetizátor. Nem annyira karakteres a hagja, mint mondjuk az Arturia analógjainak vagy egy klasszikus Jupiternek, de azért létezik Elektron-hangzás, amit a videók, trackek hallgatásakor egy idő után már fel lehet ismerni. Először én is hiányoltam azt a vaskos, pofozkodó basszust, amit demókban hallani, bosszankodtam, biztos kamu, mi más lenne, aztán rájöttem, ahogy fentebb is olvasható, hogy a filtereken, esetleg overdrive-on igazítva kicsit, egy egyszerű fűrészjellel is hamar kicsalható valami maszkulin dörgés a ketyeréből.

Én egyébként örülök annak, hogy nem annyira specifikus a karaktere, sokrétűbb éppen ettől. Ehhez jön még, hogy komplett dalokat lehet írni rajta, és már-már azt mondja rá az ember, hogy nonpluszultra, ami nyilván túlzás, de azért öröm vele dolgozni.

A kvinttel letolt subosc egyébként valóban pazar ötlet, már dolgoztam úgy, hogy p-lockok segítségével teljes akkordmenetet programoztam egyetlen hanggenerátor két oszcillátorára.

Egyébként, ha már ilyen ”fejlődő népszerűségű” szekció alakult itt a topic-ban, itt van két szám tőlem is, a tanulási folyamat állomásai egyelőre, a felszínt kapargatva. Na jó, csalok, mert mindkettőben egy Rytm adja a ritmust, de ezen a két gépen kívül más hangszert nem használtam. Ha másra nem, arra példának jó, hogy "kommerszebb" formákban is megállja a helyét a szinti.

Az elsőben leginkább gyári vagy pack-ekben található hangokat alakítgattam át, igazából elsősorban a komponálást próbáltam ki a cuccokon.

A másodikban már több az önállóság, ez az első önálló szám. Mondjuk a vokál olyan, amilyen, de hát nem is a népszerűség a lényeg, inkább a játék :D

 

Jó szám, Röyksopp-ra emlékeztet a vokállal. Ügyes vagy! Én az Arturia cuucoktól nem vagyok elájulva, az iPad szintijeik tetszenek mondjuk(az oberheim nagyon varacsk) -de ez szubjektív vélemény. 

Link to comment
Share on other sites

49 perccel ezelőtt írta Orosz Kabát:

Jó szám, Röyksopp-ra emlékeztet a vokállal. Ügyes vagy! Én az Arturia cuucoktól nem vagyok elájulva, az iPad szintijeik tetszenek mondjuk(az oberheim nagyon varacsk) -de ez szubjektív vélemény. 

Köszi :)

Az Arturia Minibrute jó kis szinti pedig, mondjuk elég karakteres a hangja. És mindenképp kell rá néhány effekt, hiszen abban egyáltalán nincs, és elég nyers. A Matrixbrute is egyébként ugyanazt a tépőzáras hangot hozza, legalábbis a demók alapján nagyon úgy tűnik. Emiatt sztem kevésbé flexibilis, mint az Elektron szintijei, hiába a csábító analóg effektek.

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta iramrezso:

Köszi :)

Az Arturia Minibrute jó kis szinti pedig, mondjuk elég karakteres a hangja. És mindenképp kell rá néhány effekt, hiszen abban egyáltalán nincs, és elég nyers. A Matrixbrute is egyébként ugyanazt a tépőzáras hangot hozza, legalábbis a demók alapján nagyon úgy tűnik. Emiatt sztem kevésbé flexibilis, mint az Elektron szintijei, hiába a csábító analóg effektek.

 

9 perccel ezelőtt írta iramrezso:

Köszi :)

Az Arturia Minibrute jó kis szinti pedig, mondjuk elég karakteres a hangja. És mindenképp kell rá néhány effekt, hiszen abban egyáltalán nincs, és elég nyers. A Matrixbrute is egyébként ugyanazt a tépőzáras hangot hozza, legalábbis a demók alapján nagyon úgy tűnik. Emiatt sztem kevésbé flexibilis, mint az Elektron szintijei, hiába a csábító analóg effektek.

 

9 perccel ezelőtt írta iramrezso:

Köszi :)

Az Arturia Minibrute jó kis szinti pedig, mondjuk elég karakteres a hangja. És mindenképp kell rá néhány effekt, hiszen abban egyáltalán nincs, és elég nyers. A Matrixbrute is egyébként ugyanazt a tépőzáras hangot hozza, legalábbis a demók alapján nagyon úgy tűnik. Emiatt sztem kevésbé flexibilis, mint az Elektron szintijei, hiába a csábító analóg effektek.

 

9 perccel ezelőtt írta iramrezso:

Köszi :)

Az Arturia Minibrute jó kis szinti pedig, mondjuk elég karakteres a hangja. És mindenképp kell rá néhány effekt, hiszen abban egyáltalán nincs, és elég nyers. A Matrixbrute is egyébként ugyanazt a tépőzáras hangot hozza, legalábbis a demók alapján nagyon úgy tűnik. Emiatt sztem kevésbé flexibilis, mint az Elektron szintijei, hiába a csábító analóg effektek.

 

9 perccel ezelőtt írta iramrezso:

Köszi :)

Az Arturia Minibrute jó kis szinti pedig, mondjuk elég karakteres a hangja. És mindenképp kell rá néhány effekt, hiszen abban egyáltalán nincs, és elég nyers. A Matrixbrute is egyébként ugyanazt a tépőzáras hangot hozza, legalábbis a demók alapján nagyon úgy tűnik. Emiatt sztem kevésbé flexibilis, mint az Elektron szintijei, hiába a csábító analóg effektek.

 

9 perccel ezelőtt írta iramrezso:

Köszi :)

Az Arturia Minibrute jó kis szinti pedig, mondjuk elég karakteres a hangja. És mindenképp kell rá néhány effekt, hiszen abban egyáltalán nincs, és elég nyers. A Matrixbrute is egyébként ugyanazt a tépőzáras hangot hozza, legalábbis a demók alapján nagyon úgy tűnik. Emiatt sztem kevésbé flexibilis, mint az Elektron szintijei, hiába a csábító analóg effektek.

A matrixbrute az több egymásba pakolt másik brute. :) 

Link to comment
Share on other sites

Almákat hasonlítunk körtékhez. Az elektronokból sosem fog olyan aljas feszültségvezérelt hang jönni, mint egy ms20ból vagy egy polivoksból, vagy akár egy minimoogból, de gondolom nem is azok másolása volt a cél. Karakterre az én fülemnek a dsi "analóg is meg nem is" cuccaihoz van közel inkább és hosszas informálódás után az derült ki, hogy eléggé love/hate cucc az A4. Legtöbben elsőre utálják a hangját, aztán vagy megszokják, vagy meg is szeretik, de ahogy olvasgattam, az a közmegegyezés, hogy inkább szekvenszerben erős, illetve ezen a téren emelkedik ki a mezőnyből.

Link to comment
Share on other sites

36 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Almákat hasonlítunk körtékhez. Az elektronokból sosem fog olyan aljas feszültségvezérelt hang jönni, mint egy ms20ból vagy egy polivoksból, vagy akár egy minimoogból, de gondolom nem is azok másolása volt a cél. Karakterre az én fülemnek a dsi "analóg is meg nem is" cuccaihoz van közel inkább és hosszas informálódás után az derült ki, hogy eléggé love/hate cucc az A4. Legtöbben elsőre utálják a hangját, aztán vagy megszokják, vagy meg is szeretik, de ahogy olvasgattam, az a közmegegyezés, hogy inkább szekvenszerben erős, illetve ezen a téren emelkedik ki a mezőnyből.

Jaja, akinek van=Love.

A hater-ek más cuccra esküsznek, oszt ennyi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Félreértettél - olyanok vélménye ez, akiknek van vagy volt. Nekem nincs, de beszéltem emberekkel akiknek igen és egyáltalán nem egyöntetű a love a tulajok körében sem. Ennek ellenére gondolkodom a beszerzésén, de még mindig nem győztem meg magam róla, hogy ez a sound az, amire szükségem van. Mivel roppantul drága holmi, így megpróbálok minél többet tájékozódni, rengeteg uservéleményt elolvasni, demókat nézni, ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...