Jump to content
Ménemszól.hu

Arturia DrumBrute


faceeasyg

Recommended Posts

A fő kick lehetne egy kicsit karakánabb, meg a zap egy kicsit zap szerűbb, de végülis a "hiányzó" variációkat egy jó 24dB LP rezonanciájából ki lehet tekerni, szóval ha tényleg olyan olcsó (lesz), mint hírlik (500 erka körül), akkor azért veszett jó ajánlat. :)

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta DutchFlowers:

A fő kick lehetne egy kicsit karakánabb, meg a zap egy kicsit zap szerűbb, de végülis a "hiányzó" variációkat egy jó 24dB LP rezonanciájából ki lehet tekerni, szóval ha tényleg olyan olcsó (lesz), mint hírlik (500 erka körül), akkor azért veszett jó ajánlat. :)

+ csatornankenti kimenettel utana azt csinalsz amit akarsz

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 10. 09. at 12:45 írta Lemur101:

Idézőjelek között egy "Gazdaságos Tempest"(??)

Az szerintem azért más állatfaj, nagyon ki kell emelni azt az idézőjelet. Ez csak egy komoly(nak tűnő) analóg dobgép jóáron. Az meg nem csak analóg, nem csak dobgép. :)

Link to comment
Share on other sites

Bálint kint az Expón nagyon jó fej volt, de nekem egy kicsit éles a hangja a magasabb partoknak (mármint nem Bálintnak :D). Úgy szól mint a néhánycsatornás analóg kis pultok közép és magas EQ-jai emelés mellett. 

A Vermona nem kreatív, de hangban jobb. Kifogástalan. Snare is jobb a Vermonán, sőt az MFB503-on is.

Viszont a Bdrum-ok szépen szólnak, a claps is jóféle. Egy kicsit szűk a magasság állítás lehetősége az első bdrumnál. De a két bdrum mixelve egymással érdekes. 

Szuper hasznos a LP/HP szűrő - bár nem self resonant -, nagyon kreatív megoldásokkal kialakított és masszív felépítésű cucc.

Nem szeretem a mini jackes out megoldásokat, de legalább van rajta jó sok.

Ha nem lenne MFB503-m akkor megvenném ezen az áron. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Baromi egysíkú a kick, tekergettem sokáig, de kb egyféle (goás) állásban volt csak értékelhető hangja, egyébként meg borzalmasan elgyengül.
A cinek torzak. Úgy szar ahogy van!


A Rythm Wolfot is megvették, az MFB 522 visító tápja se zavarta  a vásárlókat, sőt ez is tetszik sokaknak... 
Most komolyan.... Minek csinálnának jobbat?
Megérett az emberiség a pusztulásra!

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta Kilobeat:

Baromi egysíkú a kick, tekergettem sokáig, de kb egyféle (goás) állásban volt csak értékelhető hangja, egyébként meg borzalmasan elgyengül.
A cinek torzak. Úgy szar ahogy van!


A Rythm Wolfot is megvették, az MFB 522 visító tápja se zavarta  a vásárlókat, sőt ez is tetszik sokaknak... 
Most komolyan.... Minek csinálnának jobbat?
Megérett az emberiség a pusztulásra!

Akkor most mit vegyünk? Te mit használsz?

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Tetanus:

Akkor most mit vegyünk? Te mit használsz?

Nekem Vermona van, azzal is vannak bajok, pl:
-nincs USB MIDI, (az óckúl, DIN annyira lassú, hogy konkrétan alkalmatlan több dobhang egyszerre történő megszólaltatására)
-lineáris, használhatatlanul nagy tartományú pitch poti,
-qrva nehéz (oké hogy analóg, de ez indokolatlan)
-triggerei nem velocity érzékenyek
de legalább jó hangja van (ha egyszerre 1 hang szólal meg).

Még személyesen nem próbáltam, de ha az MFB megoldotta a táp zajt, akkor a Tanzbar Lite jó lehet, mert amúgy az 522-nek jó hangja van.
USB azon sincs, de legalább van seq.

Link to comment
Share on other sites

Nekem az MFB503-al nincs zaj problémám. Kivéve ha kompresszor meg van tekerve és a magasak emelve vannak. Akkor itt is van zaj, de alapból közel sincs akkora mint az 522-nél.

Nekem az a véleményem hogy az analóg varázsszóval mostanában nagyon sok szart gyártanak. 

Aztán lehet hogy ez a torz vacak hang 20 év múlva százezreket ér majd a hülye vintage örültek/gyűjtők miatt. :)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 10/12/2016 at 20:38 írta draco draconis:

Bálint kint az Expón nagyon jó fej volt, de nekem egy kicsit éles a hangja a magasabb partoknak (mármint nem Bálintnak :D). Úgy szól mint a néhánycsatornás analóg kis pultok közép és magas EQ-jai emelés mellett. 

A Vermona nem kreatív, de hangban jobb. Kifogástalan. Snare is jobb a Vermonán, sőt az MFB503-on is.

Viszont a Bdrum-ok szépen szólnak, a claps is jóféle. Egy kicsit szűk a magasság állítás lehetősége az első bdrumnál. De a két bdrum mixelve egymással érdekes. 

A magas tényleg sok, de még jó hogy van LP szűrő, A Vermona azért nem ez a kategória, sem funkcióban sem kvalitásban sem árban. És az első bdrum-ot csiszolhatták volna még. De végülis a zap-ot is lehet bd-ként használni, meg a lo-tomot is kreativabb esetekben, ez meg azért már 4 különböző karakter. Nekem még mindig a zap az ami a "legszarabb"... BD szerű dolgokra jó, de zapra pont nem. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Beszereztem egyet. :)

Ha szabad azt írnom, akkor ez ún. saját karakterű analóg hangilag, nem pedig emuláció. Persze a hang kategóriák hasonlóan vannak, meg hasonló alapvetés is van, de nem akar 909-et vagy 808-at utánozni.

A hangja megosztó emiatt is. 

Nagyon brutális dinamikájú általában véve az indító tranziens a legtöbb hangnál, ami azért elég hasznos tud lenni. 

A Bdrumok sajátosan használatosak. Viszont kellemesek. Szerintem így testközelből a snare drum a leggyengébb része, mert nem eléggé krémes és nem pancsol be annyira a rövid indító tranziens miatt. A snare zajgenerátora is emiatt (vagy ez is oka) nem az igazi.

Viszont a hihatok saját karakterrel rendelkeznek, nem szabad nagyon hangosra venni, mert akkor érzi az ember hogy sok/torz. De ezek tényleg totál más karaktert eredményeznek.

Az összes többi hangba meg lehetetlen belekötni, legfeljebb csak annyira, hogy a Vermona sokkal durvábban szétcsavarható hangú ehhez képest. Zap és claps kitűnőek, ahogy már más is megjegyezte.

Mivel relatíve "olcsó" analóg, emiatt zajos cuccra számítottam. De nem zajos, annyira se mint az MFB503. Az usb port zaja hallatszik be(ha kihúzza az ember megszűnik), ha analóg kompresszorral szelidítgetem erős gain mellett, de az se feltűnő. 

Az hogy milyen egyszerű vele egyedi, de tök jó szekvenciákat gyártani DAW alá, az meg szinte félelmetes. Megkockáztatom ezt semelyik analóg dobgép sem tudja, pedig valójában nagyon egyszerű dolognak tűnik. Legalábbis Drumbrute-on nagyon user barát. A random paraméterek beszúrása is zseniális.

Nekem kéne másra a pénz, de lehet hogy megtartom, mert a szintén saját karakterű 909-et imitáló MFB503-al totál kiegészítik egymást. És evvel gyorsabb-könnyebb egyedi dolgokat csinálni. 

Ami nekem hiányzik róla, az az, hogy a szűrők nem midi vezérlésűek, illetve ami más analóg őrültnek biztos tetszik, hogy nincs elmenthető dobkit, ahogy áll a poti, olyan hangon szól a dob.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...