Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mit nem csinálok jól? Ménemszól?


Crondzy

Kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő gondom végett. Ma megérkezett az M-Audio m track plus MKII hangkártyám. Követve az instrukciókat sikeresen regisztráltam az M-Audio oldalon, az eszköz driverét is sikeresen letöltöttem, azt amit kell. Win 7-em van 64 bit, ennek megfelelő drivert le is szedtem. Előzőleg alaplapi hangkártya volt aktiválva átmenetileg, ezt ki is iktattam a biosban, az M audio drivert telepítettem, fel is ment, alapértelmezett eszközként kezeli az oprendszer (Másik opció nincs is ugye...) Az eszközkezelő szerint is "az eszköz hibátlanul működik". Mégsem sikerül hangot kicsikarni belőle sem fülesen, sem kimeneten. Mindegy, hogy mp3-at játszanék le, vagy wav-ot a soundforge-ban, a jelszintmérő ledek sem rezzennek meg. Én rontottam el valamit, vagy esetleg a kártya lehet hibás? Ja, az usb kábelt is kicseréltem, hátha. De nem. Ehhez esetleg kellene még valami asio driver, vagy bármi egyéb? Volt már jó pár külső hangkártyám (EMU 1820, Alesis io, Steinberg UR22, stb.), nem okozott gondot sosem egy interface rendszer beállítása. Előre is köszönöm a segítő szándékotokat. 62595.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szia!

A kis hangszóróra (system tray, tálcán jobb alsó sarok) jobb klikkel kattintva, válaszd ki a "Lejátszóeszközök" menüpontot. Nézd meg kérlek, hogy a hangkártyád az alapértelmezett lejátszó-e és ha megy valami, aminek hangja van (youtube, mp3, stb.), akkor látszódik-e ez a hangkártyád melletti jelszintmérőn! Ha igen, akkor jobb klikk a hangkártyád során, válaszd a "Tulajdonságok" menüpontot, ott menj "Speciális" fülre és nyomj egy "Teszt" gombot. Ha nem szólalna meg, akkor állíts le mindent a háttérben, aminek hangja van és úgy próbáld, esetleg változtasd meg a tesztelés paramétereit (a teszt gomb mellett) és úgy is próbáld meg.

Én két hete cseréltem le a hangkártyám és ugyan ez volt a bajom, a végén ez oldotta meg, ne kérdezd miért...megszólalt és onnantól kezdve szól....

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 12/16/2016 at 9:01 írta Csuzlee:

Szia!

A kis hangszóróra (system tray, tálcán jobb alsó sarok) jobb klikkel kattintva, válaszd ki a "Lejátszóeszközök" menüpontot. Nézd meg kérlek, hogy a hangkártyád az alapértelmezett lejátszó-e és ha megy valami, aminek hangja van (youtube, mp3, stb.), akkor látszódik-e ez a hangkártyád melletti jelszintmérőn! Ha igen, akkor jobb klikk a hangkártyád során, válaszd a "Tulajdonságok" menüpontot, ott menj "Speciális" fülre és nyomj egy "Teszt" gombot. Ha nem szólalna meg, akkor állíts le mindent a háttérben, aminek hangja van és úgy próbáld, esetleg változtasd meg a tesztelés paramétereit (a teszt gomb mellett) és úgy is próbáld meg.

Én két hete cseréltem le a hangkártyám és ugyan ez volt a bajom, a végén ez oldotta meg, ne kérdezd miért...megszólalt és onnantól kezdve szól....

Szia! Köszönöm a gyors választ, azzal sajnos nem változott semmi, viszont a driver újratelepítése megoldotta a dolgot. Viszont most egy olyan fiaskó alakult ki, hogy cubase-n belül amikor midiznék vst hangszerekkel, akkor pattog, recseg. Azonnal a latency beállításra gondoltam, meg is próbáltam minden értéken, de nem az a bibi. Ilyesmivel találkozott már valaki? Ha fel is veszem audióba, a felvételen is jelen van ugyanott. De zenehallgatás közben nyoma sincs.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem - csak egy tipp - az lehet az oka, hogy megadtad a windowsnak is alapértelmezett hangkimenetnek az M-Audiot. Én korábban windowson (és most OSX-en is), az alaplapi hangkártyát meghagytam a rendszernek mindenféle "rendeszer-kommunikációra, rendszerhangoknak", és a "zenéléshez használt" hangkártyát csak a DAWokhoz használtam/használom.

Link to comment
Share on other sites

Neked is köszönöm a segítségedet, szuperek vagytok! Megoldódott a gond, egy aprócska malőr mekkora galibára képes...átdugtam egy másik USB portba a vezetéket. Hmm. Szóval valami gondja van az egyik alaplapi usb csatlakozónak, és ez ennyire meghatározó. Hasonló probléma esetén érdemes meglépni. Köszönöm mégegyszer srácok! Kellemes ünnepeket! Let's rock!

Link to comment
Share on other sites

22 órája írta Crondzy:

Neked is köszönöm a segítségedet, szuperek vagytok! Megoldódott a gond, egy aprócska malőr mekkora galibára képes...átdugtam egy másik USB portba a vezetéket. Hmm. Szóval valami gondja van az egyik alaplapi usb csatlakozónak, és ez ennyire meghatározó. Hasonló probléma esetén érdemes meglépni. Köszönöm mégegyszer srácok! Kellemes ünnepeket! Let's rock!

Valamiért a windows csinál olyat, hogy "emlékszik", hogy azon az USB porton előzőleg mi volt, és ha az mondjuk egy 1.1 USB csatolós kütyü volt, akkor képes USB 1.1 szabvánnyal kezelni (vagy valami hasonló emlékező képessége van). Nem biztos, hogy rossz a portod, csak a windows ilyen kis huncut dög :)
Jó zenélést, kellemes ünnepeket!

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Hobkins:

Valamiért a windows csinál olyat, hogy "emlékszik", hogy azon az USB porton előzőleg mi volt, és ha az mondjuk egy 1.1 USB csatolós kütyü volt, akkor képes USB 1.1 szabvánnyal kezelni (vagy valami hasonló emlékező képessége van).

Ha ez valóban így van, akkor azt nagyon rosszul teszi.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Hobkins:

Valamiért a windows csinál olyat, hogy "emlékszik", hogy azon az USB porton előzőleg mi volt, és ha az mondjuk egy 1.1 USB csatolós kütyü volt, akkor képes USB 1.1 szabvánnyal kezelni (vagy valami hasonló emlékező képessége van). Nem biztos, hogy rossz a portod, csak a windows ilyen kis huncut dög :)
Jó zenélést, kellemes ünnepeket!

Igen, olykor kijárna neki egy ki elektrosokk az "agyába". ? Köszönöm, kellemes ünnepeket neked is!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...