Jump to content
Ménemszól.hu

Korg Monologue


bart42

Recommended Posts

  • Válaszok száma 92
  • Created
  • Last Reply

A minilogue sem egy drága darab és az polifón - valószínűleg ebben ugyanazok az oscik vannak, csak monofón és le van butítva a featurekészlet. Egy microbrute árát talán megéri ettől függetlenül. Az apropóját viszont nemigen látom egy kismilliomodik belépő szintű monó analógnak, évek óta ez a legtúltelítettebb piac.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta _cutoff:

Miért van olyan érzésem, hogy ha 3 burkoló lenne rajta, neked pont a negyedik hiánya miatt lenne fullgagyi ? :))

Mert gyökér vagy. :))

Amúgy az egész demó alatt egy normális hangot nem tekertek ki, azért atomgagyi.
Ja és a Volcának legalább a  szűrője normális, ennek le sem lehet tekerni rendesen.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta _cutoff:

Ha kicsit feljebb tekered az attackot, nincs click hang, de a gearslutz kommentelőit ez a tény nem gátolja meg abban hogy teleírjanak 600 oldalt egy ilyen mondvacsinált probléma miatt.

Szerintem sem probléma a click ügy; ami viszont gáz, sőt számomra szinte érthetetlen, hogy miért mono az egyetlen kimenet?!?

Tényleg annyival költségesebb lett volna 2016-ban a sztereó?!? ...

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta _cutoff:

Ha lenne benne egy sztereó fx szekció, lenne értelme, de mivel nincsen, így teljesen felesleges, hogy az legyen. Nem tart semeddig utólag sztereósítani imho.

Persze, ez vhol szubjektív, de szerintem egy többszólamú "hangkeltőnél" a (pszeudo)sztereó alap kellene legyen.

(Dave Smith bácsi "új" hangszerei pl mind 2 csatornásak ha jól tudom..)

Ami a szteró effekteket illeti, pl. unisono módban tök jól jönne ha a 4 hangot dinamikusan lehetne panorámázni.. nagyon zenei tud az lenni!

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta wax83:

Persze, ez vhol szubjektív, de szerintem egy többszólamú "hangkeltőnél" a (pszeudo)sztereó alap kellene legyen.

(Dave Smith bácsi "új" hangszerei pl mind 2 csatornásak ha jól tudom..)

Ami a szteró effekteket illeti, pl. unisono módban tök jól jönne ha a 4 hangot dinamikusan lehetne panorámázni.. nagyon zenei tud az lenni!

Dave Smith bacsi hangszerei nem is 500 dollarba kerulnek ;)

Link to comment
Share on other sites

.... és egy újabb aranyos kis hangszer. Kíváncsi vagyok a Yamaha és Roland eladásaira, mert szerintem nekik manapság nem igazán sikerült épeszűt gurítaniuk. A butikok végülis hangminőségre nem rosszak, meg a reface DX is jó, de digi meg agyonminiatűrizált. Analógból aki viszont nem talál az ízlésének és pénztárcájának megfelelő opciót az már inkább tényleg hagyja abba a szintetizátor-keresést. ... igaz, van egy olyan érzésem, hogy számíthatunk még újabb jövevényekre... ezt meg bejelentik, holott még azt sem tudják mikorra lesz (biztosan) a piacon, de már inkább jóelőre belengetik, hogy aki "karácsonyra" gyűjtöget az nehogy kimaradjon a hálóból... szerintem Korgék egész ügyesen navigálnak ezen a versenytől felkorbácsolt egyre inkább túlnépesedett piacon.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 11/2/2016 at 21:20 írta wax83:

Nem ettől lesz drága vagy olcsó egy szintetizátor azt azért lássuk be.. ;)

nem, de itt 17 komment alatt kértetek egy 3. burkolót, sztereó kimenetet, dinamikusan panorámázható unisonnal, és az attack is click-el... valahol meg kell húzni a határt, mert pont attól lesz drága, ha minden ilyen "nem ettől lesz drága" feature-t beletolnak.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 11. 02. at 8:48 írta axon.dust:

Azert a volcat ne emlitsuk egy lapon a minilogueal. Ott mindent elbasz a ocska delay a jelutban.

Ezzel kapcsolatban nincs jó hírem. A minilogueban is "rossz minőségű" a delay. Koszos a hangja és szignifikáns mennyiségű alapzajt ad a jelhez, ami zenei céltól függően jól és rosszul is elsülhet. Nekem tetszett, mert adott egy jó kis "zajos másolt kazetta" érzetet a hanghoz, de van akit a világból ki lehet kergetni ilyen mennyiségű alapzajjal. Ők gondolom nem a beépített delayét fogják használni.

Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Ezzel kapcsolatban nincs jó hírem. A minilogueban is "rossz minőségű" a delay. Koszos a hangja és szignifikáns mennyiségű alapzajt ad a jelhez, ami zenei céltól függően jól és rosszul is elsülhet. Nekem tetszett, mert adott egy jó kis "zajos másolt kazetta" érzetet a hanghoz, de van akit a világból ki lehet kergetni ilyen mennyiségű alapzajjal. Ők gondolom nem a beépített delayét fogják használni.

Ezert is utalom a beepitett effekteket. Van eleg, kulonbozo karakteru gitarpedalom amivel ha akarom koszos lesz, ha akarom kristalytiszta. Minilogueban legalqbb bypassolhato, volcaban mindenkepp a jelutban van.

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta bunni:

nem, de itt 17 komment alatt kértetek egy 3. burkolót, sztereó kimenetet, dinamikusan panorámázható unisonnal, és az attack is click-el... valahol meg kell húzni a határt, mert pont attól lesz drága, ha minden ilyen "nem ettől lesz drága" feature-t beletolnak.

Akkor átfogalmazom; ez manapság már nem extra "feature"!

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta _cutoff:

A digital szintik világában valóban nem, de az analógok túlnyomó része a mai napig monó kimenettel rendelkezik, sokszor a 

3 órája írta _cutoff:

A digital szintik világában valóban nem, de az analógok túlnyomó része a mai napig monó kimenettel rendelkezik, sokszor a legdrágábbak is.

A polifónok??? Asszem itt vmelyikőnk rossz monitort néz!?

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: ‎2016‎.‎11‎.‎03‎. at 21:48 írta bunni:

nem, de itt 17 komment alatt kértetek egy 3. burkolót, sztereó kimenetet, dinamikusan panorámázható unisonnal, és az attack is click-el... valahol meg kell húzni a határt, mert pont attól lesz drága, ha minden ilyen "nem ettől lesz drága" feature-t beletolnak.

Te komolyan gondolod, hogy 6 db IC, egy nyák, egy marék poti és egy minibillenytyűzet százezerbe kerül?
(És most ne demagógoskodjatok, "hogy akkor az ájfon is homokból van...", mert itt analóg eszközökről beszélgetünk, nem kell 800 mérnök a megtervezésükhöz, SEMMILYEN licenszet nem kell hozzájuk megvenni, SEMMILYEN kutatás-fejlesztést nem tesznek bele, esetleg jobb esetben minimásil programozást is belefeccöltek, ha van memória, stb...)
Szerinted miért gyárt már mindenki szintiket?
Én már azon se lepődnék meg, ha jövő héten a Coca-Cola jelenne meg valami mini szintivel.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...