Jump to content
Ménemszól.hu

Daw top 20


xinu

Recommended Posts

4 órája írta djuice:

Ugyanis az a másik elmebetegség, mikor kiadnak egy fix pixel alapú gui felülettel egy programot, pl. szinti editorokat stb. és nagyítóval kell a képernyő elé ülni, mert apró szar kis betűkkel meg porszemnyi gombokkal van tele a szoftver és nem lehet nagyítani vagy full srceenbe felrakni.

Hát, ja. Van amit még szemüveggel is alig tudok kezelni, mert nem látom.
Egyébként a temérdek felesleges kattintással nem csak az a bajom, hogy piszkosul megy vele a idő,
hanem évek óta állandó ízületi gyulladások vannak az egerező kezemben.
Szóval már csak emiatt sem lenne mindegy a dolog.
Persze aki magának zenélget otthon, ott nem olyan nagy gondok ezek,
de ha nonstop melózik vele az ember, akkor már nagyon fontosak ezek az apróságok.

Link to comment
Share on other sites

Biztos más lenne a lista a pro stúdióknál de ez csak a honlap olvasók szavazatait tükrözi. Csak  azért inkább a hobby zenészek vannak többen hiszen "nyitott stúdió" mennyi van? Van egy pár és kész, míg nagyrészt home stúdiója van minden zenésznek otthon és oda elég lehetnek az ilyen nyomibb dawok is vagy az olcsóbbak; ezért ilyen a lista!

A pro daw persze jobb mint az ilyen lite verziók de az is igaz, hogy a végeredmény számít ezért el lehet játszogatni bármilyennel ha az ember csak hobbiból zenél,pénzkereset és karrier nélkül - és minek is kéne hobby szinten nuendo v. pt? - ha meg master kell azt meg tudja csinálni a masterelő mérnök miután megkapja az anyagot amit a zenész otthon "összeütött".

 

Link to comment
Share on other sites

Nálam párhuzamosan megy most a Cubase 6 és a Pro Tools 8 + 11.  Nemrég állt össze a mostani setup-om és emiatt (is) kénytelen voltam átállni ProTools-ra. (AVID bekaphatja! :) )

1990 óta használom a Cubase-t.  (Én megálltam a 6-os verziónál, mert utána számomra KUKA az egész) El tudjátok képzelni emiatt mekkora a megszokás már... DE Manapság a professzionális stúdiók nagy részében (főleg Magyarországon kívül) a ProTools az alap. Tehát ha igazán kompatibilis akarsz lenni egyszerűen meg kell tanulni legalább alapfokon kezelni.

Friss a tapasztalatom a ProTools-al kapcsolatban és el kell hogy mondjam, hogy alapból rengeteg dolog van, ami egyáltalán nem kézenfekvő elsőre. Tehát, ha megnyitsz egy session-t és elkezdesz felvenni élesben, tök "furcsa" dolgokat kezd csinálni egy első Steinberg-es felvételhez képest. (Egy zenész kolléga szintén párhuzamosan kezdte el nemrég mindkét programot megtanulni és ebben az összehasonlításban -értsd:"szűzkéz"- egyértelműen a Cubase nyert nála is)

Most nem megyek ezekbe bele részleteiben, ha nem baj, mert tényleg sok van...

A ProTools- t úgy lehet igazán jól kezelni:

1. Ha már dolgoztál igazi stúdióban régen, analóg pulttal, szalagos magnóval, patchbay-ekkel, érted a rooting-okat stb...

2. Előre megismered a billentyűparancsokat, megtanulod az összes szerkesztési funkciót, lokátorozást, kijelölést, track követést stb. és tudod, hogy mit szeretnél csinálni a programmal, mert ezeket előre be kell állítanod a saját igényeidnek, mert ilyen és kész.

De ha ezeket tudod és megismered, akkor nagyon gyorsan és hatékonyan lehet vele dolgozni, tök. mindegy melyik verziót használod!

Én egyértelműen a kettőből gyúrnék össze egy DAW-t és szerintem amire a magamfajta használja arra az lenne a legkirályabb EVER!! :-) (valaki társulni velem?...)

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta deneverstudio:

évek óta állandó ízületi gyulladások vannak az egerező kezemben

Ebben van valami! Én ilyet egy öreg bácsikától hallottam, hogy tropa volt a csuklója, mert a háborúban távírász volt. Hát az ugyan az a sorozatos apró mozdulat. Gépíróknál is ismert a dolog amúgy, de amit viszont nem értek, zongoristáknál még nem hallottam erről, pedig azok is keményen csépálnak ha kell.

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta upstream:

Erre van már célszoftver, mint a SampleRobot. Ezzel tök jól lehet samplingelni szintiket.

Na ezek az abszolút semmire nem való dolgok! Ráadásul minek költene az ember plusz dologra, ha ott a DAW a gépén? A net tele ezekkel a kontakt formátumú 50 gigás lesamplingelt Yamaha Motif library meg hasonló szarokkal. Egyet kipróbáltam, szedegettem hetekig a rar köteteket lefele, aztán egy tucat hibás volt és nem lehetett mindet kibontani vagy épp jelszavas a dolog, ráadásul effektekkel, autopan, meg filter stb. beállításokkal, ahogy épp van a preset úgy samplingelik ezek az amatőrök (vagy a szoftverek), úgyhogy teljesen kritikán aluli egy normális és időt igénylő profi munkához képest. Így én az ilyen csoda automatizált programokban sem hiszek. Ez olyan mint a felfújható gumi kastély. Gyereknek jó játszani és annyi.

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta djuice:

Na ezek az abszolút semmire nem való dolgok! Ráadásul minek költene az ember plusz dologra, ha ott a DAW a gépén? A net tele ezekkel a kontakt formátumú 50 gigás lesamplingelt Yamaha Motif library meg hasonló szarokkal. Egyet kipróbáltam, szedegettem hetekig a rar köteteket lefele, aztán egy tucat hibás volt és nem lehetett mindet kibontani vagy épp jelszavas a dolog, ráadásul effektekkel, autopan, meg filter stb. beállításokkal, ahogy épp van a preset úgy samplingelik ezek az amatőrök (vagy a szoftverek), úgyhogy teljesen kritikán aluli egy normális és időt igénylő profi munkához képest. Így én az ilyen csoda automatizált programokban sem hiszek. Ez olyan mint a felfújható gumi kastély. Gyereknek jó játszani és annyi.

Hát ezzel most nem értek egyet. Abban igazad van, hogy normálisan kell samplingelni, de meg lehet azt csinálni jól is. Nem kételkedek benne, hogy találkoztál szarul samplingelt libraryk-el, viszont én találkoztam az ellenkezőjével is.

Link to comment
Share on other sites

Reason alá pl. volt nagyon jó Korg Triton lib. ezt biztos forrásból tudom én is, de mondjuk ha a PinkNoise Studio Waldorf reinkarnációit nézzük, az is csont profi és aprólékos pepecs munkával elért műremek. Nem kizárt hogy más is megcsinál hasonlókat, de ezt automatizálni, hát elég kétséges. Gondold el, a dry alap multisampleket kell először előállítani, majd utána az adott szoftveren felépíteni a teljes szintézist adott hangszínre, ha igényes eredeti soundot akarsz. Eleve már az effekteknél bukó a dolog, mert azt hogy másolod? Egy folyton változó, akár kontrollvezérelt izgő mozgó anyag. Arról nem is beszélve hogy csak a Triton példájánál maradjunk, annak az effektjeit stb. megfelelőekkel kell kiváltani, mert olyan pontosan semmi nem lesz. Ezek az automatizált sample robot dolgok meg arról szólnak hogy hülyegyerek összedugja a szintijével, elindítja és elmegy nyaralni, hogy ha majd visszaér, a kész Kontaktra átültetett vas szinti klón fogadja, amit rögtön rak is ki az ebayre jó pénzért. A program meg lépked program change utasításokkal végig a preseteken és 2-3 mp-es mintákat vesz félhangonként effektestől, LFO-stól, ADSR-estől stb. együtt. Ezek mind cigány munkák. Hol van pl. figyelve multisampleként a velocity switching a layerekhez, a gyári root key paraméterek, az olyan dolgok hogy pl. aftertouchra mi hogy változik a hangszínben stb? Ezek iszonyú aprólékos dolgok, nem mérhetők hanem csak hosszasan füllel elemezhetők. Nem véletlen hogy a gyártók évekig csak a sound designt tolják a vasakon, mire kiadják kereskedelmi forgalomba. Ekkora áldozatokat senki nem hoz, vagy csak pár nélkülözhetetlen imádott soundért hobby szinten. A sample robot meg egy gyors instant valami akar lenni, mint a porleves vagy a citrompótló, mert pont az időt akarják vele megtakarítani.
Szóval ezekért nem hiszek én a csodákban, bár most jól eltértünk a tárgytól, elnézést!

Link to comment
Share on other sites

14 órája írta deneverstudio:

Hát, ja. Van amit még szemüveggel is alig tudok kezelni, mert nem látom.
Egyébként a temérdek felesleges kattintással nem csak az a bajom, hogy piszkosul megy vele a idő,
hanem évek óta állandó ízületi gyulladások vannak az egerező kezemben.
Szóval már csak emiatt sem lenne mindegy a dolog.
Persze aki magának zenélget otthon, ott nem olyan nagy gondok ezek,
de ha nonstop melózik vele az ember, akkor már nagyon fontosak ezek az apróságok.

Off: Logitech Trackman Marble a megoldás, ráadásul tartós befektetés, az enyém jóval 10 év feletti :) csinált az MS is hasonlót, na az 2-3 év alatt tönkrement. A Marble viszont jöhet velem a koporsóba. :D 

 

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta djuice:

Reason alá pl. volt nagyon jó Korg Triton lib. ezt biztos forrásból tudom én is, de mondjuk ha a PinkNoise Studio Waldorf reinkarnációit nézzük, az is csont profi és aprólékos pepecs munkával elért műremek. Nem kizárt hogy más is megcsinál hasonlókat, de ezt automatizálni, hát elég kétséges. Gondold el, a dry alap multisampleket kell először előállítani, majd utána az adott szoftveren felépíteni a teljes szintézist adott hangszínre, ha igényes eredeti soundot akarsz. Eleve már az effekteknél bukó a dolog, mert azt hogy másolod? Egy folyton változó, akár kontrollvezérelt izgő mozgó anyag. Arról nem is beszélve hogy csak a Triton példájánál maradjunk, annak az effektjeit stb. megfelelőekkel kell kiváltani, mert olyan pontosan semmi nem lesz. Ezek az automatizált sample robot dolgok meg arról szólnak hogy hülyegyerek összedugja a szintijével, elindítja és elmegy nyaralni, hogy ha majd visszaér, a kész Kontaktra átültetett vas szinti klón fogadja, amit rögtön rak is ki az ebayre jó pénzért. A program meg lépked program change utasításokkal végig a preseteken és 2-3 mp-es mintákat vesz félhangonként effektestől, LFO-stól, ADSR-estől stb. együtt. Ezek mind cigány munkák. Hol van pl. figyelve multisampleként a velocity switching a layerekhez, a gyári root key paraméterek, az olyan dolgok hogy pl. aftertouchra mi hogy változik a hangszínben stb? Ezek iszonyú aprólékos dolgok, nem mérhetők hanem csak hosszasan füllel elemezhetők. Nem véletlen hogy a gyártók évekig csak a sound designt tolják a vasakon, mire kiadják kereskedelmi forgalomba. Ekkora áldozatokat senki nem hoz, vagy csak pár nélkülözhetetlen imádott soundért hobby szinten. A sample robot meg egy gyors instant valami akar lenni, mint a porleves vagy a citrompótló, mert pont az időt akarják vele megtakarítani.
Szóval ezekért nem hiszek én a csodákban, bár most jól eltértünk a tárgytól, elnézést!

Kicsit eltértünk a topiktól...:) Amit írsz azzal nem tudok vitatkozni, és nem is akarok. Szerintem az ilyen automatizált szoftvereket is tudni kell használni. Persze nem minden esetben lehetséges, de addig a pontig, amíg leveszed a mintát szerintem baromi hasznos. Nyilván száraz mintákról beszélünk. Azután a patch felépítése már tényleg macera, és pepecs munka, de attól lesz profi..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

FL Studio népszerűsége szvsz nagy részben a HipHop stílusban elért sikerének köszönhető. Megkockáztatom, hogy az aktuális producerek 90% a stílusban FL-ben dolgozik.

Az amerikai és világpiaca pedig eléggé kibővült 2008-2010 után ennek a stílusnak.Nagyon sokan használják a tengeren túlon és nagyon sok pénzt keresnek vele.

Ha mást nem, a népszerűségét ez is magyarázza.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta fullfleo:

FL Studio népszerűsége szvsz nagy részben a HipHop stílusban elért sikerének köszönhető. Megkockáztatom, hogy az aktuális producerek 90% a stílusban FL-ben dolgozik.

Az amerikai és világpiaca pedig eléggé kibővült 2008-2010 után ennek a stílusnak.Nagyon sokan használják a tengeren túlon és nagyon sok pénzt keresnek vele.

Ha mást nem, a népszerűségét ez is magyarázza.

Az tény hogy beatet, zenét nagyon gyorsan és egyszerűen össze lehet vele dobálni, na de azon kívül....szerkeszteni nem nagyon szeretnék benne :D Az Ableton liveot (starter edition vagy mi a neve) meg ma már minden kis hülyeséghez hozzá adják ingyen...

Link to comment
Share on other sites

Én nem lepődtem meg rajta. Azon túl, hogy 10+ éve használtam, talán már a 3-as verziótól, az egyszerű és gyors használata mindenképpen előnyt jelent. Ráadásul a hangminősége is hatalmasat javult a kezdetekhez képest (amikor először hallttam szólni Cubase-t, fél évig nem nyúltam a FL-hez). Zenét írni, hangszerelni éppen a gyorsasága miatt nagyon jól lehet benne. A véglegest nyilván nem ebben csinálom, de a midi exporttal gyorsan át tudom vinni Cubase-be a dallamot, a vst-ben pedig a patchet lementem és két másodperc alatt behozom a Cubase-ben. Ha a Cubase-be integrálnának egy pattern-szerkesztőt, nem kéne a FL, de jelenleg ebben még kényelmetlen a Cubase, viszont robosztussága és hangminősége miatt muszáj ebben felépíteni a szekvenciát.

Az Ableton nálam nem bejövős. Nekem nem áll kézre, de ez nyilván egyéni szocprob.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...