Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Használt Mac megéri-e?


djuice
  • Válaszok 101
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

4 órája írta NeoC:

iMacet, minit talán inkább, de ebben nincs tapasztalatom.

Hát igen, nekem még annyi sem. :) 

 

17 órája írta KR~:

Talán kicsivel többért már...

Ja! Persze ha futná rá én sem szőrösködnék annyit, de:
- van a hackintosh alternatíva csak senki sem ért hozzá igazán körülöttem. Szerencse kérdése, hogy ami xy-nál a konfigján megy és esküszik rá, az másnál utána miért nem működik. Ráadásul kompatibilitási vagy hitelességi csapdákba bármikor belefuthat az osx-el az ilyen kókányolt rendszeren ahogy hallom bárki és még az addig működőt is hazavághatja egy frissítés, na meg hogy a dawok stb. se biztos hogy stabilak lesznek, ezeket hallani.

- a másik, hogy asztali gépszörnyet meg én nem akarok már sokadiknak, így a Mini még ideális lenne talán, mert talán mégis kicsit több mindenre jó mint egy iPad vagy ki tudja...

- az iPad meg jó volna teljesítmény/mobilitás végett, csak ahhoz megint interfacet stb kéne venni, még a Minivel használhatnám a meglévő usb hangkarimat

De mindent egybevetve, most ha 80 körül kifognék esetleg egy min. 32 gigás Air-t, nem vagyok biztos benne, hogy a szoftverek akár 2 éven belül is kompatibilisek lesznek rá majd amik jöhetnek és akkor 60-ért már csak beljebb vagyok lóvéilag is egy ilyen Minivel ami még talán használható, de ez csak az én feltételezésem, mert semmi tapasztalatom az ügyben.
Tudom, ez így a legnehezebb, hogy effektíve nincsenek 100 ezrek rá, de mégis kéne valami, mert a winfosból meg már elegem van és amúgy is Macezni meg Logicozni kéne már megpróbálni, mert minden útcasarkon erről áradoznak. Csak most olyan vagyok mint a mitévő legyek. :D 

5 órája írta Bendi:

Az persze más kérdés, hogy ma már egy Core2Duo igencsak elavultnak számít, és sebességben valószínűleg még egy legfrissebb Air is kenterbe veri.

Ez is jó kis fejtörési faktor az egészre koronaként. :) 

Link to comment
Share on other sites

18 órája írta Bendi:

Szerinted.

Az Apple szerint meg a legfrissebb MacOS 10.12 is hivatalosan támogatott rajta.

Volt C2D-s Macbookom.10.6-al ment csak úgyahogy, 10.7 is felment rá, de attól már megdöglött, a többit meg nem is engedte...
Maga a hw viszont szuper minőségű volt. Ja nem, minden létező dolog elromlott benne és széthullott. 
+ Minden ismerősön szívott a MB Pro-kkal is.  

Amúgy meg az Intel a toporgás után újra nagyokat lépdel és a konkurencia is összeszedte magát, úgyhogy olyanokat nem mondanék, hogy 3-8 éves gépekkel tartós vásárt csinálhat az ember.

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta Kilobeat:

úgyhogy olyanokat nem mondanék, hogy 3-8 éves gépekkel tartós vásárt csinálhat az ember.

Ezt nem cáfolni akarom, csak ha elkezdünk logikusan gondolkozni, gyakorlatilag mi változott akár csak 10 éve is?
Lássuk: 10 éve meg előtte is pro-audióztak a népek akkori pc-ken és Maceken is, soksávon és ami akkor hightech volt szinte, ma ezeket árulják aprópénzért. Tehát elméletem szerint nem arról van szó itt, mint pl. egy win95 idejében egy Pentium géppel, hogy ma már nem tud pl. egy dvd-t sem lejátszani, nem?
Azóta a DAW-ok stb. fejlődgettek kicsit funkciókban, algoritmusokban esetleg, de nem tudom %-osan az alap munkafeladatok ellátása szintjén ez hogyan jellemezhető - tippem szerint ugyan azt kell megoldják, legfeljebb nagyobb felbontással, ki-ki projektje szerint.
Fejlődtek és leginkább híztak a VSTi szoftok + vannak gondolom brutál teljesítményszopó effektek, de itt is elsősorban az dönt szerintem, ki mennyire tolja túl ezeket, hogy pl. sávonként hegyekben álljanak a zenén, mert akkor tényleg kvantum gépekre lesz szükség.

A másik irányvonal, ami szerintem sokkal gépigényesebb (volt régen is), a video technika, meg 3D renderelés. És ha az ember ilyet nem csinál, meg egyszerre 1 dologgal foglalkozik és DAW-ozás mellett nem játszik, 3D renderel, netezik meg néz 4K felbontású filmeket, na ahhoz képest jó volna látni, mire is elég ma egy akár 10 évvel ezelőtti Mac Mini is???

Link to comment
Share on other sites

38 perccel ezelőtt írta djuice:

Ezt nem cáfolni akarom, csak ha elkezdünk logikusan gondolkozni, gyakorlatilag mi változott akár csak 10 éve is?
Lássuk: 10 éve meg előtte is pro-audióztak a népek akkori pc-ken és Maceken is, soksávon és ami akkor hightech volt szinte, ma ezeket árulják aprópénzért. Tehát elméletem szerint nem arról van szó itt, mint pl. egy win95 idejében egy Pentium géppel, hogy ma már nem tud pl. egy dvd-t sem lejátszani, nem?
Azóta a DAW-ok stb. fejlődgettek kicsit funkciókban, algoritmusokban esetleg, de nem tudom %-osan az alap munkafeladatok ellátása szintjén ez hogyan jellemezhető - tippem szerint ugyan azt kell megoldják, legfeljebb nagyobb felbontással, ki-ki projektje szerint.
Fejlődtek és leginkább híztak a VSTi szoftok + vannak gondolom brutál teljesítményszopó effektek, de itt is elsősorban az dönt szerintem, ki mennyire tolja túl ezeket, hogy pl. sávonként hegyekben álljanak a zenén, mert akkor tényleg kvantum gépekre lesz szükség.

A másik irányvonal, ami szerintem sokkal gépigényesebb (volt régen is), a video technika, meg 3D renderelés. És ha az ember ilyet nem csinál, meg egyszerre 1 dologgal foglalkozik és DAW-ozás mellett nem játszik, 3D renderel, netezik meg néz 4K felbontású filmeket, na ahhoz képest jó volna látni, mire is elég ma egy akár 10 évvel ezelőtti Mac Mini is???

Hja. Audióban nem a processzor architectúra, és sebesség lesz a szűk keresztmetszet. Inkább RAM mennyiség és HDD elérési sebesség.

Ezért mertem azt leírni, hogy egy 60 ezerért megvehető 1.1 PRO is Lionon nagyon-nagyon bőven elviszi a 9-es LOGIC-ot, ha van benne legalább 16GB, és egy SSD, amik manapság már nem annyira húzósak. Az UAD platform is OK rajta a 7.-es szériáig. Ha "maibb" kell, akkor meg 3.1 PRO, ami cca egy százassal több, ugyanúgy kell bele RAM és SSD, de akkor már ElCapitan, LogicX, és UAD-ból is a teteje.

Ahogy előttem is írták, a videó, meg a 3D render igényel több géperőt, bár én CAD-et is tolok a 3.1-en, és "kicsit" gyorsabban renderel a gyári videókártyájával, mint egy i7-es mai PC laptop...:)

De én inkább régebbi PRO-ba, mint újabb Minibe szállnék be.

Link to comment
Share on other sites

47 perccel ezelőtt írta NeoC:

1.1 PRO is Lionon nagyon-nagyon bőven elviszi a 9-es LOGIC-ot, ha van benne legalább 16GB, és egy SSD

Értem, de nekem még az is fontos lenne, hogy most amit kiadtak Korg Gadgeteket osx-re is, ne rögtön azt mondják, hogy adott régebbi vason vagy osx-en már fel sem települnek és itt van a szűk keresztmetszet inkább, hogy ezt tényleg csak az újabb generációs Macekkel lehetne biztosítani. Annyi pénz meg nincs. :( Pl. ennyi: https://hasznaltalma.hu/aprohirdetesek/asztali-mac/mac-pro/apple-mac-pro-3.1-3.2ghz-8--core-xeon-32490

Link to comment
Share on other sites

Nos, itt van, amit a Korg maga ír:

"Operating Requirements

- Mac OS X 10.10 Yosemite or higher (latest update)

- Intel Core 2 Duo or better (Core i5 or better recommended)

- 4 GB RAM (8 GB or more recommended)

- 7 GB free disk space (SSD recommended)

- An internet connection is required

- Operability confirmed DAW software* (latest version):
Ableton Live 9 / Logic Pro X / Logic Pro 9 / GarageBand 10 / Cubase Pro 8.5 / Cubase Pro 9 / Digital Performer 8
Digital Performer 9 / Studio One 3 / Bitwig Studio 2 / ProTools 11 / ProTools 12 * as of March 24, 2017"

Tehát az 1.1 már tényleg nem, de a 3.1 bőven. (Nem is akartam rábeszélni senkit az 1.1-re, az azért már tényleg csak célgép lehet. Abból viszont nagyon über.)

Árban meg inkább itt nézelődj: (teljesen korrektek, hozzám is 5 nap alatt megérkezett, eredeti gyári dobozban, tisztán, installálva)

http://www.ebay.com/itm/APPLE-MAC-PRO-2009-5-1-3-33GHZ-6-CORE-32GB-RAM-1TB-HDD-QUADRO-4000-/121780238869?epid=2099451796&hash=item1c5aaafa15:g:5lMAAOSwvqlZef6h

Az Ebay-en a "MacBankPro"-s hirdetések. Ez egy angol felújító cég, garanciát adnak, stb. Ami nekem jött, abban ráadásul több is RAM volt, mint a hirdetésben....:D Amit linkeltem, az pl egy 5.1-es, kevesebbért, mint amit Te linkeltél itthonról 3.1.-et. Most nem bogarászom, de 3.1-ek olyan 160-200 körül mennek ott. Egyébként nem véletlenül árulnak CSAK Pro-ket. Laptop, stb. kizárva.

Link to comment
Share on other sites

Közben megtaláltam magának a cégnek a listáját.

1.1.-esek 80-115 e

3.1.-esek 165-220 e

5.1-esek 210-230 e (akkor már inkább azt, mint 3.1-et)

5.1-esek 2010-től 265e-től felfelé

A szemeteskukák azért elég drágák már, igaz, azok brutál erőművek, még, ha nekem nem is jönnek be annyira, mint az alu-tornyok. Sokkal rosszabb a bővíthetőségük.

http://stores.ebay.com/MacBankPRO-Used-Apple-Mac-Pro/Mac-Pro-/_i.html?_sop=2&_fsub=253009819

Link to comment
Share on other sites

23 perccel ezelőtt írta NeoC:

Ebay-en a "MacBankPro"-s hirdetések. Ez egy angol felújító cég

Megnéztem az összes kínálatukat. Ez a legolcsóbb cuccuk 80-ért (+ gondolom a posta, meg lassan majd vám is lesz megint onnan még a brexit miatt): http://www.ebay.com/itm/APPLE-MAC-PRO-2006-1-1-2-66GHZ-8-CORE-32GB-RAM-640GB-7300GT-OS10-7-LION-/302290385059?hash=item4661e938a3:g:KyoAAOSwDrNZXgDA

Amit meg eredetileg itthon találtam és kérdezgettem itt,  az egy 2010 Mid. Mac Mini volt ssd-vel, 8g rammal, 60-ért, de már el is vitték.

Link to comment
Share on other sites

free shipping van náluk....:)

Ez a 81 ezres egyébként nem gyenge darab, már a 32 GB ramja miatt se. Ha elég a Lion.

A videokártyája is NVidia 7300GT, ami az akkori csúcs volt (simán renderel 3D-t, arra lett kitalálva), bár azt a fotón nem látom, csak a leírásban.

Link to comment
Share on other sites

Abszolut nem vagyok otthon mac témában, de van egy ilyen Vocal/Instrumental izolátor szoftver ami csak mac-en fut. Szóval gondolkodom, hogy be kéne ruháznom.

Mennyiért tudnék venni valami használtat amin futna ez a szoftver? Asztali vagy laptop....amelyik olcsóbb. 

https://audionamix.com/technology/adx-trax-pro/

  • Mac OS X 10.9 – 10.12 Only
  • High Speed Internet Connection
  • CPU – Core Duo 2.3Ghz
  • RAM – 4 GB
Link to comment
Share on other sites

Nem konkrétan a kérdésre válasz, de erre a feladatra létezik más ingyenes multiplatform app is (persze némi manuális munka árán) - érdemes megnézni a videót az oldalon mielőtt letöltöd.

http://isse.sourceforge.net/

 

Egyetlen plugin miatt nem biztos hogy érdemes macet venni, de ha mégis akkor egy régebbi mac mini is megteszi. 

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Arnoux.:

Abszolut nem vagyok otthon mac témában, de van egy ilyen Vocal/Instrumental izolátor szoftver ami csak mac-en fut. Szóval gondolkodom, hogy be kéne ruháznom.

Mennyiért tudnék venni valami használtat amin futna ez a szoftver? Asztali vagy laptop....amelyik olcsóbb. 

https://audionamix.com/technology/adx-trax-pro/

  • Mac OS X 10.9 – 10.12 Only
  • High Speed Internet Connection
  • CPU – Core Duo 2.3Ghz
  • RAM – 4 GB

Egyetértek comppal, egy pár éves mac mini megteszi, sőt, ha esetleg egy i7-es négymagost tudsz venni elfogadható áron, akkor azzal hosszabb távon is tervezhetsz.

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta comp:

Nem konkrétan a kérdésre válasz, de erre a feladatra létezik más ingyenes multiplatform app is (persze némi manuális munka árán) - érdemes megnézni a videót az oldalon mielőtt letöltöd.

http://isse.sourceforge.net/

 

Egyetlen plugin miatt nem biztos hogy érdemes macet venni, de ha mégis akkor egy régebbi mac mini is megteszi. 

Ez valami nagyon ugyanolyannak tűnik bár még nem jöttem rá hogyan kell varázsolni vele...ez nem tűnik annyira automatának...de mindenképp kivesézem :) 

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Arnoux.:

Ez valami nagyon ugyanolyannak tűnik bár még nem jöttem rá hogyan kell varázsolni vele...ez nem tűnik annyira automatának...de mindenképp kivesézem :) 

Amennyire automata a másik, annyira ez is :-)

A spektrumban lehet jelölgetni tartományokat hogy mit rakjon azonos sávba. 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta comp:

Amennyire automata a másik, annyira ez is :-)

A spektrumban lehet jelölgetni tartományokat hogy mit rakjon azonos sávba. 

Most rá is mentem egy kicsit az elmúlt egy-két órában, de nagyon rendben van, pláne ha nem 6 perces zenét akarsz hanem csak egy rövidebb samplet "kinyerni". Plusz vokálon kívül is bármit szeparálhatsz. Big Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 10. 19. at 23:57 írta PropaneB:

Van egy 2008-as MacPro 1.1- em, amin a jelenlegi rendszerem szalad minden különösebb gond nélkül.

Ez ma is egy teljesen vállalható gép.

Most pont ilyen van az apróban, de 4g rammal elég karcsúnak tűnik azért az árért: 

 

Link to comment
Share on other sites

Amire vigyázzatok, az a Macek MŰANYAG részei. Pl. a töltők kábelei "rohadós" gumiszerű vacakkal készültek, és elmorzsállódik 5-6 év alatt. A gumilábak elenyésznek, a tápegység fehér műanyag részei ugyanennyi idő alatt szétrepedeznek, stb., szóval csak ésszel. (Palmatex erősragasztóval kenegetem a kábelt, megspórolok vele 15 ezret...) Mindezek ellenére, tisztán tartva, SSD-vel már sportot űzök vele, hogy a lehető legtöbb helyen villogjak a 11 éves Macbookkal :D 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Ákos Ambrus:

Ha lenne pénzem, vinném :( SSD-vel több, mint vállalható. Persze, amikor a 16 GB ram se sok, akkor elég hajmeresztő a 4 GB, de bizonyos melókra elég.

 

Sztem van egy “minimum ar”, aminel olcsobban mar egyszeruen ciki eladni egy ilyen zsenialisan osszerakott vastomeget. Az 1.1-esek cca erre a 60-ra alltak be mara. Sztem nem lesz olcsobb. En se adnam oda 30-ert az enyemet, mert hibatlanul szolgal 12.-ik eve, es nem mutatja a jeleit, hogy gyengelkedne.

ramot meg lehet bele fejleszteni, nem is tul huzosan:

https://eshop.macsales.com/shop/memory/Mac-Pro-Memory#667-memory

Link to comment
Share on other sites

39 perccel ezelőtt írta djuice:

Szerintetek a Mac Mini-knél a sima és server változat igazából miben különbözik, több/kevesebb? :unsure:

Korábban a server változat négy magos volt, és nagyobb háttértár volt benne. Azt nem tudom, hogy mióta csak kétmagos van, van-e egyáltalán server verzió.

Link to comment
Share on other sites

Nos, semmi sem örök, kivéve a Pro 1.1.-et, ami még mindig röccenésmentesen duruzsol (néma csöndben) a lábam mellett és erről írok.

Viszont a fő, zenei és egyéb alkalmazásokra használt 3.1-emre most mondták a legjobbnak mondott hazai szervízben, hogy "nem azonosítható alaplaphiba" és nem tudnak vele mit kezdeni. (működget, ha akar, de bizonytalan. A bebootolás olyan, hogy az öntesztnél vagy kiakad (10-ből 7- 8-szor), vagy elindul. Ha elindul, akkor megy a következő kikapcsig, vagy áramszünetig)

Sajnos nemrég vettem sok pénzért bele 16GB Ram-ot, meg úgy egyébként kompakt nekem az egész. Pont elfér benne minden, pont annyi PCIe csatolója van, amennyi nekem kell, a Videókártája is elfér egy slotnyi helyen, stb.

Végülis húzta 10 évig, ami jónak számít, (igaz a "bátyja" már 13 éve szolgál, és nem betegeskedik)

Mi a javaslat?

Lőjek az Ebay-en egy másik ugyanilyet (3.1.), amibe mindent belepakolhatok, ami ebből kijön, RAM, Videokártya (ha a mostani jobb, mint amit venni tudok), PCI-e kártyáim?

Ez olyan 150-160-ba fájna most, ideérkezéssel együtt. Fájdalommentes az átállás, sok mindent bele tudok rakni a mostaniból, de az is 10 éves lesz, az ElCapitan korlátjával (ami nekem egyébként nem számít korlátnak), és ki tudja meddig üzemel...

Vagy nyeljek egyet és izzadjak össze még egy százast egy 5.1-re? (250k körül lenne) Előnye, hogy újabb, hátránya, hogy más a belseje, pl a zsír új RAM-blokkjaimat dobhatom ki a fenébe.

Nagyobb, vagy újabb, az nem pálya most, és a Pro-n kívüli megoldások se, hacsak nem akarom eldobálni a PCIe kártyáimat, (RayDat, UAD, stb.) amit nem szeretnék.

És a Logicról se szeretnék átállni másra, tehát egy erős PC se megoldás.

Van valami jótanács?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...