Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Kezdeti lépések iOS-en


djuice

Kérdés

Megjött a pócstán a Mini 2-esem. Innentől mindenben érdekelt vagyok gyakorlati szempontból is. :) 

Első kérdésem, mivel használtként van a cucc, csak 1 usb-light. csat. töltőkábel van hozzá, ez használható szerintetek sima androidos Motorola usb töltővel is, esetleg pc-re dugva merjem én tölteni még nem kapok hozzá adaptert?

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 71
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Hát, köszi mindenkinek mégegyszer a segítséget!

Az utolsó pillanatig hezitálgattam, "kéne? mégse kéne?", de egyszer élünk alapon, meg ha lúd legyen kövér, mivel elvitték előlem a 64-es Air2-t, csak belevágtam és elhoztam a 128-ast, meg ráadásnak az Alesis dokkokót, hogy a midi/audio is le legyen már tudva egy szuszra. :) Így újból iPad a háznál!

Csak az állam keresgélem azóta is, mert nem is hittem hogy egy ilyen papírvékony cucc ilyen audio minőségben megszólal a beépített speakerével! Hát komolyabb laptopokat megszégyenítő! (Habként a tortára az Air2 egy két hónapja fullba garanciálisan kicserélt patyolat cucc. Na erre nem is számítottam! Remélem elmegy egy darabig még.) :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Egy ilyen dokkolóval egyébként annyi történik, hogy a sok (együtt nem is okvetlenül használható) breakout kábel helyett lesz egy hardvered, amin fizikai, sztenderd I/O-id lesznek mind audióban, mind midiben, lesz néhány fizikai potmétered, és stabilan elvan az asztalon a cucc, töltve.

Olyan appokra viszont kényelmetlen, amik álló képernyőre vannak tervezve. Korg iKaossilator pl.

Link to comment
Share on other sites

Megérkezett a Korg PlugKey. Hát!!!! Szenzációs. Egyszerű kis eszköz, de egy iPad Mini 2-vel (gyakorlatilag az iPhone 5S hardvere) röccenés nélkül működik. Tökéletes hangmodult csinál belőle. (Az iPhone 7-tel még nem próbáltam. Azzal valószínűleg "még tökéletebb" lesz! :)  )

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta Koródi Csaba:

Max annyiban gondolkoznék el ezen, hogy a 20 ezerből milyen progikat vennék meg: pl. Cubasis, Korg Gadget. Ha a 100 már nagyon a teteje és ha annyiért veszel egy iPad-et, akkor már nem tudsz rá komolyabb alkalmazást venni, akkor az iPad egy félkarú szörnyeteg. Egy-két komolyabb app-al mindenképp számolj.

Viszont mindjárt itt a black friday, és a Korg egészen biztosan 50%-os - vagy akörüli - árengedményt fog adni. Az IK multimedia is szokott adni. Meg még elég sok app kedvezménnyel érhető el ilyenkor.

Link to comment
Share on other sites

19 órája írta djuice:

tudnék szánni rá végre ilyesmi összeget is akár...

Max annyiban gondolkoznék el ezen, hogy a 20 ezerből milyen progikat vennék meg: pl. Cubasis, Korg Gadget. Ha a 100 már nagyon a teteje és ha annyiért veszel egy iPad-et, akkor már nem tudsz rá komolyabb alkalmazást venni, akkor az iPad egy félkarú szörnyeteg. Egy-két komolyabb app-al mindenképp számolj.

Link to comment
Share on other sites

19 órája írta djuice:

Költői kérdésem ismét: Air 2 64G 80-ért vagy 128G 100-ért?

Nincs sérülés rajtuk, újszerűek, megkíméltek (akksit mondjuk nem tudom milyen), de most tudnék szánni rá végre ilyesmi összeget is akár...

Köszi mindenkinek aki segít a továbbiakban is ebben! ;)

 

Ha rákattansz a cuccra, az atyaúristen progijait is fel fogod rá tenni. Én mondjuk 16GB-ban sz.pok, nincs is rajta kb. a fele azoknak a programoknak, eszközöknek, amit 4 év alatt összevásároltam. Pl. a GarageBand-et mikor vettem még párszáz mega volt, most már majd' 2GB, esélytelen hogy használjam. A 64GB már az enyémnek is a sokszorosa, de plusz 20-at szerintem megér a 128-as kapacitás.

Link to comment
Share on other sites

Költői kérdésem ismét: Air 2 64G 80-ért vagy 128G 100-ért?

Nincs sérülés rajtuk, újszerűek, megkíméltek (akksit mondjuk nem tudom milyen), de most tudnék szánni rá végre ilyesmi összeget is akár...

Köszi mindenkinek aki segít a továbbiakban is ebben! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta djuice:

Igen, ez is elgondolkodtató, mert hisz a 6 éves 4,3"-os mobilomon márt fáj netezni is a mérete + lassúsága miatt. :) 
Próbálok alkudni... az akksijáról viszont semmi infóm. Postán jönne.

Azon is gondolkozok, hogy amúgy 50 körül sima wifis 16 gigás is előfordul most a jófogáson, de korábban legalább 32 gigában gondolkodtam.
Illetve 70-ért egy Air 2 mennyivel lenne beljebb teljesítményre? (16gb, wifi)

Ha jó állapotú, 70-ért az Air2 sokkal jobb vétel.

Az a lényeg, hogy a reset funkció működjön, és a reset után úgy induljon újra az iPad, hogy elkezdi a regisztrációt. Ha ez megtörténik, akkor rendben van a dolog. Ha minden más szempontból rendben van az adás-vétel, akkor az eladó részéről gondolom nincs akadálya, hogy resetelje a készüléket. (Viszont Te csak akkor add át a vételárat, ha ez megtörténik.)

reset: Beállítások -> Általános -> Visszaállítás -> Összes tartalom és beállítás törlése.

Ehhez a funkcióhoz mindenképpen az kell, hogy teljesen "unlockolva" legyen a készülék, tehát sem Find mi iPad, sem képernyőzár ne legyen, és ne legyen belépve az iCloudba senki.

Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta djuice:

Ezt a kódkiütést hogy érted?

Hát, csak annyi, hogy ne legyen az előző tulajnak semmi jelszava beállítva a kijelző feloldásakor és be tudd a saját ID-ddel lakni, akkor derüljön ki az is hogy nincs iCloud zár az eszközön. Ha mindent enged akkor nincs gond. Nekem a legutóbbi eladóm egyáltalán nem értett az iPad-hez, azért is váltak meg tőle... úgy hozta el az iPad-et az adásvételre, ahogy levette a polcról és a kezembe nyomta. Az iPad követése funkcióhoz kell az ID-hez tartozó jelszó stb.-stb. ezekről mit sem tudott az illető, ahogy a jelszót sem ismerte, ekkor kezdtem gyanakodni. Aztán felhívta az asszonyt, aki megmondta a jelszót, amivel ki tudtam léptetni az eszközt stb. Így szerencsére a gyanúm alaptalan volt, de enélkül megszívtam volna. Azt mondta, bármi van keressem nyugodtan, nagyon megnyerő alak volt. Aztán otthon mikor elkezdtem belakni a gépet, még találtam rajta 1 GB-nyi fotót, köztük a házi szex fotóikkal, próbáltam hívni, hogy igényt tartanak-e az adataikra, de soha többet nem vette fel a telefont. Szóval ilyen apróságokra kell figyelni, ha ez nem derül ki a helyszínen, akkor hívogathattam volna később. Így viszont az én kezembe adták az Apple ID-jüket, csak át kellett volna írnom a mélcímet, meg a jelszót, de persze ez nem volt cél :)

 

20 perccel ezelőtt írta djuice:

Jó lenne persze boltba besétálni és origit venni, de nincs kedvem Jobs cégét etetni.

Nekem kedvem éppenséggel lenne, csak pénzem nincs :)

 

21 perccel ezelőtt írta djuice:

Ja! A múltkori olcsó "midi adaptered"  bedőlése után most hogy oldottad meg az összeköttetést?

Semmi extra. Megvettem a méregdrága gyári Lightning - Camera Connection kit-et.
Egy lóf...sznyi kis kábeldarab Lightning csatival és USB aljzattal kb. egy komplett KORG Monotron áráért.

Link to comment
Share on other sites

27 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

a pénzünkön kapható legjobbat kell megvenni

Köszi! Hát igen... Szóval az új iPadek is olcsóbban jönnek már piacra, lehet hogy várok még az egésszel, csak úgy van vele az ember hogy közben türelmetlen is. :) 

Ezt a kódkiütést hogy érted? Beszélnek vmi icloud zárról is néhol, talán itt is mint ha említve lett volna 1x, nem tudom. (?)
A múltkori Minimmel én is megszívtam, mert 2-esnek hirdették és 1-es volt, de szerencsére a posta buktájával árán visszavette a pacek. Jó lenne persze boltba besétálni és origit venni, de nincs kedvem Jobs cégét etetni. ;) 

 

Ja! A múltkori olcsó "midi adaptered"  bedőlése után most hogy oldottad meg az összeköttetést?

Link to comment
Share on other sites

Régebben jellemzően iPadre készültek az audio alkalmazások. Aztán páran elkészítettek iPhone-verziót is külön (Animoog), illetve egyesek univerzális alkalmazást készítettek (Vogel CMI Pro). Mostanában már egyre több az univerzákis alkalmazás, pl. Korg Odyssei App, iWavestation..

Link to comment
Share on other sites

 

2 órája írta djuice:

Ezel szerint már van vmi VST virtual rack hasonmás a pc mintájára, ahol több zenei app egyszerre is használható multitimbrálisan a Mini 2 felett?

Amúgy azt nem vágom még, hogy bizonyos appok miért nincsenek meg ipadre csak iphonera?

Nézegesd az Audiobus témakört, illetve az Auria és Cubasis DAW-okat. Igen, van iOS-re "VST"-szerű dolog: AU. De az Audiobus lehetőséget ad arra, hogy "láncba fűzd" az audio alkalmazásokat. Egyik kimenetét a másiknak megadod bemenetnek. 

Valami hasonlót tud a studiomux is.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Bendi:

az iPad2 már kicsit öregecske, ott csak a régebbi, kisebb számítási igényű appok használhatóak, és csak szólóban...

Ezel szerint már van vmi VST virtual rack hasonmás a pc mintájára, ahol több zenei app egyszerre is használható multitimbrálisan a Mini 2 felett?

Amúgy azt nem vágom még, hogy bizonyos appok miért nincsenek meg ipadre csak iphonera?

Link to comment
Share on other sites

Bizony nagyon jó, hogy az ember bárhol tud ötletelni, vázlatokat rögzíteni. 

A másik jó dolog, hogy ma már a mobil eszközök olyan számolási teljesítménnyel bírnak (iPad mini 2-től, iPhone 5S-től felfelé - az iPad2 már kicsit öregecske, ott csak a régebbi, kisebb számítási igényű appok használhatóak, és csak szólóban), hogy hangmodulként is megállják a helyüket egy konfigurációban. Én mostanában a Moog Model 15-öt "fejtem megfele", és nagyon tetszik. 

Link to comment
Share on other sites

Ahogy a nevezetes filmből (Oscar) is ismert Mr. Provollone szájából: "persze hogy tudtam, csak épp nem sejtettem!" :D

Láttam én már Csabi az írásaid iPad ügyben, csak kicsit olyan ez, mint hogy nem mindegy ha csak látunk egy jő nőt vagy ha össze is jövünk vele! :)

De meséljetek bátran ha vannak hasonló tapasztalatok még iPaden, appokkal stb.

Számomra per pill. a legfainabb dolog még az egészben, hogy ágyon fekve is tudok már zenélni, nem csak netezni! :D

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta djuice:

Szórakoztam ma kicsit a Korg Gadget LE-vel. Marhára tetszenek ezek a pici szinti modulok, és ugye demóként még csak egy bass synth egy dobgép és egy pcm (Triton hasonmás) szinti aktiválható, de kezelhetőségben, ergonómiában és inspiráció terén már most látom hogy köröket ver a régi nagy Korg vasakra. Sztem már ez a jövő! :)

screen520x924.jpeg

Aztán hasonlót találtam a Yamaha kínálatában is! https://itunes.apple.com/us/app/synthesizer-arpeggiator-drum/id530320055?mt=8
Basszus, bekaki hogy anno a fél milkós Motif ES-emnek gyakorlatilag ingyen megkapom a hangzását (70-80%-ban), az összes arpeggiator patternnel stb! Nem lesz értelme komolyan itt vasakat tartani az állványom, mert a zsebünkben fér el az egész életünk, a legféltettebb hobbink!
Ha megoldható lesz hogy az Electrom lesamplingelt dolgai is rákerülhessenek vmi SF2 sampler appal vagy a SampleTankbe importálhatóan, adom el azt is. :)

screen480x480.jpegscreen480x480.jpeg

A másik kedvencem meg ez az orsós magnó szimulációs recorder app. Teljesen jól használható.

Szóval okos dolog ez az iPadecske! :)

 

"Apa kezdődik!" :):):)

Érdemes beregisztrálni az appshopper-re.

Wish-re teszed az összes szinti appot ami érdekel és küldi az értesítéseket ha leárazás van. Most karácsony előtt is lesz/van sok akció.

 

http://appshopper.com

 

Link to comment
Share on other sites

Szórakoztam ma kicsit a Korg Gadget LE-vel. Marhára tetszenek ezek a pici szinti modulok, és ugye demóként még csak egy bass synth egy dobgép és egy pcm (Triton hasonmás) szinti aktiválható, de kezelhetőségben, ergonómiában és inspiráció terén már most látom hogy köröket ver a régi nagy Korg vasakra. Sztem már ez a jövő! :)

screen520x924.jpeg

Aztán hasonlót találtam a Yamaha kínálatában is! https://itunes.apple.com/us/app/synthesizer-arpeggiator-drum/id530320055?mt=8
Basszus, bekaki hogy anno a fél milkós Motif ES-emnek gyakorlatilag ingyen megkapom a hangzását (70-80%-ban), az összes arpeggiator patternnel stb! Nem lesz értelme komolyan itt vasakat tartani az állványom, mert a zsebünkben fér el az egész életünk, a legféltettebb hobbink!
Ha megoldható lesz hogy az Electrom lesamplingelt dolgai is rákerülhessenek vmi SF2 sampler appal vagy a SampleTankbe importálhatóan, adom el azt is. :)

screen480x480.jpegscreen480x480.jpeg

A másik kedvencem meg ez az orsós magnó szimulációs recorder app. Teljesen jól használható.

Szóval okos dolog ez az iPadecske! :)

 

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta djuice:

Ezel szerint már van vmi VST virtual rack hasonmás a pc mintájára, ahol több zenei app egyszerre is használható multitimbrálisan

Érdemes megnézni az AUM-et is. Ezzel ténylegesen össze lehet hozni egy multitimbrális setupot. Nekem csak iPad2 van, de 2-3 szoftszintit össze lehet benne állítani ideális esetben. Csak egy tipp: én azoknak a szintiknek, amiknek van iPad és iPhone verziói is, fel szoktam tenni az iPad-ra az iPhone verziót is és az AUM-be azokat hívom be. Például Animoog, Magellan, Sunrizer XS, így ezeket jobban elbírja együtt.

https://itunes.apple.com/us/app/aum-audio-mixer/id1055636344?mt=8

Link to comment
Share on other sites

Tegnap óta próbálom összehozni spec csatlakozó hiján az ipadet a win7-es laptopom, meg a Nord Electro 3-am. Sajnos pont a legcudarabb, wifi routeren keresztül való hostolás sikerült e programocskával: http://www.tobias-erichsen.de/software/rtpmidi.html 
Elvileg képesnek kéne lennie a laptop és az ipad között direktbe létrehozott Ad-hoc wireless kapcsolaton keresztül is működnie, de az ipad nem csatlakoztatható ilyen formációhoz, elutasítja a win ilyen típ. hálózatát. :( 

Aztán nagy kutatások után találtam ezt, ami usb töltőkábelen érné el az ipadet midi terén a laptopon keresztül, de egy régebbi itunes verziót kér és azzal sem találja. Viszont macre is van, nem csak winre. http://www.s-r-n.de/midile/windowsfaq.htm

Bluetoothra meg ez a progi már az ipaden képes lenne managelni a midi kapcsolatot, ha a winnel hajlandó lenne párosítani magát az ipad, de nem. :( Kár érte! A technika elvileg adott lenne. https://itunes.apple.com/app/midi-le/id925495245?mt=8#&uo=8&at=10lPzZ

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta djuice:
49 perccel ezelőtt írta ZizicsFantaLászló:

Lehet, hogy ez PC függő? Találkoztam olyan esettel, amikor kellett az iTunes. Lehet, hogy más volt az ok... nem tudom. De csak az után kezdte tölteni, hogy feltelepült.

OFF
Nem tudom, mi van a fórum-motorral, de csak így engedett hozzászólni, mármint ilyen "idézetes" dobozzal.
ON

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...