Jump to content
Ménemszól.hu

Universal Audio Apollo Twin MkII


rootkiller

Recommended Posts

Megjelent a két bemenetes hangkártyák királyának az Apollo Twin-nek új generációja. Az újdonságok között van az új generációs A/D és D/A konverter, a talkback mikrofon, illetve a gombok monitor állásban is funkciót kaptak, illetve elérhető Quad Core verzióban is az eddigi Solo és Duo változat mellett:

admin: hivatalos magyar infó árakkal és a többi új funkció leírásával itt: http://hitspace.hu/search?q=apollo+twin+mkii

 

http://www.uaudio.com/audio-interfaces/apollo-twin-mkii.htmlapollo_twin_mkII_carousel_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta gabo:

Mit értesz rendes alatt? A thunderbolt 3-as rendesnek számít? ?

A TB3 lefelé nem kompatibilis, így az egy létező, de problémásabb, aktív átalakítás.
A hajam égnek áll az ilyen "vegyél átalakítót" érveléstől!
A TB1-2 pont annyira halott technológia, mint az FW, persze ez "pro" audio ipart nem érdekli... :P

Link to comment
Share on other sites

Hálás vagyok ha a hazai forrásokat is megnézitek :) 1) a bejelentés előtti napon kint volt a webshopunkban az összes új Apollo beárazva, és kaphatósággal (már készletről lehet megvásárolni) 2) leírtuk mik az újdonságok, nem csak annyi mint a nyitóposztban. Köszi :)

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta Kilobeat:

A TB3 lefelé nem kompatibilis, így az egy létező, de problémásabb, aktív átalakítás.
A hajam égnek áll az ilyen "vegyél átalakítót" érveléstől!
A TB1-2 pont annyira halott technológia, mint az FW, persze ez "pro" audio ipart nem érdekli... :P

Teljesen igazad van. Nagyon sokba kerül ez dolog nekünk mostanában, mert az interface TB2, a PC pedig TB3....

 

Link to comment
Share on other sites

Hozzám szólt a kérdés? Ha igen, nekem nincs vele személyes tapasztalatom. Viszont piszoksokat adtunk el belőlük 2016-ban (már augusztusban túl voltunk a második 20-as rendelésünkön) és egyet nem hoztak vissza. 

Link to comment
Share on other sites

59 perccel ezelőtt írta gabo:

Végülis csak 30-40 ezer Ft plusz! ?

annyi talán nem, de az usb-c port átállást kivételesen jó és támogatandó kezdeményezésnek gondolom, hiszen épp arról szól, hogy ne legyen százféle csatlakozó. ez lesz innentől kezdve a töltő, az usb, a thunderbolt 3, thunderbolt 4, thunderbol nyóc, minden. 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta A/D:

annyi talán nem, de az usb-c port átállást kivételesen jó és támogatandó kezdeményezésnek gondolom, hiszen épp arról szól, hogy ne legyen százféle csatlakozó. ez lesz innentől kezdve a töltő, az usb, a thunderbolt 3, thunderbolt 4, thunderbol nyóc, minden. 

Sajnos windows-ra 34-40 között van. Az Apple alacsonyabb áron van egyelőre, mióta megvágta az árakat a nagy felháborodás okán.

https://www.startech.com/m/Cables/thunderbolt-3-cables/thunderbolt-3-usb-c-thunderbolt-adapter~TBT3TBTADAP

Én is támogatom az egységesítést, csak az átmenet fájdalmas a drága adapterek miatt.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta A/D:

Hozzám szólt a kérdés? Ha igen, nekem nincs vele személyes tapasztalatom. Viszont piszoksokat adtunk el belőlük 2016-ban (már augusztusban túl voltunk a második 20-as rendelésünkön) és egyet nem hoztak vissza. 

Annak szólt, aki tud róla valamit, de köszönöm a választ!

Ez is beszédes. Ezek szerint nincs vele komolyabb gond.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a most tervezem a gépem upgradelését, és tervben van, hogy a közel jövőben veszek egy nagyobb apollot. Mivel windowst használok, az a kérdésem, hogy érdemes thunderboltos alaplapot venni? Akkor azon tudom használni a thunderboltos apollokat windows környezetben, esetleg tudtok arról, hogy a cég tervezi a nagyobb apollok USB-s változatát, vagy lesz-e a jövőben firewires?

Köszi a választ,
Csuzlee 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Csuzlee:

érdemes thunderboltos alaplapot venni?

ez nem is kérdés. 

3 órája írta Csuzlee:

a cég tervezi a nagyobb apollok USB-s változatát,

szerintem nem. ki fogják vezetni az USB-t, minthogy a teljes élményt a Thunderbolt adja (pl. TB-n tudsz láncolni több interfészt, kisebb a CPU load stb). Azért hozták ki az USB-t mert nem látták biztosan hogy a PC-n meglenik épkézláb Thunderbolt támogatás. 

Firewire ki van csukva.

Link to comment
Share on other sites

Hát én agyf@szt kaptam, mert pont december legvégén nagy nehézség árán sikerült megvennem egy utolsó usb 3 apollo twin-t csak hogy még benne legyek a karácsonyi plugin akcióban. Erre két hétre rá leakciózták 80-ezerrel és kihozták az új verziót egy tizessel olcsóbban mint én vettem a régit. (jó tegyük hozzá kb700€-nyi + plugin volt benne. 

A laptoppal sajna nem ment, (pont olyan csipszetgyártó csinálta az usb3-részt amivel nem működött) viszont az új gépemmel mesésen produkál. Nagyon pontosan be lehet állítani a bemeneti gain-t és nincs késés. A focusrite cuccok után ez egy teljesen más kategória felvételben. Az analóg szinti hangokat is gyönyörűen veszi fel mindenféle + előerősítő nélkül. 

Mindenkinek csak ajánlani tudom, viszont érdemes előtte nagyon utánajárni milyen alaplapot veszel (nekem asus z170-k)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...