Jump to content
Ménemszól.hu

Cubase Pro 9


Hobkins

Recommended Posts

1 perce írta Csuzlee:

Már frissítettem is, igaz nekem csak Elementsem van. Az új "Zóna" nézet nagyon tetszik, eddig is valahogy így volt belőve a GUI, lévén egy monitorom van.

Én is akartam frissíteni a Pro-t, de miután megnéztem a videókat, hogy mik is az újítások, meggondoltam magam. Angol tudásom nem igazán van, de úgy értelmeztem, hogy a 32 bites plugineket el lehet felejteni...na nekem ez nem jön be. Ha rosszul értelmeztem, akkor majd frissítek később. Egyelőre várom a tapasztalatokat. Annak örülnék, ha megoldanák a folyamatos ASIO PEAK meter clipelését. 

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Ezt soha nem fogják megoldani, mert nem programhiba szerintem.
Vannak hisztis pluginek, amik okozhatnak ilyet, azokat sajnos likvidálni kell.

Ezt elhiszem, és ok. De akkor is, amikor csak audio csatornák vannak a projektben és UAD pluginek ? Komolyan mondom, a C5 nem kiabált ennyit, mint a 8-as széria.
Ezt leszámítva nekem még mindig a legkényelmesebb megoldás a Cubase, lehet, hogy pro szinten nem lennék vele megelégedve, de jelen pillanatban nekem best all in one DAW. 

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Ezt elhiszem, és ok. De akkor is, amikor csak audio csatornák vannak a projektben és UAD pluginek ? Komolyan mondom, a C5 nem kiabált ennyit, mint a 8-as széria.
Ezt leszámítva nekem még mindig a legkényelmesebb megoldás a Cubase, lehet, hogy pro szinten nem lennék vele megelégedve, de jelen pillanatban nekem best all in one DAW. 

Ez talán csak nálad van így. Valami rosszul lehet beállítva vagy ki van élezve alacsony késleltetésre.

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Hobkins:

De akkor is, amikor csak audio csatornák vannak a projektben és UAD pluginek ?

Ha nincs semmi törött szar benne, akkor persze nem szabad ezt csinálnia, de ott valami más baj lehet.
Akár az alacsony latency is lehet a baj, ahogy Tetsuo mondja, ami keverésre teljesen felesleges, meg általában amúgy is.
Az csak akkor kell, ha valami szoftver hangszerrel játszol, amúgy bőven jó az 1024, ami 40ms körül van.

IRQ-kat meg kell nézni, főleg a videokártyával ne ütközzönek az audio cuccok.
Aztán vinyó sebesség rendben van-e, meg hát maga az egész gép.
Úgy érdemes összerakni egy audio gépet, hogy ott ne legyen se internet, se Office programok, se semmi.

Aztán ha minden működik, akkor el kell menteni az egész C partíciót, hogy legyen mire visszaállni, ha gáz van
és akkor utána lehet nézegetni, hogy mi az ami nem kavar be. Nálunk most megy amúgy nettel, Office-szal,
minden egyébbel együtt is, de ez nem törvényszerű.

Link to comment
Share on other sites

Egy része valóban megy gond nélkül.
Van viszont ami látszólag megy, de elég hisztis, pl. nem jegyzi meg a beállításokat
és minden megnyitásnál visszaáll defaultra, szénné szopatva ezzel az embert.
Aztán van amiből csak egy kis csík jelenik meg, a GUI nem.
Meg van amit életre lehet kelteni J-bridge segítségével.
Szóval elég vegyes a történet, így amitől lehetett, már régen megszabadultam.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Hobkins:

Az első tapasztalataidat majd írd le légy szíves. Stabilitás, bármi pozitív vagy negatív dolog. Én még egyelőre várok a vásárlással. 

Ok, első hogy tényleg fura a 32 bites cuccok mellőzése, bàr lehst ettől stabilabb lesz. A kezelőfelület ok, működésre később visszatérek. Még annyit, hogy hatalmas vàltozàst hozott nekem a tizes windowsra való àtàllàs. Mintha új gépet vettem volns, annyival jobban megy a Cubase rajta. Így elsőre a kilences cubase is stabilnak tűnik. De erről majd később. A superior megizzasztott.

 

Link to comment
Share on other sites

nem volt a vst-k között. Eddig úgy csináltam, hogy bemásoltam a dll-t a cubase vst könyvtárába, csak most nem találtam dll fáljt. Aztán utána olvastam és azt a két fáljt  bemásoltam a cubasbe, amit az inst mappába tett. Lehet hülyeséget beszélek. De igy már ott van a vst-k között. Eddig csak a régi dll. fáljt találta, azt meg 32bitesnek vette.

Link to comment
Share on other sites

Megtennéd, hogy megnézel egy egyszerű editálási dolgot, hogy helyesen működik-e?
Egy kis részt ki kell vágni és jobbra mozgatni.
Ez lenne a helyes réteg sorrend:
nuendo4.jpg
De sajnos már hosszú ideje el van baszva és rosszul csinálja, így: 
nuendo6.jpg

Gondolom most sem voltak hajlandóak kijavítani, de azért érdekelne, hátha mégis.

Link to comment
Share on other sites

37 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Megtennéd, hogy megnézel egy egyszerű editálási dolgot, hogy helyesen működik-e?
Egy kis részt ki kell vágni és jobbra mozgatni.
Ez lenne a helyes réteg sorrend:
nuendo4.jpg
De sajnos már hosszú ideje el van baszva és rosszul csinálja, így: 
nuendo6.jpg

Gondolom most sem voltak hajlandóak kijavítani, de azért érdekelne, hátha mégis.

sajnos még mindig kitakarja azt amire ráhúzod

 

Link to comment
Share on other sites

37 perccel ezelőtt írta comp:

Ez a "helyes réteg sorrend" mi alapján a helyes?

Időrend. A korábban keletkezett rész soha nem takarhatja le a később keletkezett részt,
hacsak nem adunk rá utasítást pl. a "Move To Front " paranccsal.
Meg persze Copy+Paste esetén. Ott értelemszeren felülre kerül a beilleszettt rész.
Sima mozgatásnál viszont tartania kellene az időrendet.
Ha ez nem megy, akkor az editálás egy katasztrófa.
Van persze más megoldás, de nem mindig váltható ki ez a művelet, meg hát eleve nagyon lelassítja
az editálást, hogy állandóan azt kell nézni, hogy ne keverje el a rétegeket.
Más szituációknál amúgy helyesen működik, csak ennél a műveletnél nem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...