• 0
djuice

Kezdeti lépések iOS-en

Kérdés

Megjött a pócstán a Mini 2-esem. Innentől mindenben érdekelt vagyok gyakorlati szempontból is. :) 

Első kérdésem, mivel használtként van a cucc, csak 1 usb-light. csat. töltőkábel van hozzá, ez használható szerintetek sima androidos Motorola usb töltővel is, esetleg pc-re dugva merjem én tölteni még nem kapok hozzá adaptert?

Thanx!

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

• 0
4 órája írta Vlaca:

A Korg megcsinálta mac-re a Gadget-etek:

https://ask.audio/articles/korg-gadget-synth-collection-now-available-for-mac

Remélem, az Odyssei is benne lesz...

The ultimate Gadget collection includes all of the more than 30 gadgets. 

Szerk.:Az egyik kép alapján benne lesz! :) 

http://www.synthtopia.com/content/2017/01/12/korg-gadget-leaps-from-ios-to-mac/

Hozzászólás megosztása

• 0
48 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Sziasztok! 

Működik bárkinek is ez a Midimux?

Én most konkrétan nem próbáltam ki, dockban van az ipad :)

Nálad nem megy? Mit csinál vagy mit nem?

Hozzászólás megosztása

• 0
52 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Sziasztok! 

Működik bárkinek is ez a Midimux?

Nálam működik, de tény, hogy "ügyeskedni kellett" az eszközök bekapcsolásának sorrendjável.
Rádugtam az iPad-et (mini 2) a Macre.
Elindítottam iPad-en a midimuxot, majd a Moog Model 15-öt, megnéztem a Macen, hogy látja-e a "szerver" a kapcsolatot.
A Macen az Audio Midi Setupban beállítottam az iPadet "hangkártyaként". 
Elindítottam a Logic Pro X-et, létrehoztam egy midi tracket, aminek a kimenete a Moog Modul 15 iPad. 
A Logic Preferencesben Audio IN eszköznek kiválasztottam az iPad-et
Létrehoztam egy Audio tracket, amin a bemenet az in 1-2 (ez az iPad). 
Szólt rendben.

Azért én erősen kacsingatok a Korg PlugKey felé. Úgy tűnik - a videók alapján -, hogy eléggé "problémamentesen", "faék egyszerűséggel" oldja meg pont azt, amit szeretnék a midimuxszal és az "iPad/iPhone hangeszközzel" megoldani.

Hozzászólás megosztása

• 0
3 perccel ezelőtt írta Vlaca:

Én most konkrétan nem próbáltam ki, dockban van az ipad :)

Nálad nem megy? Mit csinál vagy mit nem?

Elvileg ez a program arra való, hogy a sima 30 pin-USB kábellel tudjunk Midi eszközként csatlakozni a PC-hez. Ez esetben a Dokkoló kizárható tényező. A midimux-ban készítek egy forrást, az megjelenik mondjuk az Animoog-ban beviteli eszközként és kiválasztom. Ezután visszamegyek a mux-ba, ott az Animoog, felismerve. Csatlakozok az USB kábellel a PC-re, de ebbe az irányba már semmi sem történik.

Hozzászólás megosztása

• 0
4 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Elvileg ez a program arra való, hogy a sima 30 pin-USB kábellel tudjunk Midi eszközként csatlakozni a PC-hez. Ez esetben a Dokkoló kizárható tényező. A midimux-ban készítek egy forrást, az megjelenik mondjuk az Animoog-ban beviteli eszközként és kiválasztom. Ezután visszamegyek a mux-ba, ott az Animoog, felismerve. Csatlakozok az USB kábellel a PC-re, de ebbe az irányba már semmi sem történik.

Telepítetted a szerver programot?

http://www.midimux.com/downloads/studiomux_x86_215.exe

http://www.midimux.com/downloads/studiomux_x64_215.exe

Win 32 (7+) 2.1.5

Win 64 (7+) 2.1.5

Note: The New Server + VST is compatible with video cards supporting open GL 2

Win 32 (7+) 2.2.5a

Win 64 (7+) 2.2.5a

1 személy kedveli

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órája írta Koródi Csaba:

Igen, ezért nem próbáltam ki mert dockban van, nem kell. :)

Amit Bendi is ír, kell a server, aztán a windózos b@szakodás(pardon varázslás) :)

Hozzászólás megosztása

• 0
5 órája írta Bendi:

Telepítetted a szerver programot?

http://www.midimux.com/downloads/studiomux_x86_215.exe

http://www.midimux.com/downloads/studiomux_x64_215.exe

Win 32 (7+) 2.1.5

Win 64 (7+) 2.1.5

Note: The New Server + VST is compatible with video cards supporting open GL 2

Win 32 (7+) 2.2.5a

Win 64 (7+) 2.2.5a

Ahhá, köszi!
Odáig nem görgettem le a leírást, ahol felhívják a figyelmet a szerver program letöltésére :)
Nézem.

Hozzászólás megosztása

• 0
13 órája írta Vlaca:

A Korg megcsinálta mac-re a Gadget-eket:

Ez ám a hír! :) Eszelős ez a gyártó bizonyos területeken, habár a Legacy is ilyen durr volt anno PC-re. Szinte az egyedüli cég, ami a patinás vintage termékeiből minőségi szoftvereket kreál.

1 személy kedveli

Hozzászólás megosztása

• 0
8 órája írta djuice:

Ez ám a hír! :) Eszelős ez a gyártó bizonyos területeken, habár a Legacy is ilyen durr volt anno PC-re. Szinte az egyedüli cég, ami a patinás vintage termékeiből minőségi szoftvereket kreál.

Bizony bizony, derék tendencia. Jó lenne ha a többiek is követnék :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Megérkezett a Korg PlugKey. Hát!!!! Szenzációs. Egyszerű kis eszköz, de egy iPad Mini 2-vel (gyakorlatilag az iPhone 5S hardvere) röccenés nélkül működik. Tökéletes hangmodult csinál belőle. (Az iPhone 7-tel még nem próbáltam. Azzal valószínűleg "még tökéletebb" lesz! :)  )

2 személy kedveli

Hozzászólás megosztása

• 0

Válaszolta (szerkesztve)

Ekkor: 2017. 01. 23. at 23:06 írta djuice:

Én valszeg majd erre fogok berucizni...

https://hu.rolandeasteurope.com/products/gomixer/

gomixer_main.jpg

"Avast Antivirus: A kapcsolat nem biztonságos. Rolandeastereurope tulajdonosa a weboldalát helytelenül állította be. Az Ön adatainak ellopását megakadályozandó, a Firefox nem nyitotta meg ezt a weboldalt."

Szerkesztette Mészáros Nándor

Hozzászólás megosztása

• 0

Én ilyet vettem. Működik iPad Mini-vel az USB. Rádugom az iPad-et ezzel a vacakkal a MOXF-re és az iPad Midi billentyűnek és Audio hangkártyának is egyaránt használja a hangszert. De más USB Midi billentyűvel is működik. Ja és olcsó :)

https://www.wpower.hu/all-in-one-kartyaolvaso-3-portos-hub-apple

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2017. 03. 26. at 12:01 írta Koródi Csaba:

Én ilyet vettem. Működik iPad Mini-vel az USB. Rádugom az iPad-et ezzel a vacakkal a MOXF-re és az iPad Midi billentyűnek és Audio hangkártyának is egyaránt használja a hangszert. De más USB Midi billentyűvel is működik. Ja és olcsó :)

https://www.wpower.hu/all-in-one-kartyaolvaso-3-portos-hub-apple

Nna, ez a cucc sztornó. Hetek óta megelégedéssel használtam, tökéletesen ment, ahogy fent leírtam. Aztán frissítettem az iOS-t a 10.3.1-re. Most bedugom ezt a cuccot, ugyanúgy felismeri a hangszerem Midi és Audio interface-ét, tökéletesen megy, zenélek rajta, majd egyszercsak elhallgat és az iPad kiírja hogy "Az iPad nem kompatibilis ezzel az eszközzel." és ennyi, többet nem ismeri fel. Ha restartolom az iPad-et, akkor újra felismeri és "works fine" egészen két percig amíg újra ki nem írja a fenti dumát.

Ne röhögtessenek hogy nem kompatibilis, amikor két percig tökéletesen működik... max az Applénak fáj hogy nem Apple kiegészítőt használok. Ha nem lennének ilyen jó zenei programok iPad-en és nem toltam volna az elmúlt 4 évben legalább 60-80 ezer Ft-ot a szoftverekbe, akkor most felejteném el a qwa anyjába az Applét. Így megint kénytelen vagyok egy tizensokezres tetü lehúzós Apple kiegészítőt venni.

Hacsak nincs valami ötlete valakinek, hogy ki lehet-e valahol valamit kapcsolni az iOS-ben, ami nem figyelmeztet és nem ignorálja az ilyen kiegészítőket???

Hozzászólás megosztása

• 0
28 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Így megint kénytelen vagyok egy tizensokezres tetü lehúzós Apple kiegészítőt venni.

Mielőtt megveszed az Apple kiegészítőt nézd meg az iConnectivity iCM2+ MIDI és iCA2+ Audio&MIDI interfészt.

Hozzászólás megosztása

• 0

Válaszolta (szerkesztve)

1 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

Mielőtt megveszed az Apple kiegészítőt nézd meg az iConnectivity iCM2+ MIDI és iCA2+ Audio&MIDI interfészt.

Köszönöm szépen. Szuper cuccok, mindig megnézem őket, de rájövök hogy nekem drágák és nem tudnám kihasználni.

Az iPad-em sima USB - Camera kit csatlakozással használja a MOXF6-ot Midi interface-ként és Audio interface-ként is egyszerre. 

Ezeket az iConnectivity eszközöket sajnos nem tudnám közéjük tenni, mert épp az audio és midi interface az amivel rendelkezek a hangszerben csak a lightning USB összekötő kábel hiányzik közéjük.

Eddig ez a küttyüm pont ezt az összekötő szerepet töltötte be 2500 Ft-ért... (ezt az árat nehéz alulmúlni :) ). Igaz az Apple át is húzta a használatát, így meg hiába volt olcsó :(

Szerkesztette Koródi Csaba

Hozzászólás megosztása

• 0
7 órája írta djuice:

Hát lehet hogy most a nagy változások miatt áll sok minden fejre: http://www.hirado.hu/2017/04/07/megmutatjuk-az-iphone-frissitese-elotti-kotelezo-teendoket/

Hát ez lehet. Nem olvastam a cikket frissítés előtt, szerencsére semmivel nem volt gondom, pedig biztonsági mentést sem csináltam. De ez hogy pár perc tökéletes használat után az iPad észbe kap hogy "ja ezt az eszközt énnekem nem szabad támogatnom", ez nekem elég szándékosnak tűnik :(

Hozzászólás megosztása

• 0

Hi!

Igen ez egy folyamatos szélmalomharc. A kínaiak feltörik a lightning protokollt, megcsinálják a fos/kevésbé fos kiegészítőket, egy következő update-el az apple letiltja.

Így megy ez már régóta.

Amúgy nem muszáj apple kiegészítőt venni, elég ha olyant feszel ami megkapta licence engedélyeket (MFI, made for iphone).

1 személy kedveli

Hozzászólás megosztása

• 0
2 órája írta Vlaca:

Hi!

Igen ez egy folyamatos szélmalomharc. A kínaiak feltörik a lightning protokollt, megcsinálják a fos/kevésbé fos kiegészítőket, egy következő update-el az apple letiltja.

Így megy ez már régóta.

Amúgy nem muszáj apple kiegészítőt venni, elég ha olyant feszel ami megkapta licence engedélyeket (MFI, made for iphone).

No igen, csak éppen az a "probléma", hogy az MFI cuccok gyakorlatilag (majdnem) ugyanannyiba kerülnek, mint az eredeti Apple termékek. (Licensz, stb.) Pl, a hama cuccai alig olcsóbbak. (Bár sokkal tartósabbak!)

2 személy kedveli

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés