Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite Scarlett solo 2nd gen USB pattogás


Grenzi

Kérdés

Sziasztok!

Vettem egy ilyen hangkártyát a múlt héten, és fel is telepítettem a drivert amit mellékeltek hozzá és működik is de valamiért

zenelejátszás közben is és főleg mikor a DAW ban probálok felvenni MIDI billentyűt pattog a hang és így használhatatlan.

Próbáltam másik gépen is, ugyanezt csinálta. Kiprbáltam az összes usb portot , letöltöttem más drivert hozzá , más kábelt ,letiltottam az alaplapi hangkártyát ,

még a gépet is újra telepítettem de megmaradt a pattogás....már nagyon elkeserítő ez. VALAKI TUDNA MEGOLDÁST VAGY VAN MÁSNAK IS ILYEN HANGKÁRTYÁJA?

A gépem: Intel core i5 ,120 GB SSD ,1TB HDD ,2GB VGA  ,6GB RAM     Win 7 

Ja és a kártyához mellékelt ASIO-t is állítgattam mindenhogy ...igaz hogy nagyobb buffer értéknél kevésbé pattog de így is pattog szóval nem jó.

Előre is köszi a válaszokat.  

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Ekkor: 2016. 10. 30. at 22:55 írta Grenzi:

:o az én hangkártyám még mindig nem jó :(

 

Szia ! Azt szeretném megkérdezni ha sikerült megoldani a pattogást mert ugyanaz történik nálunk a stúdióban egy Focusrite scarlett 18i20 hangkártyával . Mi egy Korg Krome 88 al dolgozunk, és ahogy bekapcsoljuk megjelenik a pattogás .Ugyanez nem tőrténik meg más hangkártyával ,például a UR 242 vel. Ha sikerül megoldanod akkor kérlek oszd meg velünk is a megoldást. Előre köszi!!

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta deneverstudio:

Mérni kéne a processzor hőmérsékletet közben, hátha valami gond van a hűtéssel, vagy akármivel.
Nekünk volt már hasonló egyszer régebben.

Megnézem, de a random előfordulás miatt nem hiszem, hogy ilyesmi probléma lenne. A Focusrite Forte kártyával semmi ilyesmi problémám nincs. 6-8 órán át sincs hasonló probléma sem. Kizárólag az Avid Duet csinálja ezt. 

Link to comment
Share on other sites

23 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Elhiszem neked. De képtelen vagyok rájönni, mi a problémám, teljesen random a dolog. van, amikor 3 órán keresztül semmi baj, aztán kihagy a hang, majd kék halál, recsgő hang. Van amikor meg indítás után 2 percen belül megáll a hang 1 másodpercre, folytatja, és ezt megismétli párszor, majd kék halál.

Mérni kéne a processzor hőmérsékletet közben, hátha valami gond van a hűtéssel, vagy akármivel.
Nekünk volt már hasonló egyszer régebben.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta virtualmixingconsole:

Az "asztali konfigurációddal" most 15 sztereó fülmonitort kevertem a hétvégén:)...valószínű, hogy egy jó beállítás kellene csak.

Elhiszem neked. De képtelen vagyok rájönni, mi a problémám, teljesen random a dolog. van, amikor 3 órán keresztül semmi baj, aztán kihagy a hang, majd kék halál, recsgő hang. Van amikor meg indítás után 2 percen belül megáll a hang 1 másodpercre, folytatja, és ezt megismétli párszor, majd kék halál.
"Ön az utolsó reményem Obi Wan Kenobi"

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta virtualmixingconsole:

PC-nél konfigurációfüggő, hogy mi marad abban a cca 30pár folyamatban...Kérnék egy kis időt hozzá...asztali gépet és laptopot nem lehet egzakt módon összehasonlítani, mindig át kell nézni, hogy mi kell ahhoz hogy audió dolgokra alkalmas legyen. Egyébként egy I3-mas processzorral, jó interfésszel, beállított win7-tel 24 bemenet és kimenetet lehet 3-4ms alatt mixelni: www.softwareaudioconsole.com de egy Reaperrel is lehet.

Hát ez az...a laptopom i3 +8Gb RAM, az asztali PC i7 4790 +16Gb Kingstone savage RAM. A kisebb konfiggal stabilabb. 

Link to comment
Share on other sites

PC-nél konfigurációfüggő, hogy mi marad abban a cca 30pár folyamatban...Kérnék egy kis időt hozzá...asztali gépet és laptopot nem lehet egzakt módon összehasonlítani, mindig át kell nézni, hogy mi kell ahhoz hogy audió dolgokra alkalmas legyen. Egyébként egy I3-mas processzorral, jó interfésszel, beállított win7-tel 24 bemenet és kimenetet lehet 3-4ms alatt mixelni: www.softwareaudioconsole.com de egy Reaperrel is lehet.

Link to comment
Share on other sites

57 perccel ezelőtt írta virtualmixingconsole:

Én alapból 33 folyamatig megfaragom a windowst....40 folyamat felett egyáltalán nem garantált a használható működés. Ha javasolhatom, legyen 2 külön oprendszered, egyik a konzumer felhasználásra másik pedig a proaudióra, mert így windowst nem lehet munkába fogni, különösen a 7-est nem, mert rosszul van megírva a memóriakezelése, xp-hez képest egyértelmű visszalépés, de 8-as felett már jobb. A processzor terhelést jelző % nem teljesen releváns, mert a win mindenféle háttérfolyamatot előnyben részesít a valósidejű audió jelfeldolgozással szemben. Úgy látom, hogy a hangkártyád tökéletes, nem kell visszavinni a boltba. Egyszerűen arról van szó, hogy nem mondták meg hozzá nem lehet "csak úgy" windows-t használni:)

(a focusrite oldaláról is le lehet tölteni win beállítási útmutatót)

És azt esetleg megosztod velem, hogy mi az a 33 folyamat, ami mehet? Nálam 70 folyamat megy :) Igaz Focusrite Forte kártyával, de az Avid Duet-et nem tudom stabilitásra bírni. Érdekessége, hogy kisebb kaliberű laptoppal nagyon frankón működik. Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Én alapból 33 folyamatig megfaragom a windowst....40 folyamat felett egyáltalán nem garantált a használható működés. Ha javasolhatom, legyen 2 külön oprendszered, egyik a konzumer felhasználásra másik pedig a proaudióra, mert így windowst nem lehet munkába fogni, különösen a 7-est nem, mert rosszul van megírva a memóriakezelése, xp-hez képest egyértelmű visszalépés, de 8-as felett már jobb. A processzor terhelést jelző % nem teljesen releváns, mert a win mindenféle háttérfolyamatot előnyben részesít a valósidejű audió jelfeldolgozással szemben. Úgy látom, hogy a hangkártyád tökéletes, nem kell visszavinni a boltba. Egyszerűen arról van szó, hogy nem mondták meg hozzá nem lehet "csak úgy" windows-t használni:)

(a focusrite oldaláról is le lehet tölteni win beállítási útmutatót)

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta virtualmixingconsole:

Legalább azt nézzük meg, hogy windows-os feladatkezelőben mennyi a háttérfolyamat!

Ez a pattogás előfordulhat attól is, hogy ezt az usb sávszélességet más is lefoglalja. Ez asztali pc?

Nálam van egy első generációs 6i6 és gond nélkül megy az usb2-es porton.

 

Igen asztali pc Win 7 van rajta 57 folyamatot ír a feladatkezelő és 5 s 12 % között váltakozik a CPU használat és most csak netezek semmi más nem megy elvileg leálítsak pár folyamatot? 

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Akkor valószínű te is úgy jártál, mint én az Avid Duet kártyával...Az asztali pc-mmel random hibák vannak, laptoppal meg probléma mentesen megy. És nem tudok rájönni a problémára. Sajnos a te problémádra sem tudok megoldást. Max azt, hogy beviszed a boltba és letesztelteted, kicserélteted. Említetted, hogy másnál is ezt csinálja. Másnál is meg kellene csinálni ugyanezeket a beállításokat, és úgy kipróbálni. Jobb ötletem nincs sajnos. 

Hát igen aszt hiszem visszaküldöm :/ ez valami széria hiba lehet szerintem... azért köszi :)

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta Grenzi:

Ahhh ez sem jó megcsináltam amit a videoban mutat a srác de ugyanolyan f*s az egész ..lehet vissza kéne küldenem az egészet a boltba ...volt egy srác itt ezen az oldalon akinek nagyon hasonló gondjai voltak majdnem ugyanezzel a típusú kártyával de nem tudom megkérdezni tőle hogy jó lett e mert 2 éve nem jelentkezett be ide ahogy néztem :/

Akkor valószínű te is úgy jártál, mint én az Avid Duet kártyával...Az asztali pc-mmel random hibák vannak, laptoppal meg probléma mentesen megy. És nem tudok rájönni a problémára. Sajnos a te problémádra sem tudok megoldást. Max azt, hogy beviszed a boltba és letesztelteted, kicserélteted. Említetted, hogy másnál is ezt csinálja. Másnál is meg kellene csinálni ugyanezeket a beállításokat, és úgy kipróbálni. Jobb ötletem nincs sajnos. 

Link to comment
Share on other sites

43 perccel ezelőtt írta Grenzi:

Köszi most próbálom ki mindjárt a videóban látottakat :)  ...nincs külön usb röl kapja meg a tápot

Ahhh ez sem jó megcsináltam amit a videoban mutat a srác de ugyanolyan f*s az egész ..lehet vissza kéne küldenem az egészet a boltba ...volt egy srác itt ezen az oldalon akinek nagyon hasonló gondjai voltak majdnem ugyanezzel a típusú kártyával de nem tudom megkérdezni tőle hogy jó lett e mert 2 éve nem jelentkezett be ide ahogy néztem :/

Link to comment
Share on other sites

30 perccel ezelőtt írta virtualmixingconsole:

Elképzelhető, hogy az ugyanazon az IRQ-n osztozik más is az audióval?

vagy az, hogy 3rd party usb vezérlőn keresztül akarsz zenélni?

mennyi processz fut a háttérben a feladatkezelő szerint?

hypertreading be van kapcsolva?

 

Szia! Huhh kicsit kínai nekem amiket írtál :)mi az az IRQ? a gépbe csak a MIDI billentyű a hangkártya meg az egér van dugva :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Hobkins:

Nagyon szívesen!
Szerintem "hülyeség" :) Mennie kell annak USB 3 nélkül is, hiszen USB 2.0-ra van tervezve.. De arra figyelj, hogy ne előlapi USB-be dugd. És nem tudom, hogy ennek a kártyának van-e külső tápja, de dugd be azt is, ha van.

 

Köszi most próbálom ki mindjárt a videóban látottakat :)  ...nincs külön usb röl kapja meg a tápot

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Grenzi:

Köszi ezt kipróbálom lépésről lépésre este ...de találtam it valamit  http://en.audiofanzine.com/focusrite/series-scarlett/forums/t.9025,scarlett-solo-problems-latency-and-popping-noise.html itt azt írja a srác hogy neki is ez volt a problémája és egy USB 3.0 kártyával oldotta meg (az a kék színű USB :) ) ...szerinted vegyek egy olyat vagy ez hülyeség?

Nagyon szívesen!
Szerintem "hülyeség" :) Mennie kell annak USB 3 nélkül is, hiszen USB 2.0-ra van tervezve.. De arra figyelj, hogy ne előlapi USB-be dugd. És nem tudom, hogy ennek a kártyának van-e külső tápja, de dugd be azt is, ha van.

 

Link to comment
Share on other sites

31 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Érdekes a jelenséged. A focusrite control panelen a latency-t 5ms-re állítsd be.
Valamint az alábbi videót nézd végig, hátha segít.
 

 

Köszi ezt kipróbálom lépésről lépésre este ...de találtam it valamit  http://en.audiofanzine.com/focusrite/series-scarlett/forums/t.9025,scarlett-solo-problems-latency-and-popping-noise.html itt azt írja a srác hogy neki is ez volt a problémája és egy USB 3.0 kártyával oldotta meg (az a kék színű USB :) ) ...szerinted vegyek egy olyat vagy ez hülyeség?

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Grenzi:

Hát sajnos még így sem javult meg :/ 

Esetleg még valami ötlet? Lehet hogy hibás a kártya?

Ja... most  megfigyeltem hogy ha exportálom a DAW ban a felvételt mp3 ra akkor azon már nem olyan durva a kattogás de azért lehet hallani, szóval csak élő játék közbe a monitorból jön erősebben a  kattogás :o

Érdekes a jelenséged. A focusrite control panelen a latency-t 5ms-re állítsd be.
Valamint az alábbi videót nézd végig, hátha segít.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Hát sajnos még így sem javult meg :/ 

Esetleg még valami ötlet? Lehet hogy hibás a kártya?

Ja... most  megfigyeltem hogy ha exportálom a DAW ban a felvételt mp3 ra akkor azon már nem olyan durva a kattogás de azért lehet hallani, szóval csak élő játék közbe a monitorból jön erősebben a  kattogás :o

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Grenzi:

 

Okés De a vezérlő pultban csak energiagazdálkodást találtam abban meg nincsen processzor teljesítmény állítási lehetőség (bocsi de kicsit lehet béna vagyok )

Séma beállításának módosítása\speciális energiaellátási beállítások módosítása.
Bocs, a pontatlanságért :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...