Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Használt Mac megéri-e?


djuice
  • Válaszok 101
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Ekkor: 2016. 11. 21. at 7:25 írta Bendi:

a világban terjed a Mac gép. Lehet, hogy MO-on nem

Szerintem meg 10 évvel ezelőtthöz képest pl. már minden cigány kezében is Apple cucc van. A net tele használt Apple termék hírdetésekkel.

(Dikk ez a fórum! Napi 10 lájknál nem enged többet!) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Ákos Ambrus:

Ha lenne pénzem, vinném :( SSD-vel több, mint vállalható. Persze, amikor a 16 GB ram se sok, akkor elég hajmeresztő a 4 GB, de bizonyos melókra elég.

 

Sztem van egy “minimum ar”, aminel olcsobban mar egyszeruen ciki eladni egy ilyen zsenialisan osszerakott vastomeget. Az 1.1-esek cca erre a 60-ra alltak be mara. Sztem nem lesz olcsobb. En se adnam oda 30-ert az enyemet, mert hibatlanul szolgal 12.-ik eve, es nem mutatja a jeleit, hogy gyengelkedne.

ramot meg lehet bele fejleszteni, nem is tul huzosan:

https://eshop.macsales.com/shop/memory/Mac-Pro-Memory#667-memory

Link to comment
Share on other sites

Abszolut nem vagyok otthon mac témában, de van egy ilyen Vocal/Instrumental izolátor szoftver ami csak mac-en fut. Szóval gondolkodom, hogy be kéne ruháznom.

Mennyiért tudnék venni valami használtat amin futna ez a szoftver? Asztali vagy laptop....amelyik olcsóbb. 

https://audionamix.com/technology/adx-trax-pro/

  • Mac OS X 10.9 – 10.12 Only
  • High Speed Internet Connection
  • CPU – Core Duo 2.3Ghz
  • RAM – 4 GB
Link to comment
Share on other sites

free shipping van náluk....:)

Ez a 81 ezres egyébként nem gyenge darab, már a 32 GB ramja miatt se. Ha elég a Lion.

A videokártyája is NVidia 7300GT, ami az akkori csúcs volt (simán renderel 3D-t, arra lett kitalálva), bár azt a fotón nem látom, csak a leírásban.

Link to comment
Share on other sites

23 perccel ezelőtt írta NeoC:

Ebay-en a "MacBankPro"-s hirdetések. Ez egy angol felújító cég

Megnéztem az összes kínálatukat. Ez a legolcsóbb cuccuk 80-ért (+ gondolom a posta, meg lassan majd vám is lesz megint onnan még a brexit miatt): http://www.ebay.com/itm/APPLE-MAC-PRO-2006-1-1-2-66GHZ-8-CORE-32GB-RAM-640GB-7300GT-OS10-7-LION-/302290385059?hash=item4661e938a3:g:KyoAAOSwDrNZXgDA

Amit meg eredetileg itthon találtam és kérdezgettem itt,  az egy 2010 Mid. Mac Mini volt ssd-vel, 8g rammal, 60-ért, de már el is vitték.

Link to comment
Share on other sites

Közben megtaláltam magának a cégnek a listáját.

1.1.-esek 80-115 e

3.1.-esek 165-220 e

5.1-esek 210-230 e (akkor már inkább azt, mint 3.1-et)

5.1-esek 2010-től 265e-től felfelé

A szemeteskukák azért elég drágák már, igaz, azok brutál erőművek, még, ha nekem nem is jönnek be annyira, mint az alu-tornyok. Sokkal rosszabb a bővíthetőségük.

http://stores.ebay.com/MacBankPRO-Used-Apple-Mac-Pro/Mac-Pro-/_i.html?_sop=2&_fsub=253009819

Link to comment
Share on other sites

Nos, itt van, amit a Korg maga ír:

"Operating Requirements

- Mac OS X 10.10 Yosemite or higher (latest update)

- Intel Core 2 Duo or better (Core i5 or better recommended)

- 4 GB RAM (8 GB or more recommended)

- 7 GB free disk space (SSD recommended)

- An internet connection is required

- Operability confirmed DAW software* (latest version):
Ableton Live 9 / Logic Pro X / Logic Pro 9 / GarageBand 10 / Cubase Pro 8.5 / Cubase Pro 9 / Digital Performer 8
Digital Performer 9 / Studio One 3 / Bitwig Studio 2 / ProTools 11 / ProTools 12 * as of March 24, 2017"

Tehát az 1.1 már tényleg nem, de a 3.1 bőven. (Nem is akartam rábeszélni senkit az 1.1-re, az azért már tényleg csak célgép lehet. Abból viszont nagyon über.)

Árban meg inkább itt nézelődj: (teljesen korrektek, hozzám is 5 nap alatt megérkezett, eredeti gyári dobozban, tisztán, installálva)

http://www.ebay.com/itm/APPLE-MAC-PRO-2009-5-1-3-33GHZ-6-CORE-32GB-RAM-1TB-HDD-QUADRO-4000-/121780238869?epid=2099451796&hash=item1c5aaafa15:g:5lMAAOSwvqlZef6h

Az Ebay-en a "MacBankPro"-s hirdetések. Ez egy angol felújító cég, garanciát adnak, stb. Ami nekem jött, abban ráadásul több is RAM volt, mint a hirdetésben....:D Amit linkeltem, az pl egy 5.1-es, kevesebbért, mint amit Te linkeltél itthonról 3.1.-et. Most nem bogarászom, de 3.1-ek olyan 160-200 körül mennek ott. Egyébként nem véletlenül árulnak CSAK Pro-ket. Laptop, stb. kizárva.

Link to comment
Share on other sites

47 perccel ezelőtt írta NeoC:

1.1 PRO is Lionon nagyon-nagyon bőven elviszi a 9-es LOGIC-ot, ha van benne legalább 16GB, és egy SSD

Értem, de nekem még az is fontos lenne, hogy most amit kiadtak Korg Gadgeteket osx-re is, ne rögtön azt mondják, hogy adott régebbi vason vagy osx-en már fel sem települnek és itt van a szűk keresztmetszet inkább, hogy ezt tényleg csak az újabb generációs Macekkel lehetne biztosítani. Annyi pénz meg nincs. :( Pl. ennyi: https://hasznaltalma.hu/aprohirdetesek/asztali-mac/mac-pro/apple-mac-pro-3.1-3.2ghz-8--core-xeon-32490

Link to comment
Share on other sites

Nem konkrétan a kérdésre válasz, de erre a feladatra létezik más ingyenes multiplatform app is (persze némi manuális munka árán) - érdemes megnézni a videót az oldalon mielőtt letöltöd.

http://isse.sourceforge.net/

 

Egyetlen plugin miatt nem biztos hogy érdemes macet venni, de ha mégis akkor egy régebbi mac mini is megteszi. 

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Arnoux.:

Abszolut nem vagyok otthon mac témában, de van egy ilyen Vocal/Instrumental izolátor szoftver ami csak mac-en fut. Szóval gondolkodom, hogy be kéne ruháznom.

Mennyiért tudnék venni valami használtat amin futna ez a szoftver? Asztali vagy laptop....amelyik olcsóbb. 

https://audionamix.com/technology/adx-trax-pro/

  • Mac OS X 10.9 – 10.12 Only
  • High Speed Internet Connection
  • CPU – Core Duo 2.3Ghz
  • RAM – 4 GB

Egyetértek comppal, egy pár éves mac mini megteszi, sőt, ha esetleg egy i7-es négymagost tudsz venni elfogadható áron, akkor azzal hosszabb távon is tervezhetsz.

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta comp:

Nem konkrétan a kérdésre válasz, de erre a feladatra létezik más ingyenes multiplatform app is (persze némi manuális munka árán) - érdemes megnézni a videót az oldalon mielőtt letöltöd.

http://isse.sourceforge.net/

 

Egyetlen plugin miatt nem biztos hogy érdemes macet venni, de ha mégis akkor egy régebbi mac mini is megteszi. 

Ez valami nagyon ugyanolyannak tűnik bár még nem jöttem rá hogyan kell varázsolni vele...ez nem tűnik annyira automatának...de mindenképp kivesézem :) 

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta Loop:

Az hogy sziven fog ütni hogy az apple már nem nagyon fog gyártani machintost! 
Macpro elmult 3 éves! Ugyan azért a pénzért adják a 3 éves HW-t....
Macmini közelít a 3 éves korhoz az iMacot most kellet volna frissíteni mikor a Macbook "pro"-t frissítette az apple...

Mi volt a legfontosabb irányvonal az applenek a macbook pro frissítésnél? vékony legyen és dizájnos. Ezért kellet róla minden csatlakozót ledobni. 
 

Nem éri meg az applenek gépet gyártani mikor az iPhone /iPad -ból sokkal több profitot tud beszedni sokkal kevesebb energia és anyagi ráfordítással

Az igaz, hogy az iPhone - az iPad már nem igazán - az első számú fejőstehene az Apple-nek, de - ahogy pl. a Microsoft reagálása is mutatja - a világban terjed a Mac gép. Lehet, hogy MO-on nem, de alapvetően a "jobb létben élő országokban" igen.

- Office 2016 Macre sokkal-sokkal közelebb áll a Windowsoshoz, mint a korábbiak. Amazok csak amolyan tessék-lássék megoldások voltak.

- Visual Studio for Mac - na ez az igazi nagy "behódolás". (Valószínűleg azért is, mert rájöttek, hogy a legtöbb fejlesztő - akár kis- akár nagy cégről van szó - párhozamosan fejleszt több platfprmra, iOS/OSX-re viszont csak Macen/OSX-en lehet. Akkor adjunk nekik Visual Studiot is. A Java/Android fejelsztés - ha jól sejtem - a kezdetektől működött OSX-en is.)

Úgyhogy - szerintem - nem kell még temetni a Maceket. Az tény, hogy a profittermelési listán a második a sorban - az iPhone után - a macbook, de ez is természetes. Ma már több hordozható gép fogy, mint asztali. Ezért elegendő egy lassabb fejlesztési ciklus. (Az én 2011/Late iMacem - négy mag, 32GB RAM, 512GB SSD - tökéletesen kiszolgálja az igényeimet, egyetlen "gondom", hogy 21,5"-os. Ha minden jól megy, le tudom cserélni egy 27"-osra tavasszal - állítólag jönnek az új iMacek -, de nem verném magam a földhöz, ha még 1-2 évig ezen kellene dolgoznom. It just works. Az otthoni hobbizenélésre tökéletese, nagyon ritkán vágok saját filmeket, nem létkérdés, hogy a legújabb, leggyorsabb, legszebb legyen.Másrészt - szerintem - a professzionális világban nem cserélgetik évente a vasakat. Jól bejáratott, jól karbantartott gépeket hastználnak hosszú évekig, mert a legfontosabb szempont a stabilitás. Adott gépen tudják, hogy mi mennyi idő, de az mindig annyi, és el is készül. Azzal lehet számolni. Ráadásul - azt gondolom - ha egy cég vett három évvel ezelőtt egy 6-8 magos Mac Prot, azzal még ma sem kell "szenvednie", sőt, még hosszú évekig nem.)

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta hejdzso:

"....és az iMac is hordoz buktatókat a túlzott kompaktsága miatt.....""

Érintettségem miatt,megkérdezhetem mik azok a buktatók!!!???

Mert most ez engem sziven ütött!

Az hogy sziven fog ütni hogy az apple már nem nagyon fog gyártani machintost! 
Macpro elmult 3 éves! Ugyan azért a pénzért adják a 3 éves HW-t....
Macmini közelít a 3 éves korhoz az iMacot most kellet volna frissíteni mikor a Macbook "pro"-t frissítette az apple...

Mi volt a legfontosabb irányvonal az applenek a macbook pro frissítésnél? vékony legyen és dizájnos. Ezért kellet róla minden csatlakozót ledobni. 
 

Nem éri meg az applenek gépet gyártani mikor az iPhone /iPad -ból sokkal több profitot tud beszedni sokkal kevesebb energia és anyagi ráfordítással

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta hejdzso:

"....és az iMac is hordoz buktatókat a túlzott kompaktsága miatt.....""

Érintettségem miatt,megkérdezhetem mik azok a buktatók!!!???

Mert most ez engem sziven ütött!

Én a buktatókat a bővítési lehetőségek korlátozottsága miatt írtam, de persze a legfontosabb, hogy te mire szeretnéd használni jelenleg, illetve a jövőben...

(Persze az is fontos info, hogy a te imac-ed milyen típusú.)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 10. 19. at 23:57 írta PropaneB:

Azt meg szabad kérdeznem, hogy miért kellene pont egy Mac? Az OS X miatt (10.11?), vagy más az indok?

 

Nekem a stúdiózás miatt vannak Mac-jeim, amelyeket kivétel nélkül használtan vettem.

Van egy 2008-as MacPro 1.1- em, amin a jelenlegi rendszerem szalad minden különösebb gond nélkül. Erre max a 10.7 (Lion) telepíthető biztonsággal, felette csak némi bizonytalan hack-elés, buherálás árán megy fel frissebb op. rendszer. Ez ma is egy teljesen vállalható gép.

Van még további 4 db Powermac G4 (:-)  2db MDD, 2db Quicksilver-2003/2001), a mai napig mindegyik hibátlanul működik, Digidedsign és UAD kártyákkal! 

Ezek manapság már csak kizárólag zenei felhasználásra valók, főleg a kártyák DSP-it használva. Másra felejtős

A MacMini-ről kapásból lebeszélnélek, mert sok megdöglöttel találkoztam már, és az iMac is hordoz buktatókat a túlzott kompaktsága miatt. Pont emiatt nehezebben bővíthető/alakítható. Persze, ha neked nem fontos a bővíthetőség, és csak egy célgép kell, akkor szuper.

"....és az iMac is hordoz buktatókat a túlzott kompaktsága miatt.....""

Érintettségem miatt,megkérdezhetem mik azok a buktatók!!!???

Mert most ez engem sziven ütött!

Link to comment
Share on other sites

Nem hiszem, hogy egy ilyen megjegyzés miatt "el kellene járni". 

Ettől még persze lehet, hogy egyeseket sért, de nem biztos, hogy nekik van igazuk. Ha ezt az egész PC dolgot "véresen komolyan" vennénk, Hofit pl. nem lehetne sehol hallani/hallgatni. (Na és persze a Gyalog galopp is tiltott gyümölcs lenne.) 

Úgy gondolom, százból kilencvenkilencen pontosan "vették az adást", értették a mondanivalót. Nem gondolom, hogy tovább kellene ezen filozofálni.

Link to comment
Share on other sites

Igértem, hogy beszámolok az 1.1/ElCapitan projektről.

Most raktam fel, az kis hacker USB-stick előállítása cca fél óra volt (kisebb bénázással), majd arról az ElCapitan telepítés újabb fél.

Tökéletesen megy az ElCapitan 1.1-es PRO-n. A bootolás árnyalatnyival mintha lassabb lenne, mint a 3.1.-en (SSD mindkettőben), de a munkaközi sebességben nem érzékelek különbséget. (LogicX) (RAM az 1.1.-ben is van, gazdagon. Videómunkát nem néztem, mert olyat nem szoktam. Az azért biztos lassabb az 1.1.-en, de zenére egyenlőre teljesen vállalhatónak tűnik a dolog. 44.1/24-en röccenésmentesen megy, felvételre is a 128-as buffer)

Ha valakit érdekel a dolog, akkor az USB sticket már nem kell előállítania, mert kölcsönadhatom.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta comp:

Amennyire automata a másik, annyira ez is :-)

A spektrumban lehet jelölgetni tartományokat hogy mit rakjon azonos sávba. 

Most rá is mentem egy kicsit az elmúlt egy-két órában, de nagyon rendben van, pláne ha nem 6 perces zenét akarsz hanem csak egy rövidebb samplet "kinyerni". Plusz vokálon kívül is bármit szeparálhatsz. Big Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Arnoux.:

Ez valami nagyon ugyanolyannak tűnik bár még nem jöttem rá hogyan kell varázsolni vele...ez nem tűnik annyira automatának...de mindenképp kivesézem :) 

Amennyire automata a másik, annyira ez is :-)

A spektrumban lehet jelölgetni tartományokat hogy mit rakjon azonos sávba. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...