Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

TC electronic PowerCore Firewire


biczokrecords

Kérdés

Sziasztok!

Szereztem egy TC electronic Powercore Firewire DSP-t. Ami kicsit már elavult technika, de arra amire használni szeretném tökéletesen megállja, állná a helyét. Nagynehezen találtam drivert egy külföldi fórumon ami jó El capitan oprendszerre. 

http://forum.tcelectronic.com/topic/17724/unofficial-powercore-45-beta-64/

Azután el jutottam addig, hogy kell egy Sound Radix 32 Lives progi, hogy a Logic pro X kezelni tudja a TC pluginjeit. Első körben letöltöttem a gyártó oldaláról a trial verziót, ami kb fél percenként lenémítja a kimenetet, viszont ha egyszerre két TC plugint kívánok hozni akkor egy full eltorzul digitálisan a hang, olyan mintha egy decimátor effekten küldeném át a kimenetet, és egy plugin használatnál is recseg ropog az egész időnként, hasonlóan mint amikor mikor elfogy egy szoftver szintinél a proci teljesítmény. Ez a jelenség a triál verzió miatt lehet? Feleslegesen nem akarom megvenni 79 dollárért a rendes verziót, ameddig nem tudom, hogy azzal is fent áll e ez a jelenség. Illetve még egy kérdés. Célszerű az Imac két firewire portját kihasználni egyik a hangkártyához másik a TC-hez? Vagy elég ha a Hangkártya össze van dugva az imac-el és a hangkártya másik Firewire portjára pedig a TC van rádugva. (Mind a kétféle verzióval ugyan így viselkedik) A harmadik kérdésem. Logic 9-hez kell ugyan úgy 32 Lives progi, hogy működjön? Mert azon is gondolkoztam, hogy lehet megérni vissza térni a 9-esre a pro X-ről, mert elég sok nyűgje baja van amiért nem igen tudok rajta stabilan úgy dolgozni, hogy ne kelljen bármit is babrálni rajta... köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Hétvégére szereztem kölcsönbe egy régebbi macbook pro laptopot amin 10.6.8 snow leopard és logic pro9 daw van telepítve, kapásból működik és nem szaggat, nem fagy ki és ha több tc plugint behívok nem torzul el az egész. A kérdés továbra is fent áll, hogyha a lives 32-es illesztő programot megvásárolom akkor stabilan fog működni a tc el capitan és logic pro x konfigurációban, vagy ugyan úgy recsegni ropogni, fagyni fog az egész mint a trial verziós 32lives progival... Másik opció pedig az, hogy újra telepítem a gépet snow leopardra és visszatérek a jól bevàlt logic pro9-hez. 

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta biczokrecords:

Hétvégére szereztem kölcsönbe egy régebbi macbook pro laptopot amin 10.6.8 snow leopard és logic pro9 daw van telepítve, kapásból működik és nem szaggat, nem fagy ki és ha több tc plugint behívok nem torzul el az egész. A kérdés továbra is fent áll, hogyha a lives 32-es illesztő programot megvásárolom akkor stabilan fog működni a tc el capitan és logic pro x konfigurációban, vagy ugyan úgy recsegni ropogni, fagyni fog az egész mint a trial verziós 32lives progival... Másik opció pedig az, hogy újra telepítem a gépet snow leopardra és visszatérek a jól bevàlt logic pro9-hez. 

Ha nincs különösebb bajod a Logic Pro 9-cel, akkor állj vissza 10.6.8-ra. Ez az egyik legstabilabb régebbi OS-X Mac-en! Az én ProTools HD10-em is ezen az oprendszeren működik jól egy MacPro 3.1-en. Nem "szégyen" régi gépen és programmal dolgozni, ha az legalább stabilan működik. A végeredmény a fontos lényegében! :-)

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...