Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Recommended Posts

• 0
Ekkor: 6/26/2017 at 14:57 írta pici_Tibor:

48 megbit pontosan a mintatár, ami 6 mega 

01/Wpro és 01/WproX-ben 80mbit (10MByte).
A pro ROM-ja kapott pár extra (01W-hez PCM bővítő kártyán kiadott) PCM MultiSample-t is.

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2017. 06. 27. at 22:14 írta Amiga64:

A 48 megabájt az valóban elírás a vintagesynth.com- on is :-) . 

pici_Tibor: mire használod a "jószágot", milyen típusú zenékre? Gondolom retro-ra. Örülök neki ha ilyen népszerű egy hangszer. Én a sima 01/w néztem ki, saját seq-ját nem hinném hogy használnám, de ha még is az a 7000 leütés kb mire elég? Neked melyik van? illetve a billencse milyen a simának? Van e hangzásban valami hátrány ha nem a 01/wfd-t veszem hanem az alapmodelt ? Ami fontos még a saját kijelzőjén kőnyű a hangok szerkesztése, gondolom midi-ox programmal ezt is könnyen lehet menteni? illetve ha jól olvasom vissza a Korg fórumot megoldódott a hibája?

01/W fd....Alapjában kocsma-rock-ra, két modul mellett.. :) Egyébként vannak hangszínek amitől képtelenség megválni. Pl. Torzító gitár. Speciel imádom a zongoráját, rock zenére átütő és nem puhány...szőnyeg hangszínnel alatta pedig telt. Egy-két orgona, "string" és kórus ami szól belőle...a többi már "öreges". Fantázia hangszín rengeteg van....abból meg bármilyet elbír a mai világ. :) (Nálam SRC512-es RAM és egy Synth ROM a bővítése). Billentése...ebbe is a (szét verhetetlen) Yamaha technikát (lemez rugó+súlyocskák a műanyagban) rakták. Hangos, zörög, filc szegény agyon kopva, de nem puhány, nem ragadós, visszarúg. Ez a jó. Kijelző átlátható, nyilván mai viszonylatban igen egyszerű...de szerkesztésben pl. Env. görbe stb. kis ablakban...ahogy kell. Minden vacakság volt már: Mikrokapcsoló csere, hangerő poti csere, kijelző felújítás, kábel szalag csere, jó pár biztosíték és a legutóbbi: tranzisztor szakadás! :)  De kell és lekopogom nem volt még menthetetlen. Itt a szekvenszer többet bír, talán 48ezer v. 50ezer körüli leütés. Alapjában ezzel tud többet a sima verziónál..és a floppy meghajtó. Mi van még...Ja igen: Van saját Editor progi. Most nem vágom a nevét, de a programban a Roland JV sorozatot is oda pakolták...kb. ennyi. És elnézést, de az idők folyamán 3.verzióban próbálom a Tritonomat kirepíteni...a 01 valamiért mindig marad. ;)

Hozzászólás megosztása

• 0

Köszi a válaszokat. Gondolom zaklatott egy élet útja lehetett a 01-ednek, hogy ennyi "vacakság" volt vele. Remélem az én példányom a lehetőségekhez képest makulátlanabb lesz, ha megveszem. Remélem Rom bővítő nélkül is jó hangokkal lehet majd benne ügyködni. inkább a Jarre-os hangzás lenne a cél, és az nem baj ha öreges. Válaszokat köszi még egyszer :)

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2017. 06. 29. at 20:12 írta pici_Tibor:

01/W fd....Alapjában kocsma-rock-ra, két modul mellett.. :) Egyébként vannak hangszínek amitől képtelenség megválni. Pl. Torzító gitár. Speciel imádom a zongoráját, rock zenére átütő és nem puhány...szőnyeg hangszínnel alatta pedig telt. Egy-két orgona, "string" és kórus ami szól belőle...a többi már "öreges". Fantázia hangszín rengeteg van....abból meg bármilyet elbír a mai világ. :) (Nálam SRC512-es RAM és egy Synth ROM a bővítése). Billentése...ebbe is a (szét verhetetlen) Yamaha technikát (lemez rugó+súlyocskák a műanyagban) rakták. Hangos, zörög, filc szegény agyon kopva, de nem puhány, nem ragadós, visszarúg. Ez a jó. Kijelző átlátható, nyilván mai viszonylatban igen egyszerű...de szerkesztésben pl. Env. görbe stb. kis ablakban...ahogy kell. Minden vacakság volt már: Mikrokapcsoló csere, hangerő poti csere, kijelző felújítás, kábel szalag csere, jó pár biztosíték és a legutóbbi: tranzisztor szakadás! :)  De kell és lekopogom nem volt még menthetetlen. Itt a szekvenszer többet bír, talán 48ezer v. 50ezer körüli leütés. Alapjában ezzel tud többet a sima verziónál..és a floppy meghajtó. Mi van még...Ja igen: Van saját Editor progi. Most nem vágom a nevét, de a programban a Roland JV sorozatot is oda pakolták...kb. ennyi. És elnézést, de az idők folyamán 3.verzióban próbálom a Tritonomat kirepíteni...a 01 valamiért mindig marad. ;)

Tibor, a ChangeIt! programra gondolsz?

Nekem is van egy korg 01/W FD és teljes mértékben alátámasztom a tapasztalataidat a szintivel kapcsolatban.
Szerencsére én egy jó állapotú példányt vettem 2 éve egy hozzáértő szakitól.

Fent nevezett program linkje, ha netán érdekelne valakit:

http://www.mossgrabers.de/Software/ChangeIt/ChangeIt.html

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2017. 06. 29. at 20:12 írta pici_Tibor:

Kijelző átlátható, nyilván mai viszonylatban igen egyszerű

Azt tudni kell, hogy a 01W korszakban még dívott az Electro Luminescence háttérvilágítású kijelző ezekben, csak az a fólia ennyi idősen már nagyon elhalványodik és nem olcsó a cseréje, mondjuk ahhoz képest, hogy egy KORG TR-ben meg már 3mm-es ledek világítanak oldalról és ha megdöglik is, 5 Ft a cseréje kb. meg egy kis kézügyesség. EL kijelzőt meg szétszedni nagy bátorság, mert utána 90%, hogy nem fog minden pixel látszani. Ezt csak azért írom le, mert az ősvasak beszerzésénél (pláne, ami 897 tulajt is megjárt előtte) már nem árt a szervizelhetőségre is figyelni!

• Like 2

Hozzászólás megosztása

• 0
4 órája írta SY77:

ChangeIt!

Ez jó cucc! Én Rolandhoz használtam. Kicsit ódivatú már a kezelhetőség szempontjából, de legalább van! Ilyesmi kellene iPadra is már, ami minden vasat ismer.

Hozzászólás megosztása

• 0

Igen-igen..."Changelt"...Ez az.

EL csere: Ha szerencse van az új fólia még befér a régi fólia és az "üveg közé"...Nálam befért. :) (A régi többnyire egy nagy ragacs pacával rögzítve van a panelhez kijelzőn belül.) Csak a sarkok átforrasztása és mehet. Nem is értem a videókat...Lehet hogy van trükk, de mindek(?) :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Nagyon sok vason a bizonytalan EL-csere helyett egyszerubb a komplett display-t cserelni. Nem nehezebb. Ehhez persze a minimalis elektronikai ismereten kivul ket dolog kell: be tudjuk azonositani, es valami sztenderd (specko karakterek nelkuli) darab legyen. Ezek altalaban occoert be is szerezhetok. A K2000 komplett kijelzo csereje volt vagy 4.000 Ft, postaval, alkatresszel. Vagy ket evvel korabban ugyanannyi volt az EL-csere is, (es fizikailag nehezebb is) de az hosszu tavon nem valt be, mert a pixelhibakon nem segitett termeszetesen. Csak ennyi ideig tartott beazonositani azt, hogy egy kutya-kozonseges sztenderd Sharp kijelzo van benne...:)

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Egyebkent a regebbi vasakat altalaban valami sztenderd kijelzovel szereltek.

Hozzászólás megosztása

• 0

Általában a panelen maratva van a gyártó meg a kijelző típusszám is. Van egy Akai samplerem, abban mondjuk így van japános precizitással.

Az a baj ezeknél a régi kijelzőknél hogy vacak gumicsík kontakttal vitték át az üvegre felgőzölt kivezetésekhez a jelet a vezérlő elektronikától és az házilag szétszedve már nagyon nem úgy működik utána mint fénykorában. Ráadásul behajlított lemez karmok fogják össze az egészet, amik nem sok szétszedést bírnak ki a hajlítgatásokkal. Márpedig ha nem jó a kontakt, mindig újra lebontja az ember. Komplett kijelzőt vezérléssel azért én még sehol nem láttam csak 20-on ezrekért!

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

A K2000-ben nem volt ennyire bonyolult...

komplett panel volt a kijelzovel, csak rogziteni kellett es az eredeti szalagkabelt radugni.... ami szinten a szabvanyos PC-kben szokasos fajta. Alibaba volt egyebkent cca annyiert, amennyit irtam.

az is igaz, persze, hogy a K-sorozat nagyon ugy nez ki belulrol mint egy PC. Panelek vannak, szalagkabelekkel osszedugdosva. Ez szerencses szervizelesi szempontbol.

viszont festekkel at volt huzva a panel kodja...:) ezert tartott ennyi ideig...

Szerkesztette NeoC

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés