Jump to content
Ménemszól.hu

Roland Boutique TR-909. Komolyan?


eahk

Recommended Posts

  • Válaszok száma 66
  • Created
  • Last Reply

Nagyon elgurult a gyogyszer a Rolandnal az arazas telinteteben. Miert is kerult a TR 09 ugyanannyiba mint a TR8, amikor ugyanaz a DSP van benne (gondolom) csak feleannyi feature-el? A TR-03-nak is vannak mar ANALOG alternativai kozel azonos aron. Nem azt mondom, hogy az analog minden esetben jobb, de biztosan lenyegesen dragabb legyartani mint egy digitalis vasat. Realisan szerintem ezek max a felet erik annak amennyibe kerulnek.

10 eve meg talan durranthattak volna ezekkel, de most amikor annyira telitett a piac, hogy kicsit tobbert mint a TR-09 egy hasznalt machinedrumot lehet venni (amiben van 909 engine 5 masik mellett) nem erzem a letjogosultsagat ezeknek.

 

Link to comment
Share on other sites

Mindenki jobban járt volna, ha a tr-09 helyett kijön egy tr-8 deluxe az összes elérhető tr kittel (808, 909, 707, 606 stb), valami kevésbé hülyegyerek-kompatibilis dizájnnal, individual outokkal és kicsit jobb minőségű beépített effektekkel. Hát ez van. Mondjuk én nem tudok olyan analóg tr-808 vagy 909 klónról, ami kijönne egy tr-8 árából (ha valaki tud ilyet, szóljon plz). Inkább a duplája magasságában lehet látni őket és sajnos a clapet mindegyiken rendre elkúrják.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: Saturday, September 10, 2016 at 20:08 írta _cutoff:

Mindenki jobban járt volna, ha a tr-09 helyett kijön egy tr-8 deluxe az összes elérhető tr kittel (808, 909, 707, 606 stb), valami kevésbé hülyegyerek-kompatibilis dizájnnal, individual outokkal és kicsit jobb minőségű beépített effektekkel. Hát ez van. Mondjuk én nem tudok olyan analóg tr-808 vagy 909 klónról, ami kijönne egy tr-8 árából (ha valaki tud ilyet, szóljon plz). Inkább a duplája magasságában lehet látni őket és sajnos a clapet mindegyiken rendre elkúrják.

Nem éppen most tették bele az általad sorolt TR cuccosokat a TR 8-ba? Vmi ilyesmi videót láttam a youtube-on.

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta Lacika:

erre már én is kiváncsi voltam 2 éve

Csak most látom a "kedves érdeklődésed", mivel tiltva vagy, így Lacika felhasználó idézetében jelent meg...

Tehát: 1.- Jól írtad "privát klub", tehát nevében is benne van, hogy nem plénum előtt fogjuk hirdetni, címmel, stb.. Gyengébbek kedvéért: privát klub = magán, nem az utcáról, bárki által látogatható hely. Ha pontos helyekre, nyitvatartási időkre vagy kíváncsi keresd fel a Pesti est oldalát.:-) 2.- Ugye azt sem gondolja senki, hogy cinikus, kötekedő-kétkedő, irigy, mindenbe beleszólok emberkékre vagyunk ott kíváncsiak??!!!

Lacika ez Hozzád szól most: Te pl. jelentkeztél privátban anno? Ugye nem! Hát akkor??? Csak mert úgy volt hirdetve, de mind1 már.

Amúgy készülget félgőzzel a dolog, de sok pénzt, időt visz el(nem mintha itt bárkinek elszámolással tartoznék) és mivel mellette most egy kávézót is próbálunk majd nyitni(az lehet majd utcáról fog nyílni, elválik, csak az is ugye úgy több pénz, engedély, stb.) így pláne nehéz. Mert ugye segítséget senkitől nem kapunk csak ilyen "kábítottad" olcsó, irigy beszólásokat!!!

Link to comment
Share on other sites

Kitalálhatnál már valami újat is - kezd unalmas lenni a rögeszméd, miszerint rád mindenki irigy. Tök felesleges minden bejegyzésben ugyanazt leírni más szavakkal. Már arra is gondoltam, hogy téged tényleg békén kéne hagyni, mert valami gond lehet az emeleten. Olyanokat meg nem túl elegáns dolog bántani.

 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Lacika:

igen, privátban, hangszercsere és vétel/eladásról is volt szó (pontosan 4 évvel ezelött) ahol a "hol találkozzunk és mikor" kérdésre a "majd a privát klub-omban" válasz jött mindig.. stb stb
dehát nem ezért vagyunk most itt, csak felfigyeltem erre a "klub-os" témára  most én is... téma lezárva (szerintem a további magyarázkodással csak önmagadat b**od seggbe mégjobban :/ )


 

A klub van, létezik, magyarázkodásra nincsen szükségem, főleg itt nem, csak írtam a kérdésre. Én nem emlékszem rá, hogy konkrétan beszéltünk-e találkozót, de szerintem qrvára nem. És baxd magad te seggbe...Ennyire primi megnyilvánulásokra tényleg nem lehet mit írni. De Tetsuo tanácsát követvén ezentúl nem reagálok a bizonyos szint alatti dolgokra. Erre kár időt, energiát pazarolnom valóban. A klub és egyéb dolgaink miatt meg kár "aggódnia" bárkinek is.:-)

Link to comment
Share on other sites

Sztem az, hogy ennyiert a kutyanak nem fog kelleni :D

A TB-03 egy fokkal erdekesebb szerintem, de ott is nagy a kinalat klonokbol hasonlo aron es azok legalabb analogok.

Ugy gondolom ha arban ezeket kicsit a Volcak korul lottek volna be tobbet eladnanak beloluk. 70-80 korul.

19 perccel ezelőtt írta Tetsuo:

Nos, mi a helyzet ezzel a butikos TR-909 -el? :-)

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Tetsuo:

Nos, mi a helyzet ezzel a butikos TR-909 -el? :-)

Alapvetően "tetszik", mert szépen van "megmunkálva", és jól is muzsikál - a demók alapján -, de ránéz az ember az árcédulára, és felmegy benne a pumpa. Ennyiért biztosan nem kell. Tipikusan a "majd megveszem használtan féláron" kategória.

A VP-03 viszont határozottan tetszik.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta axon.dust:

Sztem az, hogy ennyiert a kutyanak nem fog kelleni :D

A TB-03 egy fokkal erdekesebb szerintem, de ott is nagy a kinalat klonokbol hasonlo aron es azok legalabb analogok.

Ugy gondolom ha arban ezeket kicsit a Volcak korul lottek volna be tobbet eladnanak beloluk. 70-80 korul.

Minimum 30-35%-kal vannak túlárazva, szerintem.

 

Link to comment
Share on other sites

TR09

Én épp most nézegettem a Nava építés lehetőségét.
Ott a nyák lenne 340-350 EUR, ehhez hozzájönne a ház, mondjuk szállítással 130-140 EUR, plusz a Mouser alkatrészcsomag, ami 180 EUR.

Nem beszélve a legalább 100 óra forrasztást, a 400 USD ár már nekem nem is tűnik olyan soknak.

Nem tudom mennyi lesz mire ideér, de a locsolópénzt én erre rádobom lehet :D

Link to comment
Share on other sites

21 perccel ezelőtt írta Tetanus:

Sziasztok! Valaki leírná egy dopgépekben kezdőnek, vásárlásnál mit vegyen figyelembe, ha a TR-09, vagy a TR-8 között akar választani? Illetve másként: van-e valamilyen előnye a TR-09-nek a TR-8-hoz képest? (gondolom más hangszínek vannak benne, de azon kívül?)

Ha jól tudom, a TR-8 több, mert abban eleve benne van a TR-808 és a TR-909 hangkészlete, és bővíthető Roland plug-out-okkal. (Amik már meg is jelentek hozzá.) A TR-09 adott, amit most tud, azt fogja később is nagy valószínűséggel. Viszont sokkal "szebb", mint a TR-8. (Illetve nekem jobban tetszik a retro design. :) )

Ezért is tűnik túlárazottnak a TR-09. (De pl. egy Electribe mellett is annak tűnik.)

Link to comment
Share on other sites

Nem is tudom... Nagyon szép lett a design, talán még a gombok minősége is javulhatott, de ha valami számított volna, akkor talán a hangszínenkénti külön output-ok. Azzal máris verné a TR-8-at és kevésbé lenne megkérdőjelezhető a magas ár. Így viszont nem igazán értem, hogy mitől is jobb ez a cucc. Oké, megy elemről. Viszont akkor lemegyünk számológépbe és 2017-ben meg kiadják a napelemes volca és butik sorozatokat?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...