Jump to content
Ménemszól.hu

Legacy vs. Original


tbrown

Recommended Posts

Ez a topic arról szól, hogy kivesézzük, mi is a különbség az UAD legacy és original pluginjei között.

Amit eddig fórumokon találtam a témáról, az a következő:

A legacy verziók csak az alapvető áramkörök emulációit tartalmazzák, míg az original pluginekben minden alkatrészre írtak emulációt, így az eredeti vas torzítása, és minden hangképet befolyásoló hatása emulálásra kerül. Ezt alátámasztja az a tény is, hogy a legacy pluginek jóval kevesebb számítási teljesítményt igényelnek a procitól, mint az eredeti társaik.

Akik UAD-ozásra adják a fejüket, azok nyilván azért teszik, mert szeretnék az eredeti vasak hangját minél inkább megközelíteni, így joggal merül fel a kérdés, hogy egy "butított" - vagy inkább mondjuk egyszerűsített - legacy plugin használatával mennyit vesztünk az eredeti pluginhez képest.

Tehát megéri-e a legacy plugineket originalra upgradelni, ki hogy hallja, mekkora a különbség?

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Persze, hogy megéri. Az összes újraírt verzió messze veri az első generációsakat.
Ezek már valóban nagyon közel vannak az eredeti vasakhoz.

Persze csak ha van hozzá DSP-d is. Egy és talán két maggal sem gondolom hogy indokolt, főleg ha sokféle UAD plugint használsz és ezek nagy arányát veszik ki a mixben lévő plugineknek.

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Na persze, ezek az újak zabálnak rendesen.

Sajnos...
Pont nézegettem az instance chartot, hogy egy dual kártyával nem tudok nagyon messzire menni, ha nem legacy-t használok. Annyiból könnyebb a helyezetem, hogy viszonylag kevés csatornát használok (max 20 körül), és groupolok is.

Azért pl. elgondolkodtató, hogy egy 1176-os 13%-ot használ, egy DBX-160-as meg 2%-ot...

Ennyivel egyszerűbb a dbx felépítése? Mindkettő kompresszor limiter, bár tény, hogy a dbx-en eleve nem állíthatok attack/release-t.
Ilyenkor arra gondolok, hogy az újabb pluginek erőforrás igényét az újabb kártyákhoz igazítják, és akkor most nagyon polkorrekten fogalmaztam meg azt, hogy "vegyél új hardware-t".

Link to comment
Share on other sites

A dbx 160 gyakorlatilag egyszerű mint a faék, nem sok mindent csinál a hanggal, csak megkompresszálja, ami sokszor bőven elég. Én szeretem ezt a cuccot, a Logic saját compressorának van egy ilyen üzemmódja, hasonlítottam a Waves verzióval, simán tud annyit. Ehhez képest a 1176 egy durva sound design eszköz amivel akár vad módon bele lehet avatkozni a hangforrás lelki világába :D

Link to comment
Share on other sites

Ez kb. úgy működik, hogy amikor megcsinálták az UAD2-őt, ami az 1-hez képest sokszoros teljesítményű,
akkor végre lehetőség nyílt megcsinálni egy csomó mindent, amit addig nem.
Mostanra eléggé szűkösé vált az UAD2 is, így már ideje lenne tovább lépni, de nem tudom, hogy mik a tervek ez ügyben.

Egy duo kártya valóban nagyon kevés.
2-3db octo kártya is gyorsan elfogy egy nagyobb projectben, ha jó cuccokat használ az ember.
Szóval ez van. A másik verzió, hogy pár száz milliót elkölt az ember nagy pultra és vasakra.

Link to comment
Share on other sites

30 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Ez kb. úgy működik, hogy amikor megcsinálták az UAD2-őt, ami az 1-hez képest sokszoros teljesítményű,
akkor végre lehetőség nyílt megcsinálni egy csomó mindent, amit addig nem.
Mostanra eléggé szűkösé vált az UAD2 is, így már ideje lenne tovább lépni, de nem tudom, hogy mik a tervek ez ügyben.

Egy duo kártya valóban nagyon kevés.
2-3db octo kártya is gyorsan elfogy egy nagyobb projectben, ha jó cuccokat használ az ember.
Szóval ez van. A másik verzió, hogy pár száz milliót elkölt az ember nagy pultra és vasakra.

Az én kis villanyzenéimhez talán még elég lesz ez a duo is. Főleg, ha mindenhová a dbx-160-at teszem :)  
Bár pont minap belenyúltam kissé más stílusba, és oda már a 1176 jobb volt, még Legacy-ban is.

Lehet, hogy az lesz a vége, hogy mégegy duo kártyát veszek...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...