Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

ProTools HD rendszer bővítése


PropaneB

Kérdés

Bővítenem kell a HD (Pcie) rendszeremet. (...@&{}|[˘"++%"#&x + Digidesign/Avid ....:-) )

Ha minden igaz , ehhez Accel kártyá(k)ra van szükségem.

Mindenhol azt olvasom, hogy egy HD (HD2/3/4/5/6) rendszer egy darab Core kártyából és hozzá bővíthető Accel kártyákból épül fel. Tehát a HD rendszer alapból egy Core kártyát tartalmaz.

Namost az én gépemben egy darab HD Accel kártya figyel és ezzel fut a ProTools HD8, illetve a HD10. Akkor most mi van???

Ha ehhez veszek egy Accel kártyát digisnake kábellel, akkor működni fog?

Köszönöm a tisztánlátásomhoz vezető építő hozzászólásokat

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Az első megoldódott : én vagyok a hülye: A Core kártyát "Accel Core"-nak hívják, csak nálam a Core feliratot eltakarta egy kis matrica :-)

 

Viszont a nálam lévő Accel kártyát összedugva a ProTools lefagy aDAE résznél. Akkor ez az Accel kártya kuka, vagy van valami trükk?

(A Core kártya a slot2-ben, az Accel a slot3-ban van, az összekötő kábel a Core B-ből az Accel A -ba megy, ahogy az itiner mondja...)

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 11. 18. at 12:32 írta PropaneB:

Az első megoldódott : én vagyok a hülye: A Core kártyát "Accel Core"-nak hívják, csak nálam a Core feliratot eltakarta egy kis matrica :-)

 

Viszont a nálam lévő Accel kártyát összedugva a ProTools lefagy aDAE résznél. Akkor ez az Accel kártya kuka, vagy van valami trükk?

(A Core kártya a slot2-ben, az Accel a slot3-ban van, az összekötő kábel a Core B-ből az Accel A -ba megy, ahogy az itiner mondja...)

 

Nos. Lezárva a saját problémámat, mások okulásának céljából:

A MacPro egy igen átgondolt belvilágú gép, de a hosszabb PCIe kártyák ki-be mozgatása nagyon problémás és alapos körültekintést igényel! A hosszabb kártyák hátsó megtámasztásához egy műanyag tömb gondoskodik, amit külön nem lehet eltávolítani a gépből, így viszont nagyon nehézkes kiszedni a kártyát, kártyákat. Én is szenvedtem kicsit (most már tudom a trükköt) és ezalatt óvatlanul sikerült eltávolítanom egy ellenállást az Accel Core kártyáról. A neten azóta láttam, hogy ez másnak is sikerült. Szerencsére egy műszerész ismerősömmel sikerült megjavítanunk. Ezért nem akart működni. Vigyázzatok nagyon!

Azóta is hibátlanul működik.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...