Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Rack állvány építése


Csuzlee

Kérdés

Sziasztok!

Bocsi a lama kérdésért, de ebben abszolút béna vagyok :)

Van egy Saffire Pro40-es hangkártyám, amit szeretnék egy rack állványba szerelni. Kinéztem a neten az első képen látható rack állványt. Az lenne a kérdésem, hogy mit kell még beszereznem, hogy be is tudjam szerelni a hangkártyát :) Ha jól sejtem, akkor kell hozzá 4 csavar, valamint a második képen látható tálca? Vagy min fekszik fel a hangkártya?

Illetve a másik kérdésem, hogy olyan kábelkifejtőt keresek, ami 16 portos (kivezetném a 6 hátsó bemenetet és a 8 hátsó kimenetet) és lehetőleg XLR/Jack combo csatlakozós. Tudtok ilyenről, mert én nem nagyon találtam, vagy a többihez képest irreálisan drágán.

Köszi a helpet,
Csuzlee

abd2.rackb_10_r.jpg

EFFf.prk.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

24 perccel ezelőtt írta Wheel:

4db rack csavar készlet kell. A készlet tartalma: csavar, alátét, kosáranya (ez megy a rack sínbe).

Szerintem nem patchbay kell neked :-) A hangkártya hátsó csatlakozóit szeretnéd látni elöl?

Ööö bár nem vagyok szakértő, de szerintem sem patchbay kellene, hanem ahogy említed, csak előre szeretném hozni a hangkártya hátsó csatlakozóit.

Link to comment
Share on other sites

30 perccel ezelőtt írta Wheel:

4db rack csavar készlet kell. A készlet tartalma: csavar, alátét, kosáranya (ez megy a rack sínbe).

Szerintem nem patchbay kell neked :-) A hangkártya hátsó csatlakozóit szeretnéd látni elöl?

Értem, hogy a hátsó csatlakozókat szeretné elöl látni, de van erre valami csatlakozóelőrehozó készülék? :) Télleg nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta mohawk:

Értem, hogy a hátsó csatlakozókat szeretné elöl látni, de van erre valami csatlakozóelőrehozó készülék? :) Télleg nem tudom.

na jó, hívjuk ahogy akarjuk :) egyébként sok helyen patchbaynek hívják, holott a patchbay valójában kicsit más célt (is) szolgál (szerintem). Ezt én csatlakozó kifejtőnek hívom :) vagy mitudom én :) De a lényeg, hogy elől szeretném látni az in/outputok :) Egyébként az ART-nak van egy 16-os balanced patchbaye :) Azt nem értem, miért nem csinálnak ilyen combo csatival...

Link to comment
Share on other sites

Ilyet csinalni lehet csak. Jo penzert csinalok neked egy ilyet...:)))

egyebkent nem biztos, hogy jo otlet, mert a kombo csati erzekeli, hogy mi van beledugva, es kulonbozoen mukodik egy jack, vagy egy xlr bedugasa eseten. Tehat egy handmade eszkoz eseten lehet, hogy funkciovesztes lesz.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta NeoC:

Ilyet csinalni lehet csak. Jo penzert csinalok neked egy ilyet...:)))

egyebkent nem biztos, hogy jo otlet, mert a kombo csati erzekeli, hogy mi van beledugva, es kulonbozoen mukodik egy jack, vagy egy xlr bedugasa eseten. Tehat egy handmade eszkoz eseten lehet, hogy funkciovesztes lesz.

Valszeg azert dragabb az ilyen gyari cucc, mert komolyabb elektronika van mogotte! Szerintem ebbol az lesz hogy jacket fogok elore hozni, a ket elolapi meg marad a mikinek! Egyebeknt van valami veszteseg ha a mikit jackel dugom ra? Vagy Xlrt hozok elore es menjenek a gitarok is xlren? Melyik a jobb, vane egyaltalan kulonbseg?

Link to comment
Share on other sites

Én is azt ajánlom, hogy inkább készíts, vagy készíttess valakivel ilyet, mert baromi drága lesz máshogyan. De igazából mi a cél?

Gondolom a MIDI, az optikai és a monitor aljzatokat nem akarod előre vinni. (ha igen, azt is lehet)

Van hátul 8 kimenet, ahhoz kell 8 db szimmetrikus (stereo) jack lengő és  a másik végén 8 db szimmetrikus csavarozható jack aljzat.

Ezután el kellene dönteni, hogy a bemeneteket hogyan osztod fel: hány szimmetrikus XLR és hány db szimmetrikus Jack kell A kombi megoldás bukta, ahogyan azt NeoC kolléga említette. (Elöl eleve van 2 kombi), ezek alapján kell még csavarozható XLR female aljzat, illetve jack aljzat.

Lehet kapni 1, vagy 2 U magas takaró lemezt, ebbe kell megfúrni az aljzatok helyét.

szükséged van még 16 érpáras külön árnyékolású csoportkábelre

Ha írsz PM-et, töredék áron megcsinálom neked, úgyis csoportkábel készítésben vagyok benne...

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta Csuzlee:

Valszeg azert dragabb az ilyen gyari cucc, mert komolyabb elektronika van mogotte! Szerintem ebbol az lesz hogy jacket fogok elore hozni, a ket elolapi meg marad a mikinek! Egyebeknt van valami veszteseg ha a mikit jackel dugom ra? Vagy Xlrt hozok elore es menjenek a gitarok is xlren? Melyik a jobb, vane egyaltalan kulonbseg?

Tök mindegy, jól érintkezzen és szimmetrikus legyen!

A patchbayben nincs elektronika, korrekt csatlakozók viszont igen!

Link to comment
Share on other sites

21 órája írta Csuzlee:

Valszeg azert dragabb az ilyen gyari cucc, mert komolyabb elektronika van mogotte! Szerintem ebbol az lesz hogy jacket fogok elore hozni, a ket elolapi meg marad a mikinek! Egyebeknt van valami veszteseg ha a mikit jackel dugom ra? Vagy Xlrt hozok elore es menjenek a gitarok is xlren? Melyik a jobb, vane egyaltalan kulonbseg?

Van kulonbseg.

az xlr bemenetek -20 dBu-sok (mic level), a jackek meg -4 dBu-sok (line level). 

Altalaban.

tehat, ha mikit jacken dugsz be, akkor kezelhetetlenul halk lesz, ha egyaltalan bemegy a jel. Ha meg szintit dugsz xlr-be kezelhetetlenul hangos lesz. Persze van olyan berendezes amin ezeket a szinteken gombbal lehet allitani.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta NeoC:

Van kulonbseg.

az xlr bemenetek -20 dBu-sok (mic level), a jackek meg -4 dBu-sok (line level). 

Altalaban.

tehat, ha mikit jacken dugsz be, akkor kezelhetetlenul halk lesz, ha egyaltalan bemegy a jel. Ha meg szintit dugsz xlr-be kezelhetetlenul hangos lesz. Persze van olyan berendezes amin ezeket a szinteken gombbal lehet allitani.

IGAZ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...