Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Electribe Sampler vs. Microsampler (és a többiek)


galingong

Kérdés

Sziasztok,

A samplert a világ egyik leghaszontalanabb dolgának tartottam egészen addig, míg nem gondoltam, hogy ideje dobni a jó öreg Ableton Live-ot, és inkább zenélni. Mielőtt valaki beleköt, nem mondom, hogy Live-val nem lehet, mert arra való, csak nekem nem ment. Nem szeretnék még egy "milyet vegyek" vagy "DAW vs. Hardver" topicot, inkább annak örülnék, ha lenne köztünk olyan, aki jó néhány samplert ismer/próbált/használt, és el tudja mondani a tapasztalatait az egyes hardverekkel kapcsolatban. Nem a legnépszerűbb műfaj manapság, sok a "dobgép", Tubeon pedig aránylag kevés az értékelhető anyag.

Egy Microsampler jelenleg használtan pont feleannyiért vásárolható meg, mint az Electribe Sampler. Első ránézésre ég és föld a kettő, aztán néhány Youtube videó után egész hasonlónak tűnnek a funkciók. A MS még talán intuitívabbnak is tűnik egy kicsit. Számomra nagy hiányosság, hogy a mintákat nem lehet külön effektelni (illetve lehet, de csak resampling segítségével), emiatt mindenképpen az ES nyer, és valószínűleg minden szempontból "jobb" is az új fejlesztés - kérdés, hogy megéri-e kétszer annyit befektetni.

A többi lehetőség hasonló árkategóriában az MPC500 és az SP404. Ezeknél is csak Master FX van, vagy ki lehet osztani külön-külön effekteket a mintákra? A kezelőfelület megint olyan, hogy az tudna mesélni róla, aki próbálta őket. A beépített sequencerek gondolom elég különbözőek, ez kevésbé érdekel, MIDI-vel hajtanám kívülről.

Számomra ezek a fő szempontok, de ha valakinek van bővebb tapasztalata, nagyon megköszönöm, ha mindent leír, ami eszébe jut :)

Köszi, szép napot!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szia, erre a témára van egy jó topik, amit érdemes lenne elolvasnod.

Jelen esetben nálam fordult már meg pár sampler: akai s1000-2000, Emu emax2, Emu E6400 ultra, Yamaha A3000, Ensoniq ASR, Korg electribe sampler, Kurzweil pc3 biztos van még amit nem írtam le... Ezek alapján írtam én is anno a bejegyzéseket. Van ott mindenről szó. Mit mire, miért, pro-kontra. 

 

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm, elolvastam. Nem jutottam sokkal közelebb, mert a kérdezőnek teljesen más igényei vannak, nálam kevésbé szempont a háttértár és a memória, sok rövid mintám van (dobok, esetleg pár drone vagy loop), persze nem vagyok tisztában vele, hogy pontosan mi mire elég, de azt gondolom 10-15 percnél nem lenne több "alapanyag" háttértáron. A külön effektelhető minták is (többek közt) azért volnának fontosak, hogy ne kelljen egy delay miatt egy 400ms hangból 4-8mp loopot csinálni.

Ami részemről elvárás, hogy legalább CD minőségben játsszon vissza, kb.100 mintát azért be lehessen egyszerre importálni, és mondjuk 16ot vissza is tudjon játszani egyszerre egy betöltött "presetből". Amikről írtál, biztos komoly cuccok, bár egyiket sem ismerem, ami viszont probléma, hogy hatalmasak. Alapvetően az SP404 méreteiben gondolkodtam. 

Link to comment
Share on other sites

Értem, így már konkrétabb az igény. Az electribenál le van írva pontosan mennyi az annyi, ami 270mp (44khz 16bit mono ). Azt tudni kell róla, hogy amikor megcisnálsz egy sample importot a memóriába, akkor ahhoz hogy induláskor betöltse ezeket, kell egy all sample exportot nyomnod. Ilyenkor az sd kártyára teszi le az export file-t, és azt induláskor be is tölti.
 

"kb.100 mintát azért be lehessen egyszerre importálni, és mondjuk 16ot vissza is tudjon játszani egyszerre egy betöltött "presetből" "

itt a betöltött preset alatt a patternt kell érteni, de ha bent van a 100 minta, amit induláskor betölt, akkor ahhoz azonnal hozzáfér, nem kell várni semmit. 
Szóval szerintem a electribe tudja a Te elvárásaidat, és szerintem baromi jó kis hangszer, én szeretem, bár minap beszélgettük az Arturia bemutatón, hogy én nem biztos, hogy mernék rá egy live act-et alapozni.

Link to comment
Share on other sites

Nekem a MicroSampler nagy kedvencem volt, bármikor újra befogadnám. Többször megfordult már a fejemben hogy valamelyik eszközömet vissza kéne forgatni rá.

Jelenleg Electribe 2-m van és nagyon hasznosnak találom, ezt is a sampler verzióra szeretném váltani épp. Szóval átérzem az igényeidet. A leírásod alapján szerintem is az Electribe Sampler a Te masinád. Nagyon jó a Microsampler, de egyszerre annyi minta nem érhető el amennyit szeretnél, illetve egyidőben is csak egy mintát lehet dallamnak használni. A pattern szekvenszere nagyon nehezen használható, sajnos azon a téren nem említhető egy lapon az Electribe-al.

Most tableten írok, úgyhogy nem írok litániát. A MicroSamplerről volt két blogbejegyzésem, olvasd el ha érdekel:

http://synthimania.blog.hu/2013/09/11/korg_microsampler_userteszt

http://synthimania.blog.hu/2013/10/28/korg_monotron_korg_microsampler_polifonikus_monotron

Link to comment
Share on other sites

Köszi, a MS írásodhoz már volt szerencsém, amikor elkezdtem kutatni az eszköz után :) Az Electribe Samplerről szinte 100%ig meg voltam győződve, hogy megfelelő, inkább próbáltam kibackelni, hátha van használtan/olcsóbban cucc, ami szintén jó, így találtam meg a másik hármat.

Na ja, ez alapján a Microsampler kiesik, és közben jobban utánajártam, az SP404 szintén. Marad az MPC500, az még működhet, ha valaki el nem kezd csúnyákat mondani róla :)

Link to comment
Share on other sites

48 perccel ezelőtt írta gordon85:

Semmi koze a microsamplernek egy valódi samplerhez. Valojaban csak lejatszani tud loop-okat. Magasabban ill melyebben jazltszva begyorsul vagy lassul a hang. Nem beszelve a minosegrol, kritikannaluli es korulmenyes hasznalat. Bullshit az egesz. 

Én erről azt gondolom, hogy akkor lenne bullshit, ha a Korg azt álltaná a MicroSamplerről, hogy egy Rack-es, több layeres, full editálható AKAI vagy EMU samplert lenne képes kiváltani. Ezzel szemben grammra pontosan azt tudja, amit állítanak róla, sem többet, sem kevesebbet. Ha arra veszi az ember, amire a Korg tervezte és amit állít róla, akkor minden a helyén van kezelve. Ha valaki egy EMU ESI e64-et akarna kiváltani vele, na az bullshit :)

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta gordon85:

Semmi koze a microsamplernek egy valódi samplerhez. Valojaban csak lejatszani tud loop-okat. Magasabban ill melyebben jazltszva begyorsul vagy lassul a hang. Nem beszelve a minosegrol, kritikannaluli es korulmenyes hasznalat. Bullshit az egesz. 

Már nem azért, de úgy tudom, hogy az a dolga, hogy "begyorsuljon vagy lassoljon a hang". Ha megtartja a hosszát és változik a hangmagasság akkor az már valamiféle granular boszorkányság, ami szintén jó buli, csak nekem most arra egyáltalán nincs szükségem. De ha már itt tartunk - a kis méretű hordozható samplerek közül melyik tud granular samplinget?

Link to comment
Share on other sites

A sampleres világban ezt time stratch-nek hívják és az összes nagy tudja, viszont nem ez határozza meg a hangszert. Transzponáció már inkább, abban az EMU-k verhetetlenek. Tudom nem ez volt a kérdés, az biztos, hogy az electribe-ban nincs time stratch. 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 12. 06. at 14:00 írta galingong:

Már nem azért, de úgy tudom, hogy az a dolga, hogy "begyorsuljon vagy lassoljon a hang". Ha megtartja a hosszát és változik a hangmagasság akkor az már valamiféle granular boszorkányság, ami szintén jó buli, csak nekem most arra egyáltalán nincs szükségem. De ha már itt tartunk - a kis méretű hordozható samplerek közül melyik tud granular samplinget?

Milyen boszorkánysag???? Elirtak a nevet a cuccnak. Ez nem sampler, hanem sample player. Gondolj bele,pl egy dob loop-ot ratoltesz es elallitod a  tempojat, pl 120 bpm-rol 90-re veszed, es ekkor tudod mi tortenik? Lol elkezdi melyebb hangon lejatszani.A sampler igenis tudja mar a time sratchet, az lenne a lenyege.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 12/5/2016 at 18:48 írta galingong:

Marad az MPC500, az még működhet, ha valaki el nem kezd csúnyákat mondani róla :)

Nincs kromatikus modja, az csak dobsamplernek hasznalhato, valamennyire..

Szerintem most a Digitakt a legjobb sampler, bar meg csak par hete hasznalom, de minden igenyemet kielegiti. Nyilvan jo az octatrack is, de az mar overkill meg draga is a fentiekhez kepest. DT sem olcso de a fentiek mindegyiket veri, az egyetlen downside a max 1GB tarhely, ami nem bovitheto, de eleg az, foleg, hogy minden samplebol kb barmennyi “sound” letrehozhato, amikor a sample melle el lehet menteni egy rakas parametert igy kb vegtelen lehetosegek es soundbol lehet menteni 8x128-at (ha jol emlekszem) plusz a szekvenszere a parameter lockkal es a trig conditionsal egy egeszen uj fejezet, 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...