Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
djuice

Használt Mac megéri-e?

Kérdés

Recommended Posts

• 0
  • 0

Egyébként, ha nem akarsz bogarászni, akkor az ElCapitan-hoz az alábbi modellek kellenek, mint alsó határ:

iMAC: 7.1 felett

Mini, BookPro, Pro:  3.1 felett

Book: 5.1 felett

Air: 2.1 felett

Az ennél lejjebbiekbe szerintem már nemigen érdemes manapság beszállni, "új" vételként. Ha van, akkor van, kidobni nem kell.

Legjobban a Pro 3.1 felettiek érik meg (early 2008), mert azok még nagyon komoly erőművekké alakíthatóak a belső bővíthetőség miatt. ElCapitan felett már nem lesz jó (állítólag), de az az oprendszer mjég elég sokáig jó lesz, szerintem.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
2 órája írta NeoC:

Egyébként, ha nem akarsz bogarászni, akkor az ElCapitan-hoz az alábbi modellek kellenek, mint alsó határ:

iMAC: 7.1 felett

Mini, BookPro, Pro:  3.1 felett

Book: 5.1 felett

Air: 2.1 felett

Az ennél lejjebbiekbe szerintem már nemigen érdemes manapság beszállni, "új" vételként. Ha van, akkor van, kidobni nem kell.

Legjobban a Pro 3.1 felettiek érik meg (early 2008), mert azok még nagyon komoly erőművekké alakíthatóak a belső bővíthetőség miatt. ElCapitan felett már nem lesz jó (állítólag), de az az oprendszer mjég elég sokáig jó lesz, szerintem.

Sierra kompatibilitás:

• MacBook Pro (2010 and later)
  • MacBook Air (2010 and later)
  • Mac Mini (2010 and later)
  • Mac Pro (2010 and later)
  • MacBook (Late 2009 and later)
  • iMac (Late 2009 and later)

Aztán hogy ebből melyik melyik verziószámra azt nem tudom.

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órája írta rootkiller:

Sierra kompatibilitás:

• MacBook Pro (2010 and later)
  • MacBook Air (2010 and later)
  • Mac Mini (2010 and later)
  • Mac Pro (2010 and later)
  • MacBook (Late 2009 and later)
  • iMac (Late 2009 and later)

Aztán hogy ebből melyik melyik verziószámra azt nem tudom.

Ki lehet nézni az általam csatolt táblázatból.

De nagyjából a Sierra kettő főszámmal "nagyobb" gépet kér, mint az ElCapitan. Pl. a Pro esetében az ElCapitan komptabilis a 3.1-el, a Sierra alsó határa az 5.1-es Pro.

Hozzászólás megosztása

• 0
23 órája írta djuice:

Azt meg szabad kérdeznem, hogy miért kellene pont egy Mac? Az OS X miatt (10.11?), vagy más az indok?

Nekem a stúdiózás miatt vannak Mac-jeim, amelyeket kivétel nélkül használtan vettem.

Van egy 2008-as MacPro 1.1- em, amin a jelenlegi rendszerem szalad minden különösebb gond nélkül. Erre max a 10.7 (Lion) telepíthető biztonsággal, felette csak némi bizonytalan hack-elés, buherálás árán megy fel frissebb op. rendszer. Ez ma is egy teljesen vállalható gép.

Van még további 4 db Powermac G4 (:-)  2db MDD, 2db Quicksilver-2003/2001), a mai napig mindegyik hibátlanul működik, Digidedsign és UAD kártyákkal! 

Ezek manapság már csak kizárólag zenei felhasználásra valók, főleg a kártyák DSP-it használva. Másra felejtős

A MacMini-ről kapásból lebeszélnélek, mert sok megdöglöttel találkoztam már, és az iMac is hordoz buktatókat a túlzott kompaktsága miatt. Pont emiatt nehezebben bővíthető/alakítható. Persze, ha neked nem fontos a bővíthetőség, és csak egy célgép kell, akkor szuper.

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2016. 10. 19. at 23:57 írta PropaneB:

Azt meg szabad kérdeznem, hogy miért kellene pont egy Mac? Az OS X miatt (10.11?), vagy más az indok?

Hát igen, az osx miatt meg hogy sokan maceznek már win helyett és gyorsabbnak, biztonságosabbnak mondják vagy talán a gondmentesebb a jó szó rá, még ha kósza vírus hírek ott is vannak riogatásként. És a másik kérdés is releváns, mert nyilván netezés mellett zenei felhasználásra, videószerkesztésre is kéne. I/O-nak egy Steinberg UR22 sláger interfacem van, de midihez stb pont elég home szinten, mert szokták ezt is kritizálni a hangja miatt, de nem versenylóval hajtok, így az UAD-ok is pl. feleslegesek volnának számomra.

Meg igazából látok hackintosozókat is, de amim van itthon 10 éves AMD Athlon X2-es gép, arra rá se menne sztem.

Ezek manapság már csak kizárólag zenei felhasználásra valók, főleg a kártyák DSP-it használva. Másra felejtős

Mert mi az ami a zenétől, pluginektől jobban megfekteti manapság???

Köszi a segítséget!

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 19 October 2016 at 13:34 írta NeoC:

Ki lehet nézni az általam csatolt táblázatból.

De nagyjából a Sierra kettő főszámmal "nagyobb" gépet kér, mint az ElCapitan. Pl. a Pro esetében az ElCapitan komptabilis a 3.1-el, a Sierra alsó határa az 5.1-es Pro.

Pedig a 2 macpro között akkor külömbség nincs. Sőt a 4.1-es macpro az egyik legjobb gép volt ami már nem támogatott...
Következő OS frissítésnél kivégzik az összes macpro-t már csak a kuka marad.

Hozzászólás megosztása

• 0

Nekem a stúdiózás miatt vannak Mac-jeim, amelyeket kivétel nélkül használtan vettem.

Van egy 2008-as MacPro 1.1- em, amin a jelenlegi rendszerem szalad minden különösebb gond nélkül. Erre max a 10.7 (Lion) telepíthető biztonsággal, felette csak némi bizonytalan hack-elés, buherálás árán megy fel frissebb op. rendszer. Ez ma is egy teljesen vállalható gép.

Van még további 4 db Powermac G4 (:-)  2db MDD, 2db Quicksilver-2003/2001), a mai napig mindegyik hibátlanul működik, Digidedsign és UAD kártyákkal! 

A MacMini-ről kapásból lebeszélnélek, mert sok megdöglöttel találkoztam már, és az iMac is hordoz buktatókat a túlzott kompaktsága miatt. Pont emiatt nehezebben bővíthető/alakítható. Persze, ha neked nem fontos a bővíthetőség, és csak egy célgép kell, akkor szuper.

"....és az iMac is hordoz buktatókat a túlzott kompaktsága miatt.....""

Érintettségem miatt,megkérdezhetem mik azok a buktatók!!!???

Mert most ez engem sziven ütött!

Hozzászólás megosztása

• 0
3 órája írta hejdzso:

Én a buktatókat a bővítési lehetőségek korlátozottsága miatt írtam, de persze a legfontosabb, hogy te mire szeretnéd használni jelenleg, illetve a jövőben...

(Persze az is fontos info, hogy a te imac-ed milyen típusú.)

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2016. 10. 23. at 23:36 írta djuice:

Meg igazából látok hackintosozókat is, de amim van itthon 10 éves AMD Athlon X2-es gép, arra rá se menne sztem.

Az első Hackintosh rendszerem pont egy ilyen gépre ment fel. Még megvan a telepítő is :)

Szerkesztette Pityu

Hozzászólás megosztása

• 0
5 órája írta hejdzso:

Az hogy sziven fog ütni hogy az apple már nem nagyon fog gyártani machintost! 
Macpro elmult 3 éves! Ugyan azért a pénzért adják a 3 éves HW-t....
Macmini közelít a 3 éves korhoz az iMacot most kellet volna frissíteni mikor a Macbook "pro"-t frissítette az apple...

Mi volt a legfontosabb irányvonal az applenek a macbook pro frissítésnél? vékony legyen és dizájnos. Ezért kellet róla minden csatlakozót ledobni. 

Nem éri meg az applenek gépet gyártani mikor az iPhone /iPad -ból sokkal több profitot tud beszedni sokkal kevesebb energia és anyagi ráfordítással

Hozzászólás megosztása

• 0
17 órája írta Loop:

Az hogy sziven fog ütni hogy az apple már nem nagyon fog gyártani machintost! 
Macpro elmult 3 éves! Ugyan azért a pénzért adják a 3 éves HW-t....
Macmini közelít a 3 éves korhoz az iMacot most kellet volna frissíteni mikor a Macbook "pro"-t frissítette az apple...

Mi volt a legfontosabb irányvonal az applenek a macbook pro frissítésnél? vékony legyen és dizájnos. Ezért kellet róla minden csatlakozót ledobni. 

Nem éri meg az applenek gépet gyártani mikor az iPhone /iPad -ból sokkal több profitot tud beszedni sokkal kevesebb energia és anyagi ráfordítással

Az igaz, hogy az iPhone - az iPad már nem igazán - az első számú fejőstehene az Apple-nek, de - ahogy pl. a Microsoft reagálása is mutatja - a világban terjed a Mac gép. Lehet, hogy MO-on nem, de alapvetően a "jobb létben élő országokban" igen.

- Office 2016 Macre sokkal-sokkal közelebb áll a Windowsoshoz, mint a korábbiak. Amazok csak amolyan tessék-lássék megoldások voltak.

- Visual Studio for Mac - na ez az igazi nagy "behódolás". (Valószínűleg azért is, mert rájöttek, hogy a legtöbb fejlesztő - akár kis- akár nagy cégről van szó - párhozamosan fejleszt több platfprmra, iOS/OSX-re viszont csak Macen/OSX-en lehet. Akkor adjunk nekik Visual Studiot is. A Java/Android fejelsztés - ha jól sejtem - a kezdetektől működött OSX-en is.)

Úgyhogy - szerintem - nem kell még temetni a Maceket. Az tény, hogy a profittermelési listán a második a sorban - az iPhone után - a macbook, de ez is természetes. Ma már több hordozható gép fogy, mint asztali. Ezért elegendő egy lassabb fejlesztési ciklus. (Az én 2011/Late iMacem - négy mag, 32GB RAM, 512GB SSD - tökéletesen kiszolgálja az igényeimet, egyetlen "gondom", hogy 21,5"-os. Ha minden jól megy, le tudom cserélni egy 27"-osra tavasszal - állítólag jönnek az új iMacek -, de nem verném magam a földhöz, ha még 1-2 évig ezen kellene dolgoznom. It just works. Az otthoni hobbizenélésre tökéletese, nagyon ritkán vágok saját filmeket, nem létkérdés, hogy a legújabb, leggyorsabb, legszebb legyen.Másrészt - szerintem - a professzionális világban nem cserélgetik évente a vasakat. Jól bejáratott, jól karbantartott gépeket hastználnak hosszú évekig, mert a legfontosabb szempont a stabilitás. Adott gépen tudják, hogy mi mennyi idő, de az mindig annyi, és el is készül. Azzal lehet számolni. Ráadásul - azt gondolom - ha egy cég vett három évvel ezelőtt egy 6-8 magos Mac Prot, azzal még ma sem kell "szenvednie", sőt, még hosszú évekig nem.)

Hozzászólás megosztása

• 0

2012-es gépek felett érdemes csak a Sierrát feltenni, sztem kell a 4 magos proci hozzá, core duo-n lassú lesz. A 2009-esektől inkább maradjon a Yosemite, azelőttieken meg a Lion. Zenélésre azért jó ha négymagos a proci.

Hozzászólás megosztása

• 0
23 órája írta Bendi:

Az igaz, hogy az iPhone - az iPad már nem igazán - az első számú fejőstehene az Apple-nek, de - ahogy pl. a Microsoft reagálása is mutatja - a világban terjed a Mac gép. Lehet, hogy MO-on nem, de alapvetően a "jobb létben élő országokban" igen.

- Office 2016 Macre sokkal-sokkal közelebb áll a Windowsoshoz, mint a korábbiak. Amazok csak amolyan tessék-lássék megoldások voltak.

- Visual Studio for Mac - na ez az igazi nagy "behódolás". (Valószínűleg azért is, mert rájöttek, hogy a legtöbb fejlesztő - akár kis- akár nagy cégről van szó - párhozamosan fejleszt több platfprmra, iOS/OSX-re viszont csak Macen/OSX-en lehet. Akkor adjunk nekik Visual Studiot is. A Java/Android fejelsztés - ha jól sejtem - a kezdetektől működött OSX-en is.)

Úgyhogy - szerintem - nem kell még temetni a Maceket. Az tény, hogy a profittermelési listán a második a sorban - az iPhone után - a macbook, de ez is természetes. Ma már több hordozható gép fogy, mint asztali. Ezért elegendő egy lassabb fejlesztési ciklus. (Az én 2011/Late iMacem - négy mag, 32GB RAM, 512GB SSD - tökéletesen kiszolgálja az igényeimet, egyetlen "gondom", hogy 21,5"-os. Ha minden jól megy, le tudom cserélni egy 27"-osra tavasszal - állítólag jönnek az új iMacek -, de nem verném magam a földhöz, ha még 1-2 évig ezen kellene dolgoznom. It just works. Az otthoni hobbizenélésre tökéletese, nagyon ritkán vágok saját filmeket, nem létkérdés, hogy a legújabb, leggyorsabb, legszebb legyen.Másrészt - szerintem - a professzionális világban nem cserélgetik évente a vasakat. Jól bejáratott, jól karbantartott gépeket hastználnak hosszú évekig, mert a legfontosabb szempont a stabilitás. Adott gépen tudják, hogy mi mennyi idő, de az mindig annyi, és el is készül. Azzal lehet számolni. Ráadásul - azt gondolom - ha egy cég vett három évvel ezelőtt egy 6-8 magos Mac Prot, azzal még ma sem kell "szenvednie", sőt, még hosszú évekig nem.)

Office nem pro szoftver! Persze irodába standard de irodába nem kell nagy teljesítmény.
Az hogy 5 éves iMac mennyire jó erre azt tudom mondani valaki mai napig PowerMac G5 öt használ HD3-al. Vagy 1.1 ill 2.1 es MacPro-t HD3-al. És megvan vele elégedve. 

Ha nem frissíted az OS-t és maradsz abba a verziószámba mindene amibe a gépedet tökéletesnek érzed persze hogy minden jó. A te macodnak sincs sok hátra hiába nagyon jó 1 talán max 2 év és nem fog rá felmenni a legújabb OS. 2005 óta vagyok apple felhaszáló 2010 óta 100%-ban irodában is azt használom illetve a kis studiomba is. Nálam a studioba soha nem volt szempont a gép mekkora mennyit fogyaszt egy szempont volt bővíthető legyen ezért volt mindig arra a célra powermac / illetve macpro. 

Az a cég aki 3 éve vette meg a macpro-t és frissíti a különböző szoftvereket az is 3 év mulva kb kidobhatja a macpro-t mert jelenlegi apple felfogásba egy gép 5-6 évig van supportálva. 

Hozzászólás megosztása

• 0
3 perccel ezelőtt írta Loop:

Office nem pro szoftver! Persze irodába standard de irodába nem kell nagy teljesítmény.
Az hogy 5 éves iMac mennyire jó erre azt tudom mondani valaki mai napig PowerMac G5 öt használ HD3-al. Vagy 1.1 ill 2.1 es MacPro-t HD3-al. És megvan vele elégedve. 

Ha nem frissíted az OS-t és maradsz abba a verziószámba mindene amibe a gépedet tökéletesnek érzed persze hogy minden jó. A te macodnak sincs sok hátra hiába nagyon jó 1 talán max 2 év és nem fog rá felmenni a legújabb OS. 2005 óta vagyok apple felhaszáló 2010 óta 100%-ban irodában is azt használom illetve a kis studiomba is. Nálam a studioba soha nem volt szempont a gép mekkora mennyit fogyaszt egy szempont volt bővíthető legyen ezért volt mindig arra a célra powermac / illetve macpro. 

Az a cég aki 3 éve vette meg a macpro-t és frissíti a különböző szoftvereket az is 3 év mulva kb kidobhatja a macpro-t mert jelenlegi apple felfogásba egy gép 5-6 évig van supportálva. 

Ja még annyit tennék hozzá hogy írtad a proffeszinális világban nem cserélgetik évenete a vasakat. Igazad van de egy olyan gépet adi ugyan azért az összegért mint 3 évvel ezelött nem ciki hanem égő! A legtobb pro usnernek ami számit egy pro gépnél a teljesítménye és a bővíthetősége illetve legyen hanlk ne zúgjon mint egy öreg masina. Ha a macpro 2x akkora lenne mint a régi szürke macpro akkor se zaravna senkit mert aki megveszi nem azért veszi hogy nézegese vagy vele valudjon hanem azért hogy pénzt termeljen vele. 
Minen külföldi oldalon arról lehet olvasni hogy ez a vonal ki van lőve mert nem éri meg az applenek. Mennyi profitot termelne neki a teljes bevétel talán 1%-át

Hozzászólás megosztása

• 0
13 perccel ezelőtt írta Loop:

Ha 5-6 éves Mac az adott igényeknek megfelel, akkor miért dobná ki? Pontosan a lényeget írtad le, csak más következtetésre jutottál.

Az igazán "Pro" felhasználónak a költségeihez képest "kenyérmorzsa", hogy akár egy-egy projektre megveszi az aktuális legújabb gépet. Többmillió/többtízmillió dolláros projekteknél nem az lesz a szempont, hogy jó-e még a két évvel ezelőtti 10.000 dolláros MacPro, vagy vegyenek újat megint 10.000 dollárért. Namármost ha ráadásul ez a kérdés egyáltalán csak 3-4 évente merül fel, az csak tiszta "haszon".  Úgy vélem, hogy egy MacPro "életciklusa" teljesen más, mint egy macbooké. És az sem 2 év. (Általában. Hallottam olyan felhasználásról, ahol - a körülmények miatt - fél, max(!!) egy év az élettartam, és ez a szó szoros értelmében ennyi, a projekt végén kuka. Teljesen leamortizálódik a gép. De addig működik, másrészt többtízmillió forintos projektekről van szó, ahol ez nem tétel.

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 11/22/2016 at 7:38 írta Bendi:

Ha 5-6 éves Mac az adott igényeknek megfelel, akkor miért dobná ki? Pontosan a lényeget írtad le, csak más következtetésre jutottál.

Az igazán "Pro" felhasználónak a költségeihez képest "kenyérmorzsa", hogy akár egy-egy projektre megveszi az aktuális legújabb gépet. Többmillió/többtízmillió dolláros projekteknél nem az lesz a szempont, hogy jó-e még a két évvel ezelőtti 10.000 dolláros MacPro, vagy vegyenek újat megint 10.000 dollárért. Namármost ha ráadásul ez a kérdés egyáltalán csak 3-4 évente merül fel, az csak tiszta "haszon".  Úgy vélem, hogy egy MacPro "életciklusa" teljesen más, mint egy macbooké. És az sem 2 év. (Általában. Hallottam olyan felhasználásról, ahol - a körülmények miatt - fél, max(!!) egy év az élettartam, és ez a szó szoros értelmében ennyi, a projekt végén kuka. Teljesen leamortizálódik a gép. De addig működik, másrészt többtízmillió forintos projektekről van szó, ahol ez nem tétel.

Persze egy nagy projektbe egy gép nem tétel de azért nézik hogy amit vesznek mennyire korszerű illetve mennyire gyorsan lehet elvégezni vele a munkát. 

A macpro ba nem is kéne nagy csilivili újjítás sőt a régi "gép" volt a legjobb minden téren. Évente beletenni az új procit az új rammot az új VGA-t és belepakolni az új csatlakozókat. Egy Pro felhasználót nem érdekli a gépe mekkora mineket zenészeket a hangja sokkal jobban mennyire hangos. (Ugyan ez volt a bajom a macbook pro frissítéssel hogy senkit nem érdekelne ha 1mm vastagabb lenne és 40 dkg-val nehezebb ha rajta maradt volna legalább 1 sima usb port.... Egy pro gépnél nem a külső az elsődleges szempont hanem az hogy milyen hatékonyan lehet vele dolgozni

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Még olyan jutott eszembe, ebben segítsetek, hogy 30-35 közt volnának ipad 2 wifi cuccok 32 giga tárhellyel, 9.x ios-el. 40-ért meg ipad 3 wifi.

Nem túl régiek és elavultak ezek már ma szerintetek? (Pl. ios-t frissíteni? Új appok mennyire futnának rajtuk ezen túl stb?)

Egyáltalán van nagyobb érdemleges különbség a 2-es és 3-as széria közt?

Hogy bírhatják ezeknek az akksijai manapság? Mennyire karcsú az a 32GB bennük?

Láttam egy 4-est is 20-ért eladót, nem megy a kijelzője.

Gondolom nem csak zenei appok tekintetében talán még ezek a régiek is odavernek az olcsó 20-30 gurigás új Android szemeteknek is nem?

Köszi!

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2016. 11. 22. at 7:30 írta Loop:

Minen külföldi oldalon arról lehet olvasni hogy ez a vonal ki van lőve mert nem éri meg az applenek. Mennyi profitot termelne neki a teljes bevétel talán 1%-át

Nem valószínű, hogy ki lesz lőve.Olvastam egy kutatást, hogy ezt azért  nem lehet megtenni, mert az egyébként nagy darabszámot, és jó árbevételt hozó iPhone, és Ipad vagy akár Android gépek tartalomfogyasztási alapjait, nagyteljesítményű pro gépeken állítják elő, ha ezek megszűnnének, akkor lépne életbe az öntökönszúrás intézménye! :) Persze ez csak feltételezés, hogy mi is jár valójában az Apple fejében, azt ki tudja?!

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órája írta Jonas73:

Nem valószínű, hogy ki lesz lőve.Olvastam egy kutatást, hogy ezt azért  nem lehet megtenni, mert az egyébként nagy darabszámot, és jó árbevételt hozó iPhone, és Ipad vagy akár Android gépek tartalomfogyasztási alapjait, nagyteljesítményű pro gépeken állítják elő, ha ezek megszűnnének, akkor lépne életbe az öntökönszúrás intézménye! :) Persze ez csak feltételezés, hogy mi is jár valójában az Apple fejében, azt ki tudja?!

Aki igazán Pro user annak igazából teljesen mindegy milyen OS fut.... Aki a gépet csak 1 dologra használja (Pl: Pro Tools) és egyéb dolgokat egy másik gépen végez (Pl macon netezik, mailozik) annak teljesen mindegy hogy a munkagépen mi fut a háttérbe

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Lehetne olyat hogy a feltett kérdésemre válaszoltok és nem egymással párnacsatáztok?

THX!

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
3 órája írta djuice:

Még olyan jutott eszembe, ebben segítsetek, hogy 30-35 közt volnának ipad 2 wifi cuccok 32 giga tárhellyel, 9.x ios-el. 40-ért meg ipad 3 wifi.

Nem túl régiek és elavultak ezek már ma szerintetek? (Pl. ios-t frissíteni? Új appok mennyire futnának rajtuk ezen túl stb?)

Egyáltalán van nagyobb érdemleges különbség a 2-es és 3-as széria közt?

Hogy bírhatják ezeknek az akksijai manapság? Mennyire karcsú az a 32GB bennük?

Láttam egy 4-est is 20-ért eladót, nem megy a kijelzője.

Gondolom nem csak zenei appok tekintetében talán még ezek a régiek is odavernek az olcsó 20-30 gurigás új Android szemeteknek is nem?

Köszi!

iOS-t már nem tudsz frissíteni rajtuk, a 9.3.5 az utolsó, amit ezekre kiadtak.

A 2-es és a 3-as között nincs érdemi különbség, a 3-as retina, a 2-es nem, de pont emiatt a 3-as jobban melegedhet.

4-est felejtsd el, ha hibás. Nem tudom, mennyi lenne a kijelző csere, de egyrészt nem tudhatod, még milyen baja van, másrészt alapvetően nem jársz sokkal jobban vele, nint a 2-essel, 3-assal. A 2-es és 3-as inkább 30-ért, mint 35-ért vihető, ha jó. Mennek rajta a régebbi szoft szintik (Animoog, Korgok, stb.), viszont pl. a böngésző, levelező elképesztően lassú. Ráadásul az újabb alkalmazások nem mennek már rajtuk. (Moog Model 15, Korg Arp Odyssei...)

Az Androidokra meg még a "nem 20-30 gurigás szemetekre" sincs igazából semmilyen komolyan vehető zenei alkalmazás. Voltak kísérletek, de tekintsünk rájuk úgy, hogy nincs. 

Több sávos felvételre nem igazán megfeleőek a régebbi iPad-ek (

• Like 2

Hozzászólás megosztása

• 0

Nagyon köszi!

Igazából egy olcsó ultra-mobil zenecucc képében nézegetném őket, mondjuk Cubasist, Korg Legacyt futtatni rajtuk és nézegetek most win10-es tabokat is, de lehet hogy marad a laptopom 1-2 évig még akkor, hagy izmosodjanak a tabok. :)

(Bár mondjuk a laptopom sem egy ász zenei szempontból sajna most sem.) :(

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2016. 11. 21. at 7:25 írta Bendi:

a világban terjed a Mac gép. Lehet, hogy MO-on nem

Szerintem meg 10 évvel ezelőtthöz képest pl. már minden cigány kezében is Apple cucc van. A net tele használt Apple termék hírdetésekkel.

(Dikk ez a fórum! Napi 10 lájknál nem enged többet!) :wacko:

Hozzászólás megosztása

• 0
8 perccel ezelőtt írta chrom:

értem én, hogy mire gondolsz, de ez így nem a legkorrektebb megfogalmazás

Trump győzelme óta már nem olyan "súlyos napirendi probléma" a "nem eléggé PC" megfogalmazás! :)

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés