Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
pikott

Több UAD kártya különböző gépekben egy account-al

Kérdés

Sziasztok!

Lehet valaki már kérdezte, de amennyiben nem, akkor lehet hogy tanulhatunk belőle.

A kérdés a következő: Mi a helyzet olyankor, ha pl. a stúdiómban két számítógépem van és mindkettőbe külön UAD kártyát teszek, amiket egy account alá regisztrálok be , mondjuk egy System alá? Mármint: Az addig megvásárolt plugineket fogom tudni használni a másik gépen is a másik kártyával? Annyit kipróbáltam már, hogy egy ismerősömtől kölcsönkértem az egyik kártyáját, beletettem a gépembe és látta az aktivált plugineket. Sajnos kipróbálni nem volt időm hogy működnek e, de valószínű igen, mivel a plugineket aktiválva látta a rendszer.

Remélem érthetően írtam le a kérdést :)

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0
50 perccel ezelőtt írta pikott:

Sziasztok!

Lehet valaki már kérdezte, de amennyiben nem, akkor lehet hogy tanulhatunk belőle.

A kérdés a következő: Mi a helyzet olyankor, ha pl. a stúdiómban két számítógépem van és mindkettőbe külön UAD kártyát teszek, amiket egy account alá regisztrálok be , mondjuk egy System alá? Mármint: Az addig megvásárolt plugineket fogom tudni használni a másik gépen is a másik kártyával? Annyit kipróbáltam már, hogy egy ismerősömtől kölcsönkértem az egyik kártyáját, beletettem a gépembe és látta az aktivált plugineket. Sajnos kipróbálni nem volt időm hogy működnek e, de valószínű igen, mivel a plugineket aktiválva látta a rendszer.

Remélem érthetően írtam le a kérdést :)

Igen fog működni 100%-osan.

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órával ezelőtt írta deneverstudio:

Igen, de ugye csak négy kártyát lehet egy csoportba regisztrálni.

szerintem meg 8 uad2-t :) most van a csoportban 6 db :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Az én accountom:

System: UAD-1, UAD-1, UAD-1, UAD2-Duo, UAD2-Duo

Ebből a 3 UAD-1 egy G4-ben, a többi egy MacPro-ban működik

Tegnap vettem egy sattelit quad-ot, ma átregisztrálják, utána elméletileg az is itt lesz.

(Most árulom az egyik UAD-2 Pcie-t az meg remélem hamar kilép...:))

UAD System.jpg

Szerkesztette PropaneB

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: Wednesday, November 23, 2016 at 20:38 írta upstream:

Igen fog működni 100%-osan.

Thx. :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok,

Nem akartam külön topicot nyitni egy kérdés miatt, szerintem nem túl "offtopic" ez ide:

UAD 2 DUO PCIE kártyát tervezek venni, de az alaplapomon már csak 1 PCIE -4X slot van. A 16X slotban a VGA kártya van. Szóval a DUO 2-es kártya elmegy-e egy 4X-es slotban, és ha igen, nem lesz-e ez szűk keresztmetszet a teljesítményének?

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órával ezelőtt írta tbrown:

Sziasztok,

Nem akartam külön topicot nyitni egy kérdés miatt, szerintem nem túl "offtopic" ez ide:

UAD 2 DUO PCIE kártyát tervezek venni, de az alaplapomon már csak 1 PCIE -4X slot van. A 16X slotban a VGA kártya van. Szóval a DUO 2-es kártya elmegy-e egy 4X-es slotban, és ha igen, nem lesz-e ez szűk keresztmetszet a teljesítményének?

Szia, nincs különbség a PCIE-4X és a 16X között az UAD szempőontjából. A kártya a PCIX-1 sebességén dolgozik, illetve úgy mondom, hogy egy OCTO UAD2-nek elég az egyszeres sebességű slot. 

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
Épp most írta upstream:

Szia, nincs különbség a PCIE-4X és a 16X között az UAD szempőontjából. A kártya a PCIX-1 sebességén dolgozik, illetve úgy mondom, hogy egy OCTO UAD2-nek elég az egyszeres sebességű slot. 

Akkor megnyugodtam, köszi a választ!

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2016. 11. 24. at 7:14 írta PropaneB:

Ebből a 3 UAD-1 egy G4-ben, a többi egy MacPro-ban működik

Azt hittem 8db UAD2-re gondoltok.
1-es persze mehet még 4 mellé, de nem sok értelme van,
A mai cuccokhoz, amik már nagyon jól szólnak teljesen használhatatlan.
Otthoni gépekbe persze hasznos lehet még így is, de a komolyabb dolgok már el sem indulnak rajta szerintem.

Hozzászólás megosztása

• 0
2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Otthoni gépekbe persze hasznos lehet még így is, de a komolyabb dolgok már el sem indulnak rajta szerintem.

Jól hitted ;)

8 UAD2 mehet egy systembe és mellé mehet 4 UAD1

Hozzászólás megosztása

• 0

Az akkor nagyon király, ha így van. Eredetileg csak 4db UAD2 és 4db UAD1 mehetett egybe.
Mikor lett 8 engedve? Ez a hír valahogy elkerült engem.

Hozzászólás megosztása

• 0

Ebben 3db UAD 2 kártya van, nem 8.
De ezek szerint, ha veszek egy Apollót, akkor azon menni fog minden plugin, amit eddig vettem,
ha jól értem.

Szerkesztette deneverstudio

Hozzászólás megosztása

• 0
52 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Ebben 3db UAD 2 kártya van, nem 8.
De ezek szerint, ha veszek egy Apollót, akkor azon menni fog minden plugin, amit eddig vettem,
ha jól értem.

Igen!

Hozzászólás megosztása

• 0

Köszi, de akkor gondolom továbbra sem lehet 8 kártyát használni, hanem minden verzióból 4-4-et.
Ez már így is fasza persze, csak amúgy nem akartam volna Apollót venni. Nekem inkább 6-8 kártya kellene,
két gépre szétosztva.

Hozzászólás megosztása

• 0

Na most megfogtál, de! volt olyan kombináció is a csoportban, hogy 3 uad2 solo PCI + 2 db sattelite +2db apollo.

Hozzászólás megosztása

• 0

Igen, de ezek mind különböző formátumok, amiből ha jól tudom, korábban csak a kártya ment PC-n,
tehát eleve csak MAC-en lehetett 4 fölé bővülni 2-esből.  Az Apollo már megy PC-n is,
így legalább azzal lehet másik gépet is összerakni, csak hát gyanítom, hogy abból
sokkal drágább összerakni ugyanazt a teljesítményt.
Nem lenne amúgy gáz, hogy csak 4 kártya lehet, ha nem tiltanák a pluginek önálló eladását "használtan".
Pedig ez nekik is tök nagy forgalmat generálna a kártyák terén.
Ha eladhatnám a már nem használt dolgaimat, akkor én meg vehetnék belőle újakat a másik gépre.

Szerkesztette deneverstudio

Hozzászólás megosztása

• 0
21 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Igen, de ezek mind különböző formátumok, amiből ha jól tudom, korábban csak a kártya ment PC-n,
tehát eleve csak MAC-en lehetett 4 fölé bővülni 2-esből.  Az Apollo már megy PC-is,
így legalább azzal lehet másik gépet is összerakni, csak hát gyanítom, hogy abból
sokkal drágább összerakni ugyanazt a teljesítményt.
Nem lenne amúgy gáz, hogy csak 4 kártya lehet, ha nem tiltanák a pluginek önálló eladását "használtan".
Ha eladhatnám a már nem használt dolgaimat, akkor én meg vehetnék belőle újakat a másik gépre.

Vagy, ha nem adnák olyan kibeb@..ott drágán a plug-ineket, akkor hozzám hasonló saját magának zenélő egyedek is meg tudnák venni az újakat, drágábbakat. De egyébként igen, az is egy nagyon jó dolog lenne, ha egyenként el lehetne adni a nem használt plug-ineket Meg nem értem, hogy minek kell korlátozni a 4 kártyára, vagy 4 egyforma hardverre a pluginek futtatását, hiszen azt kifizeti az ember, úgy használja, annyi kártyán, annyi gépen, ahogy akarja. Nem értem...nekik nem tök mindegy lenne? Vagy ők arra gondoltak, hogy egy alaplapon úgysincs több PCIe slot? Sehogy nem stimmel ez.  Az meg eléggé gusztustalan húzás, hogy ha meg kell venni duplán ugyanazt/ugyanazokat a plug-ineket másik systemhez/kártyákhoz. 

Hozzászólás megosztása

• 0

Minden csak nézőpont kérdése.
A Protoolsra ennek a sokszorosába kerültek annak idején a komolyabb TDM pluginek.
De még a sima natív Wavesek is brutál túl voltak árazva, miközben a használhatóságuk a töredéke volt az UAD-hoz képest.
Szóval amikor indult az UAD, akkor én nagyon örültem a mérsékelt áraknak, a minőséghez képest.
Egy ilyen rendszer alapvetően nem otthoni szórakozásra van kitalálva, ezt nem szabad szem elől téveszteni.
Legalábbis a mi fizetéseink mellett semmiképpen sem.
Ha dolgozik velük az ember, akkor viszont kitermelik magukat.
Persze egyre kevésbé, mert manapság kevesebb pénzből akarnak lemezt csinálni az emberek, mint 15 éve.

Hozzászólás megosztása

• 0

Jó, de kinek nem lesz elég mondjuk négy Octo? Az 32 chip összesen (legalább kb. 70-80 UAD-1-nek megfelelő plugin-mennyiség).

Jogilag az UAD-nál a "one system" a kezdetektől fogva azt jelentette, az egy projektben (többnyire ez azt jelenti, egy gépen) egy időben futtatható mennyiség. (Ha meg is oldod technikailag az ellenkezőjét, az akkor sem lesz legális.)

Szerintem ez elég méltányos. Egy amatőrnek nincs szüksége többre, még egy szerényebb keretek közt élő profinak sem annyira.

Ami inkább szemet szúr, hogy kúsznak felfelé az árak folyamatosan. Pl. egy csúcs-plugin míg régen 150 dollár körül volt, ma 350 (ráadásul nem is dollár, hanem euró). Hosszabb távon ki lehet bekkelni ezt is, ha az ember figyeli az aktuális akcióikat, és kihasználja őket. (Ennek persze az a hátsó szándéka, hogy állandóan figyeljünk és emlékezzünk rájuk.)

Azzal én sem értek egyet, hogy a plugineket miért nem lehet továbbadni egyenként.

Hozzászólás megosztása

• 0
4 órája írta deneverstudio:

Igen, sőt, még akár azt is megtehetnék, hogy egy-egy plugin továbbadásáért lesarcolnak mondjuk 10%-ot, és akkor még folyamatos passzív bevételük is lehetne a forgalomból így.

Hozzászólás megosztása

• 0
3 órája írta Isten Nyila:

Jó, de kinek nem lesz elég mondjuk négy Octo? Az 32 chip összesen (legalább kb. 70-80 UAD-1-nek megfelelő plugin-mennyiség).

Mondjuk, aki ilyenre vetemedik:

Hozzászólás megosztása

• 0
6 órája írta Isten Nyila:

Jó, de kinek nem lesz elég mondjuk négy Octo?

Egy nagyobb projekthez gond nélkül el lehet használni 3-4 Octo kártyát.
Főleg a mai, böhöm nagy pluginekkel.
Nálunk annyi keverési munka van, hogy simán ki tudnánk használni még egy keverő gépet.
Ráadásul ezek az UAD chipek tetű lassan számolnak, így van olyan nap, hogy 6-8 óra megy el keverésre, renderelésre,
miközben nem tudunk dolgozni. Azt senki nem fizeti meg, hogy lesem az időmérő csíkot.
Azt pedig főleg nem, hogy még egyszer megvegyem az összes plugint, amiket így is egyre nehezebb kifizetni.
Az is elég szemétség, hogy ezeket a szar, hibáktól hemzsegő DAW-okat is meg kell venni kétszer,
de azt legalább meg lehet tenni használtan, valamivel olcsóbban.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
23 órája írta deneverstudio:

Az én account példám csak azt demózza, hogy egy system account több kártyát tartalmazhat és simán működik. Itt az adott account-ban lévő UAD hardware darabszámról beszéltünk.

Természetesen nem akarok és nem is tudok a PCI UAD1-es mellé bármit is belerakni

(A G4-es Mac-ben 4 db PCI hely van, egyet a hangkártya, hármat az UAD1-esek foglalnak. Ez így működik. A mai pluginek közül a komolyabbak természetesen nem futnak rajta, de több kiválóan működik. Mutatok mixet, ami ezen készült..)

A másik gépben két UAD-2 Pci és egy UAD2 Satellit üzemel, mindezek egy rendszer elérés alatt.

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés