Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Emu E5000 friss firmware


rebelcitizen

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ekkor: 2016. 09. 18. at 1:50 írta djuice:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PROBLÉMA MEGOLDVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A link emit küldtél az sajnos kevés volt, mert ott is csak azok voltak amiket már itt megtaláltam:
https://sites.google.com/site/non73audio/downloads
Sőt itt még a 4.70-is fent van.

A lényeg, hogy a 4.02-es szoftverem nem tudta olvasni a friss firmware-eket.
Ezért egy flashprp.exe-re volt szükségem, ami persze sehol sem volt fent.
(Az ebay-en drága pénztért természetesen árulják a floppy-kat)
Egy linkbe volt egy C_FLASHP.EXE, amire azt írták hogy az is jó, de nem ment.
A szóval nagy nehezen egy dropbox-os linken megtaláltam a flashprp.exe-t.
Ebből csináltam egy lemezt és beraktam az emu-ba, ezzel feltelepült a szoftver,
ami után már gond nélkül fel lehetett telepíteni a 4.70-es firmware.

Csatoltam az általam összegyűjtött file-okat, hátha valakinek egyszer még szüksége lesz rá
és ne szívjon akkorát, mint én. :)

Ezeket tartalmazza a rar:
C_FLASHP.EXE
FLASHPRP.EXE
EOS462.EXE
EOS470.EXE

Mindenki a saját felelősségére használja!!!! Én csak a FLASHPRP.EXE-t és a EOS470.EXE-t használtam, szóval az tesztelve!!!!!!

Üdv.

Emu_Ultra_Firmware.sfv

Emu_Ultra_Firmware.rar

Link to comment
Share on other sites

Amúgy a mai ámítógépek idejében, mire vagy miben nélkülönözhetetlen ma is egy iylen Emu sampler? Nekem a ramja már nagyon kevésnek tűnik, hacsak nincsenek egykori Emus smapling cd-i az embernek, de hát azok a soundok sem világmegváltók ma a gigás hangkönyvtárak idejében szvsz. (Jó most nagyképű vagyok, mert nemrég vettem egy Nord Electrot...) :) Vagy elektronikus zenében nyomultok vele? Mert arra is van már VA, sőt rebuild analóg meg miegymás. Szóval én egyre inkább nem látom be  a mai jelentőségét egy 20 éves rack samplernek. Mondjuk oké, ha megvan ne dobjuk ki, de én már biztos nem vennék magamnak, pedig régen én is csorgattam a nyálam érte, mikor még fél millióba fájt használtan is. :)

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

Amúgy a mai ámítógépek idejében, mire vagy miben nélkülönözhetetlen ma is egy iylen Emu sampler? Nekem a ramja már nagyon kevésnek tűnik, hacsak nincsenek egykori Emus smapling cd-i az embernek, de hát azok a soundok sem világmegváltók ma a gigás hangkönyvtárak idejében szvsz. (Jó most nagyképű vagyok, mert nemrég vettem egy Nord Electrot...) :) Vagy elektronikus zenében nyomultok vele? Mert arra is van már VA, sőt rebuild analóg meg miegymás. Szóval én egyre inkább nem látom be  a mai jelentőségét egy 20 éves rack samplernek. Mondjuk oké, ha megvan ne dobjuk ki, de én már biztos nem vennék magamnak, pedig régen én is csorgattam a nyálam érte, mikor még fél millióba fájt használtan is. :)

Ha nincs ilyen samplered, és nem is dolgoztál vele, akkor nem is csodálkozom rajta, hogy így gondolod. Valószínűleg én is így gondolkodnék. Mit is tud, amit egy mai trendi VA sampler nem? Például transzponál... de hogyan? Brilliánsan, emusan. De említhetném az enhancerét is, amivel olyan soundot csinálsz, amit mással nem fogsz tudni. És akkor még nem beszéltünk a zseniális Z-plane filteréről. Ezt most fogják kiadni moduláris változatban. Nem lesz olcsó. Kérdezhetnénk azt is miért használjuk a 1176-ot vagy az LA2A-t. Az is baromira régi, és azóta jöttek ki nagyon jó pluginek. Mégis minden nagyobb stúdióban ott van a 1176 az LA2A és az EMU sampler is. Bocsáss meg kicsit elfogult vagyok az EMU-val kapcsolatban :) Remélem azért tudtam érdemben válaszolni, de A/D még tudna szerintem hozzátenni pár indokot... :)  

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

Amúgy a mai ámítógépek idejében, mire vagy miben nélkülönözhetetlen ma is egy iylen Emu sampler? Nekem a ramja már nagyon kevésnek tűnik, hacsak nincsenek egykori Emus smapling cd-i az embernek, de hát azok a soundok sem világmegváltók ma a gigás hangkönyvtárak idejében szvsz. (Jó most nagyképű vagyok, mert nemrég vettem egy Nord Electrot...) :) Vagy elektronikus zenében nyomultok vele? Mert arra is van már VA, sőt rebuild analóg meg miegymás. Szóval én egyre inkább nem látom be  a mai jelentőségét egy 20 éves rack samplernek. Mondjuk oké, ha megvan ne dobjuk ki, de én már biztos nem vennék magamnak, pedig régen én is csorgattam a nyálam érte, mikor még fél millióba fájt használtan is. :)

A vas, az vas! Egyebet nem tudok mondani... :)

Szerintem az Emu-ba betöltött minták jobban szólnak. Mondom, szerintem, mert nem akarok okoskodni, nem tartom magam egy hatalmas megfejtőnek... 

Igen, a mai időkben idegesítően sokat kell szenvedni a minták betöltésével, de szerintem megéri. De csak akkor, ha szórakozasból zenél az ember. Plusz ott a nosztalgia flash is. 

Kb. 9 éve vettem az E5000-esem, fullon bővítve RAM-ilag és kimenetileg. Külső CD-vel és winyóval,  vicc áron. 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...