Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

kovats

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

MIDI / SELECT gombot lenyomod (gomb világít), ezután azt a billentyűt nyomod le amelyik főlé az van írva hogy VELOCITY, majd újra a MIDI / SELECT (már nem világít), és ezután a DATA ENTRY csuszkával állíthatod az érzékenységet.

Azt nem tudom, hogy a fent említett progik igényelnek e bármilyen beállítást, hogy figyelembe is vegyék a változtatást 

 

Link to comment
Share on other sites

20 órája írta bart42:

MIDI / SELECT gombot lenyomod (gomb világít), ezután azt a billentyűt nyomod le amelyik főlé az van írva hogy VELOCITY, majd újra a MIDI / SELECT (már nem világít), és ezután a DATA ENTRY csuszkával állíthatod az érzékenységet.

Azt nem tudom, hogy a fent említett progik igényelnek e bármilyen beállítást, hogy figyelembe is vegyék a változtatást 

 

Nagyon köszönöm a válaszodat.

Az a bosszantó, hogy az Alesis Q49-et bemutató angol nyelvű videón látható egy installáló(?) CD is, amit mellékelnek a készülékhez, viszont én ilyet nem kaptam a forgalmazótól (V-Trade Export-Import Kft.). Előzőleg - még vásárlás előtt - a Muziker-nek írtam egy mail-t. Rövid válasz jött: nem adnak hozzá semmit. (Ez egy elég durva válasz volt). 

Vajon mit tudhat az a CD, amit mellélnek a reklám-videón? Minden esetre a billentyűzet tökéletesen működik bármelyik programommal, kivéve a velocity-t. 

De majd újra próbálkozom.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,
ha ezt az Alesis Q49 billentyűzetet USB-n csatlakoztatom PC-hez, Ableton-ból tudok tetszőleges MIDI üzeneteket küldeni a DIN csatlakozóján? Egy külső dobgépnek küldenék órajelet Ableton-ból. Volt egy M-Audio Axiom-om, azzal ment ez, de ez egy egyszerűbb kontrollernek tűnik.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Elsősorban az Alesis Q25 és Q49 tulajok segítségét szeretném kérni, mivel gondolkodom egy ilyen billentyűzet vételén: mi a tapasztalatotok, mennyire halk vagy hangos a billentyűzete?

 

Főként a felengedés érdekelne, mert korábbról csak E-Mu Xboard 49-ről van tapasztalatom, de az nagyon hangos. Ha nem túl nagy hangerőn jamelünk a szobában, szinte elnyomja a zenét a visszaugró billentyűk hangja. :(

Ugyanebbe pedig nem szeretnénk megint belefutni, viszont nem igazán látok más alternatívát, ami megy külső adapterről (nem csak USB-ről) és van rajta MIDI out csatlakozó is.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Empty:

Főként a felengedés érdekelne, mert korábbról csak E-Mu Xboard 49-ről van tapasztalatom, de az nagyon hangos. Ha nem túl nagy hangerőn jamelünk a szobában, szinte elnyomja a zenét a visszaugró billentyűk hangja. :(

Ugyanebbe pedig nem szeretnénk megint belefutni, viszont nem igazán látok más alternatívát, ami megy külső adapterről (nem csak USB-ről) és van rajta MIDI out csatlakozó is.

 

Nekem Q49 van. Hangos, sőt nagyon hangos. Ha ez szempont, akkor válassz mást.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Szodike:

Nekem Q49 van. Hangos, sőt nagyon hangos. Ha ez szempont, akkor válassz mást.

Köszönöm szépen az információt! Akkor sajnos el kell vetnem ezt a típust, pedig szimpatikus volt. Nem gondolom különleges kritériumnak a külső táp és a MIDI DIN csatlakozó meglétét, de ilyen téren tényleg gyér a felhozatal manapság.

 

@farex: köszi, de csak "normális" billentyűs megoldás érdekel. Nincsenek nagy igényeim, egy egyszerű laza mechanika tökéletesen elég, csak ne "kopogjon" felengedéskor. Simán tetszik pl. a Roland SH-201 vagy Novation Bass Station II billentyűzete. A végén még az lesz, hogy veszek egy ilyet billentyűzetnek, és akkor még szintinek is tudom használni...

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta farex:

Persze, én is csak poénnak szántam. Viszont a BS-II csak két oktáv, az meg elég kevés, de az ulltranova szűkösen elég lehet.

Igen, én is néztem az Ultranovát, csak azért a MIDI billentyűzethez képest meg 4-5-szörös áron húzós lenne, meg a kezelése is lehetne jobb. Erre még aludni kell párat. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...