Jump to content
Ménemszól.hu

Kijött a Behringer Deepmind 12 analógszinti!


draco draconis

Recommended Posts

Üdv! akkor én is leírnám a véleményem.Szóval szerintem ez egy jól átgondolt és megtervezett szinti,nekem nagyon tetszik a hangja főleg a pad-ek meg lead-ek.Engem cseppet sem zavar a neve sőt sztem nem is rossz :)  viszont élőben mindeképp ki akarom majd próbálni.. kérdés még az hogy fémházas e? illetve milyen mechanikát is kapott a kicsike :) nekem a kijelző kifejezetten tetszik mert ír minden paramétert és ahogy láttam egész áttekinthető a menüsor és könnyű kezelni.Biztos jó hangszíneket lehet kitekerni.Én úgy vagyok vele hogy ezt a masinát nem hasonlítanám máshoz mert azért azt tegyük hozzá elég nagy szám,hogy a Behringer belevágott egy ilyen projectba,remélem még a jövőben adnak ki esetleg hangmodult vagy más hangszert.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta FLman:

Üdv! akkor én is leírnám a véleményem.Szóval szerintem ez egy jól átgondolt és megtervezett szinti,nekem nagyon tetszik a hangja főleg a pad-ek meg lead-ek.Engem cseppet sem zavar a neve sőt sztem nem is rossz :)  viszont élőben mindeképp ki akarom majd próbálni.. kérdés még az hogy fémházas e? illetve milyen mechanikát is kapott a kicsike :) nekem a kijelző kifejezetten tetszik mert ír minden paramétert és ahogy láttam egész áttekinthető a menüsor és könnyű kezelni.Biztos jó hangszíneket lehet kitekerni.Én úgy vagyok vele hogy ezt a masinát nem hasonlítanám máshoz mert azért azt tegyük hozzá elég nagy szám,hogy a Behringer belevágott egy ilyen projectba,remélem még a jövőben adnak ki esetleg hangmodult vagy más hangszert.

Ebben - ha jól értem - azt méltatja Batt úr, hogy elég masszív megépítésű a cucc.

Máshol felreptették a hírt, hogy készül a modul verziója is.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta Bendi:

Ebben - ha jól értem - azt méltatja Batt úr, hogy elég masszív megépítésű a cucc.

Máshol felreptették a hírt, hogy készül a modul verziója is.

Hát nem tudom... Ha eltekintünk a gombnyomásra meghajló PCB-től (ami a végleges verzióra persze ki lesz javítva), akkor is 2:20nál mutatja, hogy lötyögnek a faderek, majd hozzáteszi, "ilyen a 106 is, minden fader ilyen...gondolom...". Nem tudom miért mondja, szerintem volt már pár AKAI a kezében, aztán az valahogy mégsem lötyög.

szerk.: A kételyeimtől eltekintve nekem is nagyon bejön a cucc, szerintem akinek nem jön be, az sznob vagy moduláris :)

Szerkesztette galingong
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne aggódj: az Andromedán meg majdnem minden veszélyes volt. A felhólyagosodó felület, Bass Station II-vel egyező műanyag ház  (ami BsII-nél okay, ott már gagyi), minimális használattól felrojtosodó ribbon, a kipurcanó LCD, a lusta válaszidejű potmeterek, amit emiatt izomból tekerget az ember és meg is van az eredménye, no meg az egész ahogy van szuper egyedi hibákat produkált sok embernél. 

Egyedül a billentyűzet volt DX7 - Korg Triton Classic színvonalú. A többi a lehető legolcsóbb dolgokból volt. 

Szóval meglátjuk. 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 1/1/2017 at 9:21 írta DutchFlowers:

Igazabol ugye 1 oszcillator is eleg egy basszushoz.

basszusokból a legütősebbek az 1 oszcisok, ezt minden profi tudja.  

lehet pwm-mel meg effektekkel turbózni, de ebben azok gondolkodnak, akik nem hallottak még elég jó szintit. egy minitaur 1 oszcija több mint bármi más hangszer sok oszcija széteffektelve meg szétmodulálva. occam borotvája.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta A/D:

basszusokból a legütősebbek az 1 oszcisok, ezt minden profi tudja.  

lehet pwm-mel meg effektekkel turbózni, de ebben azok gondolkodnak, akik nem hallottak még elég jó szintit. egy minitaur 1 oszcija több mint bármi más hangszer sok oszcija széteffektelve meg szétmodulálva. occam borotvája.

Evvel maximálisan nem értünk egyet.

Ha arra gondolsz hogy ezzel van a legkevesebb gond mixbe helyezésnél, akkor meg de. 

De a  PWM meg pont arról szól amit a fül szeret, azaz hogy nem statikus a hang hanem folyamatosan változó felharmonikusokkal rendelkezik. A fül/agy nem szereti a fix ismétlődő jeleket.

Az Occam borotvája elv is csak egy bizonyos mértékig használható, és pláne nem végtelen érvényű - ez az egyik legalapvetőbb tudományos elv (mármint hogy nincs végtelen hatóköre semmilyen elméletnek sem, csak meghatározott érvényességi körű).

Jelen esetben a szinusz lenne a "legoccamebb" basszus. Nos, nekem van amikor okay, de az 99%-ban nem igaz.

A sok operátoros (oszcillátoros) FM szintézist sem tudom hogyan kellene értékelni, mert azokból is "az igen ütős" basszusok csúcsát lehet megalkotni. De ugyanígy a synced basszus is két oszcillátoros rémség.

De az unisonos basszusok is ütősek, mert bár meglehetősen agyrém kezelni őket, gyakorlatilag önmagukban telítik a hangképet. Nem hogy van létjogosultságuk, de adott helyre szinte ennél jobbat ki se lehet találni.

Ez az én véleményem. Mondom hogy különbözőek vagyunk :D

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

10 órája írta A/D:

basszusokból a legütősebbek az 1 oszcisok, ezt minden profi tudja.  

lehet pwm-mel meg effektekkel turbózni, de ebben azok gondolkodnak, akik nem hallottak még elég jó szintit. egy minitaur 1 oszcija több mint bármi más hangszer sok oszcija széteffektelve meg szétmodulálva. occam borotvája.

Inkább úgy mondanám, hogy nagyon sok esetben ez nagyon is igaz. DE: Nem minden zenei stílusban ellenpélda nélküli. Vannak Grammy dijas elektronikus zenei alkotások is (Skrillex - Bangarang a konkrét példa kedvéért) 2-3 oszcillátoros basszussal (nyilván egy OSC-ből az életben nem szeded ki, az a zene konkrétan NI - FM8-al készült basszust tekintve). Kizárni a használhatóságukat bármelyiknek, vagy a "profi" jelzőt egyikre vagy másikra aggatni nem feltétlen szerencsés. 

Szerkesztette djtones
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 órája írta Lacika:

más:

olvasgatom/nézegetem a PDF-jét ennek a cuccnak és ezt találom benne:
MIDI, USB, WiFi? :o:o

PDF

 

eepmind12.jpg

Nos, sikerült Uli Behringerrel beszélnem és azt mondta, hogy a WiFi azon élőző zenészek kedvéért került beépítésre, akik fellépés közben is szeretik a közösségi média integráltságot -csetelnek, instáznak, fészbúkoznak liveactezés közben. Ez eddig csak laptop fellépések közben volt megoldható, egészen mostanáig ! Illetve ha épp otthon felejtettük az okostelefonunkat, akkor sincs nagy probléma - csak előkapjuk a DM12-t az ing zsebéből és többé nem jelent gondot az étel vagy taxirendelés, esetleg a buszmenetrend megtekintése.

 

:D

Szerkesztette _cutoff
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Szerintem is igen jó darab lesz. Mert egészen érdekes módon viselkedik a hangja. Szerintem nagyon sokan megveszik majd, ami nem baj. Már régóta várt a többség egy középkategóriás analóg poliszintit. Aminek az ára alsókategóriás szinte.

Szerintem lesz folytatása is: szinte biztos hogy kiadják monoszintiben is. Aztán ha jól megy a bolt, lesz ettől jobb darab is, meg jön majd a Behringer analóg dobszinti is... :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Félig OFF, de ha már Behringer.... :) 

Fél éve jelent meg az új monitor kontrollerük kemény 150 EUR-ért. 

Ma jött meg, szimmetrikusban van szépen bekötve, nem tudok rá rosszat mondani. Még ha Mackie Big Knob copy is.

Ráadásul ebben elég szépen működő VCF-fel van ellátva a szabályzó.

20 review-t olvastam róla mindenféle honlapokon, de minden új tulajdonos kitűnő cuccként értékelte különös tekintettel az árra is.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 1/5/2017 at 22:05 írta Brevis:

A nevéről nekem mindig a Deep Blue  és a Deep Thought sakkozó számítógépek jutnak eszembe. A Deep Mind mintha csak ezeknek a folytatása lenne :) Aztán ha lesz egy következő kiadása az meg lehetne Deeper Mind...

BTW a demók alapján szerintem is jó szinti lesz ez.

nekem meg a google deepmind :)

Link to comment
Share on other sites

20 órája írta draco draconis:

Beindult a patch gyártás. Szerintem tök jó a legtöbb.

Szerintem is jo kis szinti ez. Es kurvasok fogy majd belole, nem veletlenul. Meg ha a felepitmeny szar is lenne, es errol eddig nincs hir, akkor is jo bolt, mert baromi flexibilis poliszinti, es az effektek is jonak tunnek. Emelle mar csak egy erosebb hangu monoszinti es meg is vagy. Tulkepp ez a cucc hozta meg a kedvem, hogy ujra osszerakjak egy setupot. :) Aztan, hogy mennyien vallaljak fel szinpadon, azt majd meglatjuk. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta DutchFlowers:

Szerintem is jo kis szinti ez. Es kurvasok fogy majd belole, nem veletlenul. Meg ha a felepitmeny szar is lenne, es errol eddig nincs hir, akkor is jo bolt, mert baromi flexibilis poliszinti, es az effektek is jonak tunnek. Emelle mar csak egy erosebb hangu monoszinti es meg is vagy. Tulkepp ez a cucc hozta meg a kedvem, hogy ujra osszerakjak egy setupot. :) Aztan, hogy mennyien vallaljak fel szinpadon, azt majd meglatjuk. :) 

Hát ezzel biztosan beírja magát a szinti történelembe, erős közékategóriás - de 12 polifóniás - analóg hang és nagyon jó minőségű DSP effektek. Mellé tényleg csak egy mono másvalami kell.

Nem mintha nem volna analóg poliszinti a piacon: csak nem ennyiért. Ez az Analog Fourral van egy árban. Hangilag meg a kettő kb. együtt van.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...