Jump to content
Ménemszól.hu

MPC Live, MPC X


V László

Recommended Posts

,,iPad ,,Pro" korában". :D
Talán mert az a ,,PRO" is csak egy nagy telefon, amin maximum csak valami messziről hasonlító szoftver fut (pl.: IMPC Pro), korlátozott lehetőségekkel, tizedannyi hangmintával. Az iPAD annyira olcsó, hogy ha veszel hozzá hasonló kontrollert, hasonló tudású hangkártyát, átalakító, elosztó és gányoló szarokat, pont ugyanott vagy árban. Igaz az MPC-n nem fut a Facebook. :) 

Igen, tudom, bezzegnyugaton, az ájpedet már az orvostudományban is napi szinten használják. (Fut rajta a gyógyszerlexikon.) :D
A telefon szoftos tabletek őrülete lecsengett, és a technikai fejlődés is elhaladt az Apple mellett, amit már a legnagyobb almahívők is elismernek.

Link to comment
Share on other sites

38 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

A telefon szoftos tabletek őrülete lecsengett, és a technikai fejlődés is elhaladt az Apple mellett, amit már a legnagyobb almahívők is elismernek.

Én nem tudom, lehet hogy a Holdon éltem eddig, de nekem ez teljesen új infó. Ezek a keserű almadaráló fanyalgó hangvételek talán a "zandroidos" semmire sem jó tabokra helytállóak szvsz. Pár éve emlékszem nagy ellenszél volt a színpadon laptopról tolni téma körül is. Ma már ha nem látunk semmi cuccot egy mezei billentyűn kívül a stagen, jön a kérdés: "és amúgy mi szól?", mire a frappáns válaszok egyike másika: "ja, az xy app az iphoneomról a zsebemben..." :) 

Nyilván amúgy az MPC egy studio cucc volt mindig is. Az ipad meg bárhol veled lehet, ámbár egy MPC kicsit furán is nézne ki a strandon pl. ha ott jön hirtelen az ihlet. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Engem is az MPC X izgat. Az lenne - szerény véleményem szerint - a nagy durranás, ha olvasná a régi akai formátumot mondjuk egy usb-s cd olvasón keresztül. A többi dolog, ami benne van, tényleg a mai kor szellemének megfelelő. Mondjuk az árat kicsit húzósnak találom, de ez megint csak relatív.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: ‎2017‎. ‎01‎. ‎13‎. at 1:03 írta djuice:

Nyilván amúgy az MPC egy studio cucc volt mindig is. Az ipad meg bárhol veled lehet, ámbár egy MPC kicsit furán is nézne ki a strandon pl. ha ott jön hirtelen az ihlet. ;) 

Úgy tűnik a hipster-szakújságíró holdon. :) 
Jó szórakozás, de hány elektonikus/hip-hop sláger zenéje született eddig a strandon, vagy bárhol iPad-en?
Ilyesmiről csak reklámfilmekben hallottam eddig, szigorúan elméleti szinten, de embert nem láttam még iOS DAW-ot rendszeresen használni.
Az hogy, egy telefon is képes futtatni egy önálló szinti appot, akár színpadon is, az egy dolog. (Erre írtam a gyógyszerlexikon példát.)

Link to comment
Share on other sites

Tuti jó cucc lehet ez az MPC X. Mégiscsak jobb, egy dobozban vezérelni mindent, mint a képernyőt bámulni egy midikontrollerrel, de nagyjából lehet, hogy itt merül ki az egész.

Ezért éppen megérheti, de érdemes elgondolkodni....:

- Egy beépített mpc 2 szoftver van benne...(lehet beépített windows pad) :) - gyakorlatilag az egész rendszer ugyanaz mintha pcről vezérelnéd.

- Tapicskolni vagy klikkelni jobb? - szerintem nincs nagy különbség

- A hangkártya konverterei biztos hogy nem a 16 bites akai mpc-k, samplerek világát hozza, hanem a mai sztenderdek alapján szól. - Valószínűleg a soundja ugyanaz lesz, mint a hangkártyádé. - E tekintetben maradhatnál is a DAW-nál is.

- Az mpc60 és az mpc3000 swingje nagyon istenítve van, már az újabb mpc-ken sincs meg. Nem hiszem hogy belevarázsolták a szoftverbe, de ha úgy van akkor érdemes elgondolkodni rajta.

- A régi Akai filterek - ha tudná hozni, az is komoly fegyvertény lehetne...

- Ez a túl nagy színes képernyő lehet hosszú távon "lefáraszt" ---too much information, meg színes...stb :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...