Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland FP 30


power32

Kérdés

Sziasztok!

Ugyan a Roland FP-30 nem szintetizátor, hanem elektromos zongora és abból is a legolcsóbb. Amiért megvettem, az az, hogy szerettem volna egy komolyabb billentyűt ami megközelíti az igazi zongora billentését és játékérzetét. Na ez pont olyan és még bónuszként benne van a SuperNATURAL zongora, valamint plusz 34 tónus :-) Raktak a mérnökök bele bluetooth-t, így nem kell pl midi kábel. Ki is próbáltam és tökéletesen viszi a jeleket az iPad-ra :-) Van benne 8 ritmus, meg fel lehet venni vele amit játszunk. Szóval egy alap, de nagyon eltaláltak benne, rajta mindent szerintem. Ami kicsit zavaró, hogy minden dolgot egy funkció gomb + valamelyik billentyű lenyomásával tudunk elérni, de gondolom ez az olcsóság ára :-D

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Igen, sajnos a Roland mára csak digitális zongorák szintjén tud bármit is felmutatni, abban viszont egyedülálló. Ugyan ez a kis egyszerű modell nem igazán adja meg a sokkal,3x-4x többe kerülő testvéreinek szabadságát, de szinte most az egyedüli modellük amivel lejöttek a 200 ezres árkategóriába, mely eddig sosem volt jellemző a Rolandra. Ráadásul a konkurencia hasonló vagy még esetleg kicsit drágább modelljeinek is a nyakára lép minőségben (pl. Yamaha).

Az ipaddel valóban zseniális lehet a hangszer, hisz az egy új világot nyit meg a hangszerek ódon világán kívül, de én azért 2 dolgot nem spóroltam volna le erről az FP30-ról. 1. a normális vonalkimenetet és a fillérekbe kerülő DIN midi kimenetet legalább. :(
Az igazat megvallva, árban tényleg csak sokkal drágább zongikat találunk e felett, úgyhogy minden hiánya ellenére best buy portéka tanulóktól a félprofi sokat haknizókig, mert hogy még pehely súlya is van ahhoz képest!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...