Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szintetizátort keresek


Kinderschoko

Kérdés

Sziasztok!

5 éves,zeneileg kifejezetten tehetséges fiamnak szeretnék szintetizátort,esetleg pianinót vásárolni.Mivel utódom ezt a tehetségét tuti,hogy nem tőlem örökölte,ezért teljesen laikusként kérdezném,hogy milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a vásárlásnál,illetve mit ajánlanátok első hangszerként,zenetanuláshoz.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

3 órája írta Kinderschoko:

Sziasztok!

5 éves,zeneileg kifejezetten tehetséges fiamnak szeretnék szintetizátort,esetleg pianinót vásárolni.Mivel utódom ezt a tehetségét tuti,hogy nem tőlem örökölte,ezért teljesen laikusként kérdezném,hogy milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a vásárlásnál,illetve mit ajánlanátok első hangszerként,zenetanuláshoz.

Előre is köszönöm.

Szia inkább pianinot

Link to comment
Share on other sites

Ha zongorázni szeretne tanulni a gyermek - illetve a szülő ezt szeretné -, akkor feltétlenük valamilyen kalapácsmehanikás szintetizátort, aminek alapvetően elég jó zongorahangja van. A Korg, Yamaha, Roland kínál már elfogadható áron alapszintű hangszereket ilyen ismérvekkel. Nem kell feltétlenül 1 milliós hangszert venni. (Kivéve, ha éppen most nyertétek meg a lottó ötöst, mert akkor mindegy :) )

A zongorával indulva később nem gond a szintetizátorok billentyűjéhez hozzászokni, a másik irányba ez nem ilyen.

Használtan is lehet jó vételt találni.

Ha később zenei pályára megy a gyerek - Zeneakadémia -, akkor úgy is kell majd venni egy rendes, igazi zongorát. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bendihez csatlakoznék, mindenképpen kalapácsmechanikás legyen.

Természetesen első a pénz kérdése: mennyit szánsz egy hangszerre.

100-120e ft-ért elég értelmes Rolandokat lehet már kapni.

Egy digitális zongora választásakor szempont, hogy van-e hozzá "sustain" pedál, állvány, vagy az egész kialakítás eleve önhordó (nem kell állvány), milyen kemény a billentyűzet ellenállása (mennyire nehéz leütni egy billentyűt), nyilván milyen zongorahang jön ki a hangszóróján/ fülhallgató kimenetén. (Létezik Kawai, Kurzweil, Roland, Yamaha, Korg, Casio, Clavia, Williams stb...)

Ha van 3-400 ezer Ft és nem számít, hogy hangos :-) plusz elfér, akkor egyértelműen egy normális pianino a befutó. Hátrányai, hogy időnként hangolni kell (ha viszonylag állandó hőmérsékleten és páratartalmon van, akkor nem olyan sűrűn!), szakember kell a szállításhoz, viszont valódi zongorahang jön ki belőle és az intonációt sokkal könnyebben megtanulja a gyerek, ha tényleg olyan tehetséges és jó a hallása. Használt vásárlása estén keress szakembert, mert csúnya összegek jöhetnek szembe ha fel kell újítani, vagy javítani egy nem megfelelő állapotú hangszert. A legjobb megfelelő zongoraszalonban vásárolni ilyet.

A megfelelően állítható zongoraszék beszerzéséről se feledkezz meg!

Link to comment
Share on other sites

Zongoratanárként egyértelműen egy jó pianínót ajánlanék. Egy öt éves gyerekről nagyon ritka esetben lehet megállapítani, hogy "kifejezetten tehetséges"-e, persze van ilyen, de azért kell néhány év mire kiderül. Inkább olyasmit lehet mondani, hogy jó hallása van, jó a ritmusérzéke, zenei memóriája, gyors észjárású...

Nem értek egyet azzal, hogy bármi jó az első évben!

Az első beidegződések nagyon fontosak, tehát az első évek kiemelten fontosak a helyes mozgások megalapozása szempontjából.

Ha tényleg tehetséges a gyerek, keresni kell neki egy jó tanárt, és az majd segít hangszert is választani. Ha tényleg tehetséges akkor egy jó tanár biztosan el fogja vállalni, ha tényleg jó a tanár biztosan segít hangszert keresni. :)

Tanár kérdése az első. Utána a hangszer. 

Link to comment
Share on other sites

de egy ilyesmi is tok jol johet neki,,, :) 

Ha ilyen iranyu az erdeklodese.

De ha a hangszeres jatek a cel, akkor mindegy. Ha a billentyu iranyaba kivanod mozditani, akkor probakepp en valami olcso megoldas (hasznalt digi-piano, olcsobb poly-szinti) mellett voksolnek, mert hatha kiderul, hogy megsem az fekszik neki, hanem mondjuk a gitar. Vagy a barmi mas. 5 eves korban en meg nem tennek ra milliokat egyiranyban. Viszont ne nyomd el a zenei erdeklodeset/tehetseget, semmikepp sohase. :) 

Link to comment
Share on other sites

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!

A gyerkőc holnap lesz 5 éves,már volt alkalma kipróbálni több hangszert,a hárfa,a hegedű és a zongora tetszenek neki. A hárfára mondtam,hogy "ne őrjíts meg,fiam",a hegedű időközben elhalványodott,így maradt a zongora.

Szabadidejének 80-90%-át tölti a zenével,ez éneklés,hangszerek,zenehallgatás,videók,sőt,-amitől én anno megijedtem,a hanglátás is. ?Kérdeztem tőle,hogy mit rajzol,válaszolta,hogy hangokat,erre én ,mint műszaki beállītottságú ember,rákiabáltam,hogy mi az,hogy hangokat. Utána láttam,hogy egy szinte tökéletes kottát rajzolt,csak vonalak nélkül,teljesen helyesen ábrázolta a szolmizációs hangokat. Annyi kis eltérés volt,a mély hangok fekete/sõtét,a magasak világos színűek voltak,tehát színes kottát kreált. Hallása egész jó,szintetizátorozás alkalmával ,mielőtt leütné a billentyűt,kiénekli az adott hangot. Van,amikor nem találja el mindet,viszont leütés után gond nélkül kiénekli.

Semmiféle Zeneakadémiát nem tervezek,semmit nem akarok erőltetni,viszont látom,hogy kevés vagyok neki,és szeretném megadni a lehetőséget egy későbbi zenei pályához.

Sajnos nem én nyertem mûltkor a Lottón,őrült nagy összegeket nem tudok/akarok kifizetni.

Magántanárt mindenképpen keresünk a közeljövőben.

Link to comment
Share on other sites

mielőtt leütné a billentyűt,kiénekli az adott hangot. Van,amikor nem találja el mindet,viszont leütés után gond nélkül kiénekli.

Ez - valószínűleg - azt jelenti, hogy nagyon jó a relatív hallása, viszont nincs abszolút hallása. Ez inkább áldás, mint átok, mert egyrészt az abszolút hallás nem jelent automatikusan "zenei vénát", másrészt viszont az abszolút hallással rendelkező emberek egy (jó) részénél szinte fizikai fájdalommal ér fel, amikor nem kristálytisztán hangolt zenedarabot hall. Pl. egy lehelletnyit lassab/gyorsabb lemez lejátszás.

Azt mindenesetre nem árt tisztázni, hogy ha "belevágtok" a dolgokba, akkor azért elég sok kitartás kell a lelkesedés "lanyhulásával", mert - ez tény - a zenetanulás - mint sokminden más tanulás is - sok "unalmas, monoton, 'nem-szeretem'" szakaszból állhat.

Amúgy már csak azért is érdemes - ameddig keresztülvihető - hangszeres zenét is tanulni, mert kiválóan stimulálja az agyat. Megosztott figyelem, több érzékszerv egyidejű használata... Ami később, felnőttként szakmai karrier során is kamatozhat.

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy felnőtt élete során sok örömet adhat a zenélés, attól függetlenül, hogy esetleg teljesen más szakmából fog megélni. (Mint oly sokan itt a fórumon.)

 

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Kinderschoko:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!

A gyerkőc holnap lesz 5 éves,már volt alkalma kipróbálni több hangszert,a hárfa,a hegedű és a zongora tetszenek neki. A hárfára mondtam,hogy "ne őrjíts meg,fiam",a hegedű időközben elhalványodott,így maradt a zongora.

Szabadidejének 80-90%-át tölti a zenével,ez éneklés,hangszerek,zenehallgatás,videók,sőt,-amitől én anno megijedtem,a hanglátás is. ?Kérdeztem tőle,hogy mit rajzol,válaszolta,hogy hangokat,erre én ,mint műszaki beállītottságú ember,rákiabáltam,hogy mi az,hogy hangokat. Utána láttam,hogy egy szinte tökéletes kottát rajzolt,csak vonalak nélkül,teljesen helyesen ábrázolta a szolmizációs hangokat. Annyi kis eltérés volt,a mély hangok fekete/sõtét,a magasak világos színűek voltak,tehát színes kottát kreált. Hallása egész jó,szintetizátorozás alkalmával ,mielőtt leütné a billentyűt,kiénekli az adott hangot. Van,amikor nem találja el mindet,viszont leütés után gond nélkül kiénekli.

Semmiféle Zeneakadémiát nem tervezek,semmit nem akarok erőltetni,viszont látom,hogy kevés vagyok neki,és szeretném megadni a lehetőséget egy későbbi zenei pályához.

Sajnos nem én nyertem mûltkor a Lottón,őrült nagy összegeket nem tudok/akarok kifizetni.

Magántanárt mindenképpen keresünk a közeljövőben.

https://www.facebook.com/uj.budai.alma.mater.zeneiskola/?fref=ts Ilyen (vagy hasonló) hely kell neki! :) (Ezt az intézményt meglátogattam, és kiválónak tartom) Majd ő eldönti, mit szeretne. Mindenesetre aki 5-6 éves kora körül HATÁROZOTTAN zenebarát (főleg komolyzene), az már az ő döntése. Nehéz és idegörlő út, de nincs más... :) Egyébként a zongi kikerülhetetlen, bármi hangszert tanul, a zongi kötelező :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...