Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Avid Duet kék halál HELP!


Hobkins

Kérdés

Sziasztok!

Segítségeteket kérném az alábbi problémval kapcsolatban. Vásároltam egy Avid Duet kártyát, ami random hibákat generál windows alatt. Kék halál, 1-2 másodperces hang kimaradás DAW használat közben, recsegő torzuló hang szintén DAW használat közben.
DAW: Cubase 8.5.20 Pro
Config: Gigabyte Z97-D3H alaplap, i7-4790 processzor, 2X8Gb Kingstone Savage RAM, alaplapi VGA (intel HD 4600), Kingstone 120Gb V300 SSD a redszernek.
Eddig Focusrite Forte hangkártyát használtam, nem volt ilyen problémám. Teljesen friss windows telepítésnél IS ugyanez a probléma, akkor is, ha nem friss...
Viszont a laptopommal tökéletesen működik, ami Lenovo G500 i3-3110 proci+2X4Gb RAM, Samsung EVO 840 SSD. Windows 7 Ultimate x64 SP1. Ugyanaz a DAW, ugyanaz a rendszer, de valamiért az asztali géppel mégsem akarja az "igazságot". A kék halálnál az avidprotoolsduet.sys fájlra hivatkozik ilyen hiba üzenettel: irql not less or equal.
Minden hozzászólást előre is köszönök!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

8 perccel ezelőtt írta NeoC:

Én azokat a periféria ütközési lehetőségeket nézném át, amik az asztali gépnél "rádugott", míg a lapitopinál integrált perifériák. (Monitor, billentyűzet, egér, stb.) Hátha ugyanott akarja kezelni az Avid-ot, ahol pl az egeret.

Köszönöm szépen! Az ötlet jó! Hogy tudom, megnézni az eszközütközést? Van erre valami progi, ami kilistázza az IRQ-kat (erre gondoltál?) ? Vagy windowon belül valahol? Ezek bármelyikét kihúzom, nem tudom tesztelni.

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Köszönöm szépen! Az ötlet jó! Hogy tudom, megnézni az eszközütközést? Van erre valami progi, ami kilistázza az IRQ-kat (erre gondoltál?) ? Vagy windowon belül valahol? Ezek bármelyikét kihúzom, nem tudom tesztelni.

Háát, erre mástól várj választ, mivel gyakorlati PC tapasztalatom már nagyon régen nincs a bolondbiztos Mac-ek miatt...

Valahol meg lehetett ezt nézni, emlékeim szerint, de már nem emlékszem, hogy hol.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...